Reklama

Ontario Kukri

Zaczęty przez Lothian, 25-11-2006, 20:37:29

Lothian

Kurde! Od dłuższego czasu chodzi za mną większe i porządniejsze kukri niż "kukrasek". Czy ktoś miał/używał/bawił się/widział/ pracował Ontario Spec Kukri? Cena w porównaniu do Kukri Cold Steel'a całkiem zachęcająca. Parametry porównywalne. Wiem, że strona japońska, ale niezłe, poglądowe zdjęcia są. No i specyfikacja materiałowo-wymiarowa. :-) Proszę o opinie.
http://www.kawasakiknife.co.kr/shop/shopdetail.html?brandcode=133019000081

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

apoc

Ej, no chyba nie chcesz zdradzić swojego ukochanego i dobrego na wszystko... BK&T?;-) Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać w odwecie za Outcasta ;-) MZ.

Weapon unused is a useless weapon.

Lothian

Cytat: apoc w 25-11-2006, 20:43:31

Ej, no chyba nie chcesz zdradzić swojego ukochanego i dobrego na wszystko... BK&T?;-) Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać w odwecie za Outcasta ;-) MZ.

No coś Ty! Kukri ma być tylko jego uzupełnieniem! ;-)
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

apoc

Cytat: Lothian w 25-11-2006, 20:44:27

Cytat: apoc w 25-11-2006, 20:43:31

Ej, no chyba nie chcesz zdradzić swojego ukochanego i dobrego na wszystko... BK&T?;-) Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać w odwecie za Outcasta ;-) MZ.

No coś Ty! Kukri ma być tylko jego uzupełnieniem! ;-)
No przecież nie da się uzupełnić czegoś tak doskonałego jak BK&T. To byłoby jak 150% całości ;-) Sorka, już więcej nie będę ;-) MZ.

P.S. Widziałeś kukrasy by ER? W sumie nie wiem, czy to ciągle kukri, czy już bumerang do dekapitacji.

Weapon unused is a useless weapon.

Lothian

Widziałem. Ale to nie kukri, to jakieś dziwolągi. Zupełnie mi nie podchodzą. To Ontario przynajmniej jeszcze jakoś "kukrowato" wygląda. Materiały (1095) i konstrukcja mogą świadczyć o tym, że jest całkiem niezłe, ale wolałbym jeszcze posłuchać czyjejś opinii.

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Mario

Ja ze swojej strony poleciłbym Ci jednak kukri Cold Steela .... Fajne jest...
Miałes może w łapce ??
Jak nie to koniecznie zdobądź choć na chwilke...


Lothian

Cytat: MC Mario w 27-11-2006, 18:47:40

Ja ze swojej strony poleciłbym Ci jednak kukri Cold Steela .... Fajne jest...
Miałes może w łapce ??
Jak nie to koniecznie zdobądź choć na chwilke...

Cena Mario, cena... :-)
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Mario

uzbierasz  ;)
A naprawde warto... tak mi sie wydaje...
no i co nieporządnego jest w "kukrasku"  ???


Lothian

#8
Cytat: MC Mario w 28-11-2006, 17:15:52

no i co nieporządnego jest w "kukrasku"  ???

Są kukri "porządne" i "porządniejsze". :-) Tzn. chciałem powiedzieć, że są wszystkie kukri są równe, ale niektóre są równiejsze. ;)
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Mario

jak w życiu....

A na poważnie to naprawde zastanów sie nad tym CS... warto..