Autor Wątek: Witam i porszę o radę, pomoc, wszechstronne wyjaśnienia ;)  (Przeczytany 2049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ciapaty

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Święta idą i czas kupowania prezentów dla bliskich osób. Jako że jestem z sobą dość blisko, byłem grzeczny to i prezent się należy ;) Wymyśliłem że kupie sobie jakiś większy majcher, ma być duży i solidny. I tu moja prośba do Was. Ja kompletny laik, ignorant i dyletant nożowy chcę nabyć kukri :) Ba, tylko jakie... znalazłem 4 różnych producentów: Master Cutlery Kukri (chyba coś koło 120 zeta), Smith& Wesson Bush Hog Kukri (jest w promocji na military.pl, cena podobna jak poprzednie), Cold Stell za stoo zetów (sporo tu na forum o tej zabawce przeczytałem, za stówę to chyba większa wersja tego allegrowego cold steel'a) i jeszcze ka-bar - cirka 260 zybli (też na military.pl). Innych nie znalazłem w tym przedziale cenowym. Chcę wydać max 3 stówy. Nie potrzebuję extremy do cięcia prętów zbrojeniowych. Moje potrzeby to substytut siekierki do lasu, na ognisko i czasem w domu, ot żeby po świętach chojnę porąbać i w kominie napalić. Z ww. noży to waham się miedzy s&w (cena i stal), a ka-bar (nie wiem co to za stal ale kształt sugeruje większą wytrzymałość niż węższy s&w). Dodam jeszce że wolę przyzoite narzędzia, na tandetę szkoda kasy i nerwów.

Proszę o opinie użytkowników (zwłaszcza tego ka-bar'a). Najlepiej w prostych słowach bo jak wspomniałem nie mam za bardzo rozeznania w tematyce noży, a folder kojarzy mi się z windowsami  :dodge:

Offline Krug

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
Odp: Witam i porszę o radę, pomoc, wszechstronne wyjaśnienia ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 22-11-2006, 10:44:35 »
Nie  to abym się wymądrzał, ale polecam poczytać forum, chocby ten wątek:

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,44468.0.html
Mnóstwo ludzi się pociło żeby innym było lżej...

Pozdrawiam
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline ciapaty

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 22-11-2006, 12:23:09 »
przeczytał ja i ten wątek, temat - rzeka. Jak by sie leśniczy dowiedział co się w lasach wyrabia z drzewkami to by psem poszczuł. Nu ale to wszytsko trakotowało o jednym z kandydatów.  Ja bym chciał coś więcej się dowiedzieć o materiałach i wykonaniu pozostałych zabawek...

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (131)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 22-11-2006, 12:32:23 »
... Nu ale to wszytsko trakotowało o jednym z kandydatów...

Niezupełnie ten CS to nie CS ;-)

Offline ciapaty

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 22-11-2006, 12:36:35 »
CS na militariapl a taki sklepowy to jest ten czy nie ten, a tamten? ;)tylko ten tutaj jest większy niż tamten. musi jakiś inny model być.

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (131)
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 22-11-2006, 12:49:43 »
To z militaria.pl i linka http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,44468.0.html to nie to samo.
Tu jeszcze jeden link do "forumowego kukri" (które nie jest oryginalnym CS) ttp://www.knives.pl/forum/oglne/kukri-od-blachy-uwaga-baardzo-duzo-zdjec.0.html

Najlepiej zwróć się do Blachy. Z tego co czytałem bawił się kilkoma rodzajami.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #6 dnia: 22-11-2006, 15:23:27 »
ustalmy po raz kolejny

kukri za 50 pln z allegro nie jest z firmy cold steel - jest to chińska podróbka Cold Steela choć nadzwyczaj dobra. Master Cutlery to dokłądnie to samo kukri tylko droższe bo z nalepką Master Cutlery ale to nadal ta sama chińska podróbka Cold Steela.
Cols Steele w okolicach 100 pln to dwa modele - kukri machete i kukri magnum machete - oba to cienka stal i przeznaczenei raczej maczety czyli karczowanie i cięcie zielonych badyli - do rabania sprawdząsie raczej średnio bo nei do tego zostały pomyślane.

kukri S&W jest fajne - lekkie, poręczne, płaski pełny szlif więc tnie dobrze, bardzo wygodna rękojeść świetnie leży w łapie i świetnie sie rąbie choć nie przesadzałbym w hard corowości tego co sie niąrobi.

KaBara zaś jest szerokie bardzo i ma mała krzywizne - takie prawiekukri - nie rozumiem po co ma fałszywe ostrze.
Dużo większe niż s&w i mniej poręczne do czynnosci innych niż rabanie. Do samego rabania pewnei dobre choć nie to wyważenie trochę ale chwyt również zajebisty i ergonomia na najwyższym poziomie

moja rada ??
kup na military s&w i na allegro to za 50 pln
będziesz miał ładny i fajny nożyk do pracy i też fajny do hard coru i rozpierdalania którego nei bezie szkoda bo 50 pln a wytrzyma spooooro.

no i wyjdzie taniej niż za kabara - moim zdaniem ich model kukri to troche pomyłka - ani to kukri ani nóz - lepiej już kupić z tej serii bowie
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline ciapaty

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 22-11-2006, 20:41:08 »
bardzo dziękuję za odpowiedź, wyczerpująco :) zrozumiałem. byłem też w sklepie military.pl (Sopot), oglądałem ka-bara i s&w. to pierwsze niefajnie ma zeszlifowany grzbiet (to je to falszywe ostrze?), to drugie tansze o stówe i bedzie moje, na mikołaja, już sie nie moge doczekać =) rękoeść taka troche gumolasta, ale pomacałem cold stela (tego za stówe i tego carbon V) i tam są jakieś takie twarde okrutnie i nie miłe w dotyku (plastik taki jak uchwyty podłych wkrętaków z markwetów, ale może nie umiem docenić).

Offline lepermessiah

• Małpa z lasu
  • Opinii: (82)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię słowo "pierś"
« Odpowiedź #8 dnia: 23-11-2006, 22:34:54 »
A ja zasugeruje cos innego i zdecydowanie bardziej wszechstronnego. Lubiany, chwalony, potezny noz czyli BK7. Skoro jestes z Trojmiasta to mozesz go obmacac.

http://military.pl/?prod=733&cat=150
Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

Offline ciapaty

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 24-11-2006, 15:29:36 »
too late, własnie wróciłem doma i przytaszczyłem nową zabawkę =) staneo na S&W. Nie jest specjalnie ostry. Kartke papieru raczej rozrywa niż przecina ale jak będe potrzebował trochę papieru na podpałkę to sobie porąbie książke telefoniczną  8D