Autor Wątek: camper by guerero ;)  (Przeczytany 2452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline guerero

• Opinii: (52)
  • Nowy użytkownik
  • *
camper by guerero ;)
« dnia: 27-10-2006, 22:02:52 »
Witam!!
coś takiego udało i się zrobić:
stal D2 59hrc
4mm grubośc
10,5cm długość klingi
11 cm trzonek
okładki z korzenia brzozy (osobiście stabilizowałem)
mosiężne tuleje:

i co powiecie??
pozdrawiam!!
przyjemności!
guerero

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Odp: camper by guerero ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 27-10-2006, 22:07:01 »
i co powiecie??
że jakbyś ostrze porządnie wypolerował lub w elegancki satin machnął to sam byś się zdziwił jak ładny nóż zrobiłeś.
Tak ma "tylko" potencjał.

Nie podoba mi się zakończenie rękojeści, nie widzę dla niego uzasadnienia (ha! tłumacz się ;-) ).

Generalnie - dałbyś sobie dwa dni na wykończenie i byłoby naprawdę bajerancko.

Zaznaczam, że jest to moja prywatna opinia i możesz z nią polemizować, olać, jak i wyśmiać ;)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline guerero

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 27-10-2006, 22:18:00 »
i co powiecie??
że jakbyś ostrze porządnie wypolerował lub w elegancki satin machnął to sam byś się zdziwił jak ładny nóż zrobiłeś.
Tak ma "tylko" potencjał.

Nie podoba mi się zakończenie rękojeści, nie widzę dla niego uzasadnienia (ha! tłumacz się ;-) ).

Generalnie - dałbyś sobie dwa dni na wykończenie i byłoby naprawdę bajerancko.

Zaznaczam, że jest to moja prywatna opinia i możesz z nią polemizować, olać, jak i wyśmiać ;)
co do satina, to niewykluczone, że jeszcze kiedyś go zrobię, w momencie kiedy nóż robiłem (3 miesiące temu) taką miałem wizję, hehe
zakończenie rękojeści podoba mi się bardzo!! :cheesey: (gdzieś, kiedyś podobne widziałem i niezmiernie mi się spodobało) ale jakiegoś szczewgólnego przeznaczenie to ono nie ma...
DZIĘKUJĘ za opinię!! każda konstruktywna jest mile widziana!! ;)
pozdrawiam!!
przyjemności!
guerero

Offline Traper

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • Nóż, siła i koniec spokojnie topniejacy w świetle!
« Odpowiedź #3 dnia: 29-10-2006, 14:03:30 »
noż podoba mi sie, dobry bylby dla mysliwego jako  jeden z kompletu do patroszenia
Pozdrawiam Waldek

Offline guerero

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 29-10-2006, 20:55:40 »
noż podoba mi sie, dobry bylby dla mysliwego jako  jeden z kompletu do patroszenia
dzięki!
no fakt, że nie wszystko da radę wygodnie zrobić przy tak wysokiej klindzie... (jednak nie jest to niemożliwe)
jeden z ... ten mocny... hehe
pozdrawiam!!
przyjemności!
guerero

Offline lotar

• knifemaker
  • Opinii: (20)
  • *
  • Taktyczność-sraktyczność GLUTY KURWA
« Odpowiedź #5 dnia: 03-11-2006, 10:36:49 »
ja bym okładzine na czerewony dąb wybejcował.... i zaprzyjaznił sie z papierem ściernym

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (101)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #6 dnia: 03-11-2006, 11:32:15 »
fakt, papier scierny wskazany :)

Offline guerero

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 05-11-2006, 19:32:49 »
hehe...
no macie Panowie racje, ładny satin jest wskazany...
wizja była inna..., ale z upływem czasu przyznaję, ze będę musiał go "pojechać" papierem...
dzięki!
pozdrawiam!!
przyjemności!
guerero

Offline Misza

• Raczej cienki
  • knifemaker
  • Opinii: (9)
  • *
  • ---- Dawniej A`te ----
« Odpowiedź #8 dnia: 10-11-2006, 10:24:13 »
(-)
Albo wina zdjęcia, albo hollow piny nie w linii ci wyszły. Nie pękaj, też mam z tym problemy jak mam trzypinowy nóż.
Nie zrobiłeś ricasso (płaskiej powierzchni między początkiem okładzin i początkiem szlifu). No dobra, cośtu jest, ale za małe. Jedni lubią jak ni ma, inni nie. Ja nie lubię, nóż nabrałby lekkości z cztero-, pięciomilimetrowym ricasso. Malutki notch przydałby mu elegancji.
No i ta polerka ostrza...

(+)
Widzę dobrze spasowane piny z okładzinami. Elegancko. Ładny kawałek drewna na rękojeści, ładnie i starannie obrobiony. O ile widzę na tych fotach, to czysty technicznie szlif, brak górek i dołków, choć w jednym miejscu bym się zastanowił. Dobra sylwetka noża. Szerokie użytkowe ostrze z ergonomiczną rękojeścią.

Który to twój wyrób z kolei ?
MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Offline Eugene

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Użytkownik #500
« Odpowiedź #9 dnia: 10-11-2006, 12:10:32 »
Korzeń brzozy na noże nie pasuje, tylko czeczoty, ew. od niektórych gatunków karpa przykorzeniowa. Mnie wszystkie fixy z nakładkami kuchnią zajeżdżają. Nie lubię czuć metalowy tang w ręce, obawiam się powstania szczelin, uważam że są za ciężkie. Prawdziwy nóż - to finka. Takie zboczenie. A ten nożyk, chyba m.in. inspirowany przez Perrina?
« Ostatnia zmiana: 10-11-2006, 12:12:31 wysłana przez Eugene »
Sukcesów,
Gienek.

Offline guerero

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 11-11-2006, 01:42:15 »
(-)
Albo wina zdjęcia, albo hollow piny nie w linii ci wyszły. Nie pękaj, też mam z tym problemy jak mam trzypinowy nóż.
Nie zrobiłeś ricasso (płaskiej powierzchni między początkiem okładzin i początkiem szlifu). No dobra, cośtu jest, ale za małe. Jedni lubią jak ni ma, inni nie. Ja nie lubię, nóż nabrałby lekkości z cztero-, pięciomilimetrowym ricasso. Malutki notch przydałby mu elegancji.
No i ta polerka ostrza...

(+)
Widzę dobrze spasowane piny z okładzinami. Elegancko. Ładny kawałek drewna na rękojeści, ładnie i starannie obrobiony. O ile widzę na tych fotach, to czysty technicznie szlif, brak górek i dołków, choć w jednym miejscu bym się zastanowił. Dobra sylwetka noża. Szerokie użytkowe ostrze z ergonomiczną rękojeścią.

witam!!
dziękuję za uwagi!!
masz rację, środkowy pin trochę powędrował ku dołowi ;)
ricasso, akurat średnio mi się widzi, ale nie jestem przeciwnikiem!
polerka oczywiście do zrobienia!! ;)

Który to twój wyrób z kolei ?

pierwszy. w całości przy użyciu pilnika i papieru...

dzięki!
pozdrawiam!
przyjemności!
guerero

Offline guerero

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 11-11-2006, 01:50:08 »
Mnie wszystkie fixy z nakładkami kuchnią zajeżdżają. Nie lubię czuć metalowy tang w ręce, obawiam się powstania szczelin, uważam że są za ciężkie.

Witam!
ja akrat mam całkowicie odmienne zdanie, hehe ;)
do mnie w większości nie przemawiają hidden tangi!! nie ma w nich tej mocy, która dla mnie jest podstawą w nożu... "takie zboczenie"!! ;)

A ten nożyk, chyba m.in. inspirowany przez Perrina?

szczerze, to napatrzyłem się na noże TR, te są dla mnie właśnie Nr 1!!! a Twórca moim guru!!

dzięki!
pozdrawiam!!
przyjemności!
guerero

Offline Eugene

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Użytkownik #500
« Odpowiedź #12 dnia: 11-11-2006, 07:44:25 »
Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji, przy której szerszy tang mógł by dodać choć odrobinkę mocy lub pewności. Widziałem złamane noże, ale żaden się nigdy nie złamał w rękojeści. Full tangów ze szczelinami, zabitymi brudem widziałem sporo.
Sukcesów,
Gienek.

Offline guevara57

• Opinii: (30)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 11-11-2006, 10:03:57 »
 Faktycznie przydałby się chociaż notch bo na pełnowymiarowy choil może szkoda tracić miejsce w tak niedużym ostrzu. Zastanawiam się czy karby pod kciuk wystarczająco zapobiegają jego ślizganiu przy robocie. Zakończenie rękojeści jest ciekawe chociaż rzeczywiście jakiejś specjalnej funkcji dla niego nie widzę, no może otwieranie piwa ;). Gdyby obejmowało cały koniec rękojeści (podobnie jak w BK10) to mogłoby być namiastką młotka czy też łopatki. Jak na pierwszy nóż, który przeznaczony jest jak sądzę do pracy a nie do oglądania - mimo pewnych niedostatków i braków w wykończeniu wyszedł Ci naprawdę dobrze. Tak trzymaj! :D
Może nożem?

Offline guerero

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 12-11-2006, 01:35:14 »
Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji, przy której szerszy tang mógł by dodać choć odrobinkę mocy lub pewności. Widziałem złamane noże, ale żaden się nigdy nie złamał w rękojeści. Full tangów ze szczelinami, zabitymi brudem widziałem sporo.

ja też nie widziałem aby komuś złamał się tang na wysokości trzonka, ale nie wiem też o czym mówisz w przypadku szczelin... natomiast dobicie czegoś, uderzenie końcem rękojeści w hidden tang'u zdecydowanie NIE wyjdzie jemu na dobre... (niezależnie od materiału rękokjeści)
są to jednak typodo subiektywne dywagacje... Ty uważasz finkę za wzorowy nóż, ja mam odmienne zdanie...
pozdrawiam!!
przyjemności!
guerero