Autor Wątek: Ostrzenie z ręki - zestawy dla początkujących i troche mniej początkujących.  (Przeczytany 3057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mnichal

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Jak że na forum jest pełno tematów o ostrzeniu z wolnej ręki a trudno się przez to wszystko przebijać wpadłem na pomysł żeby założyć temat gromadzący zestawy do nauki oraz zastawy troche bardziej "profesjonalne" do ostrzenia z ręki. Myśle tu o czymś uniwersalnym. Małe osełki na wypady do lasu itp. Osełki do ostrzenia ząbków i ostrzy rescure, osełki do mocno stępionych noży. I chodzi mi o konkrety.

PS. Jestem nowy więc jeżeli coś pomieszałem to przepraszam :P Mam nadzieje że pomysł się sprawdzi.

Offline mgr_scout

• Peregrynator
  • Moderator
  • Opinii: (27)
  • *
...i ostrzy rescure...

recurve chyba  ;)
Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek „Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa.”

Offline mtths

• Opinii: (8)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Niestety nóż to nie język i tępi się od używania.
Co do ostrzenia z ręki. Bardzo dobryi pokaz jest w filmiku Ray'a Mears'a opisanym w wątku.
http://www.knives.pl/forum/noowe-co-i-jak-czyli-lokal-pod-pknit-omeg/32-minuty-o-tym-jak-ostrzyc-noze-w-terenie.0.html
Pozdrawiam mtths
Svord Peasant Knife Fanboy
Ja jak nie wiem co wziąć to biorę svorda.
moja skromna kolekcja

Offline Heimdall

• Moderator
  • Opinii: (67)
  • *
A ja polecam bardzo fajny art. S.Mitina: http://www.mt.com.pl/artykul.php?co=num/05_02/noz.php
Jest to nieco okrojona wersja tego, co później się ukazało się w trzech częściach w Survivalu.
Klasyka.

Poza tym jest art. Syrin'a w knifeopedii knives.pl

Pozdrawiam
Wracam online, stopniowo będę odpisywał na zaległe wiadomości, wybaczcie brak kontaktu.

Offline Mnichal

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Artykuły i filmy przerobiłem. Widać nikt nie ma pomysłu to zaczne :p Jak jest z piaskowcami i marmurkami ? Warto tego używać? I co w tedy dokupić żeby moża bylo zabrać na wyjazd? Jakiś diamencik ? A moze jakaś małą dwu stronną osełke?
A moze poprostu zestaw trzech osełek od gerbera?

Offline mgr_scout

• Peregrynator
  • Moderator
  • Opinii: (27)
  • *
Myslę, że ostrzalki Fallknivena by Cię zadowoliły w zupełności... sam zresztą poluję na DC4...

>>>KLIK<<<
Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek „Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa.”