Autor Wątek: Świąteczny prezent  (Przeczytany 2545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wachcio

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
Świąteczny prezent
« dnia: 22-11-2006, 00:43:15 »
Witam

Chciałem kupić mamie na Gwiazdkę jakieś pożądniejsze noże. Komplet może być nieduży ale coś za czego nie będę żałował. Kwota do około 300 zł. Myślałem o czymś takim ale się nie znam więc Was pytam http://www.victorinox.sklep.pl/sklep.php?m_site=katalogwiecej&m_kategoria=19&m_towar=227

Wachcio

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
Odp: Świąteczny prezent
« Odpowiedź #1 dnia: 22-11-2006, 00:46:26 »
noże zajebiste ale kupująć je pojedynczo bez bloku zapłaciłbyś pewnie połowe tego.
victorki sązajebiste ale te w kompletach sąsporo droższe - kup pojedynczo i do tego jakiśblok dobirz tani albo listwęz magnesem na ściane
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Wachcio

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 22-11-2006, 01:37:19 »
noże zajebiste ale kupuj±ć je pojedynczo bez bloku zapłaciłby¶ pewnie połowe tego.
victorki s±zajebiste ale te w kompletach s±sporo droższe - kup pojedynczo i do tego jaki¶blok dobirz tani albo listwęz magnesem na ¶ciane
Z tym masz racje wychodzi na to że za blok zaplacilbym w komplecie okolo 100 zl. Opłaca sie kupowac je na ich firmowej stronie czy np. na allegro? Gdzie moglbym dostac taki blok i ile moze kosztowac? Jakie byś proponowal noże do kuchni wybierajac (najlepiej z tej stronki zebym mial opis) do takiego kompletu w liczbie okolo 5 sztuk? Moze cos z kutych rowniez? Czytajac fora widzialem naprawde duzo dobrych opinii.
« Ostatnia zmiana: 22-11-2006, 01:47:41 wysłana przez Wachcio »

Offline KrzysT

• weirdo
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • weirdo
« Odpowiedź #3 dnia: 22-11-2006, 09:00:38 »
Z Vicków najbardziej uniwersalnym nożem jest nóż szefa, duży. Na drugim miejscu santoku. Po uzupełnieniu pikutkiem wyczerpuje w zasadzie zestaw niezbędnych kuchenniaków ;) No, może jeszcze coś niedużego do owoców czy do sera.
Nie wiem, czy jest taki zestaw.
Co do kutych, fakt, bardzo fajne, ale obawiam się, że musiałbyś sie przy zakładanych funduszach ograniczyć ilościowo - np. do kutego szefa i pikutka - też całkiem sympatyczny zestaw btw.

Aha - przy listwie metalowej kute santoku odpada, chyba, że ta listwa ma jakiś mega silny magnes. Po prostu za ciężkie jest. Mnie ciągle spada... mam nadzieję, że nie spadnie kiedyś ostrzem na kabel od czajnika :special:

Offline Wachcio

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 22-11-2006, 12:35:42 »
Z Vicków najbardziej uniwersalnym nożem jest nóż szefa, duży. Na drugim miejscu santoku. Po uzupełnieniu pikutkiem wyczerpuje w zasadzie zestaw niezbędnych kuchenniaków ;) No, może jeszcze co¶ niedużego do owoców czy do sera.
Nie wiem, czy jest taki zestaw.
Co do kutych, fakt, bardzo fajne, ale obawiam się, że musiałby¶ sie przy zakładanych funduszach ograniczyć ilo¶ciowo - np. do kutego szefa i pikutka - też całkiem sympatyczny zestaw btw.

Aha - przy listwie metalowej kute santoku odpada, chyba, że ta listwa ma jaki¶ mega silny magnes. Po prostu za ciężkie jest. Mnie ci±gle spada... mam nadzieję, że nie spadnie kiedy¶ ostrzem na kabel od czajnika :special:

Czyli np szefa kuchni http://www.victorinox.sklep.pl/sklep.php?m_site=katalogwiecej&m_kategoria=17&m_towar=181
Do tego pikutek taki jak tu http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,17724.0.html (gdzie go mozna zamowic bo w katalogu go nie ma?)
Santoku tez tam nie widzialem. Czy to jest ich oficjalny sklep internetowy czy szukac gdzie indziej?

Offline Morgul

• Opinii: (16)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 22-11-2006, 12:52:52 »
Aha - przy listwie metalowej kute santoku odpada, chyba, że ta listwa ma jakiś mega silny magnes. Po prostu za ciężkie jest. Mnie ciągle spada... mam nadzieję, że nie spadnie kiedyś ostrzem na kabel od czajnika :special:

A to mnie zadziwileś... u mnie kute santoku wisi jak przyklejone ( listwa magnetyczna by IKEA)  :?
"Ipsa sua melior fama"

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #6 dnia: 22-11-2006, 13:15:34 »
masz kiepską listwę

moim zdaniem na komplet kuchenniaków

duuuuży i długi nóz szefa kuchni - do rozbioru mięcha itp
santoku - do warzyw, siekania itp
długi ząbkowany nóz do chleba
średniej długości nóż to owoców i drobnych prac (moze być pikutek)
jakiś mały jarzyniak
obieraczka
można zaszaleć i dołożyć
2-3 noże tzw. do steków (np. pikutem z czubkiem)
nożyczki (karton zupy obciąc albo co bardziej kurczaka wyporcjować)
stalka - do prostowania krawędzi po pracy

to takie moje rady - w sumie niby kocharz jestem zawodowy ale to tak bardziej z włąsnego doświadczenia domowo/knajpianego

blok ciężko dobrać - musiałbyś kupić noże i dobierać blok - niepraktyczne - listwa dobra załatwi sprawe a i mniej tępi noże niż blok
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline KrzysT

• weirdo
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • weirdo
« Odpowiedź #7 dnia: 22-11-2006, 13:55:43 »
A to mnie zadziwileś... u mnie kute santoku wisi jak przyklejone ( listwa magnetyczna by IKEA)  :?

Może i faktycznie kiepska jest, chociaż na resztę noży spokojnie wystarcza. Noc, popatrze na te ikeowskie, jak bedzie pasować rozstaw śrubałków, to zmienię.
Wachcio, pikutka nie trza zamawiać, w wielu punktach dorabiania kluczy wraz z np. kłódkami i scyzorykami się walają.

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
« Odpowiedź #8 dnia: 22-11-2006, 15:37:43 »
Ja mam ikeowską liste powieszoną pod kstem około 45 stopni (bo mało miejsca było), a noże przylepiam do niej standardowo - czubkiem do podłogi. Nawet najcięższe bydlaki nie spadają.

Offline Wachcio

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 22-11-2006, 16:01:03 »
Dzieki waszym radom wybralem zestaw.
http://www.victorinox.sklep.pl/sklep.php?m_site=katalogwiecej&m_kategoria=17&m_towar=181
http://www.victorinox.sklep.pl/sklep.php?m_site=katalogwiecej&m_kategoria=15&m_towar=135
http://www.victorinox.sklep.pl/sklep.php?m_site=katalogwiecej&m_kategoria=16&m_towar=151
Wyszło okolo 240 zl. Chciałem jeszcze santoku ale nie moge znalezc. Jakies zacmienie? Wybory trafne? Jaka jest różnica w użytkowaniu noży z rączką polipropylenowa a z drzewa palisandrowego? Na pikutku różnica w cenie 44 zł czyli niebagatelna a jak roznica w uzytkowaniu?

Offline kmicic

• offtopowy skrytożerca
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • stupido ergo sum
« Odpowiedź #10 dnia: 22-11-2006, 18:16:28 »
zamiast pikutka wzialbym tego :
http://www.victorinox.sklep.pl/sklep.php?m_site=katalogwiecej&m_kategoria=17&m_towar=177
ale cena sporo wyzsza, niestety. od czasu jak Matce sprawilem cos podobnego (lekko dłuższy, tak 1-2cm, nie vicka, dlugosc pikutka), pikutki leża odłogiem. a też była nimi na początku zachwycona. teraz używa ich tylko tak, jak opisuje je producent ("Tomato and Sausage knife"). a ten kuty maluch jest najczesciej używanym nożem w jej kuchni. a kilka wiekszych tez jej w miedzyczasie sprawiłem.
Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #11 dnia: 22-11-2006, 18:26:44 »
Mam pikutka w obu wersjach to się wtrącę ;-)
Pikutek "w plastiku" nie ma czubku, zaś drewniany posiada. I tak naprawdę to jest największa i najważniejsza różnica.
Ponadro - plastik jest profilowany, drewno bardziej kwadratowy w przekroju. Jednakże i jedno i drugie jest na tyle małe, że wielkiej różnicy nie odczujesz - nie jest to nożyk do prac ciężkich.

Ponadto - pikutki w drewnie są wyjątkowo kiepsko wykończone (spasowanie rękojeści konkretnie).
Nie, nie pęka w kuchni, nie chłonie wody, ale wygląda tak-se, jak na droższy wariant.

BTW - w "normalnym" sklepie różnica w cenie pomiędzy wariantami nie jest aż tak dramatyczna ;-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #12 dnia: 23-11-2006, 19:25:37 »
w drewnie jest łądniejszy - ot cała róznica
plastik bywa praktyczniejszy za to i mnie sie trzeba martwić