Autor Wątek: Almar...  (Przeczytany 6841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
Almar...
« dnia: 26-11-2006, 16:39:37 »
Witajcie.

Ostatnio na drodze poszukiwań dotarłem do przystanku Almar. Znajdują się tu dwie pozycje które interesowałyby mnie jako potencjalny zakup.
Są to Al Mar Shrike.

Oraz Al Mar Eagle.

Prosiłbym kolegów/koleżanki o słów kilka w temacie.

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
  • Opinii: (87)
Odp: Almar...
« Odpowiedź #1 dnia: 26-11-2006, 16:41:52 »
Specyficzne noże. Dobre choć bardzo drogie jak na te materiały. Choć wykonanie śliczne.

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 26-11-2006, 16:58:08 »
A eksploatacja, blokady, ostrzenie, trzymanie ostrza ?

Czytełem że Shirke jest w G10 oraz mikarcie. Która fajniejsza ?

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
  • Opinii: (87)
« Odpowiedź #3 dnia: 26-11-2006, 17:56:29 »
Nie miałem ale się nasłuchałem. Konkluzja taka, bardzo dobrze obrobiona termicznie stal, świetne materiały, wszystko piękne, spasowane, przemyślane, tylko cena wysoka  :-)

Offline łuki

• FT Member
  • Opinii: (194)
« Odpowiedź #4 dnia: 26-11-2006, 18:16:01 »
Mnie podobaja sie bardzo ich kuchenniaki. O taki np:

Jak mozna sie nie zakochac   :question:

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 26-11-2006, 18:29:16 »
Sliczny jest.
Ja myślałem jednak o nożu który można włożyć w kieszonkę.
Noże które wymnieniłem, zainteresowały mnie ze względu na ww. oraz na to ze w moim odczuciu posiadają pewną dozę utylitaryzmu.

Pozdrawiam.

Offline lepermessiah

• Małpa z lasu
  • Opinii: (82)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię słowo "pierś"
« Odpowiedź #6 dnia: 26-11-2006, 18:48:29 »
Sam sie kiedys napaliłem na Shrike'a. Poszukaj w archiwum bo jest tu gdzies recenzja Kaliguli i swietne tapetki made by Gacman.
Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 26-11-2006, 19:11:53 »
Dzięki. Podoba mi się coraz bardziej...
A foty... Choroba się pogłębia...  :slini:

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 26-11-2006, 19:51:48 »
Shrike jest jednym z bardziej spracowabnych noży, które posiadam. klasa mniej-więcej BM710, i do niego będę się odnosił.
lżejszy od BM710 (tak samo gruby, ale cieńsze linery), stosunek dł. głowni/rękojeści jest zauważalnie gorszy. wygodniejszy kołek. pełny płaski i 3 mm grubości - bardzo przyjemna maszynka do cięcia. sztych nie wygląda zbyt solidnie, ale nie zdarzyło mi się nożem otwierać drzwi/okien/samochodów etc. rękojeśc mi pasuje, żadnych "wymuszaczy" chwytu, można ułożyć rękę dowolnie (w BM710 jest inaczej, i nie pasuje mi to). VG-10 całkowicie mnie satysfakcjonuje. noszę luzem w kieszeni bez klipsa, więc brak możliwości przełożenia go nie robi mi różnicy. blokada ostatnio nieco głębiej wpada niż na początku (jakieś 0.5 mm), a przy nacisku ślizga się trochę (też z 0.5 mm), ale jest całkowicie bezpieczna, bo końcowy odcinek jest płaski i nie ma możliwości ześlizgnięcia się linera. poza tym działa bardzo pewnie i wygodnie. w sumie mógłbym wysłać go do serwisu, ale z tego co wiem konieczne jest zadzwonić do USA, ba na maile nie odpowiadaja . no i potem wysyłka... nie chce mi się, na razie mi blokada nie przeszkadza. przez brak wsparcia przez interner tak prozaiczne sprawy jak klips i śrubki stają się problemem... to chyba największa wada Al Marów (jeśli masz znajomych w USA wygląda to już lepiej). spasowany ręcznie, np. w obrysie jest szlifowany, a BM710 nie :P niewiele droższy od niego.
wersji z mikartą już nie produkują. G10 takie jak Spyderco, podejrzewam że lepiej się trzyma niż mikartę.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 27-11-2006, 23:16:33 »
Zastanawiam się nad

Al Mar Eagle Ultralight Plain

NIe wygląda tak (kozacko) jak Shirke... Ale jest mocno uzytkowy.
Miał ktoś z was kontakt z tym żelazem ?

Pozdrawiam

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 27-11-2006, 23:43:44 »
Silurus - mojego almarka widziales! :-) Nie mow, ze po nim zachorowales! :-)

Jezeli to tez VG-10 - moge wymienic sie z toba na cos powiedzmy na tydzien zeby wzajemnie przetestowac - poznasz wykonanie almara (jako firmy) i stal (VG10).
A moze i wyprowadzisz ten convex co zrobilem wtedy w knajpce :-)

Generalnie - moj almarek bije na glowe pod wzgledem wykonania wiele innych firmowych nozy. O czym mialem okazje sie przekonac zarowno wtedy w knajpce, jak i na zlocie wczesniej.

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 28-11-2006, 21:07:46 »
Silurus - mojego almarka widziales! :-) Nie mow, ze po nim zachorowales! :-)

Bomba z opóżnionym zapłonem...
Teraz mnie wzieło... ;)

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #12 dnia: 02-12-2006, 12:04:31 »
A co myslicie o tej VG 10 używanej w Almarach ??
Jak się sprawuje ?
Na jakim jest poziomie ?

A mi się cholernie podoba Shiva... tylko ta cena... sporo jak na takie materiały...

Offline plitkin

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 03-12-2006, 13:14:33 »
Shiva jest boska! MOje marzenie!
O VG10 powiem, ze gorsza od weglowki jest :-) Ale nie mam porownania do nierdzewek. MOj almarek jest najczesciej uzywanym nozem u mnie.

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #14 dnia: 03-12-2006, 13:48:59 »
No ja bym sobie życzył Shive z D2 albo S 30 ... wtedy bym był szczęśliwy... :cheesey:

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 03-12-2006, 14:07:46 »
VG-10 od Al Mara jest ok :P
FP

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #16 dnia: 03-12-2006, 14:08:46 »
Jak bardzo OK??
Na poziomie VG 10 o d Spyderco ??

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 03-12-2006, 14:42:18 »
a cholera wie :D
miałem przez jakiś czas Endurę, ale bezpośrednio nie mogę porównać. nie widzę powodów, dla których miałaby być gorsza. a ponieważ Al Mar używa przekładańca z 420, to obstawiam, że obróbka cieplna jest też zbliżona do Fallknivena.
Shrike jest ostrzony na 15 + 20, rzadko go ostrzę, pomimo cięcia ciasta na blaszce itp :) ale ja nie muszę mieć noża ostrego jak żyletka.
zresztą może i jest gorsze od 154CM, ale tak naprawdę czy ktoś jest w stanie to wyczuć przy zwykłym użytkowaniu? o ile 154CM jest gorsze od 440C w testach CATRA? 20%? chyba coś koło tego. nie uważam, żeby VG-10 było gorsze od 440C. dla mnie to nie jest jakaś wielka różnica.

Shiva to jest moje marzenie, bosko wygląda, niestety nie stać mnie. ale jakoś z tym żyję ;) wogóle to mogliby dla mnie zrobić to z AUS-8, i obniżyć cenę. przecież i tak nie rąbałbym tą pięknością (czy ja wogóle bym nią coś robił? :D )

czy widzieliście dobre fotki tego cuda? jeśli nie, to zapraszam:
 http://talks.guns.ru/forummessage/5/94380.html

to prawdziwa bogini... lutowany jelec... tapered tang... na kolana barbarzyńcy ;)
FP

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #18 dnia: 03-12-2006, 14:57:56 »
no powiem, że jeśli chodzi o VG10 w Endurce to nie jestem zbyt zachwycony( byłem, ale od kiedy przesiadłem się na 154 i S30 to mi przeszło )

I w związku z tym nie mogę przeboleć tej ceny Shivy... niech by to i była ta ich stal ale nie kuźwa za takie pieniądze...
A  faktem jest, że wygląda bosko...

Offline plitkin

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 04-12-2006, 23:39:12 »
Kto chce przetestowac VG10 od almara na serre2k zapraszam! JEstem w Waw-ce i jestem dostepny w babooshce czesto :-) Albo poprostu sie umowic!
Jestem sklonny testy porobic VG10 od spyderco i almara. Zeby sie samemu dowiedziec co i jak! :-)