Autor Wątek: rangershop to oszuści i złodzieje  (Przeczytany 17400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kozi

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
rangershop to oszuści i złodzieje
« dnia: 26-12-2006, 23:31:09 »
odesłałem im towar za ponad 110 zł a przysłali niecałe 40 zł

[więcej szczegółów na specjalne życzenie]

[ma ktoś przećwiczony sposób na wyciągnięcie pieniędzy w takiej sytuacji?]
"Był długi i lśniący. Wyglądał jak coś stworzonego przez któregoś z geniuszy metalurgii - jednego z tych małych facetów z Zen, którzy pracują tylko o brzasku i potrafią skuć dwie płytki złożonej stali w coś, co ma ostrze skalpela i siłę uderzenia opętanego seksem nosorożca na prochach..."

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: rangershop to oszuści i złodzieje
« Odpowiedź #1 dnia: 26-12-2006, 23:38:29 »
Hm... Nie podajac szczegolow tak jakby troche "glupio" wychodzi?..!!

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #2 dnia: 26-12-2006, 23:39:35 »
W ciągu 10 dni od daty zakupu masz prawo zwrócić towar zakupiony w sklepie internetowym bądź wysyłkowym bez podania przyczyn i muszą Ci oddać pieniądze bez gadania (o ile oczywiście zwróciłeś towar w takim stanie jak nabyłeś).
Jeśli nie chcą, zgłosić to do miejscowego Rzecznika Praw Konsumenta, a ten wyślę "miły" list do sklepu. Zwykle już to skutkuje.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Pele76

• Moderator
  • Opinii: (37)
  • *
  • Taktyczna świnia na fecie ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 26-12-2006, 23:45:35 »
Moze jednak podaj szczegoly jakies... Byc moze bedzie to ostrzezenie przed nimi... Z drugiej strony, nie chcialbym zeby jakis sklep ucierpial na "czyms"co moglo wyjsc z Twojej winy... Tak tylko sobie pisze, bo bez szczegolow mozna sobie gdyba... wiec gdybam.
Znam wielu ludzi ktorzy przestrzegali przed np. zakupami u kogos na allegro a jak sie pozniej okazywalo wina byla po stronie ostrzegajacego...
Wiec "specjalna prosba" podaj szczegoly.

Pozdrawiam!

P.S a jesli bedzie z ich strony kuku, to WAR napisal najlepsze wyjscie.

Edytka!

WAR... czy jak zakupilem towar zapakowany i cos mi w nim nie pasuje... za duzy, za maly czy inna pierdolka... to juz nie wraca on tak jak byl kupiony nie? Czy taki sklep moze sie do czegos takiego przyczepic? Bo wiesz... pozniej "a kto nam kupi teraz rozpakowany towar" bedziemy musieli taniej sprzedac" wiesz to taka gadka ludzi na targowiskach... wiec sie zastanawiam...
« Ostatnia zmiana: 26-12-2006, 23:48:53 wysłana przez Magic76 »
Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

Albert Einstein

8,5/19

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #4 dnia: 26-12-2006, 23:54:15 »
Jeśli kupiony w sklepie internetowym lub wysyłkowym, pudełko ninaruszone a towar nie nosi śladów użytkowania, to prawo mówi, że muszą zwrócić Ci kasę.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline plitkin

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 26-12-2006, 23:54:30 »
Towar musisz zwrocic w stanie "nienaruszonym".
Opakowanie nalezy otwierac "ostroznie".

Offline kozi

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 27-12-2006, 00:16:55 »
dobrze - szczegóły:

zamówiłem kilka towarów, odesłane 2 to bluzy używane [i nie czepiałem się do ich stanu tylko rozmiaru - kompletnie nie mój rozmiar], odesłane w terminie, nie zniszczone , z wypełnionym formularzem tak jak sobie tego życzyli
mail od nich
"
Ponownie witamy ze sklepu internetowego RangerShop.pl

Wła�nie otrzymali�my od Pana/Pani przesyłke zawierajšcš towary do ZWROTU.

Informujemy iż przystępujemy do procedury ZWROTU towaru zgodnie z instrukcjami jakie przekazali nam Państwo.

W razie problemów ze standardowym przeprowadzeniem procedury pozwolimy sobie na konktakt w najbliższych dniach z Państwem. W pozostałych przypadkach wszystko odbędzie się zgodnie z regulaminem, który zawarty jest na naszej stronie internetowej.
"

czyli wszystko niby ok, zwrot przyjęty itp.

po jakimś czasie przychodzi przekaz ale kwota nijak nie pasuje do tego ile były warte te towary (40 dychy zamiast 110)

kilkukrotnie do nich dzwoniłem,mówili, że kasą ta zajmuje się jakiś szef, obiecywali oddzwonić - cisza

nie awanturuję się specjalnie, nie mam też czasu na ciągłe użeranie się z nimi, widzę, że trzeba zadziałać jakoś radykalniej
"Był długi i lśniący. Wyglądał jak coś stworzonego przez któregoś z geniuszy metalurgii - jednego z tych małych facetów z Zen, którzy pracują tylko o brzasku i potrafią skuć dwie płytki złożonej stali w coś, co ma ostrze skalpela i siłę uderzenia opętanego seksem nosorożca na prochach..."

Offline plitkin

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 27-12-2006, 00:24:26 »
Kiedy wszystko sie stalo?

Offline kozi

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 27-12-2006, 00:31:04 »
mail od nich z 21 listopada, przekaz z 5 grudnia

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 27-12-2006, 00:34:17 »
Moze w mailu "zagrozic" ze to ostatni mail przed zawiadomieniem rzecznika praw konsumenta... tyle. Wydaje mi sie ze lekkosraja zarem przed czyms takim... A jak masz dosc zabawy, to od razu atakuj rzecznika.

Albert Einstein

8,5/19

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #10 dnia: 27-12-2006, 03:38:13 »
Ja zwrocilem im (specshop) kiedyś towar i dostalem tyle kasy ile się należy po ok. miesiącu. To i tak przyzwoicie jak na polskie warunki jakieś 2 lata temu w innym sklepie i-netowym musiałem się mocno wykłucać o zwrot kasy za ewidentną podróbę noża, a pan na drugim końcu kabla próbowal mi "wytłumaczyć" że nie mam szans w tym sporze bo on jest byłym milicjantem .To nie żart, tak właśnie twierdził. W końcu wykluciłem się i dostałem nawet list z przeprosinami od właściciela ... ale mam to w D. nie potrzebuję przeprosin, potrzebuję odrobiny szacunku i respektowania moich praw.
Tolerancja i apatia to ostatnie "cnoty" umierającego społeczeństwa - Arystoteles
"Profil w likwidacji"

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
« Odpowiedź #11 dnia: 27-12-2006, 08:53:41 »
Ja zwrocilem im (specshop) kiedyś towar i dostalem tyle kasy ile się należy po ok. miesiącu.

Ale mowa o innym sklepie. :-)

Poza tym to naprawdę dziwne. Może to jakaś pomyłka? Może komu innemu wysłali Twpje 110 zł, a Tobie jego 40? No cóż - bez wyjaśnień się nie obejdzie. Przez e-maila takie rzeczy trudno załatwić, bo każdy pisze swoje. Najlepiej telefonicznie. Żądaj rozmowy z właścicielem sklepu (masz prawo!).
« Ostatnia zmiana: 27-12-2006, 08:55:39 wysłana przez Lothian »
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #12 dnia: 27-12-2006, 14:10:03 »
Sorry - fakt mi też chodziło o rangershop
Tolerancja i apatia to ostatnie "cnoty" umierającego społeczeństwa - Arystoteles
"Profil w likwidacji"

Offline Heimdall

• Moderator
  • Opinii: (67)
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 27-12-2006, 14:30:45 »
Nie sądze, aby ktoś cię chciał okraść - gdyby takie mieli intencje, to po co w ogóle odsyłali by jakąkolwiek kasę zamiast olać zupełnie??
Pewnie zaszła jakaś pomyłka przy korekcie faktury (a takową muszą zrobić w przypadku zwrotki) i potem zgodnie z tym ktoś odpowiedzialny za przelewy/przekazy wysłał ci te 40zł.
Naganny jest natomiast sposób wyjaśniania tej pomyłki, a raczej jej niewyjaśnianie :?
Zamiast tracić kasę na telefony pisz maile z żądaniem potwierdzenia odbioru, jeśli nadal będą je ignorować, będziesz miał podkładkę dla rzecznika praw konsumenta.

pozdrawiam

EDIT: Żeby nie było wątpliwości;) - nie jestem w żaden sposób związany z Rangershop ani osobiście ani przez militaria.pl, 2 razy brałem u nich ciuchy dla siebie i to wszystko.
« Ostatnia zmiana: 27-12-2006, 14:34:12 wysłana przez Heimdall »
Wracam online, stopniowo będę odpisywał na zaległe wiadomości, wybaczcie brak kontaktu.

Offline kozi

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 27-12-2006, 16:25:10 »
cięzko podejrzewać pomyłkę skoro na formularzu zamówienia i na paragonie który musiałem im odesłać są podane dokładne ceny - nie ma szans pomyłki, jak podaję im numer zamówienia od razu znajdują wszystkie informacje

Offline Pele76

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 28-12-2006, 01:37:32 »
jak to mowia "szans to nie ma parasola w dupie otworzyc"... jezeli potrafia sie pierdyknac w zakladach z wyplatami, na dodatek walnac sie z czyms co robia od kilku lat juz na pamiec... Nie ma problemu, mogli sie pomylic...

Albert Einstein

8,5/19

Offline Korangar

• 154 CM...obwodu w pasie
  • Użytkownik knives.pl
  • Verba volant, scripta manent...
    • Kilka wspomnień
« Odpowiedź #16 dnia: 28-12-2006, 09:49:40 »
Wszędzie, gdzie pracują ludzie, mogą powstać pomyłki - bądź dobrej myśli i daj znać jak się sprawa rozwija.
Doszedłem dzisiaj do wniosku, że do szczęścia brakuje mi Microtecha...

Offline kozi

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 11-01-2007, 17:35:45 »
doszła reszta kasy

po rozmowie hm... nie wiem , z szefem?

wnioski:

uważać przy zamawianiu ubrań, potrafią wysłać cokolwiek byle się kolorem i typem zgadzało [bo rozmiarem na pewno nie] (ewentualnie nie sugerowac się polem "uwagi" w zamówieniu - najwyraźniej nikt go nie czyta)

nie rozmawiać z pracownikami sklepu o kasie, nawet jak cos obiecują to później to olewają - od razu uderzac wyżej [numer komorkowy na stronie]

najwyraźniej szefowi zależy pracownikom nie - smutne

z mojej strony koniec tematu - niech admin zdecyduje co z nim zrobić: zamknąć, przenieść do archiwum zostawić itp.

Offline Nukibo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 12-01-2007, 00:40:50 »
zamknąć, przenieść do archiwum zostawić itp.

Może złagodzić temat?
"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

Offline kozi

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 24-04-2009, 13:01:20 »
znowu zamówiłem w rangershop i niestety znowu mam kilka uwag  :

http://ranger-shop.pl/product-pol-1144671415-Bluza-bojowa-US-BDU-szwedzkie-kamo.html
w bluzie brakuje guzików w kieszeniach po jednej stronie (i to nie dlatego że zostały za słabo przyszyte jedną nitką jak pozostałe guziki) tylko dlatego, że nikt ich nie próbował przyszywać - są tylko namalowane punkty w których powinny być przyszyte guziki

http://ranger-shop.pl/product-pol-3349-Podpalka.html
zamówiłem to - 20 tabletek firmy Esbit a przyszło 6 tabletek zupełnie mi nie znanej firmy

http://ranger-shop.pl/product-pol-1146141518-Karnister-na-wode-20L-oliv.html
karnister jest cały poobijany i porysowany - byłem pewien że kupuję sprzęt nowy a nie używany - nigdzie na stronie nie ma informacji że to sprzęt używany

sklep odpowiedział, że mam odesłać te towary, upewniłem się, że oddadzą mi koszty wysyłki [15 zł] ponieważ musze odesłać towar z ich winy a nie dlatego że mam taki kaprys [przysłali towar niezgodny z opisem]

odesłałem, przysłali mi bluze z guzikami, paliwo takie jak powinno być i   26,18 zł zwrotu za karnister , za który zapłaciłem 28 zł
no i oczywiście żadnego zwrotu poniesionych kosztów wysyłki kiedy musiałem odsyłać wadliwy towar

więc kolejny raz czuję się oszukany i "olany" przez obsługę tego sklepu, przez właściciela zresztą też bo mój mail z "pretensjami" miał być jakoby przez niego rozpatrzony a od miesiąca (chyba) cisza

więc zalecam ostrożne podchodzenie do tego sklepu i jego oferty

[2 wpadki na cztery czy 5 zamówień ]