Reklama

Zimna dupa...

Zaczęty przez FRN, 19-01-2007, 22:14:25

FRN

...czyli dziwne zmiany w polityce COLD STEEL  :special:

a mianowicie przegladam sobie stronke CS - patrze, patrze i oczom nie wierze!

Flagowe modele CS - SRK & Recon Tanto w stali AUS8 - troszke słabo jak dla mnie  :-( Gdzie sie podział Carbon V :question:

Pojawiło sie takze klika nowych modeli:

Foldery - AK-47 (nowa wersja z G-10), Kudu (Krupp 4116 Stainless Steel)

Fixed - NATCHEZ BOWIE (fajowa cena  :P), CANADIAN BELT KNIFE, FINN BEAR, ROACH BELLY, CORSICAN...

Zainteresowanych zapraszam do źródła tych wiadomosci ;)


Lothian

Ja pierdziele! Carbon V q w ogóle zniknął z ich produkcji! :cry: Teraz jest albo taniocha, albo drożyzna. Bardzo dziwne... :special:

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Vercengetoryx

Ten nowy skandywan zapowiada się ciakawie, pewnie będzie w necie po 12-15$. Stal kto wie jaka, rękojeść zytel, pochewka aniutka cordura, no ale fajny patent na tani nóż w teren.


yossar

zmiany w polityce firmy dość drastyczne
mnie się nawet podobają takie foldery jak spectre, stal chyba dobra (niewiele wiem na temat San Mai), ale po pierwsze cena :( a po drugie zastanawia mnie wykończenie, dbałość o detale;

strasznie mnie ciekawi jak wypadnie SRK z AUS8 w porównaniu do starego z CarbonV

nie myślałem, że nastaną takie czasy, w których jakikolwiek folder od CS'a przebije ceną np. sebenze


kali

#4

aaa czy to nie ma związku z upadkiem Camillusa? szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy upadł, czy dogorywa... ale to on robił noże z Carbon V dla CS.
przeszli z Carbon V (Camillus) na SK-5 (Japonia o ile dobrze kojarzę).

Natchez bowie kojarzy mi się raczej z Musso bowie...  :?

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Ripper

Oż w morde. Trza było brać SRK puki byłą okazja. Ale ja tego ni w ząb nie rozumiem, jaka by polityka firmy nie była noże robili przyzwoite, a nawet więcej.

Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Pele76

Cytat: Ripper w 20-01-2007, 10:46:17

Oż w morde. Trza było brać SRK puki byłą okazja. Ale ja tego ni w ząb nie rozumiem, jaka by polityka firmy nie była noże robili przyzwoite, a nawet więcej.

Tak ostro to chyba nie bedzie z kupnem SRK w wersji z Carbon V... Nawalili tego z pewnoscia cala kupe, wiec w sprzedazy bedzie jeszcze ladny kawalek. A co do nowej stali, nie ma co jeszcze stekac, bo moze i na lepsze wyjdze... Poczekamy na pierwsza recke kogos z nowym SRK.

Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

  Albert Einstein



8,5/19

Ripper

Jakoś strasznie się nie przejmuję mozeliwe że CS znajdzie innego podwykonawcę . A tak naprawdę to nie tyle srk mi żal co miałem chętkę na ODĘ albo UWK.
A jeszcze dwa dni temu bodajrze wchodziłem na ich strone i wsio wporządku było. No nic wybiera się BM i jedzie się dalej :D

Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Lothian

Cytat: kaligula w 20-01-2007, 09:36:35

aaa czy to nie ma związku z upadkiem Camillusa? szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy upadł, czy dogorywa...

KUR...! Co więc będzie z Beckerem???
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Mikko

#9

Szkoda SRK... Spieszmy sie kupować stare dobre noże...Tak szybko odchodzą :(... wkurza mnie że firmy wycofuja swoje dobre produkty i zastepują czasami jakimś szajsem.

Musze sie załapac na Beckera.....Przeważnie na stronach internetowych teraz jest niedostepny albo dostawa w drodze. Ale ponoc ma byc po koniec stycznia.

Cytat: gpw na budo

Jesli chodzi o Camillusa i przy okazji BRKT to klopoty sa juz znane od prawie roku z tym ze kompania zwolnila lub odeslala na layoff wieksza czesc zalogi z wydzialow produkujacycn narzedzia i i elementy maszyn przemyslowych bo Camillus i BRKT to nie tylko noze. Ponadto wiekszosc nozy w tym momencie tej firmy trafia bezposrednio do odbiorcow z militaryzowanych czyli krotko idzie na wyposazenia amerykanskiej armi bo chlopaki w iraku duzo zelastwa potrzebuja. Szczegolnie modele BK7 .To samo tyczy sie np Cold Steel gdzie przykladowo model SRK w tym momencie idzie praktycznie tylko do Iraku i nnych miejsc gdzie stacjonuja wojska amerykanskie.Jednak w tym momencie praktycznie noza Camillusa sa niedostepne. Mozna czasem jeszcze gdzies cos znalesc jednak sa to ostatnie sztuki.Dominatory zniknely praktycznie w 100%.Czy firma podniesie sie trudno powiedziec jednak na dzien dzisiejszy niewiele na to wskazuje,
Natomiast wiem ze na przelomie stycznia beda dostepne wciaz poszukiwane modele Beckera BK11 i BK7.


graf

W ten sposób globalizacja w swym negatywnym dotyka także nas - już wkrótce noże made in USA będą prawdziwą elitą. Dostępną dla wybranych.
Ale że camillus ma się  kiepsko mimo zamówień wojskowych to dziwne. Możliwe że to własnie te zamówienia są źródłem braku carbon-v na rynku cywilnym.
Pozytywny aspekt tej sytuacji - po wojnie kiedy żołnierze wrócą do homeland'u będą musieli te wszystkie bk&t i SRK sprzedać na ebay'u :)

Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

demon

Cytat: graf w 23-01-2007, 11:12:17

Pozytywny aspekt tej sytuacji - po wojnie kiedy żołnierze wrócą do homeland'u będą musieli te wszystkie bk&t i SRK sprzedać na ebay'u :)

za 10-20 lat ?

;-)

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

Pele76

Cytat: demon w 23-01-2007, 11:18:25

Cytat: graf w 23-01-2007, 11:12:17

Pozytywny aspekt tej sytuacji - po wojnie kiedy żołnierze wrócą do homeland'u będą musieli te wszystkie bk&t i SRK sprzedać na ebay'u :)

za 10-20 lat ?

;-)

Nie, co 6 miesiecy!

Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

  Albert Einstein



8,5/19

demon

Ale noże pewnie zostają ...

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

Pele76

Zalezy! to tak samo jak mundury i buty...
Czesto widzialem w domach amerykanskich zolnierzy i na kompaniach, co sie walalo po szufladach... Nie jeden by kisiel w gaciach upuscil widzac te cuda.
Jako ze praca ktora kiedys wykonywalem dla armii amerykanskiej w niemczech, byla zwiazana w dosc duzej czesci z przeprowadzkami, to pakowalem tyle dobrobytu, ze szok.
Tak wiec po szufladach wala sie historia wszelkich misji jakie zaliczyli do tej pory... z kupy rzeczy mozna jeszcze zbierac piaski pustyn na ktorych byly nozyki... Czy je sprzedaja na ebayu? nie wiem... Jakies tam zawsze trafiaja,ale kto je sprzedaje?? Nie wiem.
Ale powiem, ze jakos SRK nie byl czestym gosciem w tych malych skladzikach, nie bylo go tez przy oporzadzeniach jakie pakowalem... Widzialem go chyba ze dwa razy, ale na tyle nozy co przeszlo przez moje raczki, to jest naprawde znikomy procent.
Faktem jest, ze maly procent z tych ludzi u ktorych bywalem to byli zolnierze ze SF, ale noze mial kazdy :P

Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

  Albert Einstein



8,5/19

FRN

#15

Wracajac do tematu...

Carbon V odchodzi (sprawka Camillusa), natomiast pojawia sie (co widac na stronce) SK-5 - jest to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe! Szkoda tylko ze np: SRK zamiast dostac leprza stal lub na tym samym poziomie, jest obecnie w ofercie z AUS-8  :? I własnie ta decyzja mnie zastanawia i sadze ze jest zupełnie nie trafiona  :/

Kolejna sprawa  :special: na która zwrócił uwage Lothian to akcja z przedziałem cenowym w aktualnej ofercie - oczywiscie te tanie nozydła znajda nabywców, ale cena np: NATCHEZ BOWIE ( 599.99 $ - przecierz za ten cash wyrwac mozna zajebistego customa  :dodge: )

Nie ukrywam ze lubie ta firme i mam do niej pewien sentyment. W koncu moj pierwszy "powazny" nozyk był własnie z CS'a!

Chyba ponownie kupie dobrego, starego SRK bo to dobry nozyk był  ;-)

EDIT: Widzieliście nowe maczety  :question: KOPIS MACHETE - wizualnie całkiem fajna.


Mr_Twinkle

K..wa, czytałem ten wątek, a założyłem wyżej taki sam nowy. Rano było... Mea  culpa  :(

Zmiany są potrzebne dla samego marketingu choćby, ale lepsze jest wrogiem dobrego i  i SRK skopali.

Szkoda, że Lynn Thompson nie decyduje na zmianę pochew  w na takie, co by  nie tępiły ostrza. Nie musiałbym nosić tego noża w pochewce od allegrowego Foxa.   


Fred

Cold Steel za 600 baksów...Brzmi jak kiepski dowcip.
SISU fajny ale cena też chora.
Za taką kasę można dorwać bardzo dobrego kutego bowie od jakiegoś mniej znanego MSa.

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

mgr_scout

A mogli dać D2 w zastępstwie za CarbonV a nie jakieś AUS8  :dead: :frown:

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek ,,Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa."

FRN

Cytat: mgr_scout w 23-01-2007, 13:14:31

A mogli dać D2 w zastępstwie za CarbonV...

To by było pikne  :slini: