Reklama

smarowanie folderkow

Zaczęty przez shaft, 22-01-2007, 21:13:43

kostek.ok

#620
Cytat: s4kron w 24-09-2019, 10:42:47

Ja do tej pory używałem smaru maszynowego ale widze po tym temacie, że nie był to dobry pomysł. Mam w domu olej do łańcuchów Shimano grafitowy - czy myślicie że będzie to coś pokruju tego XG MOMENTUM?

Grafit jest na sworznie , żeby się nie wycierały pod dużym obciążeniem , do noża to raczej nie ma sensu , i płynność pracy raczej nie będzie za dobra , zaraz ktoś Ci jeszcze napisze o szkodliwości tego specyfiku , lepszym rozwiązaniem jest olej silnikowy pierwszy lepszy , albo nawet przekładniowy , tylko że trochę brzydziej pachnie , ja teraz używam Motorexa do motocykli , bo taki mi wpadł w łapy , dla mi taki wystarczy do scyzoryków i folderów z podkładkami z brązu fosforowego , z łożyskami nic nie mam i nie chcę .


s4kron

#621

No ja nabyłem właśnie Maserina Police i on na łożyskach jest. Z ciekawości rozłożyłem żeby zobaczyć co i jak i pomyślałem żeby może posmarować ale teraz to nie jestem pewny czym i czy to w ogóle dobry pomysł. Zostało mi z 0.7l oleju elf 5w40 z wymiany spróbować tego?


kgrzesiek

Grafitowy nie bardzo. Ogólnie rowerowe bywają lepkie, mają się trzymać ogniw łańcucha. Spokojnie daj tego elfa. Odrobinę oczywiście. Nie utop całych koszyczków z kulkami.


s4kron

Ok spróbuję tego elfa, czy jest sens kupować XG MOMENTUM?


kostek.ok

Cytat: s4kron w 24-09-2019, 20:54:08

Ok spróbuję tego elfa, czy jest sens kupować XG MOMENTUM?

Daj Elfa , nie zaszkodzi , 5W40 to jest dosyć rzadki olej , jak będą jakieś problemy z płynnością pracy , to kupisz XG MOMENTUM , tylko delikatnie z dozowaniem , kropla to pewnie za dużo , na 2 łożyska i oś ? jak dasz 2 krople to będziesz wycierał .


s4kron

Zrobię jak mówisz, mam jeszcze jedno pytanie czy na podkładki z fosforobrązu też mogę dać tego elfa?


kostek.ok

Cytat: s4kron w 24-09-2019, 23:49:04

Zrobię jak mówisz, mam jeszcze jedno pytanie czy na podkładki z fosforobrązu też mogę dać tego elfa?

Oczywiście , na fosforobrąz jak najbardziej , wystarczy że składając nóż , będziesz miał lekko tłuste podkładki , ale najlepiej po ćwierć kropli na jedną  i drugą podkładkę i rozruszać , oczywiście na skręconym folderze , czasami wydaje mi się , że folder chodzi jeszcze płynniej jak po smarowaniu poleży kilka godzin , pewnie olej dociera wszędzie ?


s4kron

Dzięki za pomoc, dziś lub jutro wezmę się za to i o efektach poinformuję.


horzuff

A jeśli nie będzie dobrze działał na oleju silnikowym, to zastanów się nad czymś typu oliwka Victorinoxa albo olejek jojoba z apteki, bo one przynajmniej są jadalne jako tako. Ja bym osobiście krygowałbym się kroić bułkę nożem z 5W40 na osi xD


s4kron

Słuszna uwaga nie pomyślałem o tym z tej strony - dzięki.


coolber

Zachęcony pozytywnymi opiniami, kupiłem XG Momentum i posmarowałem nim swoje foldery. Śmigają aż miło. Jedyna moja uwaga to, że mimo informacji "Nietoksyczny i bezzapachowy" czuć go zapachem podobnym do oleju silnikowego, więc trzeba dozować z umiarem (o czym już pisali koledzy) bo nie chciałbym mieć tego na kanapce ;) Ale właściwości smarne na duży +, więc polecam.


ej_ty_bagieto

W porównaniu np. do Ballistol-u to XG jest rzeczywiście bezzapachowy :D :rotfl:

Elo Mordeczko

s4kron

Ja zdecydowałem się na olej od victorinoxa jak nie bedę zadowolony to pomyśle o tym XG Momentum. Dziś powinienem odebrać ten olej to przesmaruje i dam znać co i jak.


złomiarz59

Cytat: s4kron w 01-10-2019, 11:44:06

Ja zdecydowałem się na olej od victorinoxa jak nie bedę zadowolony to pomyśle o tym XG Momentum. Dziś powinienem odebrać ten olej to przesmaruje i dam znać co i jak.

Mam obydwa te olejki ,victorinox jest bardziej gęsty - na pewno z każdego będziesz zadowolony.


s4kron

Dziś w końcu znalazłem chwilę i posmarowałem foldery olejem od victorinoxa, jestem bardzo zadowolony z efektu. Sam olej dość gęsty bardzo dobrze się go nakłada/dozuje, bezzapachowy. Nie używałem innych tu polecanych specyfików ale olej od victorinoxa mogę śmiało polecić.


Subin

Ja używam smaru syntetycznego pod dumną nazwą Knife Oil. Udało mi się za jego pomocą ożywić stareńkiego sprężynowca, więc nie narzekam.
A do głowni czasem jeszcze stosuję Ballistol.


GarbatyAnioł

Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

marcin90-70

Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

ej_ty_bagieto

@marcin90-70  jak się ma  KPL do Nano-Oil? Co lepsze?

Elo Mordeczko

marcin90-70

Cytat: ej_ty_bagieto w 17-04-2020, 11:15:32

@marcin90-70  jak się ma  KPL do Nano-Oil? Co lepsze?

Jeden pies :) KPL ładnie pachnie.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace