Reklama

Noże na allegro w zastanawiająco niskiej cenie

Zaczęty przez Zgredzik, 12-01-2007, 17:54:08

Zgredzik

Ostatnio na allegro widziałem noże SOG -Seal Knife za 420 zł i Bowie Green Beret za podobną cenę(z tym że Bowie już nie ma) i zastanawia mnie dlaczego cena jest taka niska??W sklepachinternetowych Seal Knife kosztuje ok.600 zł a Bowie ponad tysiąc??Czy ktoś  potrafi towyjaśnić???


Wiko

Weź 420 złotych. Dodaj cło na nóż fixed (kilkanaście procent), marżę sklepu i 22% VAT.
Odpowiedź gotowa.

Poza tym sklep sprzedaje po to aby zarobić, a ktoś może sprzedawać na Allegro po to, aby nóż mu nie leżał w szufladzie.


Zgredzik

..niby racja, ale ten ktoś z allegro sprzedaje te noze fabrycznie nowe więc chyba też chciałby zarobić? co do Seal Knife za 420zł to mógłbym sie jeszcze zgodzić ale ten Bowie trzy razy tańszy niz normalnie???


Wiko

chciałby zarobić, ale nie musi płacić pracownikom pensji, składek ZUS i chorobowego, wynajmującemu czynszu za lokal sklepowy i biurowy, zapewniać serwisu gwarancyjnego itd.

może więc zarobić mniej

(inna rzecz, że niektóre sklepy w .pl mają ceny z sufitu)

natomiast jeśli cena na coś jest bardzo, bardzo niska (niższa bardziej niż 2x jak w polskich sklepach) to jest sygnał ostrzegawczy. Może być to świetna okazja (kupiłem kiedyś gripa na eBayu za 30 USD), a może być problem (znajomy kupił na Allegro cegłę zamiast komórki).


Gieras

A ja się bym niezgodzil bo skoro no dobra 2x taniej ktoś sprzedaje to mi coś tu nieleży bo jaki jemu interes zarobić mniej jak może zaroboć więcej dodają jeszcze kasa za lokal pracowników itp. no to pogrzyba ma mniej zarabiać no niech ktoś mi wytłumaczy że spzredaje coś taniej bo i tak zarobi ale jest taki dobry że poco mu np. 200zł więcej.


cerbin

interpunkcja, stary ;p
ktoś może woleć zarobek %x w 2 tygodnie niż 1.5x% w 2 miesiące, bo tyle zejdzie mu z szukaniem klienta przy wyższej cenie. inny ktoś - ja np;) - kupuje noż dla siebie, drugi i trzeci sprzedaje i ma swój trochę taniej.


NAZIR

Cytat: Gieras w 12-01-2007, 19:31:02

...no to pogrzyba ma mniej zarabiać no niech ktoś mi wytłumaczy że spzredaje coś taniej bo i tak zarobi ale jest taki dobry że poco mu np. 200zł więcej.

Trzeba by tu REDa i innych wypytać dlaczgo nie są łapczywi na nasze pieniądze, skoro przecież mogli by być.

Zawsze też można skontaktować się ze sprzedającym z zastrzeżeniem, że chce się zapłacić więcej niż ów żąda.

uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Vercengetoryx

O co Ci kaman Gieras ? Sprzedawca tak operuje ceną, która wpływa na częstość obrotu danym kapitałem by maksymalizować zyski  :-)


wojtekn

o to polska wlasnie, jak cos jest tanie to podejzane, zle, kradzione, podrabiane...

NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Cytat: Dagorn w 10-05-2006, 08:55:16
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Mario


LesterSteppen

Ważne jest również co to za sprzedawca, jeśli dopiero rozkręca interes z nożami a traktuje sprawę poważnie, musi niestety szybko zdobyć reputację (czyt. odpowiednie komentarze), bo nikt nie kupi noża w rewelacyjnej nawet cenie (a szczególnie dobrego czyli drogiego) bez żadnych referencji sprzedającego  . I tutaj minimalny zarobek jest traktowany jako inwestycja początkowa.


Zgredzik

W odpowiedzi do MC Mario: to jest nóż SOG Bowie S1...w odpowiedzi do ciulkwens: ja wcale kategorycznie nie twierdze ze noże są podrobione tylko na razie zastanawiam się i próbuję czegoś dowiedzieć w miejscu gdzie ktoś coś może wiedzieć bo juz się zetknął z czymś takim...a z drugiej strony na takim np. Allegro jest tysiące podróbek różnego rodzaju towarów (np.perfumy) a osoby sprzedajace te towary bezczelnie twierdzą że sprzedają oryginały więc zastanowić się i popytać zawsze warto...


Mario

Cytat: Zgredzik w 12-01-2007, 17:54:08

Ostatnio na allegro widziałem noże SOG -Seal Knife za 420 zł i Bowie Green Beret za podobną cenę(z tym że Bowie już nie ma) i zastanawia mnie dlaczego cena jest taka niska??W sklepachinternetowych Seal Knife kosztuje ok.600 zł a Bowie ponad tysiąc?

Cytat: Zgredzik w 15-01-2007, 11:53:45

nóż SOG Bowie S1......

Ten Green Beret to Sog ??

Zgredzik

podobno 5th Special Forces Group  to są właśnie zielone berety a ten SOG był przez nich jeszcze w wietnamie używany...


Mario

Dzięki za wyjaśnienie.
A pytałem bo dla mnie Greeen Beret to się tylko z CRK kojarzył.


Zwirek

Cytat: Zgredzik w 15-01-2007, 16:47:03

podobno 5th Special Forces Group  to są właśnie zielone berety a ten SOG był przez nich jeszcze w wietnamie używany...

nikt nigdy nie nazywał SOG'a green beretem  ;-)
Fakt, pierwowzór był wykorzystywany przez chopaków z MAC SOG, prezentowana wersja (co ciekawe) jest produkowana pod patronatem SOG'a ale w fabryce (Seki) gdzie powstawały tez oryginały  :cheesey:

fakt tani jak barszcz...ja tam bym brał - ale ni mam za co  :cry:
Pozdrawiam


We are the Pilgrims, master: we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow,
Across that angry or that glimmering sea,

Friends don't let friends to eat friends!

Zgredzik

...fakt, powinienem napisać od razu Bowie S1 A nie Bowie Green Beret, ale to był taki zkrót myślowy :D...wiesz o co chodzi :D