Autor Wątek: Etruu.  (Przeczytany 7966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• Szef działu
  • Opinii: (21)
  • *
Etruu.
« dnia: 18-09-2006, 19:40:59 »
Witajcie.

Jako że ostnie wydażenia z Mamutem i Rosomakiem nie dodały mi entuzjazmu... minęła dłuższa chwila od sklejenia do ukazania...

Oto parametry:

stal NCV1
twardość 59 hrc.
ov.  211
grubość mierzona przed rękojeścią 3,3
wysokość głowni 26
klinga 108
rękojeść ipe
pin własny.

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Petro

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Etruu.
« Odpowiedź #1 dnia: 18-09-2006, 20:02:44 »
hejka
wiem że płaskawe rekojeści to twoja specjalność ale czy aż nie nazbyt płaskawe ??, mimo płaskowatości:) mam wrażenienie że jest ona bardzo wygodna tylko wizualnie mnie jakoś tak kole w oko,
druga cecha twoich noży to to, że robisz bardzo płynne przejscie szlifu , za cholere nie wiem czy to ma być zaleta czy tez "wada"

ładny nożyk mam wrażenie że jest dopracowany , tylko brakuje mi jakiegoś smaczku

cholerka daj na tło dla niego pieczonego prosiaka z jabłkiem w pysku a będzie miodzio  :cheesey:
to tła mi brakuje tła
nóż jest ok

edytka  :cheesey: literki mi sie pozjadały
« Ostatnia zmiana: 18-09-2006, 20:05:59 wysłana przez Petro »
A z miecza twego żyć będziesz, i bratu twemu będziesz służył...

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #2 dnia: 18-09-2006, 20:07:02 »
Hejka!
Nozyk przedstawia sie bardzo ładnie, ale tak na prawde to wcale go nie widze! Silurus, daj fotki jakies w miare jasne i nie na pstrokatym tle, bo noz bardzo wiele traci na takich fotkach (bardzo ciemnych albo bardzo pstrokatych)
Pozdrawiam i gratuluje Simon!
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 18-09-2006, 21:33:51 »
Petro

Twoje obawy odnośnie płaskości rękojeści mają swe podsawy we wrażeniu optycznym.

W naturze jest ona bardzo wygodna ... i ładna.

Łagodne rozpoczęcie szlifu potraktój natomiast jako zaletę...

Prosiaczka na tło nie mam, ale mam orange...

Simon

Tło tak jak prosiłeś...

Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 18-09-2006, 21:38:59 »
Pikny persian, Panie.

I pin Ci wyszedl bardzo ladny.

A stylu sie nie da pomylic z zadnym innym.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Kubek

• knifemaker
  • Opinii: (69)
  • *
  • Nożownik, dla niemców knifemaker
    • www.kubekknives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 18-09-2006, 21:46:22 »
Wykonanie bardzo ładne, robisz postępy w montażu pinów.
Projekt jak dla mnie dziwny. Rękojeść nieproporcjonalnie szeroka w stosunku do ostrza.
Okładziny nie zaokrąglone.
A z drugiej strony widać, że drewienko dopieszczone, więc taki zamysł musiał być.
Nie podoba mi się, ale to moje subiektywne postrzeganie piękna.
Wykonany bardzo dobrze.
Pozdrawiam.

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (101)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #6 dnia: 18-09-2006, 21:50:02 »
nie chcialbym spotkac kogos z takim nozem w ciemnej uliczce,  taki maly skurwiel-zabijaka.

wykonanie swietne !, ja tam lubie szerokie rekojesci :)

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 18-09-2006, 22:00:43 »
Rybak

Bardzo się cieszę że podoba ci się...
Jest to kolejny eksperyment na drodze makerskich poszukiwań...
Przeto dziękuję ci za dobre słowo.

Kubek

Zarzuty odnośnie proporcji wywodzą się z przesłanek o charakterze optycznym, tak myślę. Nóż jest harmonijny i kształtny...
Jednak słowa z pewnością cię nie przekonają... należy go obejrzeć na żywo.
Rękojeść jest ukształtowana do dłoni...
Cóż mam powiedzieć... dziękuję ci za głos.

Trollsky

Jeśli będę to ja to z pewnoscią byś chciał... :-)
Wysokość rękojeści to max 29, szerokość max 16,5, dł 103
NIe jest duża... akurat.

Pozdrawiam.

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #8 dnia: 18-09-2006, 22:29:28 »
cieszę się ze robisz nadal pomimo perypetii - nozyk ciekawy persian ... silurusowy  ;-)
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #9 dnia: 18-09-2006, 23:46:42 »
No to teraz widze!!!
Nozyk bardzo mi sie podoba. Jest skromny ale z zadartym noskiem ;)
Widac, ze calosc jest przemyslana, chociaz czasem taki fason okladzin tworza zludzenie kuchenniaka( w moim subiektywnym odczuciu)
Nie mniej gratuluje wykonania i projektu.
Pozdrawiam
Simon
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #10 dnia: 24-09-2006, 23:01:13 »
Tydzień od premiery. Długo się zbierałem - sprawa z zaginionymi nożami wpłynęła i na mnie bardzo przygnębiająco.

Nóż widziałem jeszcze jako "płód", dawno temu, otrzymawszy zdjęcia na PM, zanim jeszcze pojawił się ten temat

Wówczas cieszyłem się na te premiery, bo zapowiadał się nowy etap w pracach Silurusa.
I nie pomyliłem się.
Narodził się i jest jak wymarzone dziecko - prześliczny. A przy tym - moim zdaniem - bardzo funkcjonalny. Czy okładziny są za wąskie? Nie sądzę, myślę, że są dzięki temu bardziej uniwersalne. Osoby z mniejszymi dłońmi (np. kobiety) mogą dzięki temu skorzystać z nich równie wygodnie jak my (którzy potrafimy wyjść poza "intuicyjny" chwyt w poszukiwaniu optymalnego)
Taki, a nie inny kształt ostrza da użytkownikowi wiele możliwości - bo i na desce coś pokroi, i patyka pomoże przystosować, a i dziabnąć coś nim nie problem. Klinga węższa niż we wczesnych Silurusowych nożach powinna dodać jej precyzji - przy wycinaniu w mięsie to nieoceniony walor (mniej przy krojeniu warzyw, ale i tam lepiej mieć niż nie mieć czasami).
Bardzo mi się podoba, ogromnie.

Mam nadzieję, że ten eksperyment oparty na poprzednich doświadczeniach pozwoli Silurusowi wyruszyć na wędrówkę w całkiem nowym kierunku, który zresztą (jak i każdy inny :-) ) z przyjemnością będę śledził.
Cieszę się, że szukasz, że zgłębiasz, że sprawdzasz. Zachęcam do śmiałości w takim postępowaniu! :-)

Mimo iż Silurus nie jest zbyt popularnym makerem to pozostaje mi tylko nadzieję, że to się zmieni. Bo Ci, którzy z jego pracami mieli do czynienia wiedzą, że w tych skromnie na zdjęciach prezentujących się zdjęciach jest moc, czar i precyzja wykonania na naprawdę niepoślednim poziomie.
Ja już odkładam pieniążki na coś dla siebie - mam nadzieję, że Silurus podtrzyma się w swojej pasji i da mi szansę ;-)

No i na koniec - powtórzę za Rybakiem.
Twojego stylu Danielu nie da się z niczym pomylić. A to jest nie tylko cenne, ale przede wszystkim znamienne. To o czymś świadczy.
« Ostatnia zmiana: 24-09-2006, 23:08:58 wysłana przez pecado »
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 01-10-2006, 15:52:46 »
kooniu

Troszkę podcięły mi skrzydła weny te historie z kradzieżą. Ale cóż ... Tym się jeno pocieszam że chociaż nowa linia noży znalazła aprobatę.
Chociaż Rosomaka i Mamuta bardzo żałuję...

simon

Poniżej załączyłem kilka fot, mam nadzieję że dzięki nim nie będzie kojażył ci się z nożem kuchennym (choć w kuchni sobie radzi)  ;-)

pecado

Bardzo się ciesze że w tak ciepły i analityczny sposób podchodzisz do moich noży. Dodaje mi to sił w chwilach zwątpienia (dosyć częstych).

Dziękuję i pozdrawiam.

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 08-10-2006, 09:09:28 »
Witajcie.

Jako że uczyniłęm pochwę do ww. noża ....

Pozdrawiam.