Autor Wątek: Filmiki z internetu - pewnie znane...  (Przeczytany 3601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mat S

• Oberfeldfebel sztabowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (11)
  • *
Filmiki z internetu - pewnie znane...
« dnia: 12-10-2006, 17:29:26 »
Jesli to starocie, to mod moze wywalic watek, ale ja TU zagladam chyba pierwszy raz... W kazdym razie, dosc interesujacy filmik  ;)

http://video.google.pl/videoplay?docid=-8884586003342147853

Wlasnie docieram do konca - uwaga, bo tam sie robi dosc drastycznie...
« Ostatnia zmiana: 12-10-2006, 17:33:09 wysłana przez Mat S »

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
Odp: Filmiki z internetu - pewnie znane...
« Odpowiedź #1 dnia: 12-10-2006, 17:44:57 »
Widze, że combat zebrał do kupy to o czym od dawna pisze ?  :)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline apoc

• Opinii: (24)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 12-10-2006, 18:13:26 »
Widziałem ten film jakiś czas temu. Przyznam szczerze, że skrzywiłem się na widok końcowych sekwencji, gdzie można się przekonać, jak koszmarnie kończy się próba konfrontacji z napastnikiem uzbrojonym w ostry przedmiot. Myślę, że warto oglądnąć dla waloru stricte edukacyjnego, i zanim ktokolwiek "przybohaterzy" vs nóż, po oglądnięciu zastanowi się, czy warto . Nie polecam nikomu o słabych nerwach, ani po obfitym posiłku, bo obrazy są dość mało estetyczne, żeby nie powiedzieć bardzo drastyczne. Pozdrawiam, MZ.
Weapon unused is a useless weapon.

Offline Neuro

• Komputerowiec xD
  • Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
  • Opinel effilé N°10 ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 12-10-2006, 18:25:15 »
Dobry klip, dużo się można dowiedzieć. Polecam wszystkim :)

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
  • Opinii: (87)
« Odpowiedź #4 dnia: 12-10-2006, 18:33:11 »
Nic nowego, jak swego czasu trenowałem Kravkę trener jasno mówił, że obrona przed nożem to właściwie takie ćwiczenie, nie mające dużo wspólnego z rzeczywistością. A na seminarium z Federacji była mowa o tym, że "gdy w podejrzanej sytuacji zbliża się do Ciebie ktoś podejrzany i trzyma rękę za plecami lub w kieszeni, rzuć w niego śmietnikiem i uciekaj. Może chce Cię poprosić o sprawdzenie daty ważności biletu, bądź chce Ci poderżnąć gardło" czy jakoś tak. Moim osobistym zdaniem obrona przed atakiem nożem w sytuacji gdy napastnik jest trzeźwy i wie co robi to mit, no chyba, że się ma broń palną i czas by oddać kilka strzałów. Swoją drogą dawno temu mój brat został zaatakowany nożem przez pijanego drecha (było ich 2).Jako, że forum publiczne to daruję sobie opis sytuacji. Udało mu się obronić tylko dlatego, że był szybszy i wiedział co robi.

PS: Akurat obrazy są znośne. Estetyczne cięcia po klacie, plecach i tylko raz jelita widać. Najgorsze są zdjęcia obrażeń twarzy (ponoć ludzie najbardziej się brzydzą gdy coś drastycznego dzieje się z twarzą)
« Ostatnia zmiana: 12-10-2006, 18:43:05 wysłana przez Vercengetoryx »

Offline yossar

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 12-10-2006, 18:59:11 »
zgadzam się, że obrona przed nożem to mit, ale te filmy też szczytem realizmy nie są:

- policjant atakowany nożem nie cofa się wyjmując broń z kabury ani nawet nie schodzi z ninii ataku tylko stoi w yjmuje broń: żaden zdrowy na umyśle policjant tak się nie zachowa; podczas wyjmowania broni można uskoczyć z linii ataku i nie jest to zadanie bardzo trudne - mam tylko doświadczenie z nieuzbrojoną ręką ale wiem, że łatwiej zrobić unik niż ją zablokować

poza statyczną postawą atakowanego film wielce pouczający - zwlaszcza statystyki na poczatku

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #6 dnia: 12-10-2006, 19:07:04 »
Z tymi policjantami, to tak nie do końca. Większośc nawet nie pomyśli o tym, że przeciez mogłaby się cofać i strzelać. Generalnie mają zakodowane "wyciągnij broń i strzelaj", niestety w większości komend nie prowadzi się chyba szkoleń na jednak dośc specjalistyczne tematy pt. "Obrona przed napastnikiem z nożem".
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
« Odpowiedź #7 dnia: 12-10-2006, 20:08:40 »
czy przypadkiem w tym klipie nie jest tylko czesc owego filmiku z policja ? o ile mnie pamiec nie myli dalej powinna wlasnie byc taka konkluzja jak zejscie z linii/cofanie sie
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #8 dnia: 12-10-2006, 20:20:35 »
Tak, dalej jest pokazane prawidłowe zachowanie, czyli zejście w tył i bok z jednoczesnym wyciągnieciem broni. Choć z 2 metrów to i tak nie zdąży ...

Offline Sulej

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 14-10-2006, 00:00:56 »
To ja jeszcze dorzuce bezposredniego linka do calego opracowania Combata

http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/kombat/walka_nozem.html
Wojnę przeciwko światu musisz prowadzić w samotności. Gdzie dwóch, tam zdrada!

Offline Hades

• Opinii: (15)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 22-03-2007, 22:47:58 »
2 dziołchy walcza nożem ;)

endżoj :D

Offline GRABA85

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 23-03-2007, 02:48:54 »
Hadesie, aż się nóż otwiera w kieszeni. Bardzo ostra walka. Chętnie bym taką zobaczył na żywo:)

Film z Combatu bardzo dobry i pouczający.
BM Pika, Hen&Rooster 5010, Kershaw 1079 Outcast, Spyderco Military, Rat-3 D2 Combo - moje kochane maleństwa :)

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #12 dnia: 30-03-2007, 01:00:34 »
chyba była za ostra bo zdjęli  :dead:
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline Amor

• Opinii: (2)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 06-04-2007, 20:34:04 »
szkoda bo bym se obejrzal (ale filmow z iraku jak morduja arabow to nie zdejmuja) zasrane amerykance

Offline Hades

• Opinii: (15)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 06-04-2007, 23:26:58 »
YEAH,

znalazłem ten teledysk jeszce raz :D

pozdrawiam :)

Offline Marian

• Opinii: (50)
  • Użytkownik knives.pl
    • O mnie
« Odpowiedź #15 dnia: 06-04-2007, 23:46:07 »
Wracając do obrony przed nożem - niestety czysta prawda. Mnie dla odmiany uczono, by w takiej sytuacji (wiesz, że napastnik ma nóż, nie masz broni palnej), podobnie jak w innych, w ktorych nie ma się szans w konfrontacji, rzucać w napastnika czym popadnie. To dość oczywiste, bo każdy zgodnie z naturalnym odruchem zasłania się przed nadlatującym przedmiotem, cokolwiek by to nie było, na moment skupia się na przedmiocie (nie na tobie) etc. A więc rada prosta: uciekaj (jesli masz drogę ucieczki) albo rzucaj czym popadnie i znajdź drogę ucieczki.
+ MAZOWIECKIE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ NOŻY + 

Offline warhead

• Opinii: (21)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 07-04-2007, 21:31:58 »
Miec czas na szukanie przedmiotu do rzutu i rzucac kiedy masz czlowieka od siebie o 1 - 2 metry ?
----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline Marian

• Użytkownik knives.pl
    • O mnie
« Odpowiedź #17 dnia: 07-04-2007, 21:45:57 »
Nie nie... oczywiście nie.
Jeśli masz człowieka z nożem w odległości 2 m od siebie i między tobą a nim nie ma nic poza powietrzem, jedyną rzeczą, jakiej możesz sobie poszukać (jeśli jesteś bardzo bardzo szybki) jest papier i ołówek, którym spiszesz testament (oczywiście jeśli napastnik pozwoli ci go napisać). Innych rzeczy szukać nie warto.
Tak na logikę łatwo wywnioskować, że mówiłem o sytuacji, gdy w ogóle istnieją szanse ujścia z życiem, np. między tobą a napastnikiem jest coś więcej niż powietrze, powiedzmy fotel, stół, na stole wazon.... I oczywiście (co też zaznaczałem wyraźnie) wiesz że napastnik to napastnik (czyli że chce cię napastować  :D) itp.
Jak powiedziałem:
a) po pierwsze: UCIEKAJ gdzie pieprz rośnie
b) jeśli nie możesz uciec, rzucaj czym popadnie (jesli pod ręką jest coś, czym można rzucać, a nie jeśli nie ma niczego takiego pod ręką - to dość logiczne) - i staraj się znaleźć drogę ucieczki
c) jesli nie masz możliwości uciec i nie masz czym rzucać (i nie masz broni palnej, skoro już mamy być tacy dokładni i nie umiesz zahiopnotyzować napastnika i wmówić mu, że musi iść siusiu i tak dalej) - módl się o cud (chyba, że jesteś niewierzący, wtedy możesz się nie modlić, tylko poczekać na nieuniknione).
« Ostatnia zmiana: 07-04-2007, 21:47:37 wysłana przez Marian »

Offline warhead

• Opinii: (21)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 08-04-2007, 09:50:08 »
Modla sie tylko wierzacy.
My ateicy nozowi wierzymy ze jak juz nie ma gdzie uciekac to nie pisze sie testamentu tylko bazujac na
wyrobionych odruchach staramy sie bronic za wszelka cene :) - instynkt + adrenalina + wyszkolenie czasmi dziala cuda - a czasami nie.
Ale lepiej miec 2 procent szansy niz zadnej ;)

edytka: Uniknione nie uniknione - znamy przypadki kiedy czlowiek wychodzil z zyciem ze starciem z "nozownikiem" wiec nie generalizujmy ze noz jest lepszy niz bomba atomowa i jedyne co pozostaje to modlitwa.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2007, 09:51:56 wysłana przez warhead »
----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline Marian

• Użytkownik knives.pl
    • O mnie
« Odpowiedź #19 dnia: 08-04-2007, 10:15:37 »
znamy przypadki kiedy czlowiek wychodzil z zyciem ze starciem z "nozownikiem" wiec nie generalizujmy ze noz jest lepszy niz bomba atomowa i jedyne co pozostaje to modlitwa.

Wiem :) - takie właśnie zdarzenie rozpatruję w kategoriach cudu :). Według moich prostych definicji "cud" to coś, co teoretycznie nie powinno się zdarzyć.