Autor Wątek: pierwsze proby - BlackJack  (Przeczytany 2291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łuki

• FT Member
  • Opinii: (194)
pierwsze proby - BlackJack
« dnia: 26-11-2006, 12:25:47 »
Kilka dzisiejszych fotek. Poniewaz do galerii sie raczej nie nadaja a szkoda mi było zeby zagineły wrzucam je tutaj.  Bardzo prosze o rady co i jak poprawic.

1

2

3

4

Moze jeszcze dodam ze mnie najbardziej podoba sie fotka nr 3

Offline Maciek.K

• Opinii: (46)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: pierwsze proby - BlackJack
« Odpowiedź #1 dnia: 26-11-2006, 12:49:22 »
no 3 byla by fajna tylko ostrosc troszke uciekla...

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #2 dnia: 26-11-2006, 21:33:40 »
Mając taką flaszkę też by mi ostrość z noża schodziła na szkło :-)

Ładne kolory całości.
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Gryzzly

• GRYZZLY
  • Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
    • Lubię poszaleć ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 28-11-2006, 23:51:00 »

Ładne kolory całości.
Ja bym zaczął od opróżnienia flaszki 8D - wtedy wszystko lepiej idzie ;-)

Offline łuki

• FT Member
« Odpowiedź #4 dnia: 28-11-2006, 23:55:17 »

Ładne kolory całości.
Ja bym zaczął od opróżnienia flaszki 8D - wtedy wszystko lepiej idzie ;-)

Flaszka niestety przeznaczona na prezent :(

Offline Gryzzly

• GRYZZLY
  • Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
    • Lubię poszaleć ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 28-11-2006, 23:59:50 »
co do ostrosci - wybierz inny typ pomiaru odleglosci, poprobuj z punktowym - jesli masz taka mozliwosc :)

Offline apoc

• Opinii: (24)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 29-11-2006, 00:00:41 »
A co do absyntu, to dla siebie wybierz taki, co ma więcej tujonu ;) MZ.
Weapon unused is a useless weapon.

Offline łuki

• FT Member
« Odpowiedź #7 dnia: 29-11-2006, 00:51:24 »
co do ostrosci - wybierz inny typ pomiaru odleglosci, poprobuj z punktowym - jesli masz taka mozliwosc :)
na pewno poprobuje (ale mozliwosci ustawein ograniczone, jak to w zwyklej cyfrze)

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 29-11-2006, 08:03:19 »
Jeśli chodzi o zdjęcia, to uważam, że kompozycja jest niewłaściwa lub niedopracowana. :frown: Ostrość też "uciekła" i zdjęcia są lekko zamglone lub niewyraźne.
Obiekty na zdjęciach 1 i 2 są źle ustawione, co powoduje zniekształcenie (przerysowanie) obrazu, uwypuklenie najbliższego punktu i wyraźne "spłaszczenie" perspektywy.
Moim zdaniem butelka powinna być ustawiona lekko pod kątem (60-70°), pochylona w kierunku prawego górnego rogu (odzyskujemy przy okazji trochę głębi ostrości  :/) i może być oparta o jelec noża (wbitego w podłoże).
W przypadku zdjęć nr 3 i 4 to, widocznych jest zbyt wiele "uciętych przedmiotów" i są ułożone chaotycznie.
W takich kompozycjach, obiekt wiodący powinien wypełniać większość kadru, a reszta przedmiotów towarzyszących mu, dodaje odpowiedni nastrój, ale nie może rozpraszać uwagi.
Trzeba też popracować nad głębią ostrości i samą ostrością, by główny obiekt był wyrazisty.
Co do ostatnich zdjęć, to można było wykorzystać snop światła który jest widoczny na  zdjęciach 1 i 2, i ustawić butelkę tak, by światło przechodziło przez nią co mogło dać wyraźniejszy efekt kolorystyczny na klindze (zdjęcie 3).
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline łuki

• FT Member
« Odpowiedź #9 dnia: 29-11-2006, 09:48:01 »
Jeśli chodzi o zdjęcia, to uważam, że kompozycja jest niewłaściwa lub niedopracowana. :frown: Ostrość też "uciekła" i zdjęcia są lekko zamglone lub niewyraźne.
Obiekty na zdjęciach 1 i 2 są źle ustawione, co powoduje zniekształcenie (przerysowanie) obrazu, uwypuklenie najbliższego punktu i wyraźne "spłaszczenie" perspektywy.
Moim zdaniem butelka powinna być ustawiona lekko pod kątem (60-70°), pochylona w kierunku prawego górnego rogu (odzyskujemy przy okazji trochę głębi ostrości  :/) i może być oparta o jelec noża (wbitego w podłoże).
W przypadku zdjęć nr 3 i 4 to, widocznych jest zbyt wiele "uciętych przedmiotów" i są ułożone chaotycznie.
W takich kompozycjach, obiekt wiodący powinien wypełniać większość kadru, a reszta przedmiotów towarzyszących mu, dodaje odpowiedni nastrój, ale nie może rozpraszać uwagi.
Trzeba też popracować nad głębią ostrości i samą ostrością, by główny obiekt był wyrazisty.
Co do ostatnich zdjęć, to można było wykorzystać snop światła który jest widoczny na  zdjęciach 1 i 2, i ustawić butelkę tak, by światło przechodziło przez nią co mogło dać wyraźniejszy efekt kolorystyczny na klindze (zdjęcie 3).

Widze ze czeka mnie jeszcze duuuuzo pracy. W kazdym razie teraz wiem co jest konkretnie zle i gdzie a wlasnie o to mi chodzilo. Dzieki .