Autor Wątek: Zamówienie na prezent  (Przeczytany 2319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline new man

• Opinii: (3)
  • Nowy użytkownik
  • *
Zamówienie na prezent
« dnia: 13-12-2006, 15:51:55 »
Witam,

Chciałbym prosić kogoś, by wykonał dla mnie nóż wg mojego projektu (Znajdujacy sie ponizej rysunek jest tylko projektem pogladowym majacym uzmyslowic naklad pracy, jaki nalezy wlozyc w wykonanie rzeczonego przedmiotu. W rzeczywistosci kształty są nieco inne, bardziej zaokraglone - nóz jest zdecydownie zgrabniejszy.).

Garść technicznych danych:
Długość całości: 20 cm
Grubosc: ok. 3,5 mm (nie mniej niz 3 mm i nie wiecej niz 3,5 mm)
Szlif: płaski
Stal: 440C, N690 Nie znajdzie tutaj zastosowania żadna rdzewna stal - to ma być towarzysz moich wędkarskich wypraw.
Rękojeść: czarna micarta lub czarne g10
Mozaikowe piny

Termin wykonania: 2 miesiące (do negocjacji)

Bardzo zależy mi na jakości wykonania i wiernym odwzorowaniu projektu (z zachowaniem dokładnych wymiarów, jakie przeslę zainteresowanej osobie). Osoby, które mogłyby wykonać moje zamowienie, zapraszam do kontaktu na priv. Dogramy szczegóły.

Pozdrawiam przedświątecznie

PS. Obiecuję obszerną recenzję i fotoreportaż.

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting
« Ostatnia zmiana: 13-12-2006, 19:40:36 wysłana przez new man »

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
Odp: Zamówienie na prezent
« Odpowiedź #1 dnia: 13-12-2006, 16:27:50 »
Hmm..
Wiesz stary, knifemakerzy to wybredne, a zazwyczaj też dumne bestie i nie lubią, jak ktos ich traktuje jak wyrobników. Robią noże bo lubią (i jakie lubią). 
Jeśli chcesz zamówić nóz wg. własnego projektu, to poprzyglądaj się pracom naszych macherów, znajdź takiego, którego dizajn, klimat i warsztat najbardziej ci odpowiadają i dogadaj się z nim przez maila czy PW. Tak będzie szybciej i łatwiej dla obu stron.  Jak zamawiasz obraz do salonu to też wywieszasz na mieście ogłoszenie "Kto mi do wtorku namaluje ryczącego jelenia na tle zachodzącego słońca, z hożą dziewoją na drugim planie"? ;)

Lepiej uderzyć bezpośrednio do rzemieślnika.

zdrówka
wysz

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #2 dnia: 13-12-2006, 16:39:34 »
Wiesz stary, knifemakerzy to wybredne, a zazwyczaj też dumne bestie i nie lubią, jak ktos ich traktuje jak wyrobników. Robią noże bo lubią (i jakie lubią). 
Z drugiej strony wobec problemów ze sprzedażą jaką wszyscy obserwujemy można by czasami dumę przełknąć, gdy ktoś proponuje zarobek i zgodnie z logiką kupującego otwiera "przetarg".
To jednak chyba zakrawa na dyskusję ideologiczną, w dodatku sami zainteresowani musieliby się wypowiedzieć :-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (101)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #3 dnia: 13-12-2006, 16:42:05 »
ten projekt to mi do Kubka pasuje jak diabli.

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 13-12-2006, 16:56:55 »
Od siebie dodam, ze wymienione przez Ciebie stale jak 154CM, ATS34, S30V, S60V wymagają sprowadzenia z US co znacznie podniesie koszt wykonania (ci co probowali sprowadzać stal wiedza ze zabawa jest mało opłacalna). VG10 nie dostaniesz prawie na 100% w ilościach detalicznych. Nie mówię już o ograniczonych możliwościach poprawnego zahartowania ww stali.
Jedynie N690 i N695 (440C) wydaje sie w tym wypadku sensownym wyborem.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #5 dnia: 13-12-2006, 16:59:40 »
Jedynie N690 i N695 (440C) wydaje sie w tym wypadku sensownym wyborem.
Ze względu na wskazane zastosowania - po dwakroć sensownym, nawet abstrahując od pozostałych Twoich argumentów (słusznych przecież)
pozdrawiam
pecado

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (101)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #6 dnia: 13-12-2006, 17:01:18 »
dokladnie, z D2 bym zrezygnował jesli to ma byc noz bytujacy w dosc wilgotnych warunkach.

Offline new man

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 13-12-2006, 17:06:35 »
Hmm..
Jeśli chcesz zamówić nóz wg. własnego projektu, to poprzyglądaj się pracom naszych macherów, znajdź takiego, którego dizajn, klimat i warsztat najbardziej ci odpowiadają i dogadaj się z nim przez maila czy PW. Tak będzie szybciej i łatwiej dla obu stron.  Jak zamawiasz obraz do salonu to też wywieszasz na mieście ogłoszenie "Kto mi do wtorku namaluje ryczącego jelenia na tle zachodzącego słońca, z hożą dziewoją na drugim planie"? ;)

Lepiej uderzyć bezpośrednio do rzemieślnika.

zdrówka
wysz

hmm...
kłopot w tym, że chcę nóż, któy w moim przekonianiu będzie miał dużo dobrych cech innych noży, a jednocześnie będzie pozbawiony ich wad.  Słowem: chcę coś dla siebie. Miałem zrobić to sam, ale nie mam warsztatu, potrzebnych umiejętności itp...

A propos sztuki: obecnie większość artystów obok "osobistych dzieł", malowanych, pisanych, rzeźbionych, kręconych itd. pod wplywem "wewnętrznej potrzeby", które przedstawiają "co im w duszy gra", tworzy także przedmioty ze względów czysto ekonomicznych, które zaspokajają oczekiwania odbiorców ich sztuki.  Zresztą co ma zrobić gość, który nie ma za grosz talentu, a chciałby mieć uwiecznioną konkretną scenę? Musi wynająć specjalistę. Niniejszym to czynię (a przynajmniej staram się uczynić).

Czy zrealizowanie czyjegoś zamówienia wiąże się z jakimś dyskomfortem psychicznym? Jeżeli ktoś chce zarobić wykorzystując swoje umiejętności to co w tym złego? W końcu większość z nas robi to na co dzień. Po prostu dałem ogłoszenie. Ktoś się zgłosi i zrealizuje moje niewielkie marzenie za godziwe wynagrodzenie, będę bardzo wdzięczny. Jeżeli nikt nie wyrazi zainteresowania to trudno. Tragedii nie będzie. Może kiedyś zrobię sobie sam taki nóż. Zawsze to jakaś motywacja do działania :-).

Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 13-12-2006, 19:48:49 wysłana przez new man »

Offline new man

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 13-12-2006, 17:11:38 »
no tak... z tą stalą macie na pewno rację. Widziałem u kogoś wykonane w Polsce noże ze stali bardziej egzotycznych. Chyba coś z ATS 34, ale głowy nie dam sobie uciąć. Stąd wziął się pomysł, aby wspomnieć tutaj o tych gatunkach.

Idąc za Waszą radą, zmienię moje preferencje co do materiału.

Pozdrawiam i dzięki za trafne uwagi.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #9 dnia: 13-12-2006, 17:16:22 »
Chłopaki testowali większość - była S30V, była i 154 i 34. Co nie zmienia faktu, że samo sprowadzenie wpłynie na czas i koszty (hartowanie na szczęście nie problem). VG10 to byłby problem.
Tak czy inaczej Fred dobrze sugeruje - stara dobra N69x powinna Cię doskonale satysfakcjonować w użytkowaniu :-)
pozdrawiam
pecado

Offline Kubek

• knifemaker
  • Opinii: (69)
  • *
  • Nożownik, dla niemców knifemaker
    • www.kubekknives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 13-12-2006, 18:25:52 »
Powitać.
Twoje podejście do zamawiania noża jest słuszne, jednak dla makera nie wygodne.
Już wyjaśniam.
Wymagasz, by maker sygnował swoim nazwiskiem Twój projekt, a owy projekt nie koniecznie musi być dobry.
Nie twierdzę, że to co pokazałeś na obrazku jest złe, to tylko takie wytłumaczenie powodu dla którego nie masz jeszcze 20 ofert.
Co do konkretnego Twojego projektu, to wydaje mi się, że klinga na rybki powinna być dłuższa i nieco węższa. Rękojeść również nie powinna być zakrzywiona. Chyba, że nie tylko na rybki ten nóż.
Na koniec, nie podejmę się, bo nowy warsztat sobie szykuję, a zamówienia czekają na ponad 2 miesiące.
Pozdrawiam.

Offline Lubek

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 13-12-2006, 19:01:30 »
Wal do Kruga. Mirek swój chłop a klimaty użytkowych noży czuje jak cholera. Podejrzewam, że trochę powalczysz w sprawie projektu ale efekt przejdzie Twoje oczekiwania. Jedyny mankament to kwestia stali gdyż nie wiem jaką w tym momencie Krug dysponuje. W tej kwestii radzę się zwrócić do Melona. Powodzenia i koniecznie zaprezentuj nożyk!
"Organizm żywy zwany człowiekiem do funkcjonowania potrzebuje węglowodorów" -Lubek

"I just want something i can never have"  -Trent Reznor

Organizator dwóch najbardziej żenujących zlotów w historii Knives.

KKK - Kelly Kettle Klan

Offline new man

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 13-12-2006, 19:37:52 »
mala dygresja: obiecuję obszerną recenzję noża i fotoreportaż.

Co do sygnowania - rozumiem w zupełności Twoją postawę, ale
raz: osoba zainteresowana otrzyma ode mnie projekt z wymiarami i oczywiscie będzie mogła ocenić czy wg niej projekt jest dobry, czy zly oraz zdecydować czy podejmie sie realizacji zamówienia, czy tez nie.
Dwa: może postawić swoje warunki, na które ja mogę sie zgodzic (albo nie :-)).

A propos użytecznosci: z pewnością ten nóż nie nadaje sie do filetowania itp. spraw, ale też nie do tego ma służyć. To ma być małe, podręczne narzędzie do zadań wszelakich w tym do patroszenia niewielkich ryb, cięcia rozmaitego rodzaju materiałów itp. Po prostu praktyka wykazała, że potrzebuję takiego noża.
No i w "oryginalnym" projekcie rekojesc nie jest az tak wygieta - ten rysunek wykonałem dosc pobieznie i bez nalezytej dbalosci o szczegoly,

Co do terminu realizacji: mogę się dostosować :). Jestem elastyczny.

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 13-12-2006, 21:21:16 wysłana przez new man »

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #13 dnia: 13-12-2006, 21:33:39 »
wal do kruga
micarte ma jeszcze moją jak nie to mu podeśle ;-)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline piter pan

• Opinii: (109)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 13-12-2006, 21:40:32 »
rekojesc pachnie konusem, a klinga Avalanchem - ladnie...czekam na konkrety, BTW sam zapodalem nozyk do wyrzezbienia i czekam na efekty,

pozdrawiam

P_P
"...Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury
Musi tylko w to uwierzyć..." - J.Kaczmarski

"...żyj tak, byś zawsze wiedział po co..." - J.Kaczmarski

„A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.." - J.Kaczmarski

Offline new man

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 14-12-2006, 14:11:11 »
Konus - tak (Rękojeść ma bardzo wygodną. Najwygodniejszą ze wszystkich z jakimi miałem do czynienia. Mam nadzieję, że Seiken się nie obrazi)
Avalanche - nie (zainspirował mnie inny nóż, ale patrzac na ten rysunek na pewno nie powiecie jaki,, tutaj faktycznie avalanche moze przyjsc na mysl)

Za Waszą radą skontaktuję się z Krugem.

Pozdrawiam

Offline new man

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 14-12-2006, 15:33:50 »
nieaktualne