Autor Wątek: Gotowy na lanie za nieudane foty :P  (Przeczytany 1877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pele76

• Moderator
  • Opinii: (37)
  • *
  • Taktyczna świnia na fecie ;)
Gotowy na lanie za nieudane foty :P
« dnia: 24-12-2006, 21:34:45 »
Widzialem tutaj wiele fotek i zauwazylem ze zawsze ktos doradzi co jest nie tak i co poprawic na przyszly raz...
Wiec moze ja kilka tutaj wrzuce.
Jako ze nie mam tutaj zbyt wiele ostrzy do focenia, to beda sie przewijac dwa noze + Tool ;)

Fota 1 Fota 2 Fota 3 Fota 4 Fota 5
Fota 6 Fota 7 Fota 8 Fota 9 Fota 10 Fota 11 Fota 12

I tutaj Fotka ktora wkleilem myslac o tych modelkach-mutantach o ktorych pisal Trollsky... Ta juz nie jest robiona z gory ;)
Fota 13

No to na razie tyle... Ze 100 zdjec jakie sobie dzis kombinowalem (Wojtek pisal zeby cykac wiecej zdjec zeby bylo z czego wybrac, wiec slucham forumowego Guru fotograficznego) Tak wiec o te wlasnie wypocinki me chcialbym zapytac... Reszta niedoswietlona lub przeswietlona, ale to z powodu tego ze nie znam sie na fotografii i wszystko co robie to eksperyment, niezbyt przewidywalny ;)

Tak wiec prosze... Pamietam ze dzien bez zjebki to dzien stracony... Nastawiam karczycho do lepy!
« Ostatnia zmiana: 25-12-2006, 23:46:06 wysłana przez Magic76 »
Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

Albert Einstein

8,5/19

Offline Neuro

• Komputerowiec xD
  • Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
  • Opinel effilé N°10 ;)
Odp: Gotowy na lanie za nieudane foty :P
« Odpowiedź #1 dnia: 24-12-2006, 22:13:26 »
Fota nr 5 mi sie podoba, od technicznej strony niech lepiej sie wypowie ktos kompetentny ;)

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #2 dnia: 24-12-2006, 23:07:39 »
Ostrość !! to pierwsze co mi się w oczy rzuciło.
Mi osobiście najbardziej podoba się fota 10 choć wcale nie mówie, że jest najlepsza.
Kilka z nich jednak nadało by się do galerii.
Teraz są swięta i zmęczony jestem. Ale wróce do tych fot po swiętach.

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 24-12-2006, 23:12:37 »
Zauwazylem ze foty traca troszke na ostrosci po zmianie rozmiaru obrazu...
Nie znam sie jak zmienia sie to po profesjonalnie bez strat zbytnich... Ja w ACDSee wale zmiane rozmiaru i pozniej staja sie dosc niewyrazne...
Napewno tez cos knoce duzo z fokusem, ale tak jak mowie... Ucze sie i szukam rad co i jak, bo mimo zewidze ze cos z fotka jest nie tak, to nie zawsze wiem jak to naprawic.

Albert Einstein

8,5/19

Online Trollsky

• Opinii: (101)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 25-12-2006, 18:32:03 »
no niezle Magic - bardzo fajne fotki - szczegolnie podobaja mi sie ten leatherman - bardzo ciemne tło wiec maszynka fajnie sie odcina, fotka jest ostra i nie jest przepalona mimo ze kolor toola bardzo sprzyja przepaleniom (w focie 4 i 5 nie udalo Ci sie ich uniknac natym srebrnym bandycie).

Co to kompozycji to srednio przepadam za zdjeciami gdy noz jest skrajnie poziomo albo pionowo
np na zdjeciu 8 robiles zdjecie z gory - inaczej  i zapewne lepiej by wygladalo gdybys obiektyw mial na poziomie noza ( to podstaowoy blad poczatkujacych fotografow - robiac zdjecie modelce czesto aparat maja powyzej jej twarzy - modelka wychodzi wtedy  jak mutant - krotkie nozki i długi kadłubek :)   ) to samo tyczy sie nozy :)
Na fotce 7 aparat jest na poziomie klingi a na nastepnym zdjecie robione jest z gory - widac roznice nie ?

Masz jeszcze jakies zdjecia ?  jak tam to zapodawaj bo az wiosny sie chce jak sie na nie patrzy ! :)

Ludzie wybaczą Ci wszystko, oprócz tego ze Ci coś wyszło.

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 25-12-2006, 18:48:58 »
Dzieki Trollsky!
Widzisz... ze fotki niby nie az takie najgorsze, ale mimo ze przepalone foty, to ja nie wiem jak temu zaradzic... Nie opanuje wszystkiego eksperymentami, bo czasu az tak duzo nie mam... A co do ksiazki o plywaniu... Porownaj ja do ksiazki o robieniu nozy czy o strzelaniu... Ja wole jednak uzbroic sie w teorie zanim rusze do boju z praktyka...
Co do tej fotki z woda,robionej lekko z gory... na wprost nie moglem, bo po pierwsze woda odbijala sie od polki skalnej i walila w obiektyw, po drugie dosc ciemno bylo w tym doleczku, wiec lampa wbudowana mi pomagala a balem sie odblaskow od mokrej powierzchni skaly i mokrego noza... Wiem ze moglem dac wieksza dlugosc naswietlania i cyknac bez lampy, ale zalezalo mi na uchwyceniu wody w miejscu...

Co do fotek... mam ich wiecej, bo walilem chyba ze 100, ale niektore to wlasnie experymenty me a i Imageshack mi nie dziala tak jak powinien... slabe lacze tutaj mam... sra sie jak na najstarszych modemach :D
Nie moge zadnego zdjecia wyslac mailem ani nic... Jedyne gdzie udawalo mi sie fotki wysylac to GG heheee

Albert Einstein

8,5/19

Offline G3d

• Plugawy Poganin
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (39)
  • *
  • Człowiek Kydex
« Odpowiedź #6 dnia: 26-12-2006, 00:16:10 »
Fajny masz aparat :)
Noze akurat do glownej ramy kompozycji to sa dosyc nudne - 100% sukcesu to kosa po skosie kadru i juz :P
Oczywiscie jezeli chcemy zrobic cos ciekawszego to robimy inaczej, ale na pokazanie noza to najlepszy sposob.
Co do przepalen to wiadomo, pali jak za duzo naswieltasz. Niestety przy takim jasnym obiekcie i ciemnym tle rozpietosc tonalna jest wieksza niz ta jaka ma aparat. Pozostaje tylko albo montowac 2 foty [robi sie tak], albo slabiej naswietlic - przy nozach najlepiej podnoszac wartosc przeslony - powiekszy sie glebia ostrosci.
No takie tam moje madrosci :)
Btw. nie strzelaj po milion fotek w sesji. Ucz sie robic szybko i sprawnie - pamietaj ze migawaka w naszym aparacie -tez mam 350d - klapie wg producenta 50 000 razy :)
Metrotactics 2004
G3D - CUSTOM CNC GEAR na Facebooku

Offline Witia

• szlifierz...uliczny;)
  • Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
  • ...wierzchem na kocie...
« Odpowiedź #7 dnia: 26-12-2006, 01:40:40 »
Co prawda to prawda, Lustra mają migawkę elektromechaniczną o ograniczonej żywotności, warto ją oszczędzać.
KAŻDA MODLITWA ZOSTANIE WYSŁUCHANA, Z ZACHOWANIEM KOLEJNOŚCI ZGŁOSZEŃ