Autor Wątek: vicek po tuningu  (Przeczytany 5636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slaw

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
vicek po tuningu
« dnia: 04-12-2006, 15:35:45 »
Dobry ponad rok temu ojciec mi rzekli : synu ..... kup mi scyzoryk .......  ale nie taki drogi jak te twoje, ot zebym jak posieje w lesie poszedl i kupil drugiego sobie, ot jakis dobry ale zeby mozna bylo jedna reka otworzyc jak te twoje. Po wielogodzinnej tulaczce internetowej wybor padl na Voctorainox'a model ONE HAND 0.8463.M3,bylo o nim na forum i nie tylko wiec przedstawiac nie ma co, bo scyzor zacny i basta.

Tak sie jakos zlozylo ze od jakiegos czasu nie ma u mnie w kieszeni ani na polce zadnego foldera, chcac nie chcac vicek ladowal od czasu do czasu zatem i w mojej kieszeni, a nie tylko ojcowej no i musialem stwierdzic ze naprawde kawal z niego noza (o pile i innych otwieraczach nie wspominajac), blokada trzyma calkiem calkiem itd itd ...... z 'moich' nozy brakowalo mi w sumie jednej rzeczy....... klipsa ....... wpadl mi tez pomysl zeby go zwaveowac jak to poczynilo spyderco ;-) ....... zakupilem wiec nowy identyczny noz dla ojca bo jak uslyszal ze chce mu zepsuc jego noz  :mad: to powiedzial ze psuc moge swojego a od jego wara :dodge: ...... zakupilem klipsa no i w koncu w 'lykend' siadlem i przerabialem samemu nie bedac pewnym czy osiagne zamierzony efekt.

Wnioski :
Klips to jest to co powinno byc w duzych vickach co najmniej w opcji  :mad:
Wave ? cuuuuudo wyszlo w dzialaniu, niczym nie ustepuje tutaj emersonom czy innym pajakom ...... ma speeda
Noz stracil tez nieco swoj wojowniczy wyglad i powrocil do bardziej turystycznego, co moim zdaniem jest akurat zaleta bo nie straszy juz tym swoim 'okiem'

Offline Akme

• Backpacker
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Backpacker
    • Akme on Picasa
Odp: vicek po tuningu
« Odpowiedź #1 dnia: 04-12-2006, 15:41:26 »
Dobra robota Slaw! Podoba mi sie ten potworek :D
Jesli jeszcze dziala jak mowisz to... szacunek :)
Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
« Odpowiedź #2 dnia: 04-12-2006, 15:47:27 »
Bardzo fajna przeróbka. Podobuje mi się pomysł.

(tylko korkociągu brak :) )

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #3 dnia: 04-12-2006, 16:09:55 »
O ! ja właśnie się zastanawiam jak działa w Vitkach ten "łanhend". W moich klasycznych Victorinoxach ostrza są takie cienkie i otwierają się dość ciężko na dwa takty ( jak to w scyzorykach ). Jednoręczny musi mieć w takim razie inną konstukcję - bo klasyczna nadawałaby się "średnio" o wspomnianym przez ciebie spidzie od razu można zapomnieć.  Mógłbyś wrzucić foto grzbietu i wnętrza ? Może to coś wyjaśni ?

A co do klipsa masz 200 % racji. Victorinox nie montuje gochyba dlatego, że boi się spadku sprzedaży firmowych futerałów ;-)
« Ostatnia zmiana: 04-12-2006, 16:11:55 wysłana przez demon »
Forum offtopowo-polityczne: http://www.platformawymiany.fora.pl/index.php Prof. nieaktywny? Pisz PW!

Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Offline FRN

• Opinii: (138)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 04-12-2006, 17:42:46 »
Kurcze ale fajnie wykminiłes vicka sław - pomysł jak najbardziej w deche  ;-)

Offline Gieras

• Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 04-12-2006, 18:20:29 »
A nie będzie ci się zaczepiał w kieszeni tak na dłóższą metę. Wykonanie bardzo fajnie to sobie wykombinowałeś.

Pozdrawiam. ;)

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
« Odpowiedź #6 dnia: 04-12-2006, 18:26:25 »
A nie będzie ci się zaczepiał w kieszeni tak na dłóższą metę.

Własnie o to chodzi, żeby się zaczepiał. :)

Offline Okruch

• Użytkownik knives.pl
  • Bo do tanka trzeba czworga
« Odpowiedź #7 dnia: 04-12-2006, 19:03:51 »
Ależ mi klina zabiłeś... Ja w swoim "raptorze" na razie zmieniłem szlif z chisel na symetryczny, ale to betka. Czy na klipsie pisze "Kershaw"? Gdzie go kupiłeś, jeśli wolno spytać?
Gratulacje!!
Przywitaj wiosnę - utop laptopa!
Hymn MarWoja Jamajki: "Smoke on the Water"
ZHP - Zaufanie-Honor-Patriotyzm

Offline logan

• FT Member
  • Opinii: (84)
« Odpowiedź #8 dnia: 04-12-2006, 19:24:34 »
ehhhh a juz miałem nadzieje na chociaż jedne "tępe"święta a tak kolejny prezent cos czuje będzie:)
Los sprzyja gotowości umysłu.......

Offline slaw

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 04-12-2006, 19:47:45 »
O ! ja właśnie się zastanawiam jak działa w Vitkach ten "łanhend". W moich klasycznych Victorinoxach ostrza są takie cienkie i otwierają się dość ciężko na dwa takty ( jak to w scyzorykach ). Jednoręczny musi mieć w takim razie inną konstukcję - bo klasyczna nadawałaby się "średnio" o wspomnianym przez ciebie spidzie od razu można zapomnieć.  Mógłbyś wrzucić foto grzbietu i wnętrza ? Może to coś wyjaśni ?
nie mam niestety zdjec makro w aparacie zeby dac tak mocne zblizenie ...... no ale ma troche inna konstrukcje, pierwsza roznica ze jest liner lock, tyle ze odgina sie tak jak folderach dla leworecznych, co poczatkowo jest wnerwiajace ale idzie przywyknac  :? ....... druga roznica to taka ze sprezyna jest slabsza niz w klasycznych vickach bo tym razem nie robi za blokade przy otwartym, a jedynie przytrzymuje ostrze zeby nie latalo jak wariat po celi ....... przerobiony model byl ciut ciasniej spasowany, nie ma zadnego bladeplay'a na boki, a jedynie lekkiego gora dol co jednak w niczym nie pogarsza trzymania linerlocka ale byl ciezszy w otwieraniu ...... nowka ma ostrze chodzace jak w masle i dosc latwo sie otwiera oryginalnym otworem czego o starym nie mozna bylo powiedziec bo wymagalo to troche silowki palcami ...... dlatego stary poszedl do tuningu ....... primo ciasniej siedzi i byle o co sie nie otworzy ale z kolei na tyle plynnie ze przy waveowaniu ma wystarczajacego spiiida  :D

Czy na klipsie pisze "Kershaw"? Gdzie go kupiłeś, jeśli wolno spytać?
kershaw razem ze srubkami od 'zlej karmy' u nas  ;-)

po pierwszym dniu noszenia wiem do czego moze jeszcze sluzyc jego pazur w tym wydaniu bo dzis mi juz tak sluzyl ...... swietnie sie podhacza linki w zacisnietych wezlach ...... do rozplatywania supelkow w linkach srednicy paracordu i troche grubszych - na lajbie bedzie jak znalazl  :D

ergo = uzywany lanhend szt.1 + klips + narzedzia + kilka godzinek wolnego czasu  ...... i wychodzi calkiem nowa funkcjonalnosc vicka szczegolnie dla osoby co przywykla do noszenia foldera na klipsie ....... polecam ...... bo ta przerobka naprawde nie wymaga super umiejetnosci skoro nawet taki japiszon z nozorobstwa jak ja dal temu rade  ;) ....... a wave ? no kurde chodze i sie bawie jak dziecko od rana  :D

« Ostatnia zmiana: 04-12-2006, 19:55:48 wysłana przez slaw »

Offline Maciek.K

• Opinii: (46)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 04-12-2006, 19:56:29 »
hmm a srubki jak sie trzymaja?

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 04-12-2006, 20:08:24 »
Ta blokada liner lock - to obecnie standard w Vitkach. "Leworęczność" - też mnie trochę zadziwia ... przyuszczamże ma to związek z tymże istnieje wiele rodzajów scyzoryków 2, 3, 4 i więcej warstwowych i prawdopodobnie utrudniłoby to produkcję - może trzebaby przestawiać linię przy dodawaniu kolejnych warstw ?

:dodge:
« Ostatnia zmiana: 04-12-2006, 20:13:59 wysłana przez demon »
Forum offtopowo-polityczne: http://www.platformawymiany.fora.pl/index.php Prof. nieaktywny? Pisz PW!

Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Offline slaw

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 04-12-2006, 20:24:08 »
okladziny vicka to od zewnatrz liczac cos zytelo-podobne mocowane na wcisk do 3 trzpieni-kolkow + jakas 1mm cirka grubosci plytka z alumnium chyba
spokojnie sie srubki w tym aluminium trzymaja jak trza ...... mijesce mocowania tez nie przypadkowe bo musialem minac kolek-trzpien i zachowac funkcjonalnosc wykalaczki, klips wiec wyladowal przy samej krawedzi lekko zawadiacko skos ...... noz wiec ginie w kieszeni i prawie nie wystaje

Liner jest przekladka na calosci bo biokuje tez srubokret i jednoczesnie usztywnia calosc

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 04-12-2006, 22:48:51 »
I te okładki "na wcisk" to mój _jedyny_ zarzut do Victorinooxa. W starych polskich gerlachach koładki były przynitowane + śruba osi głównej, konstrukcja nie do zniszczenia bez walca drogowewgo.

Offline Smokey_

• Benchmade`o`holic
  • Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • http://www.ni99a.foxnet.pl/cygara/
« Odpowiedź #14 dnia: 04-12-2006, 23:11:26 »
Myśle że jeszcze możesz ten plastik na drewno zamienić. Nadało by ono vickowi charakter i smaczek jak dla mnie.
Pozdrawiam
-------------------------------------------------
http://www.ni99a.foxnet.pl/cygara/ <------ P O L E C A M

Offline Schtruntz

• Opinii: (54)
  • Użytkownik knives.pl
  • cymbał brzmiący
« Odpowiedź #15 dnia: 05-12-2006, 00:56:15 »
 8D
Aaaa uwielbiam Vicki, a ten model najbardziej  :cheesey:
To mi teraz zagadkę zapodałeś: hmm, piłować, czy nie piłować? ...<myśli>...
.
.
.
.
PIŁOWAĆ  :D
Ciężką i długą miał służbę u mnie, należy się mu za to jakaś fajna odmiana. Slaw, ile mniej więcej czasu na to potrzebowałeś?

« Ostatnia zmiana: 05-12-2006, 01:07:45 wysłana przez Schtruntz »
Desordem e Regresso

Offline mathu

• Opinii: (28)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 05-12-2006, 01:19:04 »
Wydaje mi się że ten leworęczny liner to takie zabezpieczenie dla ekwilibrystów którzy chcieliby zamykać folder _ze sprężyną_ za pomocą jednej ręki ;)

Offline slaw

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 05-12-2006, 08:53:31 »
spilowanie zajelo mi mniej czasu nizli wbudowanie klipsa, bo troche podcialem okladzine zeby sie lekko wtopil i nakombinowalem nad miejscem posadowienia, w sumie to pilowalem i caly czas o klipsie rozmyslalem  :D ...... jakies 4-5 h z wyszlifowaniem papierem wlacznie

-----------------------------------------------------------------

a ja i tak zamykam go jedna reka  ;)

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 08-12-2006, 14:22:48 »
Pełen szacunek Brachu nigdy bym nie wpadł na taką ciekawą przerubkę. Bardzo ciekawy pomysł. Ciekawe co panowie z firmy Victorinox by powiedzieli gdyby coś takiego im pokazać. Po prostu-  POLAK POTRAFI !! 8D :P :-)
Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima