Autor Wątek: mocowanie uchwytu wiertarskiego  (Przeczytany 2710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tui

• knifemaker
  • Opinii: (6)
  • *
mocowanie uchwytu wiertarskiego
« dnia: 30-01-2007, 21:39:19 »
Potrzebuję zamontować uchwyt wiertarski na szlifierce stołowej fi wałka 14, fi gwintu 12. Może znacie jakieś patenty jak to zrobić?

Offline Traper

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • Nóż, siła i koniec spokojnie topniejacy w świetle!
Odp: mocowanie uchwytu wiertarskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 31-01-2007, 08:49:51 »
Witam ! Może za pomocą tulejki  nakreconej na wał szlifierki i zakonczonej gwintem lub stożkiem, tyle ze gotowych  nie ma, trza by dorobic. Tyle ze calośc bedzie mocno odstawac od szlifierki i może bic na boki a to juz niebezpieczne, moze sie urwac albo cos w tym stylu.
Pozdrawiam Waldek.
Pozdrawiam Waldek

Offline Tui

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 31-01-2007, 22:48:55 »
Kurcze już się ucieszyłem bo dostałem uchwyt wiertarski z gwintem wew. 1/2 cala, nakręca się ale niestety nie można go zacisnąć. Może ktoś się orientuję jak norma określa gwinty uchwytów. Chciałem sie zorientować bo w sklepie nie są w stanie mi odpowiedzieć czy są produkowane z gwintem metrycznym np 12 mm. 1/2 cala to troszkę więcej i może dlatego się nie zaciska, a tak mnie zastanawia to  dziwne aby u nas obowiązywały standardy calowe.

Offline Misza

• Raczej cienki
  • knifemaker
  • Opinii: (9)
  • *
  • ---- Dawniej A`te ----
« Odpowiedź #3 dnia: 31-01-2007, 22:55:35 »
Tokarkę robisz?
MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Offline Tui

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 01-02-2007, 07:51:36 »
nie, nie tokarke po prostu czasem by sie coś takiego przydało do mocowania ściernicy trzpieniowej lub (chyba bardziej) do robienia spławików na rybki itp. ale zagwozdke mam niesamowitą bo 12 mm to prawie 1/2 cala czemu się nie chce zacisnąć? Nie chce wklejać na zadną żywicę bo to i niebezpieczne i napewno bicie będzie miało. Może ktoś wie w jakich rozmiarach gwintów są produkowane uchwyty wiertarskie lub jak to przewidują normy?

Offline Traper

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • Nóż, siła i koniec spokojnie topniejacy w świetle!
« Odpowiedź #5 dnia: 01-02-2007, 08:18:40 »
Słuchaj a może  za głęboko wkręcasz ten uchwyt na oś szlifierki? jesli tam jest otwór przelotowy(w uchwycie) to wkrecając go głęboko moze blokowac szczęki uchwytu.  A swoją drogą to szlifierka na osi ma gwint metryczny? bo jesli tak to nie spasujesz calowego na uchwycie z metrycznym na szlifierce. Wkreci sie tylko kawalek i pozniej na wskutek niezgodnosci skoku gwintu zablokuje. 
Pozdrawiam Waldek.
Pozdrawiam Waldek

Offline Tui

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 01-02-2007, 09:54:55 »
z małymi oporami wkręca się cały ale nie można zacisnąć gwintu

Offline Piotr aka Cypis

• Sceptyk i dopierdalator
  • FT Member
  • Opinii: (56)
  • Sceptyk i dopierdalator
« Odpowiedź #7 dnia: 01-02-2007, 12:07:18 »
O ile pamiętam gwinty calowe mają inny skok niz metryczne - nie wiem jaką masz długość gwintu ale powiniemn się po iluśtam milimetrach zblokować.
Jego "calowość" łatwo chyba sprawdzić kupując mufę z gwintem  1/2 w dowolnym hydraulicznym.
Piotr aka Cypis

Offline Tui

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 01-02-2007, 15:40:32 »
Ta blokował się lekko ale i nakręcał dalej nie niszcząc samego gwintu. Juz ktoś mi powiedział że uchwyty wiertarskie mają 1/2 cala tzn wg miarki metrycznej 13 mm (tak na jakimś pudełku było) i co ciekawe mierzyłem fi 2 gwintów w sklepie i topex miał 12,75 mm (gwint w uchwycie) a jakaś polska produkcja też oznaczona 1/2 miała 12,45mm czyli tez za dużo. Wyjście chyba jest jedno albo wkleić na zielony locktite ale może mieć bicie albo dać se siana.