Autor Wątek: Driada  (Przeczytany 6691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NAZIR

• Szef działu
  • Opinii: (25)
  • *
    • knives.pl
Driada
« dnia: 05-11-2006, 00:20:29 »
Gotowy do hartowania, ale jako że już się nie zmieni, to chyba mogę pokazać.

Neck. Wygląda jak coś pomiędzy kerambitem a wytworami kooperacji Rinaldi/Shivworks, ale to czysty przypadek (zresztą dopiero teraz dochodzę do tych skojarzeń). Nożyk z definicji dedykowany na grzyby. Na założenia projektowe złożyły się wyniki przeprowadzonej przeze mnie analizy "chwytu grzybozbieraczego" wymuszającego cięcie "wsobne" z jednoczesną możliwością w miarę wygodnego użytkowania w tradycyjnym chwycie plus dodatkowo oczko na mały palec zmniejszające szanse na zgubienie zabawki w lesie.

Przyznaję, że 6mm to ciut duży zapas mocy jak na zadania do jakich jest przeznaczony.

Przyznaję też, że gdybym miał go teraz robić, to zdecydował bym się chyba raczej na wklęsły chisel, ale to tylko gdybanie, bo jak na razie mam cały czas problemy ze zrobieniem wklęsłego pilnikiem.  :D

stal D2 6mm
dł. całk. 164mm
dł. kraw. tnącej 50mm

I jeszcze krótki filmik jak się w łapie układa: http://video.google.pl/videoplay?docid=2680861743204566376
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
Odp: Driada
« Odpowiedź #1 dnia: 05-11-2006, 00:25:46 »
z wkleslumszlifem za pomoca pilnika nie ma problemu... okragly pilnik i jedziesz wzdluz :)
Nozyk miodny, a raczej grzybowy ;)
Pozdro
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline upj

• knifemaker
  • Opinii: (148)
  • *
  • nie robię noży na zamówienie ... robię je bo lubię
    • ....takie tam moje robótki
« Odpowiedź #2 dnia: 05-11-2006, 03:55:40 »
Wymuskana "Zabaweczka " 8D  ale i inna drobną zwierzynę leśną też spokojnie przygotuje do spożycia  :)
pozdro  :P

Offline Macieq

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Jak Linoskoczek
« Odpowiedź #3 dnia: 05-11-2006, 08:45:56 »
Ale fajny , bardzo podobają mi się takie niekonwencjonalne zabawki :D

Offline Wiko

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 05-11-2006, 10:29:21 »
Piękna robota. Swoją drogą jakbyś to robił seryjnie, to ciekawe za co ludzie by chcieli dać
więcej:
- ergonomiczny nóż zbieracza grzybów
- taktyczne narzędzie tnące dla zwolenników metody pikal ;)

Offline NAZIR

• Szef działu
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 05-11-2006, 11:43:29 »
Śmiem się obawiać, że pewnie to drugie niestety. Ot ludzie już tacy są, że wolą robić kuku bliźniemu (albo przynajmniej myślą o tym) niż w spokoju zbierać sobie grzybki odpoczywając na łonie natury (toż to takie banalne przecież).
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline Macieq

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Jak Linoskoczek
« Odpowiedź #6 dnia: 05-11-2006, 14:12:12 »
O pikalu nie pomyślałem :D dla mnie to poprostu jest to nóż przedstawiony w ciekawej formie którego głównym zadaniem jest cieszyć oko co nie oznacza że nie jest on równocześnie użytkowy :). Pierwszą myślą nie było to jakby nim się cieło 'kable' , chyba troche przesadzacie pochopnie posądzając ludzi o żądze krwi ;) w końcu to forum pasjonatów noży, to co ? lepiej nie mówić że ładny nóż bo ktoś Nas posądzi o jakieś amoralne zapędy :shy:

Offline shadowman

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 05-11-2006, 14:40:54 »
nozyk fajniutki, jednak strasznie zastanawia mnie jak by go zlapac, po obu stronach takie dziwne wystajace cus, nie uwiera to to w reke ??

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #8 dnia: 05-11-2006, 14:42:50 »
nozyk fajniutki, jednak strasznie zastanawia mnie jak by go zlapac, po obu stronach takie dziwne wystajace cus, nie uwiera to to w reke ??
p. dołączony filmik.

Zmyślne urządzenie, szkoda, że poszedłeś w 6mm, te 3 mniej i byłaby żyleta :-)
Projekt jednakże kapitalny, przemyślany i bardzo udany. Wykonanie doskonałe. Gratuluję.
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
« Odpowiedź #9 dnia: 05-11-2006, 15:14:12 »
gratulowac :)

Offline przeszczep

• knifemaker
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
« Odpowiedź #10 dnia: 05-11-2006, 15:24:36 »
Zajebisty nożyk. Patrze na niego już któryś z kolei raz i coraz bardziej mi się podoba. Bardzo oryginalny kształt. Jak normalnie za uchami nie przepadam tak tu pasuje mi idealnie :) Nic tylko pogratulować udanego nożydła :)

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
« Odpowiedź #11 dnia: 05-11-2006, 18:56:08 »
na grzyby z Nazirem 8D 8D 8D 8D 8D 8D

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
« Odpowiedź #12 dnia: 05-11-2006, 20:19:28 »
Bardzo zmyślny Mushroom&Obierak. :)
Podobuje mi się, szkoda ino tej grubości.

Offline Lubomir

• leniuch
  • knifemaker
  • Opinii: (3)
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 05-11-2006, 20:53:59 »
lubie takie klimaty
słyszałem o uczciwej i rycerskiej walce, nie chcę mieć z nią nic wspólnego

Offline NAZIR

• Szef działu
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 05-11-2006, 22:10:38 »
Dzięki bardzo za komentarze. Cieszę się, że się podoba.

Grubość - tak, wiem, 6mm to stanowcze przegięcie, ale taką jeno stal miałem jak go zaczynałem. Jak mnie kiedyś najdzie ochota na riplej to się uwzględni i grubość i szlif.

Zapewniam, że godziny spędzone nad projektem (zarówno teoretycznym jak i pracując z modelem) nie obejmowały jedynie formy, ale własnie przede wszystkim ergonomię. W dedykowanym chwycie leży wzorcowo, podobnie zresztą jak i w bardziej wysuniętym (oczko na palcu serdecznym i wsparcie kciukiem wyprostowanym), natomiast w normalnym "nożowym" uwzględnianym jako opcjonalnie-poboczny moim zdaniem conajmniej poprawnie. Starałem się owo dopasowanie zademonstrować na filmiku. Oczywiście mówię o tym jak leży w mojej łapie, bo pod nią był na miarę skrojony.

Offline Traper

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • Nóż, siła i koniec spokojnie topniejacy w świetle!
« Odpowiedź #15 dnia: 27-11-2006, 20:28:39 »
Ta Driada ma coś w sobie, ech az sie prosi zeby poczuc jak tnie te grzybki:) Pozdrawiam
Pozdrawiam Waldek

Offline NAZIR

• Szef działu
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 29-11-2006, 06:53:40 »
...ech az sie prosi zeby poczuc jak tnie te grzybki...

Sam żem ciekaw. Niestety żeby to poczuć bedę musiał do następnego sezonu nową sobie zrobić, bo ta tutaj wybyła wczoraj do swojego nowego domu.