Autor Wątek: wakacje w azji - kazachstan  (Przeczytany 1973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline podrywacz85

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
wakacje w azji - kazachstan
« dnia: 27-08-2006, 21:13:43 »
dobra czas zaczac snuc opowiesc bo niektorzy strasznie napaleni ;).

na poczatek podroz pociagiem bezposrednim berlin-omsk. toalety ekskluzywne patrzac na pkp  ;-). co mile w wagonach jest wrzatek wiec zajadalismy zupki chinskie, kartofle i wszystko inne co bylo tylko instant. prowadnik czyli szef wagonu byl nawalony jak stodola i zaczal mnie uczyc rosyjskiego. na ch... do ch... rozchu.. itd. jednym slowem da sie powiedziec cale zdanie. bylem pod wrazeniem ;-). na koniec drogi przyszedl z kartka gdzie bylo: prowadnik wladimir byl w najlepszej formie, alkocholowych napitkow nie sporzywal i ze byl cacy ogolnie. podpisalismy a co :cheesey:. jechalo sie 4 dni. przedzial 3 osobowy. jako ze jakos nikogo nam nie dali to jechalismy z zona tylko we 2. jednym slowem przejebane ;-).

na stacji postanowilem uwiecznic zdjeciem dwie panie coby sobie nasze feministki poogladaly i sie mocno zastanowily nad swoimi postulatami :D

potem przesiadka w pociag omsk - pietropawlowsk i tam powital mnie zenia, brat zony i moj mlodszy szwagier(bo mam 2).

nastepnie udalem sie ze starszym szwagrem sasza i zona na biwak. tak skubalem golebie:

a tak sie smazyly:

podniecony toporkiem i skladanym nozem zrobilem im zdjecia:

tak wygladala praca w warsztacie nad pila tartaczna. cos pieknego. jako chlop z miasta pierwszy raz bedac na wsi po raz pierwszy widzialem taka wiertarke na oczy i musialem ja przetestowac:

wracajac z biwaku walnalem fote. oto szwagier, zona, pies barboz ktory spi na plecach i wyglada na zdechlego, oraz witia czyjs syn ;)

wizyta u kuzynki zony zaowocowala takimi oto fotografiami noza. delikwnt wykonany w zonie czyli wiezieniu co mnie ciagle szokuje jak oni to tam robia itd.(macie rozmiar oryginalny bo tym sie najbardziej bedziecie podniecac ;). ale ze ze mnie fotograf jak dupa to macie dupne foty :grin:):

tutaj na urodzinach tesciowej po spozyciu flaszki nauczylem sie podstaw rosyjskiego...:

teraz dygresji kilka. to bardzo dziwne ale jednak najzupelniej normalne ze po spozyciu komunikacja nie stanowila zadnego problemu. nawet o zyciu moglem rozmawiac. :cheesey:. kazachowie to muzulmanie. stad na cmentarzach pelno polksiezycy. zwyczaje maja tez niezle. jesli jakis noz komus sie spodoba to go sobie bierze. np. na weselu i dupa nic nie zrobisz. taki zwyczaj. dlatego pilnowalem prezentu od szwagra :D i nikomu nie dawalem w lapska :badass:. inna rzecz ktora zauwazylem to na wschodzie wszystko je sie z chlebem. makaron z chlebem, ziemniaki z chlebem, zupa, drugie danie. wsio. ale tam chleb inny. smaczny i jakos sie przyzwyczailem. przez tesciowa karmiony wiejskim kefirem ale nie 0%, chlebem i miesem bo tam kultura miesa jest co trzeba wiedziec to przytylem jakies 6-9kg w ciagu miesiaca.... :rolleyes:

teraz czas na kazaskie swieto narodowe (dali mi pojezdzic na koniku :P):

ponizej gra "kozlodraj". cos na ksztalt amerykanskiego futbolu tyle ze zamiast biegac to zawodnicy prygaja na konikach. sa kontuzje, karetka czeka w pogotowiu. a zamiast pilki jest koziol bez glowy. trzeba go podniesc, dotrzec na druga strone boiska i wrzucic do olbrzymiej opony. oczywiscie przeciwnicy caly czas przeszkadzaja. :kopara:

no wlasnie. ja tam na koniu w towarzystkie reprezentacji regionu z ktorym sie zabralem na impreze. kraj 10 razy wiekszy od naszego a ludzi o polowe mniej...

nastepnie byly zapasy. tez na koniach. tez kontuzyjne...

byly tez wyscigi w ktorych wygrywalo sie samochody (rosyjskie), podnoszenie choragiewek z ziemi, dyskoteka i pare innych atrakcji.

a tak wygladaly jurty - w tym sprzecie kazachowie mieszkali jeszcze 80 lat temu. w zimie przy -50 i w lecie +40. chatka mobilna i skladana. te ktore widac to sa ozdobne/reprezentacyjne. takie full wypas. a takie 3 obok siebie to jak najbardziej XXI wieczne. na kolach jak domki kempingowe :cheesey:.

tym sie wozilem:

i tym go gasili ;):

a tak wyglada seks w azji na lonie natury. jakby nie patrzec to samo co u nas  :cheesey:

a takim autobusem sie jezdzilo. ogolnie wioska w ktorej mieszkalem liczyla 5000 ludzi. nastepna jakies 200km dalej. dzieli je szczere pole zboza....troche smutno w zimie :?. ale kazda wioska ma swoj szpital, szkoly podstawowe, zawodowe i ogolnie jest samowystarczalna.

na swiecie posrod konikow, dzieki uprzejmosci pani kucharki moglem sobie zarznac barana nozem od szwagra co sprawilo mi wprost nieopisana radosc :>. link do krwawego zdjecia barana jest tutaj(a barana sprawial pan nad nim pochylony i to scyzorykiem :kopara: - to dopiero profesjonalizm): http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f5c5a09743733611.html

a nozyk ktoremu jeszcze nie porobilem sesji jest tu:

jak juz przy zwierzatkach to nauczylem sie ubijac kroliki sprawiac a pozniej przygotowywac marynate i na ognisku je pozniej instalowac. niby nic ale dla kogos z miasta to taka agroturystyka jest wrecz wspaniala. co tam bede sciemnial...tam sie realizowalem a w miescie nie moge. no nawet tych glupich golebi z miasta nie da sie jesc... tak samo jak ryby z odry czy wisly.... :dead:

teraz gdy powklejalem troche zdjec z pierwszej plyty robie przerwe  :P. jutro bedzie druga seria.

« Ostatnia zmiana: 27-08-2006, 22:28:59 wysłana przez podrywacz85 »

Offline Ripper

• Kolekcjoner myśli
  • Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie karmić psychopaty.
Odp: wakacje w azji - kazachstan
« Odpowiedź #1 dnia: 27-08-2006, 21:29:49 »
No wlasnie fotosik pada zdjec nie da sie powiekszyc a my tu ciekawi bratniej kultury nożowej.
Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Offline Sulej

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 28-08-2006, 09:20:54 »
Jezu ale Ci zazdroszcze :) Chetnie tez bym sie wybral na taka "wycieczke". To jest wlasnie fajne ze jechales do rodziny i Ci wszystko pokazywali. Bo mi sie np. nie podoba zwiedzanie czegos jak typowy turysta :)
Wojnę przeciwko światu musisz prowadzić w samotności. Gdzie dwóch, tam zdrada!

Offline Krug

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #3 dnia: 28-08-2006, 11:19:54 »
Dobrze cię odpasła Teściowa można rzec: Gęba kirpicza prositsa! :D
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline podrywacz85

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 25-08-2008, 15:18:51 »
kontynuacja wycieczki 2008.

szwagier przy pracy. topienie olowiu i domowa produkcja srutu.

pozniej strzelanie w lesie

nowy nabytek. kizlyar.

nie ma to jak dobry wypad na ryby. karasie.

nie moglem sie powstrzymac... kto zgadnie kogo mam na mysli z naszego forum na tych 3 zdjeciach? :D taki joke prosze nie odbierac tego zbyt personalnie i emocjonalnie :* ;P

na koniec imprezki i takie tam

pozdro!

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #5 dnia: 25-08-2008, 16:13:46 »
Po zastanowieniu się - kizlyara Ci cholernie zazdroszczę, ale pochewka to nichuchu nie pasuje (choć sama w sobie oczywiście bardzo ładna, itp) :)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline podrywacz85

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 25-08-2008, 21:10:58 »
byl taki sam nozyk, (a moze tylko bez gardy nie pamietam juz). roznica polegala wlasnie na innej pochwie. niby to mialo byc kydeksopwe, abesowe, ale na prawde uwierz mi, byla tak tandetna, tak plastikowa i beznadziejna ze zdecydowalem sie na skore. tam noz lezal w plastiku jak w stojaku na noze. z gory byl tylko zatrzask/nap jak w tym skorzanym na jakliejs podrobce nylonu :(. slowo daje skora bije na glowe tamto rozwiazanie. nie przecze ze do samego noza nie pasuje za bardzo. to tak jak dac ja do extremy ratio, ale straszne po prostu. wybralem wariant mimo wszystko bardziej estetyczny i praktyczny :)

swoja droga... rozumiem ze zdjecia wszyscy widza tylko nie ja... jak dawalem podglad przed zapisaniem postu to widzialem. potem nie widze juz nic jak zapamietam. mighty pecado bardzo prosze wskaz mi jakis watek poszukiwan :)

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #7 dnia: 25-08-2008, 21:20:29 »
byl taki sam nozyk, (a moze tylko bez gardy nie pamietam juz). roznica polegala wlasnie na innej pochwie. niby to mialo byc kydeksopwe, abesowe, ale na prawde uwierz mi, byla tak tandetna, tak plastikowa i beznadziejna ze zdecydowalem sie na skore. tam noz lezal w plastiku jak w stojaku na noze. z gory byl tylko zatrzask/nap jak w tym skorzanym na jakliejs podrobce nylonu :(. slowo daje skora bije na glowe tamto rozwiazanie. nie przecze ze do samego noza nie pasuje za bardzo. to tak jak dac ja do extremy ratio, ale straszne po prostu. wybralem wariant mimo wszystko bardziej estetyczny i praktyczny :)
Szczęśliwie nową pochwę można zamówić/zrobić :)

swoja droga... rozumiem ze zdjecia wszyscy widza tylko nie ja... jak dawalem podglad przed zapisaniem postu to widzialem. potem nie widze juz nic jak zapamietam. mighty pecado bardzo prosze wskaz mi jakis watek poszukiwan :)
Tuś mnie zagiął, ale to już dokończymy na PW, albo w wątku ze zgłoszeniami o błędach (p. Forum Techniczne)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline TDK

• Opinii: (88)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pozdrawiam wszystkich :)
« Odpowiedź #8 dnia: 26-08-2008, 01:47:37 »
Dzięki za fajną relację! Egzotyka...

Offline Lubek

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 26-08-2008, 07:22:51 »
Dzięki za podzielenie się zdjęciami.

Piły kupił?
"Organizm żywy zwany człowiekiem do funkcjonowania potrzebuje węglowodorów" -Lubek

"I just want something i can never have"  -Trent Reznor

Organizator dwóch najbardziej żenujących zlotów w historii Knives.

KKK - Kelly Kettle Klan

Offline podrywacz85

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 26-08-2008, 09:38:42 »
nie mam pil :(. jechalem bez przesiadek przez bialorus i nie bylo mnie w moskwie. w kazachstanie nie widzialem a szukalem i na targach i w mysliwskich sklepach. lipa. za to przywiozlem sieci rybackie :D

Offline przeszczep

• knifemaker
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
« Odpowiedź #11 dnia: 26-08-2008, 10:04:36 »
Jeżeli chodzi o piły te łańcuchowe to z następną dostawą pewnie będą u mnie :)

A tak co by nie tylko off siać - to zajebista wyprawa :)
Powiedz dużo pieniążków zabierają przejazdy?

Offline podrywacz85

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 27-08-2008, 19:01:51 »
no tak 500zl za osobe w jedna strone. pociag okolo 5 dni, ale trzeba jeszcze doliczyc wizy, a jest ich troche kazachska, bialoruska, rosyjska co daje mniej wiecej dodatkowe 300-400zl, jak robisz samemu, jak przez biuro to pewnie wiecej.

Offline Mikko

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 27-08-2008, 19:56:59 »
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a3a4a0114b0adfca.html Przychodzą mi do głowy dwaj userzy ale nie będe ich wymieniać :P Fajne fotki i tekst. Zazdroszcze strzelanki z samopału.
:)