Autor Wątek: Nóż  (Przeczytany 15980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (166)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Odp: Nóż
« Odpowiedź #20 dnia: 01-11-2006, 20:38:41 »
Jestem zainteresowany jak najbardziej, i serdecznie dziekuje za  przysluge :-)

Mama said ;-)
Nici do skóry, kupowane w szewskim. Jeśli podadzą syntetyk to to będzie to. Grubości wg uznania, kolory raczej też.
Ważniejsze - igły. Również powinny być do skóry. Od zwykłych różnią się tym, że są płaskie, poprzecznie w kierunku szycia. Dzięki temu nić nie tnie skóry jak to ma miejsce (może mieć miejsce) przy dziurkach robionych igłą okrągłą. To tak ogólnie, jak potrzeba szczegółów to daj pytania.
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #21 dnia: 02-11-2006, 00:13:27 »
świetny nożyk

mam pytanie o śruby
szukam jakiś do skręcenia Lintona i te byłyby zajebiste do jego klimatu

moge prosić o info skąd śruby i jak skręcone (tulejka między nimi, jedna wkręca sie w drugą czy nagwintowany otwór w blanu)
odpowiedź dla mnei ważna bo m irobota z przeróbką lintona staneła na śrubach i ni cholery dalej nie pójdzie bezśrubek
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline mossberg

• Michał SP7MM
  • Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
  • RAKANISZU
« Odpowiedź #22 dnia: 02-11-2006, 01:31:43 »
wyglada jak produkcyjniak
aż mi sie wierzyc nie chce, że to ręczna robota

Offline Traper

• Szef działu
  • Opinii: (4)
  • *
  • Nóż, siła i koniec spokojnie topniejacy w świetle!
« Odpowiedź #23 dnia: 02-11-2006, 05:48:41 »
Pecado. Serdeczne dzieki za info  o igłach i niciach!!
Blacha te sruby zostaly wyciagniete z mebli,  maja w miare plaski łeb z otworem na imbus i małą tulejke z gwintem od spodu,łeb ma srednice 15 mm, połaczone sa w nozu  za pomocą szpilki z mosiadzu, te sa akurat stalowe, ale z tego co wiem to były tez i mosięzne. jeszcze pare mi zostalo tych  srub wiec jesli bys nieduzo potrzebowal to daj znac to moge wyslac.
Jak tylko dorwe aparat to wrzuce foty pokazujace jak trzymam noz z palcami w zaglebieniach na ostrzu i rekojesci, ale to moze potrwac.
Gladis  teraz mozesz poszalec , masz w czym , a moze kukri sobie zmajstrujesz?
Wszystkim serdecznie dziekuje za slowa uznania i konstruktywnej krytyki
Pozadrawiam.
Pozdrawiam Waldek

Offline upj

• knifemaker
  • Opinii: (148)
  • *
  • nie robię noży na zamówienie ... robię je bo lubię
    • ....takie tam moje robótki
« Odpowiedź #24 dnia: 02-11-2006, 06:25:59 »
Nożyk bardzo fajny , jedynie nity od strony ostrza nie są praktyczne , sczególnie ten na samej górze z czasem zacznie tępic ostrze . Lepiej dać przekładke dystansową ze skóry tak aby nóż się w nią wcinał przy wkładaniu i samo zszycie wtedy wystarcza . Tak jak pisał Pecado jak kupujesz igły to proś o kaletnicze do skóry mają zamiast czubka coś na kształt małego dłuta i rozcinają materiał nie powodując póżniejszego blokowania nici i jej zrywania . Ja szyłem igłą 180 potrójny jucht i spokojnie sie szyje , trzeba też zaopatrzyć się w tak zwaną"rolstopkę" i wtedy szycie jest przyjemnością !!! Pamietaj też ze używając syntetycznych nici musisz zawczasu pomyśleć o końcowym kolorze , syntetyk kiepsko sie barwi nawet spirytusowymi bejcami !!!  ;-)

Offline upj

• knifemaker
  • Opinii: (148)
  • *
  • nie robię noży na zamówienie ... robię je bo lubię
    • ....takie tam moje robótki
« Odpowiedź #25 dnia: 02-11-2006, 06:28:43 »
świetny nożyk

mam pytanie o śruby
szukam jakiś do skręcenia Lintona i te byłyby zajebiste do jego klimatu

moge prosić o info skąd śruby i jak skręcone (tulejka między nimi, jedna wkręca sie w drugą czy nagwintowany otwór w blanu)
odpowiedź dla mnei ważna bo m irobota z przeróbką lintona staneła na śrubach i ni cholery dalej nie pójdzie bezśrubek
Śróby wszelkiej maści w tym imbusowe różnych rozmiarów na ulicy Próżnej czynni są od 9.00 , bardzo wygodna godzina   ;)

Offline gladis

• Opinii: (36)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 02-11-2006, 08:35:19 »
Zgadza się od wczoraj mam z czym walczyc  :P. Kukri...hmmm... juz nad tym myślałem  :alien:. Tak czy inaczej jeszcze raz DZIĘKUJĘ !!!

Pozdrawiam !!!

Offline gladis

• Opinii: (36)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 02-11-2006, 18:26:29 »
jakos że to jest wątek o nozu Trapera, to pozwole sobie umieścić zdjęcia darów od Życzliwego człowieka...

Jeszcze raz DZIĘKUJE !!!!!!!!!!  8D  8D  8D

W miarę możliwości i zdolności będę się starał uzyskać z tego materiału jakieś ciekawe krztałty...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/pelny/6e4afb3a5f296f89.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/pelny/a704849b20e8d2b8.html

Pozdrawiam i jeszcze raz DZIĘKUJĘ !!!  :-)

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #28 dnia: 03-11-2006, 00:30:35 »
Traper dzięki - najpierw skorzystam z sdresu upj a jakby co to bede sępił ;-)
pozdrawiam
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline paskud pomorski

• Opinii: (7)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: 03-11-2006, 08:47:48 »
czy to wglębienie pod kciuk nie nazbyt osłabia klinge zmniejszając jej przekrój poprzeczny w tym miejscu zwłaszcza ze z drugiej strony jest jeszcze szlif? Z punktu widzenia wytrzymalości materiałów to klasyczny "karb" - miejsce potencjalnego pęknięcia ;)
Lubię soldiery, pioneery i inne farmery.

Offline lotar

• knifemaker
  • Opinii: (20)
  • *
  • Taktyczność-sraktyczność GLUTY KURWA
« Odpowiedź #30 dnia: 03-11-2006, 10:24:09 »
czy to wglębienie pod kciuk nie nazbyt osłabia klinge zmniejszając jej przekrój poprzeczny w tym miejscu zwłaszcza ze z drugiej strony jest jeszcze szlif? Z punktu widzenia wytrzymalości materiałów to klasyczny "karb" - miejsce potencjalnego pęknięcia ;)

jak tak czytam do 6.5mm nie pęka tak szybko... no ladny nożyk... tylko taki.... mało kolorowy.... to chyba przez to piaskowanie