Autor Wątek: Siedmiu...  (Przeczytany 4097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
Siedmiu...
« dnia: 27-08-2006, 18:02:57 »
Witajcie.

Jako że rozpoczałęm kolejną dziesiątkę swoich nozowych produkcji postanowiłem podzielić się zdjęciami z planu powstawania kolejnych noży.

Tu jeszcze surowe:

Poniżej pierwszy:

Drugi:

Oraz trzeci:

Są to noże które są inne niż te do których zdążyłem Was przyzwyczaić.
Mam nadzieję że zwiastun ten zostanie ciepło przyjęty...

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2006, 11:02:25 wysłana przez Silurus »
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline podrywacz85

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Trzech takich...
« Odpowiedź #1 dnia: 27-08-2006, 19:08:07 »
marecki bedzie posrany. on da sobie reke odciac za persiany z tego co wiem. a nowa seria jak najbardziej zadziorna.  :shades:

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 27-08-2006, 19:21:11 »
Tak...
Charakteru im nie brak...
Mam nadzieję że WAR zechce obdażyć je komentarzem. Będzie dzięki temu merytorycznie i mam nadzieję że stylowo (ale o wykończnie zasługujące na to miano zadbam już sam  ;)).

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #3 dnia: 27-08-2006, 19:31:20 »
Ponieważ nadal nie mogę znaleźć niczego lotnego na temat samych noży (a dzięki uprzejmości Silurusa to moje drugie do nich podejście) powiem tak.
Noże bardzo mi się podobają, choćby przez to, iż stosunkowo niewiele takich form u nas powstaje.
Cieszę się, że Ty - którego noże zyskały już należną im sławę jako nietuzinkowe połączenia formy i narzędzia zmierzyłeś się z tak trudnym zagadnieniem.
I stąd mój szacunek dla Ciebie stale rośnie, znać, że nie spoczywasz na laurach.

Jestem bardzo ciekaw rozwoju tych noży.
Choćby dlatego, że persjan - moim zdaniem jest projektem równie pięknym co podstępnym.
Łatwo popełnić błąd, która niszczy jego charakter.
Biorąc pod uwagę jak persjany wyglądały i zmieniały się w swojej długiej i bogatej historii - warto patrzeć sobie na ręce by nie popełnić błedu, nie przedobrzyć, lub nie uprościć zanadto. Same pułapki :D

Wierzę jednak w Silurusa i oddaję mu moje zaufanie. Ciekaw jestem i tak :)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 27-08-2006, 19:49:50 »
Dziękuję Ci za ciepłe słowa Pecado.
Jest tak jak mówisz. Koncepcja ta jest wyzwaniem...
Jednak duch Persji namacalny bedzie w nazwach oraz w nawiązaniu do profilu klingi.
Cała reszta to będą normalne Silurusy. Mam nadzieję że bez uszczerbku dla urody i stylu.
Mimo czytelnych inklinacji pozautylitarnych pragnę osadzić je jednak w tej konwencji chociaż wniewielkim stopniu.
Poprzez zastosowany sposób wykończenia powierzchni czy też typowo moje rękojeści.
Jest to pierwsze podejscie do tego tematu i tak jak wspomniałeś jest tu dużo elementów do uwzględnienia.
 Tak by powstały konglomerat nie raził formą ani treścią.

Pozdrawiam.

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 29-08-2006, 18:29:17 »
Witajcie.

Jako ze miałem dziś okazję popracować pilnikami pomyslałem że uchylę troszkę z przedpremierowego rąbka...

Tu jako surowy profil.

Poniżej ze zgrubnym szlifem

A tu aby ukazać ciekawostki konstrukcyjne

Tymczasem...

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 29-08-2006, 19:05:28 »
Jako że kapelusz niespodzianek nie jest jeszcze pusty...

Jako surowy profil

Tu ze szlifem zgrubnym

Mniej zgrubnym

W dłoni

Z kolegą

Tymczasem...

« Ostatnia zmiana: 30-08-2006, 10:43:48 wysłana przez Silurus »

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #7 dnia: 29-08-2006, 22:45:35 »
wiercę się na krzesle niecierpliwie - zapowiada się kilka kolejny perełek :-)

ten na ostatnich fotkach to jak powrót do pierwszych serii, czy mi się wydaje?
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline podrywacz85

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Pięciu takich...
« Odpowiedź #8 dnia: 30-08-2006, 00:40:47 »
robisz pilnikiem czy szlifierka?

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 30-08-2006, 07:38:46 »
Pecado.

Jeden z naszych forumowych kolegów wspomniał że uzupełniłby swój nożowy stan o dropa, małego. Postanowiłem więc zrobić takowy (teakowe będą okładziny  :P). A czy powrót... NIe wiem ? Mam tyle pomysłów na noże że pewnie raz wracam raz wybiegam do przodu...
CZas...czas... to jes coś czego brak...

podrywacz85

Kątóweczką wycinam obrys. A dalej zostaje praca pilnikami. Jest to ciężka metoda. Ma jednak walor dokładności,
 oraz subiektywny - bliski kontakt z obrabianą materią na który to z kolei zwracam szczególną uwagę, np. odgłos skrawania, dla twórcy jest wierz mi wiele mówiący....

Pozdrawiam.

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 30-08-2006, 09:34:13 »
Jest jeszcze taki...

Tu razem z kolegą po ostrzu...

A tu w dłoni

Tymczasem.

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
Odp: Pięciu takich... i jeden...
« Odpowiedź #11 dnia: 30-08-2006, 16:26:01 »
czy Ty wogole spisz?
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 30-08-2006, 20:26:43 »
Powiem szczerze że mało jakoś ...
Ale mam venę nie chcę jej zmarnować. Jak jest, to noże same zchodzą z pilnika. Należy jednak pamiętać aby je zmieniać bo zdzierają się...
A łysiejącym to szkoda energii i czasu.
Ale nowe nożyki pojawiają jakoś...

Offline simon

• knifemaker
  • *
    • Simon Knives
« Odpowiedź #13 dnia: 30-08-2006, 21:46:19 »
ze starych pilnikow powstaja piekne nowe noze :)

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 30-08-2006, 21:52:15 »
Niestety starych nie mam...
Używam Topexów z żółto-czarną rekojeścią, nie są najgorsze...

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #15 dnia: 30-08-2006, 22:05:27 »
ale sie rozpędziłeś Silurusie 8D wena to cos czego n9ie wolno zmarnować!!! piłuj piłuj a ja juz nie moge sie doczekać na efekt końcowy(nie da sie ukryc ze w przeciwieństwie do moich produkcji Twoje sa dopieszczone i to ogromnie mi sie podoba.
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline simon

• knifemaker
  • *
    • Simon Knives
« Odpowiedź #16 dnia: 31-08-2006, 01:42:23 »
stare w sensie zjechane...

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 31-08-2006, 16:35:46 »
stare w sensie zjechane...

Powiem szczerze że industrialny pilnik nie konweniuje mi z leśnym, wolnym duchem który inspiruje mnie w tworzeniu...
NIe jest to okres w którym poszukiwałbym inspiracji w tym obszarze...
Zapach pól, lasów... to elementy które w znakomity sposób wpływają na mnie i mam nadzieję że jest to widocze w nożach...

Kooniu

Nie są dopieszczone bo to dopiero surowe klingi... Mimo wszystko dziękuję za dobre słowo...

Pozdrawiam.

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #18 dnia: 31-08-2006, 21:10:06 »
mówię o tych które widziałem gotowe :D ale fajnie zobaczyć je własnie od etapu projektu
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 01-09-2006, 07:25:04 »
No to ja jak nieuchwyciłem twoiej intencji... ;-) Wobec czego dziękuję ci tym bardziej...

Właśnie tak sobie pomyślełęm że ukazanie jak kawałk surowej stali zmienia się w nóz może byc dla kogoś interesujący. Może zainspiruje to kogoś do własnej twórczości w tym zakresie...
Takie zdjęcia ukazują niejako bez mitów kawałek po kawałku...
NIe jest to takie proste jakby się mogło wydawać, ale nie jest też takie trudne aby przy sporej dozie samozaparcia nieporadzić sobie...tak myślę...

Poniżej fota obrazująca klingi z przytwierdzonymi okładzinami rękojeści... wyglądają niespecjalnie... alle to przejsciowe pozory... ;)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2006, 08:42:07 wysłana przez Silurus »