Autor Wątek: "Kaleidoscope"  (Przeczytany 3449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
"Kaleidoscope"
« dnia: 19-01-2007, 16:11:13 »
Witajcie.

Założyłem wątek tuataj. Choc może powienienem gdzie indziej. Ale gdzie... ?

Chcę przedstawić piekny nóż który znalazłem w necie.

ARTIST: Rick Dunkerley, MS
BLADE SIZE: 3 1/4"
TOTAL SIZE: 7 3/4"
BLADE MATERIAL: Nitre Blued Mosaic Damascus by Dunkerley
HANDLE: Premium Fossil Mammoth - Carved
BOLSTERS: Nitre Blued Mosaic Damascus by Dunkerley - Dove Tailed
LINERS: Nitre Blued 15N20 - File worked
SPACER: Nitre Blued 1084 - File Worked

Cena tego cacka to $4,200.00

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
  • Opinii: (87)
Odp: "Kaleidoscope"
« Odpowiedź #1 dnia: 19-01-2007, 16:19:45 »
Wolałbym zamiast niego 107 VEX'ów  ;-)
Wg mnie brzydkie jak kupa i tylko pompowanie kosztów na siłę.

Offline Rambiert

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 19-01-2007, 16:22:32 »
Nóż zacny, ale chyba tylko kolekcjonerski, bo za taką kasę to bałbym sie używać tego dzieła sztuki. Jeszcze kolorki zeszłyby jak anydozowanie w sebenzie :P

ps. chyba ten wątek nadalby sie bardziej pod customknives

Offline fall.a1

• Opinii: (40)
  • Użytkownik knives.pl
  • DUM SPIRO , SPERO
« Odpowiedź #3 dnia: 19-01-2007, 16:32:18 »
tak do gablotki go postawić można i tylko tyle
ale nie powiem podziwiam takich makerów za pomysły
 ;-)

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #4 dnia: 19-01-2007, 16:35:11 »
ps. chyba ten wątek nadalby sie bardziej pod customknives
I tu też go przeniosłem :)

Co do noża.
Wg mnie brakuje mu tylko fartuszka w kwiatki :-)
Doceniam każdy detal, pietyzm i poziom wykonania, ale jako całość budzi we mnie jednoznaczne skojarzenia z "flower-power" :-)
Muszę jednak dodać, aby uniknąć nieporozumień, że są to skojarzenia bardzo pozytywne. Po prostu zamiast przed nim przyklękać zaczynam się uśmiechać - bo to taki śmiszny nóż :-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 19-01-2007, 16:43:25 »
Wg mnie brzydkie jak kupa

Wiadomo ze gusta są różne. Myslę jednak że porównywanie tego noża do kału jest niesmaczne i nieadekwatne.

Co do mojej intencji...
Chciałem ukazać pomysłowość w zestawieniu z kunsztem. Dużo można by tu powiedzieć... i o to chodzi.
Pomyślalem że w dobie dominacji rozważań o aspektach uzytkowych noży na naszym forum, ten  odebrany bedzie jako powiew nadchodzacego weekendu. Czyli bez spięcia... łagodnie... Flower ? czemu nie... jest coś kwiatowego w tej mozaice...

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
« Odpowiedź #6 dnia: 19-01-2007, 16:52:03 »
jestem jak najbardziej za takimi nozami. zwroccie uwage na 'fileworkowane' srubki.

Offline Rambiert

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 19-01-2007, 16:54:54 »
A ja mam takie pytanie natury technicznej. Czy te wzorki na klindze jak i na bolsterach są ukute z damastu, czy pomimo samego wzoru damastu jest nanoszona patyna i robi się wzorki i kolorki jakie się chce?

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (131)
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 19-01-2007, 16:55:02 »
Nóż wykonany pięknie. Idealny do kobiecej torebki ;-). Tylko ta cena ....

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
« Odpowiedź #9 dnia: 19-01-2007, 17:03:13 »
rambiert: wzory sa normalnie wkuwane w damast, to nie jest zadne wytrawianie ich. a kolorki robia przy pomocy jakis soli azotu. mozna to w stanach bez problemu kupic, zreszta nawet dostalem kiedys wyczerpujaca ilosc informacji + zdjecia na temat tego zagadnienia od jednego mejkera zza bajora. jeno przeslac to do europy trudno, bo to srodki toksyczne.

Offline Rambiert

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 19-01-2007, 17:11:17 »
Wzory wkuwane w damast 8D to wtedy musi być dosyć pracochłonne i wymaga pewnie dużego doświadczenia w kuciu damastu. Teraz wiem, czemu takie kolorowe, jak z odpustu, zabawki tyle kosztują :dodge:

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
« Odpowiedź #11 dnia: 19-01-2007, 17:43:20 »

Wiadomo ze gusta są różne. Myslę jednak że porównywanie tego noża do kału jest niesmaczne i nieadekwatne.
.
Nie miałem na myśli, że jego estetyka jest porównywalna do estetyki stolca, o czym doskonale wiesz.

Kunszt, kunsztem, na mnie większe wrażenie zrobiły rzeźbienia w nożach z linków do rosyjskich stron od Eugene, to było po prostu piękne, cała scena, powiedzmy polowania na niedźwiedzia wyrzeźbiona w 3d w klindze. A tu...pracochłonny damast, super drogie okładzidzny, etc. ale całość jest zwyczajnie paskudna  :rzyga:

Offline cardoso5fr

• A little French Balisong Maker
  • Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
    • My personnal knives productions and my how to
Re: "Kaleidoscope"
« Odpowiedź #12 dnia: 19-01-2007, 17:49:03 »
It's a piece of art :). Not totaly my cup of tea, but the result is amazing. (and the various color in the steel are wonderfull).

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 19-01-2007, 18:09:41 »

.
Nie miałem na myśli, że jego estetyka jest porównywalna do estetyki stolca, o czym doskonale wiesz.

Odniosłem się do tego co napisałeś... Jeśli była to figura retoryczna to dotarło to do mnie dopiero teraz... Ale dość o tem...

Rosyjskie noże mają duszę... starą, słowiańską... bliską nam... wyczuwalną i zrozumiałą.
Ten zaś jest mimo pietyzmu i artu - industrialny. I nie jest to przytyk. Jest to zupełnie inna kategoria prostsza w odbiorze... po prostu inna konwencja.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 19-01-2007, 18:16:51 wysłana przez Silurus »

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
« Odpowiedź #14 dnia: 19-01-2007, 19:37:02 »
Coś jak to. Ten nóż jest dla mnie uplastycznieniem czegoś co można nazwać "poświęceniem". Jakiś człowiek siedział nad tym kto wie ile czasu, szlifowanie wsyzstkich śrubek, polerowanie jakiś zakamarków, elektroliza, kucie damastu, ehhh. Ale nie ma on dla mnie za grosz klimatu, to coś jak domino z 100 000 kostek. Ciekawe, pracochłonne ale nic ponadto.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #15 dnia: 26-01-2007, 00:52:07 »
a ten "guziczek" na rekojeści to przycisk automatu czy blokady ?
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 26-01-2007, 01:58:42 »
BArdzo mi sie opdobaja "ArtKnives". Ten jest boski. Ale za ta cene mozna kupic identycznej klasy bardzo podobne noze od TheunsPrinsloo. W PL nawet jest taki noz. Tamte maja IMHO wiecej "klimatu". Choc noze te sa piekne i MARZYLBYM o posiadaniu takiego.

Badz co badz - gadamy tutaj o "uzytkowosci" nozy, czesto zadajac nozom MAKSYMALNE obciazenie w postaci przeciecia sznurka czy kielbaski. A taki noz nie musi miec "pseudo-wytlumaczen": to jest poprostu noz artystyczny i nie SLUZY do pracy!

Dodam noz, ktory mi sie bardzo podoba - tej samej klasy. Podobny widzialem na zywo i to w babooshce!
Link tutaj
« Ostatnia zmiana: 26-01-2007, 02:05:06 wysłana przez plitkin »

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 26-01-2007, 10:07:08 »
Konwencja zbliżona, mimo motywów pierwotnych. Zestawiona jednak w wyjątkowo atrakcyjną kompozycję. Podaj więcej fotek...

Offline NAZIR

• Szef działu
  • Opinii: (25)
  • *
    • knives.pl
« Ostatnia zmiana: 26-01-2007, 11:28:49 wysłana przez NAZIR »
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 29-01-2007, 03:10:52 »
(Gwoli ścisłości nie za tą samą cenę, bo Kaleidoscope za 4200$, a te foldery od Prinsloo nie dochodzą nawet do 1000$)

Zle napisale, Nazir! Mialem na mysli, ze kupisz KILKA od prinsloo i beda to noze podobnej klasy, jednak tansze!