Reklama

czy ktos wie jak bezpiecznie zamowic z USA nożyk

Zaczęty przez brutal_power, 30-08-2006, 17:24:50

brutal_power

chce zamowic sobie nozyk SOG SEAL Pup Elite - 118$. w polsce nie mozna go dostac. trzeba zamawiac z netu ale jak to zrobic zeby paczka doszla na 100%. jesli psy graniczne to otworza to na pewno nie dojdzie do mnie.

prosze o porade


Gieras

Dołączam się do brutal_power też mnie to nurtowało choć tylko osobiście. NIesprawdzałęm tego nikogi niepytaęm oto.


Farulf

A dlaczego miala by nie dojsc?
Z tego co slyszalem (sam nic nie zamawialem) to paczki dochodza, tyle ze jesli nie sa wyslane jako prezent, to trzeba za nie jeszcze clo zaplacic.

Już nie marudzę tak bardzo. Dorosłem czy się zestarzałem?

pecado

O ile wiem na granicy nic nie ginie (albo sporadycznie) - tam się na cło i vat możesz wbić w najgorszym wypadku ;-)

poszperaj po forum - znajdziesz naprawdę sporo topiców o sprowadzaniu sprzętów zza wielkiej wody.

jak poczytasz i nadal będziesz miał pytania - wrócimy do tematu ;-)

Na początek polecam to:
http://www.knives.pl/forum/index.php?action=search

8)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Vercengetoryx

Jest tak. Ginie prawie nic, jak juz to w Polsce. Chcesz bezpiecznie to bierz kuriera, wtedy cło gwarantowane. Powyżej 50-60$ cło gwarantowane. Cło na noże z USA 15-30%, z azji około 10%, wszystko zależy jak sobie Pan celnik zażyczy. Jeśłi każesz opisać paczkę jako GIFT a w środku będzie dowód zakupu to masz przesrane (oszustwo celne i podatkowe), tak samo jak każesz zaniżyć wartość przesyłki. Generalnie zamawiać sie opłaca tanie kosy, powyżej 80-90# lepij kupić w kraju od kogoś kto ma dobre dojście do noży z USA. (np. Cerbin ma bardzo tanie kosy). Tak więc jeśli chcesz coś ściągać to tani nożyk zwyczajnym GLOBAL PRIORITY, a droższe zabawki staraj się kupić w kraju.
Pozdrawiam  :)


peterskin

Albo popytaj ludzi którzy sprzedają różne rzeczy na naszej giełdzie

Daj temat [Kupię]

albo inne tam

I nie obrażaj się ale wybierz coś innego bo ten SOG to kicha w bardzo wysokiej cenie :)


kali

Cytat: peterskin w 30-08-2006, 21:29:43

I nie obrażaj się ale wybierz coś innego bo ten SOG to kicha w bardzo wysokiej cenie :)

kicha, nie kicha, ale w necie kosztuje poniżej 60$ a nie 118$

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

peterskin

Masz rację Może jestem zbyt subjektywny
Jednak mam unormowany gust i poglądy a wszystko PRZEZ WAS!


brutal_power

spoko nie obrazam sie dzieki za wasze opinie. na samym poczatku chcialem kupic noz SOG Fields Pup - 250 pln. przegladalem inne nozyki SoGA i patrze ze 100$. a dolar stoi 3,10 razem 310 pln 60 dych wiecej, to pomyslalem sobie ze wezme tego drugiego SOG SEAL Pup Elite. jesli mowisz ze nie najlepszy wybopr za ta cene to jesli mozesz doradz jaki bylby lepszym rozwiazaniem. moze byc skladany.

ze skladakow mam na oku:
1.Timberline Worden Tactical Large plai
2.SOG: SOG Flash I

oba AUS 8

pozdro


Sulej

Wojnę przeciwko światu musisz prowadzić w samotności. Gdzie dwóch, tam zdrada!

kangoo

Cytat: brutal_power w 30-08-2006, 22:29:41

....
ze skladakow mam na oku:
1.Timberline Worden Tactical Large plai
2.SOG: SOG Flash I

...

Kacza zupa, duża rozbieżność  8D ,może faktycznie najpierw napisz czy chcesz wykałaczkę ,czy tasak???

brutal_power

ku...a pisalem chce zamowic nozyk. podalem przyklad. uzyskalem odpowiedz i dodatkowo kolega z forum pisze ze nie poleca go. lepiej zmienic zakup nic kupic szajs prawda.

a noz potrzebuje do survivalu, turystyki, do przyrzadzania posiłków. wszechstronny. na pewno nie bede nim ciac galezi na szalas bo nie chce mi sie ich budowac. mam poncho i mocuje je z linek do drzew czasami mozna podeprzec belka, ale taka latwo w lesie znalezc

pozdro


Smokey_

Pozdrawiam
-------------------------------------------------
http://www.ni99a.foxnet.pl/cygara/ <------ P O L E C A M

brutal_power

SEAL PUP ELITE
tam jest tylko SEAL PUP - stal AUS S6
ta sa 2 rozne noze ale jak juz ktos napisal na forum ze ten jest niezaciekawy to kupie sobie timberline na poczatek jak bedzie mi malo to jeszcze jaka dobra kose


Marko

Sorry , że się wtrancam. Ale nie można się dziwić, że na granicy dają cło z za oceanu. Fakt, że zależy ono od widzimisię celnika, ale tak już będzie ( niestety). Tak sobie myślę , ża jeśli sprowadzam nożyk za 100 baksów który u nas stoi 400-500 zet, to nie tracę a mam za to prwność dobrego zakupu.Oczywiście przy nożach tanich też raczej szukał bym źródła w Polsze, ponieważ koszty dostawy to częsyo marża polskiego sprzedwcy. Reasumując Sprowadzanie pojedynczych egzempl. ma sens tylko w przypadku braku w Polsce tego wymarzonego modelu.
Marko


Marko

I już całkiem osobno ale ma temat.
Czy jest ktoś , kt ostatnio kupował od New Graham Knives?
Może ma jakieś uwagi?
Marko


Blacha

Marko a jeśli nóż z przesyłką ze stanów kosztuje 60$ a w polsce w sklepie 360 pln ??

takich róznic jest kilka ;-)
więc czasem bardziej sie opłąca sprowadzić tani nóż bo przy droższym jest mniejsza różnica a i większe ryzyko i większa strata jakbyco ;-)

new graham uwagi ??
tak - zajebsity sklep i wyjatkowo pewny

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Farulf

W kwestii NG zgadzam sie z Blacha. Solidna firma. Na bierzaco mozna sprawdzic co maja na stanie (doslownie w tej sekundzie) a i wysylaja szybko i przynajmniej w granicach Stanow UPSem = moja ulubiona firma kurierska w USA.
A jak masz jakies pytanie to tez odpowiadaja bez problemu.

Już nie marudzę tak bardzo. Dorosłem czy się zestarzałem?

Marko

Cytat: Blacha w 31-08-2006, 01:26:44

Marko a jeśli nóż z przesyłką ze stanów kosztuje 60$ a w polsce w sklepie 360 pln ??

Taaak, Blacha i tu masz rację . Ale ja zastosowałem skrót myślowy  8D  chodziłiło mi o prywatny import. Chociaż teraz kombinuję, że nigdy w kraju nie znajdzie się takiej bagatej oferty jak np we wspomnianym Grahamie.
Marko


Vercengetoryx

Ehem, ehem co do odliczania cen kozików jak się je sprowadza:
1. kurs, który podaje NBP nie obowiązuje w wypadku gdy płacisz złotówkami w dolarach, wtedy płacisz wedle kursu jaki sobie bank ustali (zazwyczaj mocno niecacy) Np. NBP mówi "dolar po 3zł" to zapłacisz za niego 3.15-20 gdy płacisz złotówkami w stanach. Druga sprawa to przesyłka. Na małę koziki 7-10$, ale wystarczy coś odrobinkę większego i masz 20$ (paczuszka a nei koperta) i do tego cło i Vat, więc kozik 5' klinga za 100$ to około 500-550 Cię wyniesie, więc często warto kupić w kraju  :-)