Autor Wątek: Klucz do Wave'a  (Przeczytany 2508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jazzman

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Klucz do Wave'a
« dnia: 27-10-2006, 18:04:34 »
Po pięcioletniej eksloatacji mój Letherman ewidentnie wymaga dokręcenia, ale nie moge dostać do niego kluczy. Powninien być gwiazkowy, pięcioramienny z dziurką w środku, ewentualnie jakieś "widełki" ale nie wiem czy by wytrzymały. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Offline przeszczep

• knifemaker
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
Odp: Klucz do Wave'a
« Odpowiedź #1 dnia: 27-10-2006, 18:08:35 »
to hamerykański torx.
W obi u siebie na ursynowie widziałem - także chyba trudnodostępne to nie są

Offline jazzman

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 27-10-2006, 18:49:52 »
Z tego co wiem, to one są sześcioramienne. A mi trzeba pięcio.

Offline Korangar

• 154 CM...obwodu w pasie
  • Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
  • Verba volant, scripta manent...
    • Kilka wspomnień
« Odpowiedź #3 dnia: 27-10-2006, 20:42:24 »
Poszukaj w sklepach typu Castorama - czasami sprzedają zestawy końcówek po jakieś 10 - 15 PLN, ja cały czas tylko na nich jadę, a jak się złamie to nie szkoda.
Doszedłem dzisiaj do wniosku, że do szczęścia brakuje mi Microtecha...

Offline JACA

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 01-05-2009, 12:47:47 »
Witam

Zerknijcie na poniższe zestawy :

http://www.allegro.pl/item619656467_mega_zestaw_31_torx_wkretaki_magnetyczne.html

http://www.allegro.pl/item615716593_zestaw_wkretakow_torx_30szt_super_gsm_krakow.html

http://www.allegro.pl/item601286604_zestaw_torx_wkretak_srubokret_31w1_jk_6031_wroc.html

1.Czy powyższe spokojnie wystarczą na wszelkie nożownicze rozkręcania  :question:

2.Czy jednak zdarza się,że producent X wymyślił jakiś kosmos śrubkę,co wkrętak tylko u niego jest dostępny za XXX $  :question:

3.W jakich sklepach kupiliście je w realu,lub podobne/lepsze/gorsze.Byłem wczoraj w Castoramie w Szczecinie i jedynie zestawy Torxów były Boscha za 121 zł.

Krzysztof

Offline Schtruntz

• Opinii: (55)
  • Użytkownik knives.pl
  • cymbał brzmiący
« Odpowiedź #5 dnia: 01-05-2009, 13:16:28 »
1. Nie!
IMHO to coś z linków tylko wygląda jak porządne wkrętaki.
Mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że za te pieniądze nie kupisz zestawu odpowiedniej jakości.
Nie po to wydaje się kupę hajsu na wymarzony kozik, by go po części zniszczyć i narobić sobie problemów traktując takim badziewiem.
Niezmiennie polecam produkty firm "Wiha" i "LuxTools", bo mam, używam i sobie chwalę.
Ale tutaj JEDEN wkrętak to koszt kilkunastu złociszy.
Mimo wszystko opłaca się.

2. Oczywiście, Microtech to jeden z przykładów.

3. markety Obi i Castorama
Desordem e Regresso

Offline Pele76

• Moderator
  • Opinii: (37)
  • *
  • Taktyczna świnia na fecie ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 01-05-2009, 13:18:10 »
Kuźwa widzę że ten wkrętak do Wave to się robi legendą... kazdy wie że istnieje, ale jeszcze nikt go nie widział i nie wie gdzie dostać :(
Może ktoś sprowadzi zza grabanicy? Ja bym się pisał na dwie sztuki!
Te pięcioramienne są na Allegro, ale w rozmiarach które nas nie interesują...
Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

Albert Einstein

8,5/19

Offline kon

• Opinii: (25)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 01-05-2009, 19:43:33 »
1. Nie!
IMHO to coś z linków tylko wygląda jak porządne wkrętaki.
Mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że za te pieniądze nie kupisz zestawu odpowiedniej jakości.
Nie po to wydaje się kupę hajsu na wymarzony kozik, by go po części zniszczyć i narobić sobie problemów traktując takim badziewiem.

To z linków nie jest najlepszej jakości, ale jak tym można nóż zniszczyć?
Takie torxy prędzej się przękręcą niż droższe itp., ale i tak, do dokręcania noży nie jest potrzebna duża siła (w niektórych nożach szybciej się gwint śrubki, czy główka zniszczy niż torx).
Na miejscu kogoś kto chce raz na jakiś czas rozkręcić i skręcić parę noży nie polecałbym narzędzi za kilkanaście zł/rozmiar, takie "badziew" imho wystarczy.

a co do wave'a, to ja w swoim mam sześcioramienne torxy, może w militariach wymieniliby na sześcioramienne.
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead."

Offline Schtruntz

• Opinii: (55)
  • Użytkownik knives.pl
  • cymbał brzmiący
« Odpowiedź #8 dnia: 02-05-2009, 00:18:54 »
To z linków nie jest najlepszej jakości, ale jak tym można nóż zniszczyć?

gówniany wkrętak deformuje się po przyłożeniu siły, bywa, że niewielkiej, nawet takiej co się bierze z srogo napaćkanego Locktite'a.
Nie wyobrażam sobie na przykład, jak jakiś kiepski TORX no. 6 mógłby wytrzymać bez obrażeń rozbieranie takiego RATa 1 jaki akurat wszedł w moje posiadanie ?
A zdeformowana końcówka inaczej przenosi obciążenie, może  być ono bardziej punktowe, więc istnieje większa możliwość rozgniecenia gniazda w śrubie, co nazwałem może niezbyt fortunnie "zniszczeniem noża"
no nie umiem tego inaczej sformułować, chyba wiecie, o co mi chodzi ;)

ileś tam już w życiu śrub, wkrętów, nakrętek itp. zajechałem i często przyczyną były gówniane narzędzia, do których przez to nabyłem straszliwej awersji.

IMHO warto się szarpnąć na droższe TORXy, bo to rozwiązuje nawet i do końca naszego żywota tą kwestię.
Desordem e Regresso

Offline FAZIK

• Opinii: (157)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 05-05-2009, 11:38:01 »
W związku z zamieszaniem jakie tworzy się wokoło tego klucza chciałbym wyjaśnić że:

Ten osławiony klucz to STAREGO LM Wave to TS10. Torx Special Tamperproof 10. 5-ramienny! z dziurą!

Nowy Wave rozkręca się zwykłym 6-ramiennym torxem z dziurką dostępnym w większości sklepów narzędziowych/budowlanych.

Pomylić łatwo dostępność kosmicznie różna.

Najtańszym rozwiązaniem jest zakup 2 (!) zestawów kluczy trzpieniowych do nowych samochodów marki Audi, Skoda, Toyota, VW. 2 zestawy są niezbędne gdyż rozkręcenie "dołu" toola (tam gdzie są śrubokręty, nożyczki itd) tylko 1 kluczem nie jest możliwe (albo łatwe). I owszem kupujemy 2 zestawy a użyjemy tylko 2 kluczy. Chyba że ktoś ma znajomego z warsztatem samochodowym :), albo przerobi sobie zbyt duży klucz TS15 na TS10 (możliwe do wykonania, jednak ani łatwe ani przyjemne).

Na Aledrogo są tu:
http://www.allegro.pl/item622794088_klucze_trzpieniowe_torx_special_ts10_ts40_kpl_yato.html
http://www.allegro.pl/item626990981_klucze_trzpieniowe_torx_special_ts10_ts40_kpl_yato.html

Nie mam oczywiście nic wspólnego ze sprzedawcami, te oferty są po prostu najlepsze (najtańsze klucze+wysyłka). Obie są identyczne co do ceny.

Można oczywiście naciąć śruby dremelem i odkręcać zwykłym płaskim, ale estetycznie nie będzie to powalać a i pewnie z gwarancji nici.
« Ostatnia zmiana: 05-05-2009, 11:44:40 wysłana przez FAZIK »
Life's a game with save and load features disabled.