Autor Wątek: Twój balik też zasługuje na coś lepszego niż kieszeń dżinsową...  (Przeczytany 4292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieras

• Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
Witam.

Mam problem. Otóż interesują mnie opinie o pochwach do bali. A konkretnie wiem, że np jest pochwa na BM42 ale czy jest specjanie do niego robiona czy jest uniwersalna. Legendy i mity o nich. Co onich sondzicie jakie są. Czy tańsze baliki tzn takie jakie moża łatwo dostać w polsce można taksamo dostać do nich pochwe.

Poprostu piszcie wszystko co na ten temat wiadomo.

Dziękuję i pozdrawiam.

Offline Konrad

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
Ja mam cos takiego:
http://www.knifekits.com/store/s-pages/kk_store_1mainframe.htm?kk_products_folderkits_main.htm~smain
Dostałem to wraz z Balkiem "chinczyk ze Swiata Nozy" ;-)

Mogę powiedzieć, ze póki co sprawuje się poprostu dobrze. Noż siedzi pewnie, nigdy nie wypadl, nie wysuną się bez mojej zgody. Co bym zmienił - system montażu do paska. Teoretycznie mozna go zalozyc tylko poziomo na szerokim pasie ;) Praktycznie - na kazdych spodniach, nawet bez paska - chociaz to jednak nie to, czego bysmy oczekiwali :P

Offline Gieras

• Użytkownik knives.pl
Albo ja coś źle patrze albo link jest zły:/...

Offline Konrad

• Użytkownik knives.pl

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
pochwy BM na balisongi są specjalnie przedłużane, dobrze dopasowane. największa wada, to mocowania na "amerykański", wąski pasek. ale mozna z tym walczyć ;) ja doszyłem dodatkowe paski z rzepami, teraz pasuje na wszystko.
więcej nie ma o czym gadać, pochewka jak pochewka - dobrze zrobiona, zapinana na rzep - tak jak widać na fotkach :) nie widać co siedzi w środku, ale szybko się z niej noża nie wyjmuje.

ta pochwa w KK wygląda dziwnie, nóż nie telepie się w niej? nooo i chyba dostałeś chińską kopię, a nie orginał z KK ;)
« Ostatnia zmiana: 29-11-2006, 21:48:18 wysłana przez kaligula »
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Konrad

• Użytkownik knives.pl
Mój balek siedzi sztywno ;-)
Wiesz Kali, dla mnie ważne, ze ten sprzet działa. Ale zapewne masz racje, to pewnie jakas kopia ;)

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
plastiki do chińskich balków łamały mi sie po dniu dwóch noszenia
motylka trzyma mały "ząbek" który szybko sie wyłamuje

klasyczna pochewka z cordury na rzep bedzie najlepsza
bo dorabianie kydexu będzie raczej sie mijało z celem - choć nosiłem kiedyś shavtowego microtecha balka w kydexie i rozwiązanei pierwsza klasa (kydex by PiterM)
moze do swojego Mt sie szarpne kiedyś ale do chińczyka to najtańsza cordurowa pochewka i tyle
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Tryglaw

• Gbur
  • Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Ja zawsze nosiłem na pasku w pokrowcu z cordury, nie rzuca się w oczy, nikt nie wie co jest w środku (sporo ludzi myślało że noszę telefon), może i balka wyjmuje się dość wolno jak już Kali napisał, ale do szybkiego wyjmowania mam inne noże (i tak samo otwarcie balka jest sporo dłuższe niż otwarcie foldera, nie mówiąc już o wyjęciu noża ze stałym ostrzem)..
Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)

Offline Konrad

• Użytkownik knives.pl
Moja dzielnie sie spisuje od zakupu (czyli od zlotu w Warszawie). A wyjmuje dosc czesto, jak nie do "uzywania" to do zabawy ;-)
Spełnia swoja role i tyle. Jak sie rozwali dam znac.

Offline Gieras

• Użytkownik knives.pl
Ja zawsze nosiłem na pasku w pokrowcu z cordury, nie rzuca się w oczy, nikt nie wie co jest w ¶rodku (sporo ludzi my¶lało że noszę telefon), może i balka wyjmuje się do¶ć wolno jak już Kali napisał, ale do szybkiego wyjmowania mam inne noże (i tak samo otwarcie balka jest sporo dłuższe niż otwarcie foldera, nie mówi±c już o wyjęciu noża ze stałym ostrzem)..

Tutaj muszę się niezgodzić. Widziałem na necie filmik jeden koleś miał bakla w pochwie prz pasku poziomo a drugi folder w kieszeni założony na klips. Wciągali na 3 noże i jak się normalnie oglondało no to spoko równo wyciągneli ale potem było w zwolnionym tempie i naprawde koleś z motylkiem był trosze szybszy.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
to był Blasto :) taka pochewka ze skóry od G2 kosztuje 50$. a Kruga się jeszcze o podobną nie pytałem :)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Mundic

• Opinii: (3)
  • Świeża krew
  • *
Witam wszystkich - to mój pierwszy post. Ja z balkiem udałem się do rymarza i dorobił pochewkę ze skóry na wymiar jaką chciałem z zapięciem z góry na napę za 4 dychy.Wygląda super.

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
a ja mam klips wiec pochwami bawie sie inaczej...

Offline Ripper

• Kolekcjoner myśli
  • Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie karmić psychopaty.
a ja mam klips wiec pochwami bawie sie inaczej...
:P
Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Offline Mundic

• Świeża krew
  • *
No fakt.. źle to ujołem..

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
nie ujmuj tylko poakzuj zdjęcie ;-)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Mundic

• Świeża krew
  • *
staram się zamieścić foto, ale nic nie wychodzi - może ktoś pomoże...

Offline kmicic

• offtopowy skrytożerca
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • stupido ergo sum
poczytaj ten topik :
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,42122.0.html

musisz to zdjecie gdzies na serwer wrzucic najpierw (np. imageshack.us, fotosik.pl), tak bezposrednio z twardego nie idzie.
Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

Offline Mundic

• Świeża krew
  • *
dzięki kmicic za naprowadzenie...

boczne wycięcia znacznie polepszają uchwyt i wyciągnięcie, natomiast napa jest przez to dosyć wysoko  co powoduje że język do zapinania jest w miarę krótki. Oczywiścia napa od środka podklejona cienką skórką bo może kaleczyć balka

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
musze przyznac ze pelna kultura :kopara: