Autor Wątek: Tanie narzędzia, czyli Verc ma ochotę spalić Praktikera  (Przeczytany 5175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
  • Opinii: (87)
Witam  :-)
Jako, żę spodobało mi się robienie w skórze, postanowiłem iść do Praktikera po pare rzeczy. Nitownica, szydło, etc. Po powrocie do domku testowanie na kawałku skóry, taki z 4-5mm grubości. Nitownica działa ok, choć nity nei są super dokładne, szydło przebija skórę i się nie gnie, spoko. Nożyki tną skórę, brzeszczot tnie aluminiową rurkę, biorę się więc za ostatni gadżet, wycinarkę do dziur w skórze. Takie obcęgowane co wycina dziurki od 2 do chyba 6 mm. Biorę na 4mm i dziab, SUPER działą, robię drugą dziurkę i gówno. Od jednego wyciącia te obcęgi się wygięły i taki dziubek do wycinania nie trafia w podkładkę o prawie centymetr. KURWA MAĆ!!!!!  :mad: :mad: :mad: Jak to możliwe by nawet tanie narzędzie zjebało się po 1, słownie JEDNYM użyciu. Fakt, że kosztowało mnie 13zł może usprawiedliwić to, że się rozpadnie po pół roku, po powiedzmy 300 dziurkach, czyli całej masie pochew, ale nie po 1. Tak więc jutro biorę półtoraka na plecy, Skirmisha w łape to gówno, paragon i idę walczyć z Praktukerem o zwrot kasy  :mad:
Po raz kolejny sprawdza się przysłowie "biednego nie stać na tanie rzeczy"

Pozdrawiam

Offline Nukibo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Tanie narzędzia, czyli Verc ma ochotę spalić Praktikera
« Odpowiedź #1 dnia: 10-09-2006, 14:44:57 »
Tak to jest jak chce się robić pochwę ze skóry krokodyla... twardawa bywa ;)

Ale poważnie, to faktycznie drażnią mnie nieziemsko narzędzia, które wyglądają normalnie a nie nadają się do niczego. Wiadomo, że są rzeczy lepsze i gorsze, ale nawet pilniki za grosze z hipermarketów jakoś tam radzą sobie z rozhartowaną stalą. Ale coś takiego jest żałosne. Zwłaszcza jak pomyślę, że istnieje firma, która na tym zarabia i jej pracownicy (niekoniecznie to ich wina), którzy pewnie harują za grosze robiąc coś, co tak naprawdę nie jest nikomu do niczego potrzebne. Człowiek, który to robi może zgubić sens życia :dodge: Wiadomo, że jak płacą, to można przesuwać na pustyni piasek z kupki na kupkę, ale...
A niestety kleje, które nic nie kleją, temperówki bez ostrych krawędzi, to nie jest taka znowu rzadkość. Był jakiś wybór chociaż w tym Praktikerze, czy to była jedyna opcja i skusiła Cię ceną?
"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
« Odpowiedź #2 dnia: 10-09-2006, 14:47:57 »
Oto jak myślałem  :-)
Pochwa do noża to 1 czasem 2 dziurki pod nity. Jest tani przebijak 13zł i drugi (jedyna alternatywa) za 60zł. Spora różnica. Myślę sobie "ten tani pewnie się rozwali po 100 dziurkach ale to spokojnie 50 pochew, czyli szmat czasu). Więc kupiłem no i się przeliczyłęm 50-krotnie co do wytrzymałości  :mad: Swoją drogą niefair zagranie, żę masz albo gówno albo profesjonalne narzędzie.

Offline upj

• knifemaker
  • Opinii: (148)
  • *
  • nie robię noży na zamówienie ... robię je bo lubię
    • ....takie tam moje robótki
« Odpowiedź #3 dnia: 10-09-2006, 16:34:49 »
to i tak szczęście że się "wygło" ja miałem z wyższej półki i moje za którymś razem się rozpadło w środku jak przegrzana stal takie uziarnienie,  walnieta obudowa na jakiejś cisnieniówce niby solidna poniklowana a dwie warstwy juchtu troszkę zmoczonego rozwaliły maszynkę !!! dziś korzystam z rzemieślniczych przebijaków - przebijak młotek podkładka z pucka miedzianego i nie ma przebacz ..to działa !!!

Offline Krug

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #4 dnia: 10-09-2006, 18:19:32 »
Kupiłem chinolski komplet 4mm - 10mm przebijaków w "bricomarche" za 16 zł. Pudełko 4 końcówki nkręcane na jeden chwyt, zasada działania - przystawiasz w miejsce gdzie ma być otwór i sru młotkiem w chwyt- do skutku - wycinasz otwór w skórze od 1mm do 8mm. Proste nieskomplikowane narzędzie, raz się zapomniałem i zamiast na drewnie wyciąłem na stalowym klocku - myślę , no i po wycinaku. O dziwo wytrzymał, odbijając na stali równe kółeczko, lekko się przytępiając. 
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #5 dnia: 10-09-2006, 18:30:07 »
To dziwne, nie wiem, kto robi te u Was, ale nie podejrzewam, zeby nie mial skosnych oczu.

Mam takie badziewie tym razem z Marktkaufu, dalem chyba... 5 euro. Bylo to dwa lata temu, nie uzywam go codziennie, ale pare dziurek juz nim wycialem. Zadnych podobnych przygod.

Pewnie bubel Ci sie trafil.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline kroko

• knifemaker
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #6 dnia: 10-09-2006, 19:31:23 »
To dziwne, nie wiem, kto robi te u Was, ale nie podejrzewam, zeby nie mial skosnych oczu.

Mam takie badziewie tym razem z Marktkaufu, dalem chyba... 5 euro. Bylo to dwa lata temu, nie uzywam go codziennie, ale pare dziurek juz nim wycialem. Zadnych podobnych przygod.

Pewnie bubel Ci sie trafil.

Nie,to wszystkie tak mają,tez to gówno kupiłem i po jednej dziurce rozebrałem na części i  teraz mam małe wycinaki w które wale młotkiem.

Offline karud

• knifemaker
  • Opinii: (81)
  • *
    • Karud knives
« Odpowiedź #7 dnia: 10-09-2006, 21:01:26 »
Taa i to od paru lat, bo ja miałem taką samą przygodę chyba z 5 lat temu, dodatkowo później zgięła sie jeszcze ta rączka do naciskania, blacha profilowana w "U", teoretycznie powinno być mocne ...
zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка…

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
« Odpowiedź #8 dnia: 10-09-2006, 21:33:49 »
Oto zdjęcie. Jak się dociska to się wygina tak, że spada z podstawki  :special:
Po prostu żenada.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #9 dnia: 10-09-2006, 23:23:53 »
kupiłem nitownice
z jednej strony zaciska nity z drugiej wycina otwory - bez regulacji tylko do załaczonych nitów

na pierwszej testowej dziurce urwało sie pół dziurkacza

topexa było
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline przeszczep

• Szef działu
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
« Odpowiedź #10 dnia: 10-09-2006, 23:31:34 »
Vercu, mam dokładnie ten sam model co ty. Idokładnie tak samo się rozpindolił. Ale używać się da. Ręcyma doginasz to kółko w odpowiednie miejsce i działa, nawet jak rączka się wykrzywi - jak wspomniał Karud, to da się jeszcze używać. A jakby co to można rożłżyc na części pierwsze i masz wycinaki młotkowe :)

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
« Odpowiedź #11 dnia: 11-09-2006, 08:11:00 »
W sumie niech będzie, dziś postaram się to ustrojstwo naprawić przy pomocy metalowej taśmy zaciskowej, kleju epoxy, piorunów kulistych i kilograma cebuli cukrowej, czy czegoś tam  :cheesey:
Pozdrawiam i Cheap Tools Are For Fools  ;-)

Offline aambeeld

• Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 11-09-2006, 09:30:37 »
ja kupiłem identyczny shit w Belgii. Papier dziurzyło jak malowanie, ale już na skórze rączka pogięła się jak cholera. Wypierd..łem na śmietnik. Było toto made in Germany... co już od dawna nie oznacza niemieckiej jakości ino "assembled in Germany" tj złożenie do kupy gównianych części.
Pchają nam Niemcy tego shitu ile wlezie. Kuzyn Turka od któregom kupował golfa w ubr w Hanowerze zajmuje się handlem z Polska i bardzo sobie chwali durnych polskich klientów, którzy kupują na pniu shit, który on masowo z Chin sprowadza. Nie dziwię się, bo tanie, ale najczęściej do niczego się toto nie nadaje. Ja musze się przyznać do pomroczności jasnej z zakupem chinizny: palnika długopisowego, onych dziurkaczy, śrubokrętów, wierteł rozmaitych i podróbki Dremela. Jak się z tym finezyjnie obchodzić działa wg instrukcji, ale najmniejsze "przeciążenie" kończy się fatalnym zejściem rzeczonego "narzędzia". Rekord żywotności to wiertarka z Kauflandu za 29 zeta - 5 otworów w stali włączyły mi na stałe udar. Kasę oddali a ja zadowolony byłem bo ta wiertarka to była ostatnia deska ratunku jakem spalił Boscha w sobotę wieczorem a trza było dokonczyć obejmy na krokwy.
Sursum corda

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
« Odpowiedź #13 dnia: 11-09-2006, 09:46:59 »
Mnie osobiście boli, że w marketach narzędziowo-budowlanych jest następujący wybór. Albo gówno albo profesjonalne narzędzie, jak choćby wkrętaki, albo kupisz zestaw topexów za 9.99 albo Stanleya 50zł sztuka  ;) Więc klient poszukujący czegoś z średniej półki kupi gówno, bo chcąc dobić pare gwoździ nie kupię młotka z polietylenową rączką czy z innego włókna węglowego i kutym ostrzem tylko młotek "Pan Majsterkowicz" za 2.99, który rozpadnie się po dwóch gwoździach. Po prostu jestem ciekaw jak wyglądają normy, które muszą spełniać narzędzia (o ile istnieją) by mogły być wprowadzone do obiegu. Pewnie jest to coś jak" 1: nie rozpada się podczas transportu  2: nie rozpada się leżąc na półce 3: zdaje się być działające"  :mad:

Offline peterskin

• Powracający powoli do życia
  • FT Member
  • Opinii: (15)
  • zakręcony ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 11-09-2006, 10:46:59 »
Zdaje sie nie ma problemu z nazywaniem towaru
Coś co wygląda jak młotek i nazywa się młotek na etykiecie wcale nim nie musi być
Byle tylko było napisane z czego tak naprawdę to się składa.

Jak z kiełbasą - nic nie stoi na przeszkodzie aby robić ją z papieru toaletowego byle opisać to w składnikach ;)

Offline aambeeld

• Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 11-09-2006, 11:24:23 »
interesujące pytanie Verc.
Minimum to powinno być ustanowienie klas jakościowych towarów z jasno określonymi kryteriami kwalifikacji.
Sursum corda

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
« Odpowiedź #16 dnia: 11-09-2006, 12:22:02 »
Skoro to urządzenie jest zbudowane w sposób, który gwarantuje uszkodzenie narzędzia przy pierwszym użyciu to jakim cudem jest to dopuszczone do obrotu. To coś jak wkrętaki topexa, o ile nie są wielkie do wielkich wkrętów to robi się z nich rozbijak do lodu po pierwszym wkręceniu. Swoją drogą rozmontowałem to ustrojstwo i wyjąłem wybijaki. Obudowę udawało mi sie wyginać w dłoniach  :special: Ciekawe czy np. jak ktoś kupi kątówkę w lidlu za 9.99 i coś w niej pierdo.... i kawałek połamanej tarczy zrobi użytkownikowi dziurę w mózgu to się w końcu ktoś tym zajmie, w sensie przyjedzie TVN uwaga, po czym jakiś Dorn stwierdzi, że należy powołać zespół, który ma za zadanie sprawdzić wszystkie kątówki w kraju. To przeca kwestia bezpieczeństwa, więc powinny istnieć jakieś regulacje  :dodge:

Offline Wiko

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 11-09-2006, 12:38:52 »
Mnie osobiście boli, że w marketach narzędziowo-budowlanych jest następujący wybór. Albo gówno albo profesjonalne narzędzie, jak choćby wkrętaki, albo kupisz zestaw topexów za 9.99 albo Stanleya 50zł sztuka  ;)

Czy nie podobnie jest z nożami? Bazar po 15-20 złotych, potem długo długo nic (z drobnymi rodzynkami, jak fixedy Frosts, czy Victorinoxy), a potem dopiero importy z USA po kilkaset złotych. Przecież chyba poprawną finkę powinna jakaś firma w Polsce potrafić zrobić za 50 złotych?

Handlowcom opłaca się sprowadzać za grosze azjatycki chłam bo i mają na tym wyższą marżę, niż na produktach, które mają jakąś godziwą wartość, a firmy są obciążone ZUS-ami, podatkami, fanaberiami urzędników. Przykre. Ale ten sam problem mają nawet Amerykanie - patrz upadłość Schrade.

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
« Odpowiedź #18 dnia: 11-09-2006, 13:03:31 »
z nożami nie koniecznie tak jest.
Folder: bazar15-20, Vtechy 30-60, opinele 40-70, tanie kershawy 90-100, tanie BMki 120-180, potem tanie spyderco i różne BMki do 400 a potem już mnogość.
fixedy: bazar 30-40, frosts, eka, mora,marttini 30- 300, w międzyczasie BM gamery, BUCKi i masa innych.
W kwestii narzędzi mówiłem o marketach  :-)

Offline kroko

• knifemaker
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #19 dnia: 11-09-2006, 18:40:37 »
Nie ma sie co denerwować,ja wychodze z założenia,albo tanie ,albo dobre, bo żeby było i tanie i dobre to niemożliwe.
Jak kupuje tanie to wiem, że to loteria (przeważnie przegrywasz)i jak się z...ie to wywalam na śmietnik i kupuje drugie,wszystko zależy od stosunku ceny do użyteczności i np.mam 3 dremelkopodobne maszynki w cenie 1 markowej żebym nie musia zmieniać co chwila końcówek i dobrą wiertarke pnełmatyka o  której wiem że mnie nie zawiedzie.Ostanio kupuje coraz więcej tanich elektronarzędzi z prostej przyczyny niestać mnie na markowe ale za to mam ich wiele: piła taśmowa,szlifierka taśmowa ,oszczarka,wiertarka kolumnowa za cene jednej firmowej,
nie ostrzędzam za to na ręcznych narzędziach i na osprzęcie,pilniki,piłki,wiertła czy frezy muszą być bardzo dobre.