Autor Wątek: Prosze o Pomoc w Wyborze Noża.  (Przeczytany 2129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kloud

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Prosze o Pomoc w Wyborze Noża.
« dnia: 26-10-2006, 19:47:39 »
Witam, jestem nowy w tym biznesie, to bedzie moj pierwszy profesjonalny zakup noża. Interesują mnie noze małe ( o małym, krótkim ale twardym i ostrym ostrzu). 

Zastanawiam sie nad dwoma nożami, nie wiem czy na forum mozna wklejac linki do sklepów, jak nie to nie banujcie, podam wam parametry ewentualnie.

O to one.

Nóz nr 1: http://www.militaria.pl/cocoon/product.xml?product=2128&page-frag=23&prev-page-number=29&context-type=regular

i Nóż nr 2: http://www.military.pl/?prod=651&cat=150

Troche mnie to dziwi ta rozbieznosc cenowa, ten noz ktory kosztuje  199zł jest ze stali AUS 4 a ten tanszy ze stali 440 coś tam. Wyczytalem gdzies ze stal 440 jest wiele lepsza niz AUS 4 ktora ponoc jest słabo wytrzymała.

Przy wyborze noza nie kieruje sie glownie dlugowiecznoscią, nóż ma byc perfekcyjne ostry najdluzej jak sie da(nie wiem ile to moze byc czy miesiac czy rok czy 10, byle jak najdłużej).

A jezeli oba noze ktore wam pokazalem to shit, to moze sami znajdziecie mi jakis noz wlasnie w tym stylu.

Offline mathu

• Opinii: (28)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Prosze o Pomoc w Wyborze Noża.
« Odpowiedź #1 dnia: 26-10-2006, 19:52:14 »
A do czego te noże?

Offline Kloud

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 26-10-2006, 20:43:38 »
Do prac domowych, cięcie kabli, lekkich plastikowych rurek, skóry itp.

Offline cerbin

• Opinii: (95)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 26-10-2006, 21:11:26 »
pierwszy stępi się na kanapce, drugi hmm, no ogólnie nie jest zły, ale jakoś mało użyteczny...
mały i cholernie fajny to np. activator z BM, pochwę ma do kitu, ale reszta miodzio. tylko cena spora w orónaniu z tym co linkujesz;) no i jak masz zamiar nożem ciąć kable i rury, to combo z węglówki może? ;p
« Ostatnia zmiana: 26-10-2006, 21:15:32 wysłana przez cerbin »

Offline Kloud

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 26-10-2006, 21:20:24 »
A moze byc i z węglówki, tylko jak sie taki noz nazywa i gdzie go moge kupic : D

Offline cerbin

• Opinii: (95)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 26-10-2006, 21:28:31 »
a kup sobie becker necker jakość/cena cholernie dobra, wytrzymałość jeszcze lepsza
http://www.knives.pl/www/artykuly/testy/camillus_bkt_11_-_becker_necker.html

Offline Kloud

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 26-10-2006, 21:46:25 »
Łooo ooo cos takiego mi DOKLADNIE jak w morde strzelił chodziło. I pokrowiec jeszcze dadzą :D Dzieki

PS:juz prosze nikogo o nie doradzanie mi nozy, ten necker becker to cudo juz postanowilem kupuje tylko jego. Tylko jeszcze mam pytanie, a jak mi sie z czasem stępi, jak takie noze sie ostrzy? Bo chyba nie na tradycyjnym kamieniu do ostrzenia tych kuchennych  :?
« Ostatnia zmiana: 26-10-2006, 21:49:53 wysłana przez Kloud »

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #7 dnia: 26-10-2006, 21:59:43 »
jak takie noze sie ostrzy? Bo chyba nie na tradycyjnym kamieniu do ostrzenia tych kuchennych  :?
Jak się uprzesz to i na krawędzi talerzyka naostrzysz (tej od spodu, bez emalii). Grunt, żebyś zwrócil uwagę na to, by nie zmieniać kąta ostrzenia (bo to pierwszy krok do frustracji gdy ostrzysz "na czym bądź") i żeby nie dopuszczać do stępienia, tylko regularnie podostrzać.
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Korangar

• 154 CM...obwodu w pasie
  • Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
  • Verba volant, scripta manent...
    • Kilka wspomnień
« Odpowiedź #8 dnia: 26-10-2006, 22:45:29 »
To co do ostrzenia:

http://www.knives.pl/forum/noowe-co-i-jak-czyli-lokal-pod-pknit-omeg/ostrzenie-neckera.0.html

a co do Neckera to tylko tyle, że gorąco polecam.
Doszedłem dzisiaj do wniosku, że do szczęścia brakuje mi Microtecha...

Offline ov_Darkness

• Wujek Zwyrol
  • Opinii: (16)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • już tak nie wyglądam
    • fejs (tak mnie najszybciej można złapać)
« Odpowiedź #9 dnia: 27-10-2006, 17:53:28 »
Ooooj tak!!! Becker Necker to najlepszy neck w kategorii cena/jakość/pancerność!! 8D

Na bank wytrzyma cięcie kabli (ja ciąłem 2x1mm energetycznego). Potrzebuje tylko oplotu na rękojeść (jest goła i fatalnie leży w łapie) i dobrej, niewielkiej ostrzałki. Czasem mają bardoz niesymetryczny szlif i trzeba go zjechać do np. 20stopni. Wtedy sięprzydaje Lansky, albo Triangle. Ale jeśli nie mieszkasz na Księżycu, to w okolicy na pewno masz jakiegoś knivesowca z takim sprzętem, który chętnie Ci pomoże!

Activatorek jest śłiczny, ale maluteńki i dość drogi (tu cenę robią materiały S30V i g10/CF, albo D2 i drewienko egzotyczne). Do cięcia kabli to nie bardzo, bardziej do garniaka, lub damskiej torebki. Kanapki nim nie zrobisz.
I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20

Offline Gilotyna

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 27-10-2006, 19:20:23 »
PS:juz prosze nikogo o nie doradzanie mi nozy, ten necker becker to cudo juz postanowilem kupuje tylko jego. Tylko jeszcze mam pytanie, a jak mi sie z czasem stępi, jak takie noze sie ostrzy? Bo chyba nie na tradycyjnym kamieniu do ostrzenia tych kuchennych  :?
http://forums.egullet.com/index.php?showtopic=26036 ten tutorial bije na łeb na szyję wszytsko co do tej pory czytałem, zabrakło mi tylko 2 zdjęc:

i

z tego http://gpvec.unl.edu/filesdatabase/files/feedlot/sharp1.htm artykułu, ale i tak one tylko nieco ułatwiają zrozumienie danej kwestii - bez nich tez by się obyło. Tak więc nie trać czasu na co innego, tylko usiądź, uruchom słownik i ucz się  :). Ktoś kiedyś zamiescił link do artykułu Sergiusza Minta - szkoda czasu :P :cheesey: .

A tu masz cały topic o materiałach o ostrzeniu: http://www.knives.pl/forum/noowe-co-i-jak-czyli-lokal-pod-pknit-omeg/materiay-o-ostrzeniu.0.html
"Bywają bowiem trzy rodzaje umysłów: jeden rozumie sam przez się, drugi rozumie to, co mu inni pokazują, trzeci nie rozumie ani sam przez się, ani gdy mu inni pokazują; pierwszy jest najwyborniejszy, drugi wyborny, trzeci do niczego [...]"
Nicollo Machiavelli "Książę"