Reklama

Noze Boker

Zaczęty przez krzysieek, 08-11-2006, 23:50:03

krzysieek

Zle zrozumiany tekst dlatego go usuwam


rak

w ostatnim czasopiśmie militarnym (Broń , Komandos?) jest artykuł o tej firmie i wytwarzaniu damastu gdzie jako materjał do kucia brano lufy czołgowe
ciekawa jest strona internetowa firmy
a tak nawiasem MADE IN GERMANY jeszcze coś znaczy i to pod logiem dębu z Solingen
Sporo mowy na forum o nożach producentów rodem z AMERYKI po macoszemu traktujemy produkty z naszej starszej EUROPY  ale to temat na oddzielny temat.


DomR

Cytat: rak w 09-11-2006, 08:24:49

a tak nawiasem MADE IN GERMANY jeszcze coś znaczy i to pod logiem dębu z Solingen

Nie żebym się czepiał, ale to logo przedstawia kasztanowiec i do tego historyczny ;)

pozdrawiam,
Dom

be-tahbūlōt ta`aseh lekha milkhamah
בתחבולות תעשה לך מלחמה
Wypatroszyć kogoś, zaszlachtować - to tak, ale panowanie nad światem? Do tego trzeba finezji...

rak

no jasne! MASZ RACJE


Lothian

Taką polską stronkę znalazłem. (Sprze)dają   :-) tam bokery  :-)

Edit - Ach! Przecież link jeszcze - http://www.boker-magnum.pl/index2.php

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

krzysieek

#5

EDIT


rak

jak masz ochotę na model gemeni to mogę odstąpić po atrakcyjnej cenie w bardzo dobrym stanie


krzysieek

#7

EDIT


Nukibo

Kupiłem tam subcoma. Czas oczekiwania miał być do dwóch tygodni i przyszedł po 11 dniach. Dzień wcześniej dają informację (telefon lub mail), że wysyłają. To chyba wszystko, zastrzeżeń nie mam.

"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

krzysieek

Prosze o usuniecie tego tematu z powodow PW do mnie


Hakas

We wrześniu miłem okazję dokładnie obejrzeć noże tej że firmy z logo kasztanowca na głowni. Było to na targach łowieckich Hubertus. Było tam stoisko dystrybutora tych noży na Polskę. Bardzo ciekawe noże i ciekawe damast. Mam z tamtąd katalog tej firmy i do tego dostałem płytkę CD z filmem o kuciu tych głowni z damastu z lufy czołgu Leopard. Propaganda ciekawa i marketing rozwinięty ale czy aby na pewno prawdziwy. Miałem taki nóż z Leoparda w dłoni ale jak dla mnie to Manix jest lepiej wykonany. Może jestem uprzedony do certyfikatów wiarygodności. Jedynie co mi się podobała to replika noża okopowego używanego przez niemieckie oddziały szturmowe z I wojny światowej.
Pozdrawiam Hakas

Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima