Reklama

Pręgierz mój własny

Zaczęty przez pecado, 10-11-2006, 01:19:09

pecado

Się kupiło, się trzeba zacząć uczyć :-)

Oto próbka, jestem niezadowolony, ale chcę poczytać Waszych opinii i rad.
Nie powiem co mnie kłuje, żeby nie sugerować - dajcie więc proszę upust złośliwości :-)





/edzia
Dodałem jedną, zabłąkaną.
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

kangoo

#1

To jest jak mniemam  Bark River ? Jeśli Ci tak strasznie przeszkadzają te niedoróbki między G10 a micartą ,to przyjmę szmelc pełen wdzięczności ,ale jeśli wkurza Cię ,że rdzewieje od patrzenia ,to powinieneś to przewidzieć . Co nie zmienia faktu ,że to świetny nóż i gdybyś go wyrzucał ,powiedz proszę na ,który  śmietnik .

PS- gratuluję i zazdroszczę, jak ostrzyłem Gacorrowego ,to z trudem przyszło mi go mu oddać .

Edyta Kajalska/ Idę się obić kijem i posypać popiołem (zaspany serio byłem pewny ,że to BR ) Pecu i Seiken wybaczcie idiocie - pleeeeaaaassss

wojtas13

Fajny ten Seikenik ;).

A co do fotek, bije po oczach balans bieli. Na tych "nie z góry" chaos w tle. Kompozycja powina przyjść sama z czasem.

A dokładnie:
1. Chaos w tle i wrażenie niestrości (ostre olice czubka, a zdecydowana większość fotki nieostra). Albo wyostrzyc bliżej centrum kadru, albo większa głębia osrości.
2. W zasadzie ok. Ale nadal tło rozprasza i wrażenie dziury nad nożem, za dużo wolnego powietrza zostawiłeś.
3. Fajne. Szkoda, że obciąłeś pochwę.
4.Ostrość jest na pochwie, a szkoda, ze nie na rękojeści. Znowu mała głębia ostrości albo nie ten punkt ustawiania.

Crusader Forge/Trident Knives addict.

Seeker.

www.acousticblades.pl

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001627722838

franz_69

Wojtas chyba wszystko powiedzial... :) A ogolnie to trza by chyba wiecej swiatla coby z mniejszymi otworami przyslony robic i zwikeszyc glebie ostrości, albo statyw i  wtedy przez ustawienie dluzszego czasu zmniejszyc przyslone.. a z ostroscia to nasuwa mi sie pytanie: recznie ostrzyles? Czy moze AF lapal tam gdzie mu sie chcialo?

"Łowienie ryb to nie jest zwykły sport czy odpoczynek, to raj dla duszy"-M.
(9/20) - })i({ 5W 151 201 201HP 211 212 520 530 550 550HG 556 630 705SBT 707 710D2 710SBKD2?  710SBT 710M4 740 745 805 814S 845S 940 10300 10610 14205 14460

pecado

#4

Ostrzy AF, ale jeszcze nie umiem go do końca zmusić, żeby robił to tak jak ja chcę.

Głębia ostrości będzie jak przygotuję lepsze oświetlenie, tu była pełna prowizorka.
Kompozycja to osobny temat, tu czeka mnie mnóstwo pracy :?

Co mnie cieszy w drugim to efekt światła na CF, muszę zapamiętać jak je wydobywać :-)

Dzięki za uwagi, ćwiczę nadal (tylko baterii mało ;-) )

Dziś sesja przy świetle dziennym, rozproszonym, zobaczymy co mój bobas zrobi w takich warunkach :-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

wojtas13

Pecado, blat pod okno, światło przez firankę, dziś to bym sugerował balans bieli na "zachmurzone niebo", albo "w cieniu" ustawić.
Nawet jak nie trafisz to przy sztywno ustawionym łatwo o korektę wg jednego wzorca np. w fotoszopie. I zrób kilka zdjęć z tylnym światłem.
Aparat koniecznie w statyw i iso na minimum. Najlepiej wybierz tryb Av (czy jak tam w canonie się preselekcja przysłony nazywa). Przysłonę ustaw na 5.6. Wybierz żeby ostrzył tylko centralnym punktem AF, ustaw ostrość na żądany punkt, trzymając wpółwciśnięty spust (chyba, że masz AE lock) przekadruj i .....

....zdziw się efektem.

Crusader Forge/Trident Knives addict.

Seeker.

www.acousticblades.pl

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001627722838

pecado

Wojtek - pisz instrukcje do Canonierek, ja Cię proszę :-)

Jak tylko mi się słonko przesunie na drugą ścianę - przemeblowuję :-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

zagajnik

Mnie nie pasuje przy oglądaniu efekt braku ostrości. Tylko to, może jeszcze zbyt atakujące barwy....

PZDR    Jacek

PZDR    Jacek

pecado

Dziś jadę po statyw, będzie mi łatwiej kombinować jak ustawić ostrość na całej długości.
Ustawienie wysokiej czułości na krótkim czasie powinno być pomocne, ale muszę poćwiczyć.

Następne będą lepsze :-)

Jeśli chodzi o barwy - są bliskie rzeczywistości, ten pomarańcz naprawdę tak wali w oczy :-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

pecado

Chyba złapałem ostrość.
Pozostaje balans bieli i kompozycja (o podstawach piszę ;-) )

Weekend przede mną :grin:
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

G3d

Balans bieli: http://kenrockwell.com/tech/whitebalance.htm
Na ostrosc to wiadomo: duza wartosc przyslony.
Wogole wszystkim goraco polecam poczytac: http://kenrockwell.com/tech.htm
Kupa ciekawych rzeczy nie wszyscy go lubia, ale nie wszyscy sie musza lubic:)
Kiedys Seiken o nim pisal i tak trafilem na strone goscia. Kupa dobrego czytania.
Pozdr
Ja

Metrotactics 2004
G3D - CUSTOM CNC GEAR na Facebooku

pecado

Walka z kompozycją i światłem trwa :-)

Ze względu na przyczyny "obiektywne" nie udało mi się poćwiczyć tak jakbym chciał, a pora roku taka, że jak się nie wstrzelę w dobry moment gdy za oknem nic nie pada, a jeszcze słońce jest to dupa.

Stąd tylko mała wprawka w super macro, z pozdrowieniami dla miłośników.

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

pecado

Powolutku coś się wydobywa. Jeszcze nie zacząłem dotykać tematu kompozycji, na razie próbuję łatwiejszą część opanować, tj. technikalia ;-)

Taka próbka z dziś.
Swoją drogą - nie powiem gdzie w domu znalazłem najfajniejsze światło - stosunkowo mocne i ładnie rozproszone zarazem :D

Rzucik

Cholernie trudna powierzchnia - problem z doświetleniem dołu, łukowana i błyszcząca powierzchnia - sam mniód, kurna. Jak widać - poległem z kretesem :/

Tu zabawa z materiałem - fale, odbłyski - ułatwienie w postaci braku lustrzanych odbić na klindze okazało się złudne :P

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie i rady to ja to wszystko klepię, bo liczę po cichu na pomoc :D

Choć wiem, że i tak praktyka, praktyka, praktyka :)
Na szczęście mam czas, noże nie więdną :-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

mgr_scout

Zawsze najlepiej oświetlona w domach jest łazienka  :P

Ale może spróbuj z oświetleniem z dwóch (lub więcej) źródeł światła. Da to bardziej równomierne rozłożenie światła i w ogóle kontrolę nad nim.. a przede wszystkim namiot bezcieniowy, przy ostrzach zrobionych na lustro niemal niezbędny... ostatnio wykombinowałem namiot ze starego spadochronu zapasowego - ponad 40 m2  8D a efekty rewelacyjne :kosunia:

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek ,,Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa."

pecado

Cytat: mgr_scout w 13-11-2006, 22:50:43

Zawsze najlepiej oświetlona w domach jest łazienka  :P

A konkretnie WC ;-)
Tylko...eee.. sprzęta trza dobrze zamaskować ;-)

Z namiocikiem i kilkoma źródłami popracuję, to następny krok w zabawie.
Przydałby się jeszcze bezdeszczowy weekend :?

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

pecado

Nadal się nie dorobiłem namiotu bezcieniowego, co nie znaczy, że nie ćwiczę.

Oto najnowsze wyniki.

Proszę o uwagi
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

cubix

#16

światło na focie 2 - bardzo dobre ! Takiego się trzymaj ! I staraj się nie przepalać fotek to tak pod względem technicznym ... I zainstalować program do obróbki koniecznie trzeba,  a dlaczego ? ...

edyta na szybkiego mam nadzieję, że się nie obrazisz :) dlatego:

Proszę kontaktować się tylko i wyłącznie mailowo!

pecado

Program mam, celowo również wstawiłem przepaloną fotkę (bo nie miałem lepszej, a tam dynamika oświetlenia mnie straszliwie sponiewierała).

To które rozjaśniłeś nadal mnie nie satysfakcjonuje - było szarawe, jest za bardzo rozjaśnione. Próbuję nasycić kolory, a nie je rozjaśnić, ale nad tym popracuję (w ten czy inny sposób) :-)
Jeśli chodzi o to konkretne, które podrasowałeś to teraz mam wrażenie przepalenia, które mi się nie podoba. Ergo - źle dobrane oświetlenie, obróbka gówno daje ;-)

Nie obraź się proszę, de facto jest to krytyka oryginału, którego wady obróbka uwypukla, moim zdaniem.

Osobiście najbardziej podoba mi się 3.cia ;-)

Czy macie jakieś zastrzeżenia co do głębi ostrości?
Ja na to wszystko patrzę przez matrycę laptoka - bardzo dobrą matrycę, ale nadal nie jest to CRT niestety. A to często nie pozwala na uzyskanie pewności co do jakości :(

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

cubix

#18

przepalenia nie ma na pewno tutaj - przepalenie to obszar koloru czysto białego, a może warto dobrze skonfigurować matrycę ?? :) wiem z doświadczenia (też mam laptopa i nie mogę na nim obrabiać fotek bo jak potem patrze co porobiłem to jestem w szoku) że laptopy nie dają dobrych rezultatów a raczej ich matryce... lekko zmieni się kąt i już inaczej sprawy wyglądają. W każdym razie kontrast można zwiększyć a kolorków conieco dodałem ;) Co do głębi ostrości to musisz robić w manualnych ustawieniach (o ile już nie robisz) no i F czyli przesłona musi być w miarę wysoka (ideałem by było nie spadać poniżej F8 ale wtedy czasy są długie i z ręki może być ciężko...)

OT.. Grasz na perce ? :) Jaki set ? :D

Proszę kontaktować się tylko i wyłącznie mailowo!

pecado

#19

Robić ja robię, o Wasze wrażenia nt. efektów pytam bardziej ;-)

/edzia
Grałem, już nie gram.
Zostały wspomnienia i sentyment dla sekcji rytmicznej ;-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee