Autor Wątek: Kershaw Ken Onion Steven Seagal  (Przeczytany 5768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikko

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
Kershaw Ken Onion Steven Seagal
« dnia: 03-01-2007, 17:21:00 »
Poprosze wszelkich informacji o tym nożu jakie macie z praktycznego punktu widzenia. Tak sie wacham między nim a Ambushem. Męczy mnie ta płaszczka :D
:)

Offline MaciekBora

• Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
    • Minestore - wykrywacze metali o dużym zasięgu i skuteczne pinpointery
Odp: Kershaw Ken Onion Steven Seagal
« Odpowiedź #1 dnia: 06-01-2007, 22:36:56 »
Wolę Ambusha, na prawdę chcesz mieć napisane na nożu Steven Seagal?

Offline marwarf

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 07-01-2007, 00:21:43 »
Mam seagala  - to bardzo fajny nożyk - piękne ostrze, wypolerowane na lustro. to japońskie aus 8 po dotknieciu tri anglem tnie papier toaletowy w locie. Fajne recurve. Ciekawe czy seagal widział ten nóż - po wyważeniu, karbowaniu rękojeści do dwóch chwytów wydaje się, że coś tam pomagał cebuli , a na władaniu nożem steven na pewno zna sie co nieco. Nóż bardzo lekko i płynnie się otwiera, dyskretny fliper. po zamknięciu ostrza agresywna rękojeśc -  może służyć jako kubotan.
Nie miałem ambusha lecz na zdjęciach wygląda zwyczajnie. seagal robi wrażenie - i do tego jeszcze ta skóra płaszczki.
Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić -  to  ma trochęgrubą/pękatą rękojeść  - poprawia to chwyt lecz utrudnia noszenie - coś za coś.

Offline marwarf

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 07-01-2007, 00:31:10 »
PS. Nożyk sprawdzi sie równiez jako EDC. Szrerokośc ostrza gwarantuje brak problemów ze smarowaniem serkiem  :P

I jeszcze jedno - lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach z military
« Ostatnia zmiana: 07-01-2007, 00:33:15 wysłana przez marwarf »

Offline Mikko

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 07-01-2007, 14:17:11 »
Moze miec nawet podpis Kononowicza i tak po intensywnym uzytkowaniu pewnie z czasem zejdzie. Ważne sa materialy- skóra płaszczki ktorej raczej sie w nozach typu tanie EDC nie znajdzie zapewnia na pewno dobry chwyt, do tego japońska AUS-8. Nad Ambushem sie tez zastanawiam, ale boję się że mi ten bolec od blokady może kiedys odpasc albo sprezynka pęknie...Tak wiem mam czarne mysli do przesady. Poza tym zastanawiam się czy jesli brac Ambusha to może z czarnym ostrzem.

Seagal, Ambush i Endura Wave to trzy nożyki sposrod ktorych chcialbym wybrac jeden...Pójde sobie do militariów zobaczyć Seagala ale kupowac to tam sie nie opłaca....

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #5 dnia: 07-01-2007, 14:30:53 »
boję się że mi ten bolec od blokady może kiedys odpasc albo sprezynka pęknie...
A liner może Ci się wytrzeć (czego już nie naprawisz, w przeciwieństwie do sprężynki), a ten konkretny dodatkowo będzie fenomenalnie uwierał w palec (moim zdaniem), bo ktoś radośnie zaprojektował jeża (piłę?), która wystaje dokładnie tam, gdzie trzymasz palec wskazujący. O wpływie palca wskazującego na stabilność tak zaprojektowanej blokady nie wspomnę.

Zawsze są jakieś za i przeciw ;)
Nóż Kershaw'a jest niebrzydki, ale ma dziwne detale, które mnie np odstręczają :(
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
« Odpowiedź #6 dnia: 07-01-2007, 14:54:59 »
........................................................
Zawsze są jakieś za i przeciw ;)
Nóż Kershaw'a jest niebrzydki, ale ma dziwne detale, które mnie np odstręczają :(
Dokładnie.
Mnie też strasznie napis odrzuca ,inaczej pewno bym kupił coby obadać . Niestety mam przemożne wrażenie ,że tylko nazwiska twórcy i cooperatora w procesie projektu mają "sprzedawać"  ten  nóż i szkoda mi kasy na możliwe rozczarowanie .

Offline marwarf

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 07-01-2007, 19:31:33 »
Widzisz Mikko zawsze są jakieś za i przeciw.Ja mam seagala i widze w nim, za tę cenę,  znacznie więcej zalet niz wad. Musisz sam obadać organoleptycznie.
PS. nie stwierdziłem problemów z linerem, a napis to faktycznie rzecz wtórna. Z "fighterów" ;)  mam jeszcze Chinooka i seagal na pewno nie jest mniej wojowniczy, a ze względu na szerokość klingi bardziej praktyczny do kuchni. :-) 

Offline michal

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 07-01-2007, 19:57:57 »

Offline bieraj

• Opinii: (40)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 07-01-2007, 20:18:02 »

otoskopia :question: ;-)

edzia: emotek

Offline michal

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 07-01-2007, 21:03:56 »

otoskopia :question: ;-)

edzia: emotek
no co ty na pierwszej randce :cheesey:

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #11 dnia: 07-01-2007, 21:08:18 »
A co do ma do noża? Kończmy OT pany i kontynuujmy (za dwukrotne cytowanie tego samego zdjęcia powinna być jakaś kara, normalnie..)

marwarf - każdy liner ma ten sam słaby punkt - jest wrażliwy na ruchy palca/dłoni w poprzek ostrza (np. w czasie skręcania, ale nie tylko). Tą wadę maskuje się odpowiednią konstrukcją dostępu do listka. Czasami jednak projektant przyjmuje, że jego nóż będzie służył tylko i wyłącznie do cięcia (czyli zazwyczaj bez konieczności bardzo mocnego chwytu), wówczas też pozwala sobie na takie ekstrawagancje jak ewidentnie wystający listek blokady.
Tobie to nie przeszkadza, mi owszem, ale w końcu nigdzie nie jest powiedziane, że wszyscy musimy mieć podobne upodobania, prawda? ;-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Mikko

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 07-01-2007, 22:18:34 »
Jak ktos ma paluszki jak mała dziewczynka to go będzie uwierac ;) hihihihih....
Ciekawe ile razy Seagal zmarszczyl groznie brwi jak zobaczyl koncowy efekt pracy Oniona :). Ponoc ma kolekcje karabinów, pistoletów i noży więc na pewno widział ten wyrób i na pewno ma przynajmniej jeden egzemplarz - jak w jednym serialu facet poprosil o plik wizytowek banku, firmowe dlugopisy i breloczki a facetka pyta po co mu to, on odpowiedzial ze podniecaja go rzeczy podpisane jego nazwiskiem (byl wspolwlascicielem banku) :D
Ciesze sie ze temat o tym nozu wreszcie sie rozwinął. Szkoda ze tylko w jednym sklepie jest po takiej cenie, militaria cos sie nie staraja o klientow ;)
Nóż robi wrazenie, nie dlatego, że jest podpisany nazwiskiem ktore zejdzie po jakims czasie, ale przez ogólny wygląd - pokazałem go kumplowi, ktory sie nie interesuje nożami i stwierdzil ze bardzo fajny, szczegolnie drapieznie wyglada w wersji ząbkowanej. A sama firma jest nie byle jaka - piszesz mail ze porysowal ci sie klips i wysylaja caly zestaw do naprawy.

Offline Ripper

• Kolekcjoner myśli
  • Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie karmić psychopaty.
« Odpowiedź #13 dnia: 07-01-2007, 23:17:30 »
Akurat niska cena, jest stosunowo łatwa do rozszyfrowania - zalegają im te noże już dobrze ze 2 lata, to pozbyć się trzeba. A sam widzisz że brac nożownicza jest troszku uprzedzony do nich. Mi się podoba ale za taką cenę jaką miał w życiu bym nie kupił. Ale teraz? Hmmm...
Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #14 dnia: 09-01-2007, 00:46:36 »
nożyk który kieeeeedyś zrobił na mnei duże wrażenie i w sumie nadal takie jest

dla mnie łądny fajny a i lezy w łapie miodnie no i smaczek z tą płaszczką

kiedyś może m isie trafi jakaś okazja to łyknę

a napisy - no cóż - szkoda ze są ale trudno ...
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Luk

• Opinii: (95)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 17-01-2007, 19:58:35 »
Na początku, jako nowy użytkownik forum witam wszystkich serdecznie.

Mam Seagala i chciałbym wyjaśnić mocno poruszaną kwestię dotyczącą napisów.
Otóż Nazwa firmy, oraz oznaczenia stali z czasem faktycznie mogą się wytrzeć, natomiast podpis Seagal'a jest grawerowany (przynajmniej w moim egzemplarzu).
Jeżeli chodzi o ergonomię oraz wyważenie noża, to jest na najwyższym poziomie. Polerowanie ostrza mogłoby być wykonane lepiej, bo do lustra w pewnych miejscach trochę mu brakuje. Skóra płaszczki ma bardzo przyjemną fakturę. Jest stosunkowo śliska, więc nic się do niej nie przyczepia, a jednocześnie jest trochę  "gumowata" ,co daje bardzo pewny chwyt. Przy okazji nie niszczy wszystkiego z czym ma styczność, tak jak okładziny Trac-Tec stosowane np. w Stormie. Jest również mniej agresywna niż G-10. Pokrycie nią  rękojeści sprawia, że nóż ma "ciepły chwyt" co dla mnie akurat ma duże znaczenie ponieważ nie lubię stalowych bądź aluminiowych rękojeści.
Seagal to niezły nóż, chociaż jego waga sprawia, że noszenie go w kieszeni jest bardzo odczuwalne.

Czy może ktoś wie co oznaczają japońskie (chińskie?) znaki umieszczone na klindze? (Może to też podpis Seagal'a?)

Offline Mikko

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 18-01-2007, 17:27:10 »
Raczej japonskie. Z moich informacji wynika, że Seagal żył 15 w Japonii, zna język japoński i byc może to jest jego imie albo Kena Oniona.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #17 dnia: 18-01-2007, 19:00:41 »
to jego podpis po japońsku
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #18 dnia: 18-01-2007, 19:51:40 »
Albo coś o sajgonkach... :cheesey: