Autor Wątek: Extrema Ratio.... choroba...  (Przeczytany 95015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tazz

• Opinii: (223)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Extrema Ratio.... choroba...
« Odpowiedź #580 dnia: 11-01-2020, 15:07:52 »
Suppressor fajny, ale rzeczywiście cena trochę przegięta. Chciałem go kiedyś bardzo ale wybór padł na FOX Modras za połowę ceny a nie ustępuje mu wyglądem. Doberman mnie zaskoczył, bo zawsze myślałem, że to większy nóż jest. :?
... Kto jest najlepszym szermierzem na świecie?
- Nie mam pojęcia.
- Nigdy nie znałeś takiego?
- Znałem wielu, którzy się za takich uważali.
- Chciałabym wiedzieć... kim tacy szermierze są. I gdzie są.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline apap11

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #581 dnia: 11-01-2020, 15:29:00 »
Dobermann jest wielki wg mnie, może tak na zdjęciu wygląda. Moja łapa też jest w miarę spora. Jakiś czas temu nawet go używałem :) Musiałem pociąć na ćwiartki dużą ilość główek  kapusty do kiszenia. Zrobił to idealnie. A tak, to leży i się nim bawię. Bez sensu na ryby, do lasu za duży, do pracy go nie zabiorę, na edc hmm. Już widzę miny ludzi w Biedronce, jak rozcinam nim zgrzewkę napojów. :) Tak czy siak, to miłość od pierwszego wejrzenia. A na to nie ma logicznego wytłumaczenia. Teraz w planach Contact lub Requiem, bardziej ten pierwszy.

Offline Ceasar

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #582 dnia: 13-09-2020, 23:01:03 »
Też się zastanawiam nad ER, grubość 6,3 mm mogę jeszcze znieść, ale ma ktoś informację ile to ma przy krawędzi? Czy w ogóle cięcie tym jest możliwe?

Offline Tazz

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #583 dnia: 14-09-2020, 11:40:49 »
Też się zastanawiam nad ER, grubość 6,3 mm mogę jeszcze znieść, ale ma ktoś informację ile to ma przy krawędzi? Czy w ogóle cięcie tym jest możliwe?

Ale nad którym ER myślisz? Obecnie mają sporo modeli, które w miarę tną. Od T-Razora, przez foldery BF, fixedy pokroju Defender/Scout, po mocniejsze fixedy (Shrapnel) po najmocniejsze modele. Ja miałem sporo ER i trzeba przywyknąć do ich klockowatości. Nemesis siedzi u mnie w kieszeni, bo lubię jego kształty, ale owocki to raczej rozłupuje :P Trochę podniosłem mu kt i jest dobrze. Natomiast pancerność, to top folderów. Seria BF fajnie tnie, choć 3mm grubości nie przekonują mnie, lubię podważać nożami różne rzeczy. MF to taki kompromis jeśli chodzi o foldery. T-Razor tnie cudownie, ale to nóż w formie brzytwy więc kt bardzo delikatna. Musisz się zastanowić jaki nóż chcesz i wtedy zrobić rozeznanie.
- Nie mam pojęcia.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline Ceasar

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #584 dnia: 14-09-2020, 14:44:47 »
Akurat nad folderami nie myślałem, jak już mam nosić folder to raczej lekki, przyjemny do noszenia.
Brałem pod uwagę Shrapnela, ale najbardziej mi się chyba podoba Col Moschin wersja z dłuższym ostrzem. I nie wiem jak jest krawędź gruba, bo grzbiet to wiem, że ma 6,3mm.
Mam na przykład 6,5mm od TRC i tnie jak laser, lepiej na przykład od 4mm Zero Tolerance. W ogóle dla mnie te amerykańskie szlify to jest porażka.

A tak w ogóle gdzie tutaj jest opcja, aby odpowiadać na cytaty?

Offline gerard36856

• Opinii: (116)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #585 dnia: 14-09-2020, 14:55:05 »
Odpuściłbym. Przecięcie czegoś shrapnelem bez pobijania jest trudne.. Jest też bardzo nieergonomiczny a pochewka to już szczyt. Sory.

Z podobnej półki cenowej fajne są lionsteele. Bardzo wysoka jakość wykonania. Pochewka świetna. Mam model t5. Ale mechanicznie nie robiłem nim nic poważnego więc jego realna wytrzymałość jest na razie zagadkowa ;)
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.

Offline Tazz

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #586 dnia: 14-09-2020, 14:59:05 »
Col Moschin ma chyba wklęsły szlif, wiec powinien ciąć, ale to spory nóż. Niestety jak dla mnie charakterystyka n690 od ER jest taka se, trzeba być fanem marki, bo w tej cenie można znaleźć lepsze noże :)

Co do cytowania, to przy każdym poście jest przycisk 'cytuj'.
- Nie mam pojęcia.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline Ceasar

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #587 dnia: 14-09-2020, 15:07:32 »
Dzięki Panowie
Chyba sobie odpuszczę tego Col Moschina chociaż teraz widzę jest jakiś za niecałe 1400zł
Lionsteel akurat robi noże troszkę w innym typie, chociaż też bardzo mi się podobają.
Najwyżej zainteresuję się fallknivenem, słyszałem, ze pomimo grubości super tną.

Offline gerard36856

• Opinii: (116)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #588 dnia: 14-09-2020, 15:42:30 »
Za 1400zl nie brałbym go nawet pod uwagę. Jak Tazz mówi, n690 od ER jest taka mydlana w dotyku. Nie drapie ani trochę.

LionSteel t5 też ma dość gruba krawędź. Ale te z wysokim szlifem... ;>

Fallkniveny. Są fajne. Tylko ostrożnie na allegro i w internecie. Lepiej dołożyć do jakiejś droższej dystrybucji bo Fallkniveny podrabiają strasznie i są dość podobne. Ceny dalej nieprzyjemne.

A najlepsze fajtery to robi @kot_behemot ;>
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.

Offline Ceasar

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #589 dnia: 14-09-2020, 16:12:49 »
Fallkniveny. Są fajne. Tylko ostrożnie na allegro i w internecie. Lepiej dołożyć do jakiejś droższej dystrybucji bo Fallkniveny podrabiają strasznie i są dość podobne. Ceny dalej nieprzyjemne.

A najlepsze fajtery to robi @kot_behemot ;>

Tak szukałem po różnych sklepach i chyba wychodzi na to, że oficjalny dystrybutor czyli artemix ma największy wybór i w miarę dobre ceny. Jest jeszcze jakiś sklep internetowy z niskimi cenami fallkniven.sklepy24h, jednak mają tylko starsze modele i nie wiem, czy sklep w ogóle funkcjonuje, nie widziałem żadnych opinii.
A co do PCK to nie zastanawiałem się. Czy Kot behemot posiada jakiegoś instagrama, stronę internetową?

Offline Tazz

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #590 dnia: 14-09-2020, 20:48:46 »
Tylko żeby nie wyszło, że ER są do d... To po prostu bardzo specyficzne noże, albo się je kocha, albo nienawidzi :) Nemesis to mój ulubiony folder ever, miałem ich kilka, rozstawałem się z nim i wracałem, a obecny egzemplarz zostanie ze mną do końca któregoś z nas :D nic nie pobije dźwięku zapadającego się 6mm backlocka, którego co słabsi w palcach nie są w stanie zwolnić ;P Col Moschin, to klasyka. Zapolowałbym na jakiś starszy egzemplarz, ale za niższą cenę.
- Nie mam pojęcia.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline Kubus Puchatek

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #591 dnia: 17-09-2020, 14:14:18 »
Ostatnio w jednym ze sklepow widzialem ER - kawal monolita z ostrzem typu amerykanskie szerokasne tanto za.... 110 zl. Trudno mi bylo uwierzyc. Nigdy nie widzialem takiego modelu w czyjes ofercie (zachodzi tez domniemanie, ze nie zbyt uwaznie szukalem). Mam podejrzenie, ze to jakas podrobka, ale... przeczy temu znakomite wykonanie (komu by sie chcialo z tak troska podrabiac?). Polecilem koledze. Kupil obydwa (ostatnie) egzemplarze.

Z moich refleksji - jak ta ER Nemesis podrozala!

Piekna sztuka - https://noze-swiata.pl/skladane/4149-noz-extrema-ratio-bd4-lucky-sklep-krakow.html
Ten wyglada zachecajaco (to wyciecie na rekoejsci pod maly palec - https://noze-swiata.pl/skladane/1778-noz-extrema-ratio-hf-2-d-black.html

K_P
Artur Schopenhauer „Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, następnie gorliwie zwalczana, ostatecznie zaś akceptowana jako coś oczywistego”

Online lobuz1

• Opinii: (71)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #592 dnia: 17-09-2020, 19:14:51 »
Zdziwiłbyś się jak Chińczycy są w stanie podrabiać noże i wyceniać je za śmieszne pieniądze:

https://m.dhgate.com/wholesale/extrema+ratio+fulcrum.html
Nie ostrzę noży po alkoholu

Sprzedam:
Spyderco Ikuchi, Kershaw,Ganzo
Szpej- pusto

Offline Tazz

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #593 dnia: 17-09-2020, 21:10:33 »
Miałem kiedyś w rękach podróbkę Nemesisa, bardzo trudno odróżnić od oryginału dla niewprawnego oka, ale jednak różnice są, bardziej surowe wykończenie, ostrzejsze krawędzie, chropowata powłoka na okładzinach i lekko widoczne paski na klindze. Zastanawia mnie co tam za stal była i jak wytrzymała sprężyna blokady. W każdym razie podróbek ER jest sporo, jedne lepsze, inne jak z ruskiego bazaru.

Kubus, miałem okazję macać BD4 Lucky, fajny ale zdaje się bardzo delikatny, a ER jednak kojarzy mi się z mocnymi nożami. Co do HF2, to trochę proporcje mi się nie zgadzają i cienki liner jak na tak duży nóż, ale to pewnie dlatego, że ma dodatkowa blokadę klingi w postaci kołka jak w rao. Natomiast jest bardzo wygodny, co po wyglądzie może dziwić :)
- Nie mam pojęcia.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline Kubus Puchatek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #594 dnia: 18-09-2020, 13:38:07 »
Jesli podrobka (ktora nabyl kolega, a ja mu doradzalem) to naprawde dobra. Dzieki za opinie (za zbyt delikatnymi nie przepadam). Zaskakuje mnie juz od dawna gama sztyletow ER. Az tyle ;). Nie wiedzialbym, ktory wybrac.
Pozdrawiam
K_P
Artur Schopenhauer „Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, następnie gorliwie zwalczana, ostatecznie zaś akceptowana jako coś oczywistego”

Offline Tazz

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #595 dnia: 18-09-2020, 21:19:06 »
Ta nowa misericordia fajnie wygląda :D
- Nie mam pojęcia.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline Kubus Puchatek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #596 dnia: 19-09-2020, 12:49:17 »
Kusi mnie EXTREMA RATIO NIGHTMARE KARAMBIT BLACK. Czyli tradycyjnie. Karambity z prostym ostrzem.

Commnado Black wspaniale wyglada.

Ze skladanych sztyletow - RATIO BD4 LUCKY, czy RATIO BD4 CONTRACTOR BLACK (111 mm ostrza!) - za niecale 800 zl.

SUPPRESSOR OPERATIVO - tez nie male. Moze najwieksze!

A, ze nie jestem az tak przywiazany do tej marki, wiec cisnienia nie ma. Jak bedzie cos na rynku wtornym za rozsadna cene - to moze mnie fantazja poniesie.

K_P

Offline Tazz

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #597 dnia: 19-09-2020, 20:20:36 »
Zerknij na 39-09, piekny sztylet. Miałem i żałuję, że sprzedałem.
- Nie mam pojęcia.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

Offline xaime

• Opinii: (155)
  • Użytkownik knives.pl
    • W górach jest to co kocham.
« Odpowiedź #598 dnia: 19-09-2020, 21:14:33 »
Szykuję się do zakupu Mamby Wolf Grey - jeden z tych noży które kupię oczami  :D Właśnie zauważyłem, że jest wersja Giant Mamba... Jak żyć  ;P ?!

Offline Kubus Puchatek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #599 dnia: 21-09-2020, 09:27:59 »
Tazz.... 39-09 potezna kosa. Chyba do poteznej lapy.

K_P