Autor Wątek: Storm czy Heat?  (Przeczytany 4666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badjimi

• Opinii: (2)
  • Świeża krew
  • *
Storm czy Heat?
« dnia: 24-09-2006, 19:45:53 »
Od dłuższego czasu rozmyślam już nad zakupem swojego pierwszego nożyka i jestem już bardzo blisko aby to wreszcie zrealizować. W tej chwili na „polu walki” pozostały dwa typy: Kershaw Storm II oraz Camillus Heat. Przeczytałem już chyba wszystko, co możliwe na ich temat, ale nadal nie mogę się zdecydować  Nożyk ma być do noszenia na co dzień i oczywiście do podobania się również. Może pomożecie w podjęciu decyzji

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
Odp: Storm czy Heat?
« Odpowiedź #1 dnia: 24-09-2006, 19:58:34 »
Jak do "podobania sie" to Ci chyba nikt nie pomoze ;) do noszenia na codzien sie oba jak najbardziej nadaja.

Nie mam ani nie mialem zadnego, ale mialem okazje sie oboma pobawic i to nie raz.

Jak dla mnie to:

- rekojesc wygodniejsza w Stormie - Heat tylko w jednym uchwycie mi lezy, z drugiej strony drazni mnie w Stormie ten papier scierny;

- na pewno latwiej Ci bedzie Heata naostrzyc, bo ma prosta krawedz;

- ale i nizszy szlif, wiec mozliwe, ze Storm bedzie lepszy w cieciu (nie wiem, nie kroilem, tylko klikalem sobie oboma);

- stal powinna byc na podobnym poziomie;

- oba maja wysoki "fun factor" ;) jeden z flipperem, drugi ze wspomaganiem;

- kolki w Stormie takie "dziwne" troche, ale pewnie sie idzie przyzwyczaic.

Mam nadzieje, ze pomoglem ;)

Witaj na forum.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #2 dnia: 24-09-2006, 20:13:50 »
Od strony technicznej to Ci rybak wstępnie opisał.

Jeśli mowa natomiast o podobaniu się mowa to ode mnie wrzuć kamyczek na szalę Heat'a ;-)

P.S. rybaku
Kolega z nami od dawna, tylko długo zwlekał z pierwszym postem ;)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #3 dnia: 24-09-2006, 20:19:21 »
P.S. rybaku
Kolega z nami od dawna, tylko długo zwlekał z pierwszym postem ;)

Widze, ale przedtem trudno go bylo przywitac, nie? ;)

Offline NAZIR

• Moderator
  • Opinii: (25)
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 24-09-2006, 20:19:29 »
Skoro to ma być EDC, to najlepiej by było wczesniej oba potrzymać w łapie - zdjęcia tak naprawdę mało mówią. Mam tu chociażby na myśli "chudość" rękojeści Storma, która mi osobiście nie bardzo leży.
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline badjimi

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 24-09-2006, 20:31:14 »
Dzięki za powitanie i porady  :)

Faktycznie na forum jestem już od jakiegoś czasu, ale "premierowy" post dopiero dziś  :shy:

A co do nożyka to troszkę się chyba jeszcze "pozastanawiam"  :rolleyes:

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #6 dnia: 24-09-2006, 20:33:24 »
A co do nożyka to troszkę się chyba jeszcze "pozastanawiam"  :rolleyes:

Najlepiej, gdybys mial okazje wziac do reki, jesli jeszcze tego nie zrobiles - wiem, ze przynudzam, ale w ten sposob bardzo czesto rozwiewa sie wiekszosc watpliwosci i unika sie szybkiej sprzedazy na gieldzie ;)

Offline badjimi

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 24-09-2006, 20:42:06 »
Najlepiej, gdybys mial okazje wziac do reki, jesli jeszcze tego nie zrobiles - wiem, ze przynudzam, ale w ten sposob bardzo czesto rozwiewa sie wiekszosc watpliwosci i unika sie szybkiej sprzedazy na gieldzie ;)

To oczywiście najlepsze rozwiązanie. Nie wiem tylko czy będę miał okazję, żeby pomacać te nożyki. Do tej pory w moich łapkach gościły jedynie Cuda EDC, Pika oraz Manix, więc niewiele.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #8 dnia: 24-09-2006, 20:46:03 »
To oczywiście najlepsze rozwiązanie. Nie wiem tylko czy będę miał okazję, żeby pomacać te nożyki. Do tej pory w moich łapkach gościły jedynie Cuda EDC, Pika oraz Manix, więc niewiele.

W takim razie to jest topik dla Ciebie ;)

http://www.knives.pl/forum/oglne/skad-jestem-gdzie-mnie-spotkasz-i-co-mam.0.html

Offline peterskin

• Powracający powoli do życia
  • FT Member
  • Opinii: (15)
  • zakręcony ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 24-09-2006, 23:50:58 »
Hit ;) , zdecydowanie

Offline ov_Darkness

• Wujek Zwyrol
  • Opinii: (16)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • już tak nie wyglądam
    • fejs (tak mnie najszybciej można złapać)
« Odpowiedź #10 dnia: 25-09-2006, 01:16:23 »
Camillus Heat! Dlacsego? Bo Storm jest cienki, jak dupa Somalijczyka i szorstki jak mój ryj dwa dni po goleniu... nie lubię tego noża, poza tym rekurwa na EDC jest IMO mocno dyskusyjna.. Zwłąszcza taka Cebulowa- bardzo głęboka... Bo taki Skirmiś, to co innego 8D

Heat jest zrobiony z AUS-8, ale to aus-8, co trzyma się niesamowicie, spokojnie bym ja do BM'kowskiej 440C porónał (a może i lepiej)- ciekawe kto Camillusowi ją obrabia cieplnie, ale podejrzewam BOS'a ;)

Robo power jest fajny, nożyk jest spory, solidny, ma wysoki plaski szlif- generalnie, to wysoce udana i zajebista konstrukcja, zwłąszcza na EDC. Wielkość i ergonomia są bez zarzutu- w sam raz!

Kolejny dowód nad wyższością designu Darell'a Ralph'a nad Kenem Onionem :D
I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #11 dnia: 25-09-2006, 09:25:54 »
Heat jest zrobiony z AUS-8, ale to aus-8, co trzyma się niesamowicie, spokojnie bym ja do BM'kowskiej 440C porónał (a może i lepiej)- ciekawe kto Camillusowi ją obrabia cieplnie, ale podejrzewam BOS'a ;)

BOS nie obrabia nic poniżej ATS-34, nie wkręcaj kolegi ;-)
A co do AUS-8 to się zgodzę, że dobrze obrobiona jest na poziomie 440C (nic dziwnego, ale...), a Taiwańczycy dobrze sobie już radzą z jej obróbką (zresztą, a gdzie niby BM swoje 440C aktualnie robi, no gdzie? ;-) )
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #12 dnia: 25-09-2006, 14:02:12 »
storm ma zajebistą ergonomie i wcale nei jest cieżki
jest solidny ;-)
a że szorstki to dobrze bo ma pewny chwyt
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline porczak

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 25-09-2006, 14:51:59 »
heat'a mam i polecam. klika sie szybciej niz stormem, do tego nadgarstka nie przemeczasz :-)

jak dla mnie ma tez wygodniejsza rekojesc, ktora nie dziurawi Ci kieszeni i jest zdecydowanie lzejszy

za to storm zawsze mi sie podobal i kiedy tylko mam okazje go zmacac to sie nie zastanawiam

ale heat i tak lepszy ;-)

Offline lepermessiah

• Małpa z lasu
  • Opinii: (82)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię słowo "pierś"
« Odpowiedź #14 dnia: 25-09-2006, 16:35:31 »
Storm ktorego miałem przez kilka dni wywarł na mnie bardzo dobre wrazenie. Pierwsze co rzuca sie w oczy to swietna ergonomia i bardzo dobre wykonczenie. Poza tym blokada jest bardzo mocna (na poczatku wrecz ciezko ja odblokowac). Co do stali to nie napisze za duzo bo miałem go krotko, sandvik nie sprawaił problemow przy ostrzeniu (te sprawiał natomiast "rekurwowy" kształt klingi). Tak jak zauwazył rybak kołki wymagaja przyzwyczajenia, ale w razie czego jest jeszcze flipper (choc tez mógłby byc nieco dłuzszy). Najwieksza wada tego noza to papier scierny na rekojesci. Wole jedank mniej agresywne materiały nawet kosztem pogorszenia uchwytu. Nie stac mnie na kupowanie nowych spodni co miesiac ;) Generalnie noz jest bardzo udana konstrukcja, łaczaca wysoka ergonomie z niebananym designem za przyzwoite pieniadze.
Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

Offline Kajk

• Normalny inaczej
  • Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #15 dnia: 25-09-2006, 23:17:17 »
Malem do czynienia z jednym i z drugim. Storma mam od prawie dwoch lat i jest moim najczesciej noszonym EDC. Wygodny jest strasznie. Przyzwoicie trzyma ostrosc, a na Lanskym doslownie kilka pociagniec i juz goli. Recurva tnie genialnie, on po prostu plynie przez ciety material. Kolek - jak do kazdego trzeba sie przyzwyczaic. Kilka dni i nie bedzie zadnego problemu, tak samo jak z flipperem. Co do papieru sciernego na rekojesci - faktycznie jest szorstki, ale zadnych spodni mi jeszcze nie zniszczyl.
Heat jest zajebisty, bo ma Robo Power, co generalnie czyni z niego automat. Otwieranie go z kolka nie ma sensu ;-) Co do stali, jest IMO bardzo porownywalna do Storma. Tez bardzo latwo sie ostrzy i stosunkowo wolno tepi. Tez bardzo dobrze tnie. Wygodnie sie go trzyma. Wersja z powloka - myslalem, ze rzeczona bedzie znacznie slabsza i dosc szybko zlezie z ostrza, a tu mila niespodzianka - trzyma sie bardzo ladnie. Jasne, ze ma odpryski i rysy, ale po dlugim uzytkowaniu przez kumpla (Porczaka niejakiego, co sie tu juz kilkukrotnie na jego temat wypowiadal) jako jedyne EDC wyglada dobrze.

Takze badjimi, na Twoim miejscu w tym przypadku wzialbym oba noze do lapy i dopiero wtedy zdecydowal ktory wybrac, bo jak widzisz oba sa bardzo chwalone i porownywalne, ze tak powiem :-) Jezeli jestes z Warszawy to chetnie sluze pomoca w zorganizowaniu macania jednego i drugiego :-)
Łoś Tracker Team; KNAK
Ut aliquid fecisse videamur

Offline porczak

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 26-09-2006, 14:03:56 »
Kajk madrze prawi. powinienes polozyc lapy na obu zanim sie zdecydujesz. dlatego tez nie ma problemu ze zorganizowaniem jakiegos piwka polaczonego ze wspolnym macankiem, jakkolwiek by to nie zabrzmialo ;-)

Offline akira

• Opinii: (18)
  • Użytkownik knives.pl
  • ... urodzony w roku Smoka...
« Odpowiedź #17 dnia: 26-09-2006, 23:57:07 »
Cześć..:D    też posiadam Storma, tak gdzieś... już pewnie rok minął. Używam go nadal ponieważ bardzo mi pasuje jego design, parametry, ergonomia i .... właśnie płaskość. Wysoki szlif i recurve pozwala na fantastyczne cięcie (no może poza typowo kuchennym). Ale jak wypowiedzieli się pozostali, najlepiej jakbyś wziął oba do ręki. Jak będziesz na lubelszczyźnie to zapraszam do Zamościa ;).

Pozdrowienia
...a wiatr mą wolą...

Offline badjimi

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 27-09-2006, 15:46:38 »
Dzięki wszystkim za propozycje "pomacania swoich sprzętów" :D ;-) Widzę, że najszczęśliwszym rozwiązaniem byłoby mieszkanie w W-wie lub okolicach, a ja niestety okolice Bydgoszczy.

Offline zajacx

• Opinii: (7)
  • Świeża krew
  • *
  • scissorhands
« Odpowiedź #19 dnia: 18-12-2006, 01:04:55 »
Witam

Storma ma znajomy i jest świetny ale na mojego hita bym nie zamienił :)

polecam Camillus Heat