Autor Wątek: Folder Marttiini MFK-2 W  (Przeczytany 10352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krętacz

• Opinii: (20)
  • Użytkownik knives.pl
    • flytyer.pl
Folder Marttiini MFK-2 W
« dnia: 27-09-2006, 09:19:41 »
 Hej.
 Widział kto, macał?....Znalazłem w gazetce "Wędkarski Świat" w dziale nowości rynkowych. Opis żaden, cena około 174 .Dalejże więc na stronę firmy...A  na stronie Marttiini folderek jest  na obrazku w "nowościach", ale tylko na obrazku. W googlu nie znalazłem nic po angielsku, tylko w ofertach różnych sklepów, w językach, których nie posiadam niestety.
  Wygląda ładnie, ale może ktoś zna jakieś szczegóły.
  K.
Ukłony - Krętacz
http://flytyer.pl/

Tracimy w życiu mnóstwo czasu na niepicie piwa...

Offline franz_69

• SWI (aka KWI) member :)
  • Opinii: (36)
  • Użytkownik knives.pl
  • DJV RuleZ
    • SWI
Odp: Folder Marttiini MFK-2 W
« Odpowiedź #1 dnia: 27-09-2006, 10:07:16 »
Widzialem w sklepie mysliwskim u mnie w wiosce... niech oni lepiej juz zostana przy produkcji fixedow.. nic ciekawego..
"Łowienie ryb to nie jest zwykły sport czy odpoczynek, to raj dla duszy"-M.
(9/20) - })i({ 5W 151 201 201HP 211 212 520 530 550 550HG 556 630 705SBT 707 710D2 710SBKD2  710SBT 710M4 740 745 805 814S 845S 940 10300 10610 14205 14460

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
« Odpowiedź #2 dnia: 27-09-2006, 11:16:21 »
Obadałem fotkę i mi coś tak Gerberem FF zaleciało . Niebrzydki.

Offline Krętacz

• Opinii: (20)
  • Użytkownik knives.pl
    • flytyer.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 27-09-2006, 11:30:58 »
Taa, własnie z obrazka to tyle pewnie można tylko powiedzieć, ale podoba mi się, ta okładzina fajna.
K.
Ukłony - Krętacz
http://flytyer.pl/

Tracimy w życiu mnóstwo czasu na niepicie piwa...

Offline franz_69

• SWI (aka KWI) member :)
  • Opinii: (36)
  • Użytkownik knives.pl
  • DJV RuleZ
    • SWI
« Odpowiedź #4 dnia: 27-09-2006, 13:46:18 »
cieniutkie linery...blaszki takie.. przy tym duuuuzo powietrza miedzy nimi.. "normalny" noz bylby cieniutki a ten nie jest.. wyglada jak Herbertz jaki albo innne Renno..
"Łowienie ryb to nie jest zwykły sport czy odpoczynek, to raj dla duszy"-M.
(9/20) - })i({ 5W 151 201 201HP 211 212 520 530 550 550HG 556 630 705SBT 707 710D2 710SBKD2  710SBT 710M4 740 745 805 814S 845S 940 10300 10610 14205 14460

Offline kopeć

• Opinii: (39)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 27-09-2006, 20:37:32 »
miałem go w rękach,bo nawet trochę mi podszedł,niestety blokada grubości żyletki-i tyle,a szkoda bo nie wyglądał źle.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #6 dnia: 29-09-2006, 12:11:13 »
Ja widziałem na Allegro ... cena ok 250 PLN !

Z ciekawości poszukałem w sieci i znalazłem na jakiejś niemieckiej strone - ceny nie pamiętam ale coś ok 30 Euro. No i stal ... 420 ... kiszka.
Tolerancja i apatia to ostatnie "cnoty" umierającego społeczeństwa - Arystoteles
"Profil w likwidacji"

Offline jast

• fanatyk cienkiej KT
  • Opinii: (63)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Veritas in omnibus quaerenda est
« Odpowiedź #7 dnia: 29-09-2006, 14:52:12 »
Macałem to i rzeczywiście blokada solidnoscią nie powala, ale postukać i sprawdzić w sklepie nie mogłem. Natomiast bardzo spodobał mi się profil ostrza - bardzo łagodny convex, tnie zapewne znakomicie. IMHO porównywanie tego do Renno to jednak gruba przesada.

Offline ceeste

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
  • Moc,nie siła.
« Odpowiedź #8 dnia: 08-12-2010, 10:04:42 »
Witam.
Widzę,że sporo tu domorosłych krytyków,co to po wyglądzie oceniają.Po wyglądzie to możecie oceniać Britney Spears,ale ad rem.Noszę ten scyzoryk już parę lat,jest to kolejny folder który posiadam i myślę,że będzie mi jeszcze długo służył,chyba że tak jak poprzednie ktoś mi podpieprzy.Nic się w nim nie rozkręca,blokada trzyma świetnie i pewnie,pomimo że rzucałem nim w pniaczki nieraz idąc przez las.Między okładzinami jest duuuuużo powietrza i nieraz wpadnie mi tam moneta,ale tak samo jak łatwo wpada tak samo łatwo wypada.Jak nóż upieprzy się podczas patroszenia to wystarczy parę ruchów w wodzie i jest czysty,o rdzy można zapomnieć,ale jak niektórzy uważają powinien być cieniutki,żeby byle gówno klinowało ostrze.Co do ostrości,to się nim golę jak jestem dłużej poza domem,gdy przestaje dobrze golić to parę ruchów na pasku i znowu goli.Z @Demonem nie będę się spierał,bo to ktoś ważny i ma status moderatora,więc mi posta usunie.Chciałbym jednak zaznaczyć,iż z tej "kiszki" są robione wszystkie(prawie) skandynawy i ta "mało" znana stal z Kiruny jest przez wielu pożądana,a nawet Nasi się o nią bili pod Narwikiem :D.No,ale jak można przeciwstawiać szwedzką stal,hamerykańskiej S90.Samowie górscy z tej stali robią swoje noże,ale co oni tam wiedzą,przecież to "Eskimosi" albo inne "Lapończyki".Okładziny są z prawdziwej fińskiej czeczoty,z drzew,które przyrastają milimetr rocznie ale gdzie jej tam do naszej,suszonej zimą w stodole.Scyzoryk składa się dwu biegowo,więc sobie paluszków "krytyka" ze spalonego teatru nie obetniecie.No i na koniec proponuję troczę pokory,zanim zaczniecie Marttiini-ego uczyć jak noże robić.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2010, 05:54:51 wysłana przez ceeste »
Cezary

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 08-12-2010, 10:26:54 »
Chciałbym jednak zaznaczyć,iż z tej "kiszki" są robione wszystkie(prawie) skandynawy
prawie wszystkie skandynawy są robione z sandvika 12C27 i 12C27M, część ze stali węglowych. ze skandynawów z 420 kojarzę tylko Iisakki Järvenpää. sandvik ma niezłą opinię, ale też szału nie robi, za nisko hartują. ot, taka zwykłą stal na noże.
i ta "mało" znana stal z Kiruny
420 jest bardzo znana, jako najtańsza nierdzewna stal na noże. i nie jest w żaden sposób przypisana geograficznie.
jest przez wielu pożądana,a nawet Nasi się o nią bili pod Narwikiem :D.No,ale jak można przeciwstawiać szwedzką stal
w Finlandii koniecznie musi być stal ze Szwecji? równie dobrze mogą ją w Chinach kupować
hamerykańskiej S90.Samowie górscy z tej stali robią swoje noże,ale co oni tam wiedzą,przecież to "Eskimosi" albo inne "Lapończyki".
tradycyjnie Samowie to robią noże ze stali węglowej, nie z jakiejś 420 nieznanej proweniencji.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline LUCYFER

• Opinii: (94)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • KREW ZA KREW
« Odpowiedź #10 dnia: 08-12-2010, 11:00:34 »
To ja tylko chcę wiedzieć coś więcej na temat tych drzew, co to milimetr rocznie przyrastają, i z których to jest owa czeczota ;> :D
Wzywam posłańców przeznaczenia! - niech uderzą z ponurym zachwytem w ofiarę, którą wybrałem. Milczący jest ten ptak, co żywi się mózgiem tego, co mnie prześladuje, a jego  agonia niech odbędzie się w skomleniu i bólu, i niech będzie to ostrzeżeniem dla tych, co mego jestestwa nienawidzą...

Offline amper

• RAMoholik
  • Moderator
  • Opinii: (122)
  • *
    • To mam
« Odpowiedź #11 dnia: 08-12-2010, 11:11:24 »
Po 4 latach odgrzewać wątek... toż to masochizm  :dead:
Cytat: ceeste
No i na koniec proponuję troczę pokory,zanim zaczniecie Marttiini-ego noże robić.
- objeżdżamy noże z hamerykańskiego wyjebolitu (EsPińcetFał)
- objeżdżamy noże z gównostali
Więc się nie gorączkuj, poczytaj sobie forum, wypij browara i trochę pokory  ;)

I wrzuć fotki tego swojego składaka, zawsze to przyjemniej się wątek ze zdjęciami ogląda :)
« Ostatnia zmiana: 08-12-2010, 15:17:13 wysłana przez amper »
KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Offline buzz

• Ursus americanus ;)
  • Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • bydle niedobre
« Odpowiedź #12 dnia: 08-12-2010, 11:31:47 »
Tak jak koledzy proponuję poluzować stringi bo chyba zbyt cisną i na samym początku przeczytać datę posta przed swoim postem. I oddychać, głęboko oddychać! :)
A wg Ciebie ta stal co to "nasi się o nią bili" to ogólnie 420 czy dokładnie ten wytop z którego masz swój nóż zrobiony? ;)
« Ostatnia zmiana: 08-12-2010, 11:34:53 wysłana przez buzz »
Tak, jestem nietolerancyjny i bardzo proszę to uszanować.

Offline elkrakerso

• Scrapper
  • Opinii: (61)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • ...cut 'em like it's butter man...
« Odpowiedź #13 dnia: 08-12-2010, 12:15:45 »
Co się złościcie panowie. Hasał sobie gość po necie i pomyślał "a zobaczę co o moim zajebistym nożu we internecie piszą" - google wątek z knives pokazawszy, gość przeczytawszy i mu się woda w czajniku zagotowała, bo zamiast na forum wszyscy śpiewać Bogurodzicę na cześć Marttitni MFK-2 W okazawszy się że słabym jest. Się gość dowiedziawszy, że to pospolity składak niskich lotów w dodatkowości.
Czar prysł, łzy oczy zalały, zębami począł zgrzytać i słuszny gniew w poście zawrzeć raczył.  :P
I am Ripper... Tearer... Slasher... Gouger...
I am the Teeth in the Darkness, the Talons in the Night!
Mine is Strength... and Lust... and Power!
-_-

Offline porcelanowy

• Opinii: (125)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 08-12-2010, 12:33:33 »
Powitoł
Czar prysł, łzy oczy zalały, zębami począł zgrzytać i słuszny gniew w poście zawrzeć raczył.  :P
A może forumowy onanizm zderzył się z empirią? ;>

A wg Ciebie ta stal co to "nasi się o nią bili" to ogólnie 420 czy dokładnie ten wytop z którego masz swój nóż zrobiony? ;)
Wisz, w sumie to nierdzewka, więc ten konkretny kęs mógł tyle w ziemi bez problemów przeleżeć ;)
Niemniej wtrąt o Narwiku dobry :D
porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach.
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:

Offline W. Irving

• Mieszkaniec knives.pl
    • Pokażmy, że potrafimy pomagać :)
« Odpowiedź #15 dnia: 08-12-2010, 12:35:17 »
To ja tylko chcę wiedzieć coś więcej na temat tych drzew, co to milimetr rocznie przyrastają, i z których to jest owa czeczota ;> :D

curly birch - tak napisane w katalogach, nie tylko firmy Marttiini  ;>

i też proponuję co poniektórym poluzować stringi/bokserki/ czy co tam panowie preferujecie  ;>

żeby nie było, to miałem taki nóż (tylko w okładzinach z kratonu chyba, a nie drewnianych). Potwierdzam to, co pisał ceeste:
b. fajny nożyk, jak kałasznikow - łatwo syf do niego "wlata" ale i równie łatwo z niego "wylata". Hartowany nisko (bo k* skandynawskie noże tak są na ogół hartowane) wedle zasady, że w kraju gdzie zimą po głębszym oddechu plujesz zamarzniętymi  płucami (byłem tam, to wiem, ale się nie mogę zdjęciami pochwalić, bo wtedy cyfrowe, to tylko były zegarki, a zenit zepsuty został w domu) lepszy nóż wygięty i naprostowany niż pęknięty  ;>
Łatwo się ostrzy i wcale nie gorzej trzyma ostrość od vicków. (Sprawdzałem z moim vickiem).
Jak się zasyfił przy oprawianiu karpii, to woda z płynem + gąbka rozwiązały problem.
Blokada - może cienka, ale mnie się nóż nie złożył (faktem jest, że tym nożem było "cięte" nie "rąbane").
Dostał go w prezencie mój znajomy myśliwy (co ma taki kaprys, że fixedami nie lubi pracować) jakieś 3 lata temu i używa go z powodzeniem "do pracy" po polowaniu i jakoś nie narzeka na niego (a widzimy się dość często) - kilka rzeczy ode mnie dostał i "informację zwrotną" na temat jakości upominków mi przekazywał zawsze nawet jak było to sprawozdanie typu: "Ta latarka co ją od ciebie dostałem miesiąc temu, to ch* warta była. Upadła do kałuży nawet niegłebokiej i woda co do niej wleciała, to już tam została na wieki, poza tym po tej kąpieli nie świeci już, a pływała jakieś 10 sekund". Aaaa i wydodnie się nim pracuje w "urękawicznionej" dłoni, bo gruby jest dość.  :) Przy okazji następnego spotkania z tym znajomym zapytam go jak mu się nożyk sprawdza i czy dalej go używa. (Przy okazji dyskretnie policzę ile ma palców u rąk - to specjalnie dla tych, co narzekali na blaszaną blokadę).

Jedyna rzecz jaka w tym nożu mi nie "podeszła", to trochę utrudnione otwieranie "z kołka" - szczelina między okładziną a kołkiem była dość wąska i trzeba było poćwiczyć kciuk. Poza tym nożyk wart swej ceny.

BTW:
W komplecie było eleganckie metalowe pudełko z wyściółką z wiórków drewnianych. Dołączone do nożyka były: kluczyk imbusowy do śrubek i buteleczka oliwki do konserwacji.

Pozdrawiam
Tomek

P.S.

a i nie chciało mi się tu za dużo emotek dawać, ale ciśnienie ma niskie normalnie i nie skoczyło mi wcale  ;> przy pisaniu. To są tylko moje spostrzeżenia z kontaktu z tym nożzykiem
« Ostatnia zmiana: 08-12-2010, 12:40:13 wysłana przez W. Irving »
wiem k...a wszystko... jako rzecze kosiarz ;>

(tu http://forum.knives.pl/index.php/topic,156717.msg1501352.html#msg1501352 )

Offline elkrakerso

• Scrapper
  • Opinii: (61)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • ...cut 'em like it's butter man...
« Odpowiedź #16 dnia: 08-12-2010, 12:55:10 »
A może forumowy onanizm zderzył się z empirią? ;>

No niestety, empirycznie to nam noże na edc generalnie niepotrzebne*, a jeśli nawet to starczy jakikolwiek scyzoryk jak wiadomo. Ale nie będziemy z tego powodu zamykać forum prawda?  :cry:
*-gdyby była to realna potrzeba to każdy człowiek nosiłby nóż przy sobie.
;)
I am Ripper... Tearer... Slasher... Gouger...
I am the Teeth in the Darkness, the Talons in the Night!
Mine is Strength... and Lust... and Power!
-_-

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 08-12-2010, 13:15:38 »
Tu nie chodzi o to, że facet się nie zgadza z opinią nt tego noża (IMHO też nieco bezpodstawną), tylko o sposób w jaki to wyartykułował, zwłaszcza, że jest to jego drugi post na tym forum. Ostatni wpis był z przed czterch lat - od tamtego czasu poglądy niektórych dyskutantów mogły ewoluować   ;>
BTW
Podoba mi się ten wtręt o modaratorze i usuwaniu postów - widać kolega mierzy wszystkich własną miarą  ;)
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline buzz

• Ursus americanus ;)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • bydle niedobre
« Odpowiedź #18 dnia: 08-12-2010, 13:16:16 »
W. Irving - jeżeli nie zauważyłeś to znakomita większość wypowiedzi pod tekstem Sz.P. ceeste to mniej lub bardziej merytoryczne wyzłośliwianie się nad formą wypowiedzi a nie nad nożem wprost. Wpada gość na forum, odgrzewa czteroletniego kotleta radośnie pokrzykując "chuja się znacie" i pieprząc wydumane farmazony nt. skandynawów, stali i spalonych teatrów. A od mojej skromnej osoby: ja osobiście nie lubię jak mi bilon między okładziny włazi bo się ostrze tępi.  

EDYTA: Fred czytał mi w myślach ;)

Cytat: Fred
...
Podoba mi się ten wtręt o modaratorze i usuwaniu postów - widać kolega mierzy wszystkich własną miarą  ;)

No nie? Zmodyfikowana wersja tej jednostki chorobowej ujawniła się już na forum jako "sklepikarzyca chciwa" - wyjątkowo zjadliwe choróbsko.
« Ostatnia zmiana: 08-12-2010, 13:23:00 wysłana przez buzz »
Tak, jestem nietolerancyjny i bardzo proszę to uszanować.

Offline ceeste

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
  • Moc,nie siła.
« Odpowiedź #19 dnia: 08-12-2010, 13:42:08 »
Z moderowaniem miałem rację,a się napisałem,więc teraz krócej.Facet pytał o nóż na ryby,najlepiej jaki według Was "utopić".
@Armageddon w Parku Lemmonioki(polecam) można zobaczyć drzewa 600-letnie po cztery metry wys.
@Buzz.Nigdzie nie napisałem stal 420.
@W.Irwing wie o co chodzi.
Cezary