Autor Wątek: Noże Nieto  (Przeczytany 11634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciekBora

• Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
    • Minestore - wykrywacze metali o dużym zasięgu i skuteczne pinpointery
Noże Nieto
« dnia: 09-01-2007, 18:39:21 »
Witam, co to za noże Nieto? Kupiłem kiedyś taki w sklepie myśliwskim. Wykonanie całkiem niezłe. W sieci też niewiele materiałów jest na temat tych noży. Ile taki nóż może być warty?

Offline apoc

• Opinii: (24)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Noże Nieto
« Odpowiedź #1 dnia: 09-01-2007, 19:00:04 »
Kupiłem kiedyś taki w sklepie myśliwskim (...) Ile taki nóż może być warty?

Skoro go sam kupiłeś, to pewnie wiesz ile jest warty ;) A mówiąc poważniej, skoro producent nie chwali się jakąś topową stalą, to pewnie trzeba zakładać najgorsze, czyli miękkie, ale za to nierdzewne, 420. Czyli najprawdopodobniej będzie to w najlepszym układzie nóż klasy Muela. Pozdro, MZ.
Weapon unused is a useless weapon.

Offline żółf

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 09-01-2007, 19:06:17 »
Miałem Nieto(chyba zgubiłem) taaaką poteżną kose, z 26cm klingi, wklęsły szlif i ząbki(?!?) na grzbiecie. Rękojeść z podłego plastiku, który szybko się połamał, na klindze niby 440C, ale qumpel pofalował ostrze rąbiąc patyki  :kopara:  :special: :special: Więc samo za siebie mówi o jakości tych wyrobów

Offline Pele76

• Moderator
  • Opinii: (37)
  • *
  • Taktyczna świnia na fecie ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 09-01-2007, 19:23:09 »
Ja tez mialem swoje doswiadczenia z Nieto...
Mialem kiedys tez duzego knifa z wielka rekurwa i zabkami na grzbiecie, ostrzylem zawsze do poziomu golenia, polerka i uznawany bylem wsrod kumpli za posiadacza najlepszego noza. Siekierka nie dawala mu rady w rabaniu drzewek na terenie budowy, trzepalismy tego cala mase i w pewnym momencie, kiedy uderzylem w gruba mokra galaz i chcialem cofnac reke z nozem, cofnalem ale z rekojecia i polowa glowni :P
Skonczylo sie posiadanie najlepszego noza na podworku :P Zostal mi jeszcze jeden z kompletu, bo byly dwa do kupy sprzedawane, duzy i maly w jakiejs cholerie lipnej pochwie.
Ty Maciek, masz choc opakowanie do tego noza na jakims lepszym poziomie, bo ten moj to mozna bylo porownac do ceraty :P
Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

Albert Einstein

8,5/19

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #4 dnia: 09-01-2007, 19:36:58 »
moim zdaniem niżej niż muela

zwłaszcza biorąc pod uwagę nowe noze mueli

generalnei chujnia raczej
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline MaciekBora

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 09-01-2007, 19:38:30 »
No ja to mam jakąś elitarną wersję bo z mosiądzem i drewnem ;) Stal jest 440c, a i jest handcrafted spain, czyli prawdziwy custom. Chyba go schowam do gablotki ;) :P

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #6 dnia: 09-01-2007, 19:41:26 »
Miałem Nieto .....z kastetem.  ;) Fajnie ciął, zawsze można było go podostrzyć do poziomu golenia... NIe był taki zły..

Offline Nukibo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 09-01-2007, 19:47:55 »
Miałem Nieto .....z kastetem.  ;) Fajnie ciął, zawsze można było go podostrzyć do poziomu golenia... NIe był taki zły..

Też taki miałem. Nawet nadal mam. :cheesey: Chyba wszystko robią z 440C. Nie jest taka tragiczna, trochę miękkawa. Ja pamiętam, że spisywał się dobrze w terenie, sporo nim rąbałem wykorzystując otwory na palce do wytworzenia osi obrotu. Niestety po jakimś czasie trochę (zaznaczam TROCHĘ) pofalowała się krawędź. Mógłby szlif mniej schodzić i być odrobinę grubszy przy samej krawędzi (no najlepiej, żeby był płaski ale to złudne marzenia).
To co masz, to bym obstawiał 120-150 zł.
"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

Offline Pele76

• Moderator
  • Opinii: (37)
  • *
  • Taktyczna świnia na fecie ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 09-01-2007, 19:48:57 »
Miałem Nieto ..... NIe był taki zły..
Ale dobry wcale ;)

Do dzisiaj lezy tego kupe na polkach w sklepech militarnych i mysliwskich, leza sobie na przemian z muelami... Jak sklep nie jest prowadzony przez kogos kto sie zna, lub nie ma zbytu na drozsze noze, to zawsze beda tam tylko Vicki ( do ktorych nie mozna sie przyczepic) Nieto, Muella i podrobki tooli...
W sumie Nieto, na ognisko i dla zucha czy harcerza moze byc, czyz nie? No i na rybki czasem sie nada!
Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

Albert Einstein

8,5/19

Offline Ripper

• Kolekcjoner myśli
  • Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie karmić psychopaty.
« Odpowiedź #9 dnia: 09-01-2007, 19:57:03 »
Nieto?

Nie to raczej nie to....

;)
Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
« Odpowiedź #10 dnia: 09-01-2007, 20:21:00 »
Nieto - mój pierwszy poważny nóż. Mam go do dzisiaj. Wiele przeszedł i nie był taki zły. Bardzo fajna pochwa z grubej skóry, dobrze uszyta. Stal 440C. Ja tam wiem, czy taka zła? Wtedy w latach 80. i w pierwszej połowie 90. wystarczająca. Dzisiaj jest na zasłużonej emeryturze :-) O, taki:

edit - poprawa ortografii.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2007, 21:30:16 wysłana przez Lothian »
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline MaciekBora

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 09-01-2007, 21:11:18 »
Ładny! Trzeba przyznać, że design mają dobry, europejski.

Offline Mat S

• Oberfeldfebel sztabowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (11)
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 10-01-2007, 17:48:19 »
Nie ma to jak Bowie... ;)

Offline yossar

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 11-01-2007, 03:41:29 »
miałem folder tej firmy; tandetne plastiki na rękojeści; klinga niby z 440C - ale miałem porównanie bo jeszcze zanim się go pozbyłem przyszedł do mnie BM550 z "tej samej" stali, krótko mówiąc niebo a ziemia pod względem trzymania ostrości

w sumie to byłby niezły w stosunku do ceny za jaką go kupiłem (70 PLN w przeliczeniu na nasze, kupowałem w Hiszpanii) gdyby nie to, że ten jego backlock złożył mi się kiedyś na palca zostawiając bliznę również w psychice - obiecałem sobie nigdy nie mieć już noża z backlockiem; moje zaskoczenie było tym większe, że nigdy nie miał BP ani w poziomie ani w pionie (nie licząc lekkiego przy zamkniętym nożu)

noża tej firmy już nie kupię, może z fiksedami idzie im lepiej ;)

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 11-01-2007, 10:58:32 »
Witam.
Nieto to firma robiąca noże w niskiej klasie. Te noże sa dobre dla początkujących i kiedy nie było innych to nalazały do najlepszych. Ale to było dawno. To dobry nóż dla młodego chłopca do lasu na obóz harcerski czy biwak. Dla myśliwych nie za bardzo - za miękka stal szybko traci ostrość. Kiedyś miałem duży nóż Nieto. To był fixed z bolsterami. Jak chciałem zrąbać coś grubszego na wyprawie to potem w domu musiaqłem nity w bolsterach poprawiać bo klekotało :cheesey: Ale to były stare i dawne czasy.
Pozdrawiam Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

Offline avion

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
noże firmy NIETO - KTO COś WIE??
« Odpowiedź #15 dnia: 15-01-2007, 19:21:23 »
Witam wszystkich, i od razu walę z linkiem do noża, który przypadkiem znalazłem na eBayu:
http://cgi.ebay.de/orig-NIETO-Jagdmesser-Messer-Griff-M-O-12-5-440C-496_W0QQitemZ280063866602QQihZ018QQcategoryZ13401QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

...i teraz pytanie: zna to ktoś? warte coś? CZY KTOś TO W OGóLE SPROWADZA, SPRZEDAJE U NAS, ewentualnie adres jakiegoś sklepu anglojęzycznego?..
 Helpnijcie!

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 15-01-2007, 19:26:42 »
wyszukiwarka na forum działa
There are no tactical knives, only tactical minds
FP