Autor Wątek: Rodzice  (Przeczytany 10622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mnichal

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Rodzice
« dnia: 09-10-2006, 13:42:29 »
Jako że jestem zdany na ich łaskę (15 lat na karku :P) potrzebuje pomocy. Jak można przekonać rodziców żeby pozwolili mi kupić jakiś ciekawy nożyk EDC ? Mam już dwa wiki (jeden full wypas(rybacki) i drugi żeglarski z blokada trochę większy) (były to prezęciki ale nie od nich) poza tym posiadam Gerlacha (też prezent) nazywany nożem saperskim. No i meczę mame o załatwienie bagnetu do Ak47 i noża wz. 58 ( nie jestem pewny co do numerku). No, ale marzy mi się jakiś EDC. Powiedzmy jakiś średni Kershaw, Pika albo coś w tym stylu. Fundusze już mam, ale co wspomnę o zakupie to słyszę "a na co Ci kolejny nóz" " nie masz, na co kasy wydawać"... Więc prosił bym o rade jakich mam użyć argumentów żeby ich przekonać :P

PS. Planowałem jeszcze latarkę ale jak powiedziałem im co sobie wybrałem (Innova x1) to powiedzieli że na co mi taka droga latarka. Gdzie będę sobie świecił :P

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Odp: Rodzice
« Odpowiedź #1 dnia: 09-10-2006, 13:48:12 »
Odnośnie latarki to mogę zacytować tylko to co żonie odpowiadam: świecić będę tam gdzie jest ciemno, a droga, bo na tanią mnie nie stać. Aktualnie nie wymyśliła jeszcze riposty ;-)
Argumentów za nożami poszukaj też tutaj:
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,65662.0.html
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Wiko

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 09-10-2006, 13:58:39 »
Co do latarki, to możesz powiedzieć, że kolega z forum kupił sobie już 4 tanie latarki (Mactronic), z czego 3 poszły do kosza, a 1 udało się oddać sprzedawcy, po tym jak przestała świecić. I że lepiej jest kupić jedną porządną rzecz niż dużo szmelcu, a to jest zakup na lata.

Offline Nukibo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 09-10-2006, 15:20:13 »
A masz na co kasę wydawać? Jak nie, to masz odpowiedź.
Tylko zastanów się, czego w nożu szukasz (tzn. czego Ci w Wiktorkach brakuje), żebyś sam był przekonany na co Ci nie jakiś nowy a konkretny nóż.
Co do latarki, to trochę w tym racji, bo panująca moda na taktyczność powoduje, że człowiek się obwiesza sprzętem "na wszelki wypadek", a później okazuje się, że albo z niego nie korzysta albo można się spokojnie obyć bez tego. Ale fajnie jest mieć świadomość, że po ataku obcych, kiedy zamokną wszystkie zapałki i zniszczeniu ulegną wszystkie zapalniczki zawsze w plecaku mamy krzesiwo magnezowe... tak"na wszelki wypadek" ;-)
"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

Offline fall.a1

• Opinii: (40)
  • Użytkownik knives.pl
  • DUM SPIRO , SPERO
« Odpowiedź #4 dnia: 09-10-2006, 15:25:35 »
co do krzesiwa się nie zgodzę bo sam czasami dla samej przyjemności lubię się bez zapałek obejść ;-)
a co do latarki to coś w tym jest, w tej modzie, ja zamiast takiego sprzętu kupiłem czołówke i tańsza i zawsze łapy wolne :)

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
« Odpowiedź #5 dnia: 09-10-2006, 15:29:30 »
Mnichal ,zawsze możesz powiedzieć :" Lepiej jak wydam na hobby ,niż na prochy i wódę "

PS- jak mi brak słodkich czasów pasożytnictwa na "starych" ,chyba się rozpłaczę

;)

Offline XkondorX

• już bez iksów
  • Opinii: (186)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • To mały krok dla człowieka, dla karła normalny.
    • meine
« Odpowiedź #6 dnia: 09-10-2006, 15:43:24 »
a stzry CI siedzą na gotówce? kup, pochwal się za 2 tygodnie, jak spytają co to, odpowiedz, że np. Pika, mam ją od dawna, nie pamiętacie? :-)

u mnie to zadziałało (raz)
The true rebels always walk alone anyway.

Offline Neuro

• Komputerowiec xD
  • Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
  • Opinel effilé N°10 ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 09-10-2006, 20:04:48 »
Rodzice "boją się" noży. Myślą, że jak kupujesz noż to zaraz bedziesz mordowal ludzi ;) Niestety w naszym chorym społeczeństwie czesto zdarzaja sie takie przypadki, ale jezeli jestes osoba odpowiedzialna to mysle ze nic nie stoi na przeszkodzie. :) Pamietam, gdy kupilem swojego pierwszego EDC :) Przynioslem go do domu i gdy rodzice go zobaczyli kazali mi odrazu go sprzedac :) No bo po co mi noz? :) A ja upierałem sie przy swoim i noz zawsze, wszedzie ze soba nosilem. Po jakims miesiacu, ojciec powiedzial, ze to jednak byl dobry pomysl bo sie przydaje etc :) Kolejnym aspektem moze byc dziewczyna :) W gruncie rzeczy to ona namowila mnie do zakupu pierwszego noza :) Bo "każdy mezczyzna powinien miec noz" :) A jako, że mnie wiele razy nie trzeba powtarzać tak to się wciągnąłem w forum i w taktyczne rzeczy, ktore uratują nas przed atakiem obcych istot z czerwonej planety :D

Offline Smokey_

• Benchmade`o`holic
  • Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • http://www.ni99a.foxnet.pl/cygara/
« Odpowiedź #8 dnia: 09-10-2006, 20:09:41 »
Po pierwsze witamy na forum! Powiedz im że to twoje hobby i lepiej żebyś wydał te pieniądze na to iż na tak jak było powiedziane piwo lub prochy.
Pozdrawiam
-------------------------------------------------
http://www.ni99a.foxnet.pl/cygara/ <------ P O L E C A M

Offline Gieras

• Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 09-10-2006, 20:47:19 »
piwo .

Piow, piwo wino i spirytus także niema to tamto:)

Ja to robiłem tak: kupowałem nóż i poprostu jego miałem. Gdy matka zobaczyła, że mam nóż   to mówiła, że coto to i tamto takie pierdolenie o szopenie i jak sie wygada to miałęm spokuj i juz.

Offline andorfine

• żul i darmozjad
  • Opinii: (35)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 09-10-2006, 21:11:02 »
argumenty z prochami powinny zadzialac - u mnie zdaly egzamin.
A jak nie to zaloz konto w banku - najlepiej z mozliwoscia przelewu przez internet i po prostu plac za noze tak, zeby rodzice nie wiedzieli ile kosztowal. A w domu mow ze kupiles za 30zl i tyle. U mnie tez na poczatku krzywo patrzyli a teraz ojciec przychodzi pozyczyc fenix`a a mama z babcia ciagle marudza ze maja tepe noze w kuchni i mam naostrzyc ;-)
z czasem zaakceptuja Twoje hobby.
"If you do not change direction, you may end up where you are heading" - Lao Tzu

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #11 dnia: 09-10-2006, 21:12:37 »
Wydaje mi się, że kłamanie rodzicom - bądź co bądź sponsorom (nawet jeśli bezwolnym) to nie jest najwłaściwsza rada.
pozdrawiam
pecado

Offline Nukibo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 09-10-2006, 21:41:00 »
Słusznie, Pecado. Powiem więcej, w swoim czasie powiedziałem ojcu ile dałem za Lansky system i... oddał mi kasę za wydatek jak by nie patrzeć służący również ogółowi domowników. Naucz się dobrze ostrzyć noże, pokaż, że Twoje zainteresowania są bardzo przydatne i będzie z górki. ;-)
"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

Offline Neuro

• Komputerowiec xD
  • Użytkownik knives.pl
  • Opinel effilé N°10 ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 09-10-2006, 21:46:57 »
Sam wspominales ze rodzice pytaja po co kolejny noz. Mozesz sie pozbyć paru nozy w ich miejsce kupic wymarzony edc :) I wilk syty i owca cala :)

Offline Mnichal

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 09-10-2006, 21:57:06 »
Witam wszystkich i wielkie dzięki za rade.
Kłamać raczej rodzicom nie wypada :P no i chyba nie mam zamiaru. Sprzedawać moich viców nie mam zamiaru ;] zresztą głupio mi sprzedać prezent.
Myśle że argument o picu, paleniu itp. podziała wystarczająco. Teraz tylko trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem...

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #15 dnia: 09-10-2006, 21:59:44 »
Jeśli wolno mi doradzić to jako pierwszy "poważny" nóż sugerowałbym
- BM Pika / Mini-Pika
- Byrd (wg uznania)
- Camillus Cuda EDC.

Tanie, dobre jakościowo i bardzo poważne, a przy tym w dobrej cenie.
pozdrawiam
pecado

Offline Neuro

• Komputerowiec xD
  • Użytkownik knives.pl
  • Opinel effilé N°10 ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 09-10-2006, 22:00:47 »
Ja polecam crkt :) mialem wszystkie w dloni i tylko z crkt m21-02 bylem naprawde zadowolony :) Mini Pika to zabaweczka :)

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #17 dnia: 09-10-2006, 22:04:57 »
Tak, ale M21.. są stosunkowo duże. Skoro kolega dopiero wprowadza siebie i otoczenie w temat to sugerowałbym nie zaczynać "z grubej" rury, tylko stopniowo przyzwyczajać. Czas sam zweryfikuje czego tak naprawdę będzie szukał :)
pozdrawiam
pecado

Offline yacek

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • microholik - neofita
« Odpowiedź #18 dnia: 09-10-2006, 22:25:13 »
Pamiętam, że kiedyś (podstawówka) mówiłem, że mojego motylka "znalazłem" w lesie - ale rodzice nie byli głupi, a raczej ja  :D na razie chyba nie zdają sobie sprawy ile sztuk posiadam, a jak czasem któegoś zobaczą, to zrzucam na przedawnienie "a to już dawno kupiłem..." no i rzecz jasna z peirwotnej ceny podaję tak gdzieś 10% ...

Pozdrawiam,
Jacek

Offline Neuro

• Komputerowiec xD
  • Użytkownik knives.pl
  • Opinel effilé N°10 ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 10-10-2006, 16:48:18 »
Tak, ale M21.. są stosunkowo duże. Skoro kolega dopiero wprowadza siebie i otoczenie w temat to sugerowałbym nie zaczynać "z grubej" rury, tylko stopniowo przyzwyczajać. Czas sam zweryfikuje czego tak naprawdę będzie szukał :)

m21 -12 i 02 wcale nie jest taki duzy :) 10cm zlozony to malo wedlug mnie :)