Autor Wątek: Moje dwa AFO ;)  (Przeczytany 5847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pele76

• Moderator
  • Opinii: (37)
  • *
  • Taktyczna świnia na fecie ;)
Moje dwa AFO ;)
« dnia: 16-12-2006, 06:18:50 »
O ten.

Nie ladny?

http://benchmadeforum.com/eve/forums/a/tpc/f/158106573/m/3211028391

Pomarzyc moge tylko...  :-(

No nie moge powiedziec zebym az tak zajechal swojego starego 9050, mimo ze mlodszy niz jego brat z ATS-34 ale i tak duzo przeszedl...
Tak sobie pstrykalem fotke bo zobaczylem w galerii 3 x BM i brakowalo mi tam mojego, wiec juz jest ;)
Zdjecia sie dopiero ucze robic, wiec nie bijcie :D
Wojtas napisal zeby nie robic zdjec na jakskrawych tlach... ale ze ja inny jestem to zrobilem, a dopiero pozniej przeczytalem w Warsztacie ze nie powinno sie :D
A tutaj moj najlepszejszy 4 cyfrowy numer, no moze poza rocznikiem mej kobietki :D
Tutaj fotki w domu na predko robione, bo ten pociachany AFO juz nie jest moj... Podarowalem go kumplowi, a ze mialem je obydwa w domu na moment, to pstryknalem... Na dworze lalo prawie caly czas, wiec nie bylo jak zrobic za duzo fotek na zewnatrz, swiatla tez nie bardzo mialem do wykorzystania i sa cienie... Ale co tam, jak na poczatek mojej fotograficznej przygody i tak nie jest zle :P Poza tym niewiele tutaj na forum 9050 jest, wiec lepszy rydz... :P
Ostatnia fotka... mam wiecej ale Image cos mi szwankuje i lipa z zamieszczaniem zdjec..

Tak wiec Panie Rybak, Moze to nie jest stary model z ATS-34 tylko nowszy z 154CM, ale jesli kiedys bede w kraju w momencie jakiegos zlotu, to do obmacania bezproblemowo... Nie jest tez wykluczone, ze nie bede mial w przyszlosci kolejnego do opylenia :D
Jednego podarowalem za darmo (widac na fotkach) innego po znajomosci za 30 jurkow sprzedalem... Jak mi sie trafi, to moze tutaj jakis konkurs zrobie i dam w nagrode AFO?? :D nie wiem jeszcze czy sie trafi :D
Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

Albert Einstein

8,5/19

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
  • Opinii: (87)
Odp: Moje dwa AFO ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 16-12-2006, 10:04:44 »
Fiu, fiu, kosa sama w sobie klasa a tu jeszcze ze zdwojoną siłą  :-)

Offline Maciek.K

• Opinii: (46)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 16-12-2006, 10:30:52 »
Nie jest tez wykluczone, ze nie bede mial w przyszlosci kolejnego do opylenia :D
Jednego podarowalem za darmo (widac na fotkach) innego po znajomosci za 30 jurkow sprzedalem... Jak mi sie trafi, to moze tutaj jakis konkurs zrobie i dam w nagrode AFO?? :D nie wiem jeszcze czy sie trafi :D

jak cos to chetnie sie zaopiekuje ;-)
pozdrawiam

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 16-12-2006, 12:33:18 »
jak cos to chetnie sie zaopiekuje ;-)
pozdrawiam
Hehe... nie wydaje mi sie zebys byl jedyny ;) Nie chce robic smaka, bo moze byc tak ze juz nie dostane zadnego do rak i zostane goloslowiec :P Wiec nie mowie ze to pewniak jest!

Albert Einstein

8,5/19

Offline Psycho

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • (oo=[|]=oo)
« Odpowiedź #4 dnia: 18-12-2006, 18:07:48 »
Swietny nóż :) Kiedyś był moim marzeniem , niestety niezrealizowanym i pewnie nigdy już go nie zrealizuje :(
Zazdroszczę i również jestem chętny w razie jakbyś miał jakiegoś na zbyciu ;)
Fan Benchmade  i Fallknivenów

"Psycho , Ty w gruncie rzeczy nie wyglądasz na psychopatę" - Wemi

Z powodu wszystkich dni jakie przeżyłem , jestem tym kim jestem.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #5 dnia: 18-12-2006, 18:51:49 »
Powiem tylko tyle - a idz Pan, nie denerwuj...

;)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline fire

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • "cza byc tfardym a nie mientkim"
« Odpowiedź #6 dnia: 29-12-2006, 01:08:03 »
I musialem to zobaczyc!!!!?????
Zeby jeden a tu dwa Popasowal ci bardzo widac
Myslac o automacie mam tylko przed oczyma AFO! :rolleyes:

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 29-12-2006, 01:20:02 »
Mam jednego... Wczesniejszy sie yyyy lekko zuzyl i wysluzyl, a byla okazja wziac nowego... no to mam nowego, wiem co ten noz potrafi, wiec nie musze go katowac, tylko uzywam wtedy kiedy potrzebuje.
Z tym ze ten nowy ktory mam jest lekko zmienionym modelem... rekojesc i mechanizm identyczne, ale glownia lekko inna, szlif w nowym lekko nizszy, inaczej wykonane zabki (wyzej szlifowane) no i brzusiec ostrza ma inny profil.. Tak poza tym wszystko to samo :P

Jestem dumny z posiadania tego noza! Dopoki nie zarejestrowalem sie tutaj, nie wiedzialem ze jeston tak malo popularny... Widzialem go na stronie Pitera i chyba tamto mnie zaatakowalo... Tutaj patrzac na noze innych to  8D :slini: i nieraz mialbym chec sie na cos wymienic... Ale nie, ede go mial i cieszyl sie ze inni moga tez  :slini:  :kopara:

W kwietniu/maju mam zamiar byc w kraju, wiec popytam o mozliwosc zdobycia kolejnego... Wtedy dam znac co i jak!

Albert Einstein

8,5/19

Offline firek7

• Opinii: (78)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 14-11-2008, 10:50:36 »
Odgrzebuje po dwóch latach ;]

Jak AFO znosi syf/ piasek/ brud? Czy wystarczy do konserwacji przemyć wodą ew. kropelke jakiegoś oleju dodać (tak na codzień... bo dopuszczam rozebranie od święta ;])?

Szukam ładnego automata do używania... i chyba tylko ten mi pasuje ( a jeszcze bardziej wersja II o ile uda się zdobyć w rozsądnych pieniądzach).

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 14-11-2008, 21:29:41 »
Hmmm jakby to... Piasek tak nie bardzo, no chyba że w małych ilościach i niezbyt długo, bo jak pobawisz się nożem w piasku i później będziesz go używał przez tydzień nie czyszcząc, może być kupa z mechaniką, a właściwie jej dobra pracą.
Co do syfu i brudu... Jak dobrze smarujesz (ja oliwiłem) sprężynę i części cierne, nie zostawisz za dużo tego smarowidła, to powinno być ok. Ja rozbierałem nożyk gdzieś raz na 2-3 miesiące codziennego użytkowania, tak w domku jak i narybach, w pracy... Syf łapało od kieszeni, a na mule i piasku z rzek kończąc no i działał :D Przydałaby mu się mocniejsza sprężyna, która w czasie mocniejszego zasyfienia potrafiła mocniej wypchnąć głownię :( Ale w AFO II już jest niby wzmocniona, więc ten problem odpada.

Albert Einstein

8,5/19

Offline firek7

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 15-11-2008, 11:31:45 »
A inaczej- czy po zabrudzeniu piaskiem, zamoczeniu itp. nożem normalnie można pracować? Czyli otworzy się, blokada będzie trzymać, zamknie się? Masz może porównanie pod tym względem do innych podobnych nożyków (LUDT, SOCOM, SERE jeszcze z automatów rozważam choć AFO a szczególnie AFO II jest na pierwszym miejscu ze względu na "normalne" ostrze)?

Dopytuję się bo miałem kiedyś dziwny przypadek z nożykiem typu assisted.... pobrudziłem piaskiem na grzybach, nożyk chodził ale dziwne dzwięki wydawał. Po szybkim przemyciu w wodzie (dalej w "terenie") otworzył się ładnie.... ale nie udało się go już złożyć ;) Dopiero dłuższa chwilka płukania/ dmuchania pomogła ;]

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 15-11-2008, 12:19:09 »
Powiem tak, mnie nigdy ten nóż nie stanął w czasie otwierania czy zamykania... Ale wiesz, wypadki chodzą po ludziach, jak wpadnie jakieś większe ziarnko piasku tam gdzie nie trzeba :(
No i co masz na myśli mówiąc "normalne ostrze"?

Albert Einstein

8,5/19

Offline firek7

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 15-11-2008, 13:42:14 »
Ok, szukam AFO II ...

Normalne ostrze.... miałem na myśli że nie tanto jak we wszystkich SOCOMach jakie mogę mieć, nie spearpoint jak w SERE ..... tylko zwykły wysoki szlif nadający się na codzień.

Dzięki za pomoc

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #13 dnia: 15-11-2008, 19:13:35 »
leum - tak bardzo tego UMS'a chcesz sprzedać, że nagle zacząłeś licznik podkręcać po półtorarocznym milczeniu?
Głownie w Galerii, ale też odświeżając stare tematy niepotrzebnymi postami... Nie idź tą drogą, to przetarty szlak.. dość krwawy :]
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Jaranek

• Opinii: (28)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 18-07-2010, 20:30:33 »
Syf łapało od kieszeni, a na mule i piasku z rzek kończąc no i działał :D Przydałaby mu się mocniejsza sprężyna, która w czasie mocniejszego zasyfienia potrafiła mocniej wypchnąć głownię :( Ale w AFO II już jest niby wzmocniona, więc ten problem odpada.

Chyba nie  :dodge:  Bieżący wekend spędzałem nad Bałtykiem. Na plaży parę razy użyłem AFO II do krojenia i smarowania bułek. Na koniec przepłukałem go w morzu i odłożyłem żeby wysechł. Po wyschnięciu naciskam guzik odpalacza i okazuje się, że głownia zamiast zdrowo perdolnąc wysuwa sie powoli i tylko do połowy. Ponowne płukania już w domu, pod kranem i brak poprawy. Glownia dalej nie wyskakuje tylko wypełza i tylko raz na parę odpaleń dociera do końcowego położenia. Ponieważ ze względu na absolutny brak doświadczenia w tej materii bałem sie rozkręcic automat w odruchu desperacji siegnąłem po Wd 40. Dosłownie zalałem go tym gównem wstrzykując strugi preparatu we wszystkie szczeliny przy róznych ustawieniach głowni.  Efekt przeszedł moje najsmielsze oczekiwania. Nóż kopie jak żrebaczek. Mimo to nie jestem pewien czy ten sposób radzenia sobie z syfem jest odpowiedni dla automatów ? 

pozdro     
MADE IN HEAVEN INSPIRED IN HELL

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 18-07-2010, 20:43:13 »
Nie sraj żarem, rozkręć, wyczyść bo słona woda raczej nie słuzy sprężynom :D
Trudny nie jest do rozebrania.
Tu masz fotki Auto Strykera ale jest zbudowany identycznie jak AFO więc nie powinno byc problemu.

Kilka części więc looz :D
Musisz wyciągnąc tylko sprężynki, wymyć je i nasmarować, włożyć ponownie i zrobione.

Editka!
Znalazłem jeszcze AFOka rozebranego

Kurwa, a dwa najważniejsze zdjęcia gdzie było pokazane jak wyglądała założona sprężyna imageshack zjadł, a ja nie mam ich na kompie... ale może coś znajdę jeszcze.

Jeszcze jedna edytka :D
Tamtej fotki nie ma, wrypało ją...
Tutaj masz to co oprócz śrubek zawiera Twoje AFO :D
To masz wyciągnąć, wyczyścić, przesmarować sprężyny i oś noża, resztę na sucho złożyć :D
Osi (to co leży na kartonie przez nożem) nie musisz wybijać, tylko wyczyść i przesmaruj.

Jak będziesz zakładał sprężynę to włóż ja w gniazdo w okładzinie i wtedy musisz trafić tym odstającym dzyndzlem sprężyny w dziurę w tangu ale musisz to zrobić tak jakby z otwartym nożem. Głownia nie złożona tylko uotwarta na oścież ;) Bo przy zamykaniu noża napinasz dopiero sprężynę.
Teraz jedynie nie pamiętam, czy ja trafiałem tą sprężynka w tang z wyciągniętym stop pinem czy z włożonym :( Popróbuj, nic strasznego moim zdaniem. Grip sto razy trudniejszy do czyszczenia.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2010, 21:00:49 wysłana przez Pele76 »

Albert Einstein

8,5/19

Offline Jaranek

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 18-07-2010, 20:52:45 »
Dzieki za zdjęcia. Wygląda na to, że częsci jest o wiele mniej niz sie spodziewałem. Chyba też zrobię fotę natychmiast po rozkręceniu - żeby na wszelki wypadek wiedziec gdzie był jaki element. Pozdro  

EDIt

o cholera - pisałem przed Twoja edycją - te nowe foty mnie troche przeraziły
« Ostatnia zmiana: 18-07-2010, 20:54:52 wysłana przez Jaranek »

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 18-07-2010, 21:01:17 »
looknij jeszcze raz, bo znow edytowalem

Albert Einstein

8,5/19

Offline Jaranek

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 18-07-2010, 21:22:20 »
Pele - a tą małą sprężynkę pod bezpiecznikiem i suwak zostawiam czy tez wyjmuję ?

p.s. - i co to za mała spręzynka - jakby od długopisu na drugim zdjęciu od dołu ?

pozrdo
« Ostatnia zmiana: 18-07-2010, 21:24:01 wysłana przez Jaranek »

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 18-07-2010, 21:38:54 »
Ogólnie sprężynki to najgorzej znoszące rdzę częsci automata, więc wyciągasz i czyścisz.
Ta mała to od przycisku odpalania. Siedzi pod przyciskiem który jest zarazem blokadą plunge lock.
Masz tam 3 sprężynki, jedną płaską tą pod suwakiem blokady, tą od długopisu i ta główną.

Ogólnie rozbierzesz to zobaczysz... wyciągniesz to co będziesz chciał :D

Albert Einstein

8,5/19