Autor Wątek: Fallkniven A1 kontra Triangle  (Przeczytany 3407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pele76

• Moderator
  • Opinii: (37)
  • *
  • Taktyczna świnia na fecie ;)
Fallkniven A1 kontra Triangle
« dnia: 02-12-2006, 14:06:43 »
Nie wiem czy temat byl juz poruszany, ale czytam forum i nie widze, jesli byl to prosze podac mi link a ten watek w razie koniecznosci wykas(tr)owac :D

Interesuje mnie jak ma sie sprawa ostrzenia Fallkniven'owego convex'a (konweksa ;)) na trianglu... czy idzie to wogole zrobic? Nie wiem, bo po pierwsze krola triangla mam od niedawna, po drugie falla znam tylko ze zdjec i opowiesci, a w przyszlosci mam ochote go kupic i to bardziej niz inne noze w tym przedziale cenowym...
Naczytalem sie tyle ze convex to sraka wielka do ostrzenia i inne takie, ze wychodzi na to ze duzo ludzi korzysta tylko z tektury do osiagania dobrych wynikow heheee tylko ze po kilku dniach w lesie, to tektura to sobie bedzie mozna...
W razie "W" to moge go na plasko polozonych pretach smignac. Ale pytanie pozostaje aktualne, czy da rade ostrzyc go na normalnie rozlozonym trianglu...

Czekam na odpowiedzi lub na "kur...a, ten temat byl tu juz ze dwadziescia razy poruszany..."
Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

Albert Einstein

8,5/19

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
  • Opinii: (87)
Odp: Fallkniven A1 kontra Triangle
« Odpowiedź #1 dnia: 02-12-2006, 14:08:25 »
Ostrzysz tak jak leci, po pewnym czasie na trianglu i tak Ci się zrobi z niego normalnyu szlif, a jak ostrzysz normalny z ręki to Ci się convex zrobi, ot taki dualizm  ;)

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 02-12-2006, 14:19:05 »
No tak, ale czy ostrzac go na samym poczatku, czy bede docieral sam brzuszek convex'a czy bede ostrzyl wlasciwe miejsce czyli ostrze...
Wiem ze dla kogos kto mial go w lapach lub mial do czynienia z wieksza iloscia szlifow wypuklych to moje pytania sa bez sensu... Do tej pory mialem w ryncach mych ino siekier duzo z wypuklym.
Wiesz jezeli mam "zetrzec" czesc brzucha z noza na brazowych pretach, to lekka sraczka, a diamentow jeszcz nie mam, bo to ani Marylin Monroe nie jestem, ani nie stac mnie za bardzo :D
Co do diamentow, to pytalem w innym watku czy ktos ciagnie je do kraju a takze ultra fine i w jakich bylyby cenach, ale zostalo bez odpowiedzi...

Albert Einstein

8,5/19

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
« Odpowiedź #3 dnia: 02-12-2006, 15:46:42 »
Gdzieś ktoś pytał o to samo, ale w odniesieniu do F1 i to niedawno, i temu ktosiowi inny ktoś udzielał rady... Poszukaj :-)

Edit: O! Się mi znalazło :) http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,48173.0.html
« Ostatnia zmiana: 02-12-2006, 15:57:58 wysłana przez Lothian »
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 03-12-2006, 12:59:45 »
Tak wlasnie myslalem ze na tak mocno rozbudowanym forum, ktos gdzies kiedys zapytal o to samo... i to jak najbardziej o to samo widze!
Wybaczcie wiec kolezanki i koledzy ze zamieszanie zrobilem, a adminow moge prosic o skasowanie tego topica, bo po co maja sie tematy dublowac?

Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze korzystam z netu w kafejce i nie mam zbytnio czasu zeby zdazyc przerobic cale forum... A chcialbym!

Albert Einstein

8,5/19

Offline piter pan

• Opinii: (109)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 03-12-2006, 20:48:46 »
da sie jak najbardziej ostrzyc na pretach, heimdall napisal recke i tam wlasnie bylo, ze sie da....z doswiadczenia moge powiedziec rowniez, ze to jest normalny sposob ostrzenia tego noza - mialem, uzywalem, ostrzylem....20-25 stopni,

pozdrawiam

P_P
"...Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury
Musi tylko w to uwierzyć..." - J.Kaczmarski

"...żyj tak, byś zawsze wiedział po co..." - J.Kaczmarski

„A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.." - J.Kaczmarski