Autor Wątek: smarowanie folderkow  (Przeczytany 69786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piomic

• Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: smarowanie folderkow
« Odpowiedź #580 dnia: 14-05-2019, 10:06:45 »
na wypustce gdzie mam liner lock i jest tak akuleczka która wchodzi w zagłębienie głowni po pełnym otwarciu
Po co taki karkołomny opis? Ta część ma nazwę.

Offline oliver87

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #581 dnia: 14-05-2019, 11:27:47 »
Jak widzisz po postach jestem nowym użytkownikiem i nie mam pełnej wiedzy ale staram się dzielić praktycznym doświadczeniem. Ale najlepiej coś przypiąć od razu i mądrością błyskać żeby polską mentalność utrzymać.

Offline kgrzesiek

• Opinii: (320)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #582 dnia: 14-05-2019, 11:39:30 »
Specyficzne chrobotanie mogło występować na skutek za mocnego skręcenia piwota (ta śruba która trzyma głownię między okładkami). Smar łożyskowy do łożysk kulkowych na trochę się sprawdzi, ale syf z kieszeni, okruchy i inne drobinki będą do tego lgnąć, zorcierać się i z czasem zrobi się syfiasta maź. Do łożysk ślizgowych jakimi są podkładki smar łożyskowy może nie zadziałać odpowiednio.
Prościej jest wyregulować nóż na łożyskach kulkowych niż podkładkach.
Głownia powinna się huśtać nie mając luzów.
Dlatego wyżej pytałem czy te specyfiki nie kleją. Smar łożyskowy zacząłby kleić. (Ja obecnie wszystkie noże mam na podkładkach).

Offline mar3

• Opinii: (135)
  • Użytkownik knives.pl
    • latarki
« Odpowiedź #583 dnia: 14-05-2019, 11:47:58 »
Nie bardzo rozumiem w czym problem. Jest zajefajny olejek, noże po nim śmigają jak głupie, Ostrze lata swobodnie w sensie że nic się nie klei. Nooo ale olej jak olej - wiadomo, że coś tam się do niego przyklei.

Zapytam jeszcze raz - jaki problem umyć od czasu do czasu nóż (albo odkurzyć kieszeń  :rotfl:) i ponownie zakropić świetną oliwka?

To tak, jakby narzekać, że trzeba ostrzyć ;)

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #584 dnia: 14-05-2019, 11:58:08 »
Ja odpowiem za siebie. Kupiłem już nie jedną używkę, która nie latała swobodnie, tylko opadała w zwolnionym tempie, jakby hamowana. I wiem, że poprzedni właściciele stosowali właśnie te super oliwki.
Jakoś specjalnie zboczony nie jestem na punkcie "mechaniki", ale fajnie jak strzał kciukiem zatrzymuje klingę na stop pinie, a nie w połowie drogi, gdzie czasem rozpęd palucha potrafi jeszcze liznąć kt i zmodyfikować linie papilarne.
W sumie kiedyś po czyszczeniu PM2 nie nasmarowałem niczym i po wyregulowaniu chodziła rewelacyjnie przez dwa lata. Nie trzeba było ponownie rozkręcać, tylko przetrzeć chusteczką higieniczną, a na resztę dmuchnąć.
Od jakiegoś czasu po rozkręceniu foldera psikam Brunoxem na ręcznik papierowy, kładę na nim podkładkę, przekładam na piwot i tyle smarowania.
Zupełnie wystarczy na długo.

Offline oliver87

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #585 dnia: 14-05-2019, 12:06:38 »
Specyficzne chrobotanie mogło występować na skutek za mocnego skręcenia piwota (ta śruba która trzyma głownię między okładkami). Smar łożyskowy do łożysk kulkowych na trochę się sprawdzi, ale syf z kieszeni, okruchy i inne drobinki będą do tego lgnąć, zorcierać się i z czasem zrobi się syfiasta maź. Do łożysk ślizgowych jakimi są podkładki smar łożyskowy może nie zadziałać odpowiednio.
Prościej jest wyregulować nóż na łożyskach kulkowych niż podkładkach.
Głownia powinna się huśtać nie mając luzów.
Dlatego wyżej pytałem czy te specyfiki nie kleją. Smar łożyskowy zacząłby kleić. (Ja obecnie wszystkie noże mam na podkładkach).

Dokładnie sprawdzałem regulację. Chrobotanie puszczało kiedy robił się minimalny, wręcz mikro blade play. Nawet na zbyt mocnym skręceniu piwotu głownia otwiera się lepiej niż na takim samym skręceniu ale wcześniej posmarowaniu oliwą do maszyn.

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #586 dnia: 14-05-2019, 12:13:41 »
Spoko, obserwuj. Każdemu coś innego :-)
Jak pisałem wyżej, nie raz zresztą. Nie przemawia do mnie smar łożyskowy jak i oliwki.
Ważniejsze jest bdb spasowanie linerów z podkładkami i głownią. Jak wszystko jest proste to i na symbolicznej ilości Brunoxa lekko chodzi.
(Ten Brunox został mi po zajawce rowerowej i jeszcze się nadaje)

Offline oliver87

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #587 dnia: 14-05-2019, 12:39:07 »
Wiadomo - u każdego jest sprawdzona technika. Mnie akurat działa najlepiej ta. Gdybym miał inny środek który równie dobrze działa również bym go wymienił. Akurat stosowałem to co miałem pod ręką, oliwę do maszyn, olejek Johnsona i smar do łożysk. Osobiście też uważam że spasowania są ważniejsze niż smary :)

Offline mar3

• Użytkownik knives.pl
    • latarki
« Odpowiedź #588 dnia: 14-05-2019, 20:55:53 »
Zostały mi 3 strzykawki ( to są strzykawki 3ml z gumowym tłoczkiem), mogę nalać XG Momentum i wysłać po kosztach dostawy ( 7zł prio polecony w kopercie), no jak ktoś chce sobie przetestować, a zwłaszcza @kgrzesiek :) to ja chętnie się podzielę

chyba, że ktoś z mojej okolicy to zapraszam po oliwkę :)

* jak będę w aptece to kupię więcej strzykawek
« Ostatnia zmiana: 14-05-2019, 21:00:58 wysłana przez mar3 »

Offline Essefer

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #589 dnia: 14-05-2019, 21:18:12 »
Zostały mi 3 strzykawki ( to są strzykawki 3ml z gumowym tłoczkiem), mogę nalać XG Momentum i wysłać po kosztach dostawy ( 7zł prio polecony w kopercie), no jak ktoś chce sobie przetestować, a zwłaszcza @kgrzesiek :) to ja chętnie się podzielę

chyba, że ktoś z mojej okolicy to zapraszam po oliwkę :)

* jak będę w aptece to kupię więcej strzykawek
Ja bym poprosił jak mogę. Właśnie się zastanawiam nad zakupem, a jak byś poratował to bym wiedział czy warto?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Offline mar3

• Użytkownik knives.pl
    • latarki
« Odpowiedź #590 dnia: 14-05-2019, 21:21:12 »
Ja bym poprosił jak mogę. Właśnie się zastanawiam nad zakupem, a jak byś poratował to bym wiedział czy warto?

Pisz na pm,

została ostatnia strzykawka - poczekam na @kgrzesiek bo on najczęściej pytał o oliwkę

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #591 dnia: 14-05-2019, 21:53:31 »
Pisz na pm,

została ostatnia strzykawka - poczekam na @kgrzesiek bo on najczęściej pytał o oliwkę
Dobra już nie potrzebuje, mój druh @marcin90-70, uświadomił mi że ja mam od niego te xg momentum i cały czas smaruje nim noże :):):)

Offline maba

• Opinii: (556)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #592 dnia: 14-05-2019, 21:55:45 »
Bardzo super olejek do wszystkiego. Do tej pory też używałem Brunxa, teraz XG :D

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #593 dnia: 14-05-2019, 22:37:24 »
Pytałem, pytałem, ale chyba się nie przekonam do olejków. Podziękuję bardzo.

Online Makaronowy

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (8)
  • **
« Odpowiedź #594 dnia: 14-05-2019, 23:04:45 »
@mar3 aktualne jeszcze? Bo nawet te 18 ml to trochę za dużo jak na moje potrzeby.

Offline mar3

• Użytkownik knives.pl
    • latarki
« Odpowiedź #595 dnia: 14-05-2019, 23:06:58 »
@mar3 aktualne jeszcze? Bo nawet te 18 ml to trochę za dużo jak na moje potrzeby.

Tak, ostatnia dla Ciebie jak coś. Daj adres na pm

Offline FORESTER1973

• Opinii: (102)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #596 dnia: 15-05-2019, 06:47:02 »
Długotrwałe przechowywanie olejków w strzykawkach z gumowym/silikonowym tłoczkiem powoduje,że tłoczek "puchnie",mięknie od oleju i są problemy żeby go przepchnąć.
Później ,po nacisku, wypływa kropelka lub wytrysk  ;P ale powstałe ciśnienie powoduje wyciekanie olejku.
Polecam zwykłe strzykawki i cofnięcie tłoczka.
"Posmarowałem" tak sobie pół szuflady.

Offline Amok

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • AMK CUSTOM KNIVES
« Odpowiedź #597 dnia: 15-05-2019, 21:51:58 »

Mam i ja, testujemy  :D

Offline domingez

• Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #598 dnia: 16-05-2019, 13:18:29 »
Dzieki uprzejmosci kolegi @mar3 dzis otrzymalem zestaw gotowy do smarowania. Doszla mi rowniez Daiwa reel oil, napalony zakroplilem daiwa pm2ke, bo ta odebralem jako pierwsza. Musze przyznac ze naprawde dobrze smaruje, noz sam wylatuje z reki gdy odpala sie ostrze z kciuka ;) pocioram kilka dni i kropne xd. Dzieki mar3!

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Sami się rodzimy, sami umieramy.

Offline Essefer

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #599 dnia: 16-05-2019, 13:28:36 »
Dzieki uprzejmosci kolegi @mar3 dzis otrzymalem zestaw gotowy do smarowania. Doszla mi rowniez Daiwa reel oil, napalony zakroplilem daiwa pm2ke, bo ta odebralem jako pierwsza. Musze przyznac ze naprawde dobrze smaruje, noz sam wylatuje z reki gdy odpala sie ostrze z kciuka ;) pocioram kilka dni i kropne xd. Dzieki mar3!(Obrazek został usunięty z cytatu.)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Jestem ciekawy co będzie lepsze. Ja jakoś w swojej subiektywności nie potrafie powiedzieć co lepiej smaruje jojoba, xg, czy olejek z militaria.pl .