Autor Wątek: Bardzo Miłe! Ludzie noże robią.  (Przeczytany 1707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Traper

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • Nóż, siła i koniec spokojnie topniejacy w świetle!
Bardzo Miłe! Ludzie noże robią.
« dnia: 08-10-2006, 18:21:07 »
Serce rosnie  jak sie widzi ze ludzie noze robia, ze ten bardzo rzadki fach, hobby jakby nie nazwac nie zaginie. I to ze sa ludzie dla ktorych jest sie inspiracja do  tworzenia wlasnych  nozy, poszukiwan przygody itp. Dostalem niedawno bardzo ciekawego meila od czlowieka ktorego nie znam osobiscie ale ktory przegladajac  forum znalazl cos znajomego to niejaki Gladi. Napisal on tak cytuje doslownie:  Przegladajac Knives (forum) juz jakis czas temu zauwazylem cos znajomego, ale nie moglem skojarzyc. Dzis jeszcze raz obejrzalem panskie tematy na forum i juz wiem!... Mozliwe ze sie myle ale na zalaczonych zdjeciach jest noz ktory Pan stworzł. Jest on wlasnoscia mojego taty i dostal go od kolegow. Ma juz go dosc dawno bo pamietam go jak bylem jeszcze wyrostkiem. Teraz mam 21 lat.Koniec cytatu.   I tu otworzylem zalaczniki i patrze a  na fotkach jest noz i o kurczaki jest to noz ktory robilem dawno temu, troche sfatygowany i czubek zlamany ale ogolnie w nienajgorszej kondycji. zrobilo mi sie tak jakos milo, cieplo kolo serca. Pomyslalem  ze to tak fajnie miec skalę porownawczą  i zobaczyc co robilo sie kiedys a co teraz.  Ale to nie koniec ciekawostek. i tu znow pozwole sobie zacytowac kolege Gladiego :  Pański noż( to znaczy wykonany przezemnie) jest w naszym domu juz dłuzej niz  10 lat i co ciekawsze to od niego zaczela sie moja pasja bronią białą i survivalem, a od jakiegos roku owocuje próbami wykonania wlasnego idealnego noza. Koniec cytatu. Tak sie wzruszylem ze hej, pomyslalem sobie ze to  naprawde miłe,  i ze swej strony zycze Gladiemu duzych sukcesow na polu nozorobstwa!! Pozwole sobie zalaczyc fotki ktore dostalem od Gladiego a ktore przedstawiaja  w/w noz i jedna z poczatkowych prac Gladiego. Ktora co prawda jeszcze nie ukonczona ale wyglada obiecujaco.

a teraz   na jednej jedynej fotce obydwa noze w zestawieniu, wydaje mi sie ze praca Gladiego wyglada bardzo zachecajaco.
Szkoda ze Gladi nie wyslał wiecej fotek, ale pewnie  jak bedzie gotowy to pokaze co potrafi.

(jesli zle zamiescilem post to prosze o wybaczenie i przeniesienie)
Pozdrawiam Waldek

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Odp: Bardzo Miłe! Ludzie noże robią.
« Odpowiedź #1 dnia: 08-10-2006, 18:23:05 »
Miłe to :-)

Post niech zostanie tutaj, nie dotyczy tylko nożoróbstwa jako takiego, ale i nożoholizmu ;-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 08-10-2006, 18:28:39 »
Bardzo miłe...
Historia która do nas (w tym przypadku do ciebie) wraca.

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline gladis

• Opinii: (36)
  • Użytkownik knives.pl
  • Bezwstydny szept zatrutych ust...
« Odpowiedź #3 dnia: 10-10-2006, 19:58:16 »
Witam !!!!!!!!!
Historia tego noża, jak już zostało to powiedziane to poczatek mojej drogi do imadła i pilnika  ;-) . nóż utracił czubek, gdy pewien chłopak chciał zobaczyć jak rzuca sie nożem... Efekt okazał sie taki jak widać a ja od Taty dostałem reprymende  :cry:  ;-). po paru ładnych latach na okrągłe 50 urodziny zrobiłem Tacie nóż, w zamian za ułamanie czubka w tym <Skaucie>.  jak skończe tego ze zdjęcia to powinny pojawić sie dalsze jego odsłony na forum. Ciesze sie ze dzieki temu forum znalazłem "ojca chrzestnego" moich noży  :D :P ;-) :-)
Pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!

Offline buzz

• Ursus americanus ;)
  • Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • bydle niedobre
« Odpowiedź #4 dnia: 10-10-2006, 20:10:36 »
Świetna historia :) Witamy gladis :) :) :) No i gratulacje dla Trapera awansu na Ojca Chrzestnego :) :) :)
Tak, jestem nietolerancyjny i bardzo proszę to uszanować.

Offline Traper

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 11-10-2006, 11:00:59 »
hahaha no fajnie jestem tatusiem chrzestnym 8o, no nic  jest fajnie, a mnie miło :D
Pozdrawiam Waldek

Offline Mat S

• Oberfeldfebel sztabowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (11)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 11-10-2006, 17:20:08 »
Efekt okazał sie taki jak widać a ja od Taty dostałem reprymende

Przecież to się da naprawić... Jeśli Traper tego nie zrobi, to ja mogę spróbować. parę mm głębszy drop point i po sprawie. No trochę może zależeć od materiału i od hartowania, ale spróbować zawsze można...

Offline gladis

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 11-10-2006, 17:40:22 »
kiedyś kiedyś na budo, pisałem własnie o tym nieszczesnym czubku  ;). żeby ruszyć ten materiał trzeba sprzetu którego ja nie posiadam... Gdyby było inaczej to może bym miał odwage wyprowadzić ten czubek ponownie...
Pozdrawiam !!!!!!!!!!!!

Offline Traper

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 11-10-2006, 21:00:01 »
Gladi stal na nozyku to jest 6h14m jesli sie spotkamy to moge sprobowac naprawic ten czubek, kurcze tylko troche  to zmieni krztalty noza ale nie tak bardzo, a na te 3h14 reflektujesz?
Pozdrawiam Waldek

Offline gladis

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 11-10-2006, 21:28:18 »
Witaj!!
pisałem juz ze 3 listy do Ciebie, ale nie wiem czy doszły... Chęć do Twojej propozycji mam <co do stali>  :) :) :) i jestem wdzieczny za samą propozycje !!! jak coś to dogadamy sie na mejle...
Pozdrawiam !!!!

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #10 dnia: 12-10-2006, 00:29:52 »
strasznie sympatyczna historia  :-)
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...