Autor Wątek: 3 pouche  (Przeczytany 2941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mich123

• Opinii: (928)
  • Mieszkaniec knives.pl
3 pouche
« dnia: 11-11-2006, 23:31:03 »
a tak sobie szyłem i szyłem. testowałem materiały i koncepcje.
W pouchach użyłem:
taśm molle i ?(stosowane w poskich kamizelkach, i np. w plecakach arizzon, nie wiem jakiej produkcji są te taśmy)
rzepy velctro i francuskie rzepy wojskowe

Wszystkie moje pouche mają możliwość mocowania pionowego i poziomego - bez przewwlekania przez pas, velctro dałem i w poziomych i w pionowym mocowaniu.

Kolejność powstawaniawg 1 zdjęcia: 1 był drugi, potem trzeci. na końcu uszyłem ten pierwszy ze zdjęcia.

1 pouch na zdjęciu - jest największy - uszyłem go aby nosić w nim jednocześnie scyzorka i latarkę
Taśma olive drab
głowna - 5cm,  mocowanie do pasa pion - 4cm,  poziome 2,5 cm
velctro
glowne 5cm foliage green, pion - 4cm olive green, poziom 2,5 cm olive green

2. drugi pouch ze zdjecia - trochę na nim eksperymentowałem - szyłem na latarkę, jak sie okazało spokojnie wchodzi mis cyzor :)
molle olive green, końcwóka obszyta tasiemką (taką znalazłem w domu) ******** gdyby ktos był w posiadaniu takiej tasiemki w kolorze zielonym - np. jak w ładownicach molle - proszę o priv
głowna taśma 4cm, mocowania - rozmiary jak wyżej
velctro głowne - 5cm ,odwrocóne o 90 stopni (nie miałęm jeszcze wtedy 4cm)
mocowanie pionowe - czarne 2,5 cm - powód jak wyżej
poziom - 2,5cm olive green

3. pouch ze zdjęcia przeznaczenie jak wyżej
Tu dałem ciała. Jako główny rzep dałem to framncuskie gówno, ktre po kilku tygodniach używania się zużyło. Ale niebawem wymienię na velctro
Taśma olive drab. wymiary taśmy jak wyżej.
mocowanie poziom - czarny rzep
pion - foliage green - wycięty z 5cm taśmy

pozdrawiam
Emerson Super Commander na sprzedaż

Offline Pokim

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: 3 pouche
« Odpowiedź #1 dnia: 12-11-2006, 09:33:25 »
Pięknie. :P Masz talent. :-)
Szyłeś ręcznie czy maszynowo?
Na przekór Hanysom, mieszkom za Brynicą

Offline mich123

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 12-11-2006, 09:48:14 »
recznie, ale rozwazam zakup maszyny, tylko za cholere nie wiem jaka kupic :/

pozdrawiam

Offline apoc

• Opinii: (24)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 12-11-2006, 10:39:49 »
recznie, ale rozwazam zakup maszyny, tylko za cholere nie wiem jaka kupic :/

pozdrawiam

Nie znam się na tym, ale moje lepsza połówka, która ma pojęcie, mamrotała przez sen coś o metalowym korpusie i metalowym chwytaczu i czymś tam z metalowymi częściami, bo taka maszyna będzie trwala. Jak nie zapomnę, to jeszcze później dopytam. MZ.
Weapon unused is a useless weapon.

Offline u99

• Opinii: (190)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 12-11-2006, 11:12:22 »
IMHO niezła robota  :cheesey:. Jeżeli miałbym się czepiać to jedynie braku kawałka taśmy, za którą możnaby chwytać i otwierać poucha.  Mam jeszcze pytanie dot. największego poucha, tzn. tego podwójnego na nożyk i latarkę, czy posiada w środku wszytą przegrodę dzielącą "przestrzeń transportową" na dwie części  :question:

Offline mich123

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 12-11-2006, 11:24:40 »
IMHO niezła robota  :cheesey:. Jeżeli miałbym się czepiać to jedynie braku kawałka taśmy, za którą możnaby chwytać i otwierać poucha.  Mam jeszcze pytanie dot. największego poucha, tzn. tego podwójnego na nożyk i latarkę, czy posiada w środku wszytą przegrodę dzielącą "przestrzeń transportową" na dwie części  :question:

heh, po piersze tasiemki do chwytania nie potrzebuję ja ;), w pochekach na tyle zostawiłem odstępu rzepowi od brzegu, że nie ma potrzeby jej wszycia - łapie się łątwo.
A i długość klapy w stosunku do przenoszonych przedmiotów jest też tak dobrana, że ta tasiemka jest tu/w tym przypadku zbędna.
Ale wiedzałem że ktoś o to zwróci uwage ;)
Chociaż, niedługo będę szyć kilka takich pouchow, które takie tasiemki + kilka innych bajerów będą miały, na razie obmyślam.
Tasiemki do chwytania mam zamiar też użyć w ładownicach na magazynki i takie tam.

Co do przegrówki - też widziałem że ktoś zapyta ;). Myślałem nad przegrówką intensywnie, i ostatecznie zdecydowałem jej nie robić - dlątego że
1. to też jest pocheka ekserymentalna
2. nie przeszadza mi brak przegrówki
3. za cholerę nie wiem co w niej będę nosił, mimo że szyłem pod latarkę i scyzoryk
4. pochewki te szyłem tak, aby nie były za duże, za grube, za szerokie, mimo wszystko mają być w miarę dyskretne, stąd:
takie koncepcje, takei kolory, i velctro (zamiast fastexa - który przy okazji szybciej i łatwiej się szyje)

Pochewki na fastexie - w najbliższym czasie będę szył, ale będą to pochewki do użytku zewnętrznego - na plecak itp.

pozdrawiam

Offline super

• Opinii: (79)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • szczęśliwy tato
    • Survivaltech
« Odpowiedź #6 dnia: 14-11-2006, 17:25:21 »
fajne fajne
polecam taśme jakos zakończyc inaczej niż tylko przypaleniem ..po kilkunastu urzyciach będzie się łamać
szkolenia survivalowe www.survivaltech.pl
szycie ekwipunku custom www.supertac.pl

Offline mich123

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 14-11-2006, 17:33:17 »
fajne fajne
polecam taśme jakos zakończyc inaczej niż tylko przypaleniem ..po kilkunastu urzyciach będzie się łamać
w jednym tak wlasnie zrobiłem, to na razie wersje powiedzmy testowe, szyje i nosze od razu :)
zreszta niebawem uszyje nastepna wersje testowa w ktorej zakonczenie nie bedzie konieczne :)

pozdrawiam