Autor Wątek: zawiodłem sie na manixie  (Przeczytany 5734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
zawiodłem sie na manixie
« dnia: 20-09-2006, 12:15:41 »
manix
moje EDC już ponad rok będzie pewnie
wielki pancerny itp
porządny back lock bla bla bla

wczoraj wyszło że pomagałem kumplowi rozładować 4 tony płytek podłogowych (wielkie płytki po 10 kg jedna sztuka)
no i płytki pakowano w tekture po jakieś 3 sztuki i taki dwupak razem spięty 2 taśmami i dookoła folią
ciezkie i niewygodne jak cholera więc wpadliśmy że porozcinamy te dwupaki i bedziemy nosić po jednej

no to manix i cheja ciąć taśmy
taśma 1 cm szerokości - taka niebieska jaką często widywałem na paczkach wszelakich.
technika cięcia - wkłądałem ostrze pod taśmę grzbietem ostrza dotykał płytekwsuwałem płytko klingę i energicznym ruchem  machnięcie w przeciwną do leżących płytek strone - taśma sie przecinała
no i tak troche pociołem
nagle taka sama technika czyli tne w prawidłową strone - żadnej siływ strone skłądania back locka
i kurwa ostrze sie złożyło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak ?
otóż  jak przecinałem taśmę to taśma dociskała jakby ostrze w tył a po tym jak taśma puściła (przecięta) ostrze odbijało do przodu i puszczał back lock

kurwa mać

myśle raz sie stało - gówno, złożyl sie tak kilka razy pod rząd, Bogu dzięki że zasyfiały i dawno nie smarowany i stępiony już na kartonach więc ostrze zanim doleciało do paluchów to wychamowało a i tępe było to palce nadal całe.

Kurwa wkurwiony jestem - straciłem zaufanie do manixa, ja rozumiem że obciążenie w strone skłądania itp. ale żeby ot tak ostrze sobie "odbiło" a back lock na to mu pozwoliłto kurwa szit.

Wkurzyłem sie i reszte pracy dokończyłęm motylkiem chińskim który sprawdziłsie znacznie lepiej.

nieprędko jeśli w ogóle kupie nóż z back lockiem

Pierdole zmieniam EDC.

ps. prosiłbym nie przenosić do spyderco - tam mneij zagląda a chciałbym coby wiecej osób przeczytało i ew. sie wypowiedziało - potem sie przeniesie ;-)
« Ostatnia zmiana: 20-09-2006, 12:17:26 wysłana przez Blacha »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
Odp: zawiodłem sie na manixie
« Odpowiedź #1 dnia: 20-09-2006, 12:24:28 »
:(  szkoda .jedno pytanie : Miałeś wszystko ładnie poskręcane? Chodzi mi głównie o śrubę przy blokadzie?

Offline łuki

• FT Member
  • Opinii: (194)
« Odpowiedź #2 dnia: 20-09-2006, 12:28:21 »
Nie mialem nigdy na dluzej zadnego spyderco ale mam 2 BM ascent z back lockiem i nie boje sie im zaufac (mimo ze teoretycznie sa o wiele mniej pancerne od manixa). Nie zauwazylem tez takiego zachowania blokady jakie Blacha opisał a obu nozy nie oszczedzam. Moze to  jakis blad konstrukcyjny spyderco  :question:

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #3 dnia: 20-09-2006, 12:34:30 »
wszystko cacy, skręcone, niedawno regulowane
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 20-09-2006, 12:36:03 »
co ciekawe te problemy z backlockiem zaczely sie o d "pancernych" chinooka i manixa, z endura np. nikt wczesniej nie mial klopotow. prawda?
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 20-09-2006, 12:36:23 »
wszystko cacy, skręcone, niedawno regulowane

Srubiszcza zaklejone ? Kurde ,dziwne ???

Offline Bad Angelus

• Opinii: (91)
  • Użytkownik knives.pl
  • Oto ja.. wasz BRO'waropijca i MEN'el..
« Odpowiedź #6 dnia: 20-09-2006, 12:49:15 »
co ciekawe te problemy z backlockiem zaczely sie o d "pancernych" chinooka i manixa, z endura np. nikt wczesniej nie mial klopotow. prawda?

Święta prawda.. Endura (babcia ze startymi zębami) trzyma się blokady bez problemów. Jest lekki bladeplay góra-dół, ale blokada trzyma.
Co ciekawe w mym byrd cara cara blokada pancerna jak nie wiem co jest. Blokada trzyma jak amstaff portki złodzieja.
« Ostatnia zmiana: 20-09-2006, 12:54:46 wysłana przez Bad Angelus »
... warto rozmawiać...

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (131)
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 20-09-2006, 12:49:36 »
Użwałem swojego manixa do tego typu pracy, tak ciąłem też ka-barkiem dozierem i wszystko było cacy. Może w jakiś sposób coś spowodowało ucisk na blokadę, może blokada "spracowana", sprawa wygląda nieciekawie. Masz szczęście, że ostrze nie pocieło Ci palców (jak widać ostrość goląca nie zawsze jest pożądana). W każdym razie będę musiał zastosować zasadę "ograniczonego zaufania". Dzięki za info choć, tu przepraszam, mam szczerą nadzieję, że to jedynie defekt Twojego egzemplarza.

Offline apoc

• Opinii: (24)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 20-09-2006, 13:01:33 »
Bogu dzięki że zasyfiały i dawno nie smarowany i stępiony już na kartonach więc ostrze zanim doleciało do paluchów to wychamowało a i tępe było to palce nadal całe.

A mnie się wydaje, że Blacha zasyfił też i blokadę, a jak napchało się tam śmiecia, to i mogło nie trzymać. Pozdrawiam, MZ.
Weapon unused is a useless weapon.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #9 dnia: 20-09-2006, 13:07:48 »
nie bardzo sobie wyobrażam zasyfienie back locka tak żeby nie działał
zasyfiały = dawno nie oliwiony
dawno nieoliwiony = jakieś tydzień dwa temu

cięzko żeby sie brud zebrał na back locku który codzień chodzi kilka razy sobie, pozatym jak niby sobie to wyobrażasz ?? w podciecie w które wpada sprężyna back locka napchało sie syfu i nabiło go tyle że sprężyna nie wpadła tam ? nie sądzisz że byłoby to widać gdyby back lock zapadłchoć milimetr mneij niż powinien ? bo o ten milimetr by wystawał co od razu pod kciukiem by było wyczuwalne.
Nie wiem co masz dokłądnie na myśli bo wiedząc jak działa back lock i jak wygląda w manixie to stawiam na wyobraźnie dobrą  z Twojej strony ;-)

Offline mtths

• Opinii: (8)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Niestety nóż to nie język i tępi się od używania.
« Odpowiedź #10 dnia: 20-09-2006, 13:11:26 »
Kiedyś była dyskusja o problemie z Spyderco z baclokiem że się zamyka przy uderzaniu grzbietem ostrza w twardą krawędź. jak widać dzieje się to nie tylko w tej sytuacji.
A co do zabrudzenia blokady. Jeśli była zabrudzona to już przy jej zamykaniu powinny wystąpić objawy wskazujące na potencjalne problemy.
Pozdrawiam mtths
Svord Peasant Knife Fanboy
Ja jak nie wiem co wziąć to biorę svorda.
moja skromna kolekcja

Offline apoc

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 20-09-2006, 13:19:17 »
nie bardzo sobie wyobrażam zasyfienie back locka tak żeby nie działał
zasyfiały = dawno nie oliwiony
dawno nieoliwiony = jakieś tydzień dwa temu

cięzko żeby sie brud zebrał na back locku który codzień chodzi kilka razy sobie, pozatym jak niby sobie to wyobrażasz ?? w podciecie w które wpada sprężyna back locka napchało sie syfu i nabiło go tyle że sprężyna nie wpadła tam ? nie sądzisz że byłoby to widać gdyby back lock zapadłchoć milimetr mneij niż powinien ? bo o ten milimetr by wystawał co od razu pod kciukiem by było wyczuwalne.
Nie wiem co masz dokłądnie na myśli bo wiedząc jak działa back lock i jak wygląda w manixie to stawiam na wyobraźnie dobrą  z Twojej strony ;-)

Tak właśnie to sobie wyobraziłem, mamy najwyraźniej inna definicję "zasyfiałego" noża. Wiem też, że skoro ciąłeś od siebie ostrzem skierowanym do góry, to kciukiem nie wyczułbyś nawet, gdyby blokada wystawała i o 3mm, bo miałeś go z drugiej strony noża ;-) No chyba Blacha, że jesteś kosmitą i masz na dłoni same kciuki ;-) MZ.

P.S Ważne, że palce całe - resztę kichał pies.
« Ostatnia zmiana: 20-09-2006, 13:21:04 wysłana przez apoc »

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #12 dnia: 20-09-2006, 13:29:30 »
płyty leżały płasko na ziemi
taśma biegła pionowo nie ciołem jej na górze płyt tylko z boku , trzymałem nóż chwytem klasycznym z kciukiem na rampie i ciołem dookoła folie  tak że ostrze było równolegle do podłoża i dokłądnie pod kątem 90 stopni do płyt jak tnąc ruchem prostym od siebie w przód folie ostrze wchodziło pod taśmę to robiłem szarpnięcie od płyt w bok prowadząc ostrzee nadal równolegle do chodnika i w momencie keidy taśma "puszczała" i moja ręka odbijała po puszczeniu taśmy w bok to samo robiło ostrze.

Co do back locka to generalnie mam zwyczaj wydmuchiwania każdego paprocha stamtąd - w środku noza mi sie nie chce już ale przy złożonym nożu dmuchnięcie prewencyjne to norma.

Offline apoc

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 20-09-2006, 13:34:01 »
No to kwestia śmiecia została wyeliminowana. BL też jakoś nie budzi mojego zaufania, a teraz nie lubię go jeszcze bardziej. Pozdro, MZ.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #14 dnia: 20-09-2006, 13:36:42 »
jak skołuje cyfraka i kawałek tej taśmy (jak kumpel nie wywalił) to sprobuje to nakręcić

Offline warhead

• Opinii: (21)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 20-09-2006, 15:08:32 »
Ja mam Benchmade Ascenta - i nie mam takiego problemu - BP typowy dla BL w pajakach i innych nozach  nie istnieje tam (!!!!!!). Wiec i nie ma jak odbijac.
----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 20-09-2006, 15:20:53 »
Tak ,trochę poza tematem .W ER nie zaobserwowano bp ,choć potrafi zasprężynować :) .

Offline łuki

• FT Member
  • Opinii: (194)
« Odpowiedź #17 dnia: 20-09-2006, 15:42:43 »
Ja mam Benchmade Ascenta - i nie mam takiego problemu - BP typowy dla BL w pajakach i innych nozach nie istnieje tam (!!!!!!). Wiec i nie ma jak odbijac.

Dokładnie to samo zaobserwowałem w swoim :)

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #18 dnia: 20-09-2006, 19:51:15 »
Hi Blacha,

gdzies tam jest na pewno jeszcze topik - chyba lukaszki go zalozyl - o tych skladajacych sie Manixach, albo Chinookach. Jesli nic mi sie nie pomylilo, to mieli ponoc ta wade usunac, jak dostali troche zgloszen.

Moze trafiles na noz z takiej partii?

W kazdym razie niezle jak na MBC rated knife lock ;)

To o Ascentach moge potwierdzic, mam dwa, mialem trzy. Tak samo bp gora dol praktycznie nie ma na przyklad starenki Monarch.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Eugene

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Użytkownik #500
« Odpowiedź #19 dnia: 20-09-2006, 20:12:48 »
Znam trzy przykłady kiedy przy pchnięciach w tuszki baranów i prosiaczków w testach endura składała się na palce z traumą. Chinook drugi też się składa.
Ascenty mają mocniejsze sprężyny i głębiej zachodzące zapadki blokady, ale wolę podłużnie ich też nie obciążać. Po prostu nie ufam backlockam.
Sukcesów,
Gienek.