Autor Wątek: ROSArms Fox-2 [Fundusz Testerów]  (Przeczytany 5534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
ROSArms Fox-2 [Fundusz Testerów]
« dnia: 01-02-2007, 11:48:04 »
Zapraszam do lektury nowego testu, nietypowego u nas noża firmy ROSArms - Fox-2.

Dziękuję autorowi za czas i podzielenie swoimi wrażeniami, zachęcam wszystkich do zadawania pytań i dyskusji na temat :-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline kiedi

• Moderator
  • Opinii: (76)
  • *
  • miniaturyzator
Odp: ROSArms Fox-2 [Fundusz Testerów]
« Odpowiedź #1 dnia: 01-02-2007, 13:05:00 »
Szczerze mówiąc sądząc po fotkach spodziewałem się jeszcze słabszych wyników. W końcu przy sporej grubości klingi mamy niski szlif, który zgodnie zresztą z profilem ostrza nadaje się bardziej do wbijania, i takiego testu mi zabrakło, pozatym wiem już chyba wszystko co chciałem o tym nożyku
Ja nie knifemaker, ja tylko noże dłubie

Moje pisaniny dla B&A   http://chomikuj.pl/kiedi/B*26A

moja stronka na facebooku: https://www.facebook.com/KiediKnivesAndOthers

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #2 dnia: 01-02-2007, 13:08:45 »
W końcu przy sporej grubości

:dodge: 4 mm to gruba klinga? Znam grubsze, z niższym szlifem, ktore dobrze tną.
Wydaje mi się, że tutaj największą rolę grał potworny kąt ostrza i grubość głowni przy nim, a nie maksymalna szerokość grzbietu...
pozdrawiam
pecado

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #3 dnia: 01-02-2007, 13:20:31 »
cholera a tak ładnie wyglądał

dzięki kotwic za teścik
cholera przyznam że więcej sie spodziewałem po ruskim lisku - no ale teraz czekać na passarounda i samemu poprobować kak eta rabotajet ;-)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (131)
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 01-02-2007, 16:09:19 »
cholera a tak ładnie wyglądał
dzięki kotwic za teścik
cholera przyznam że więcej sie spodziewałem po ruskim lisku - no ale teraz czekać na passarounda i samemu poprobować kak eta rabotajet ;-)

Nic dodać nic ująć. Nóż ładny ale na niego nie głosowałem. Chętnie zobaczę jak się nim pracuje w ramach PA.
Oglądając fotki podoba mi się długa rękojeść, dziurka na linkę bez tulejki hmmm to mi się mniej podoba, umieszczenie linki jak w którymś kopromedzie tez mi się nie podoba, klinga jest wizualnie elegancka ale z testów wynika, że nie specjalnie do cięcia i na koniec ricasso zbyt duże moim zdaniem.
Ciekawym jeszcze jak to jest ze stalą. Ma być odpowiednikiem BG42 a jak się to ma prawdziwej BG42?

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #5 dnia: 01-02-2007, 16:13:28 »
Ciekawym jeszcze jak to jest ze stalą. Ma być odpowiednikiem BG42 a jak się to ma prawdziwej BG42?
Wydaje mi się, że to trudno będzie wprost stwierdzić - trzeba by pożyczyć coś z BG42 i pomęczyć oba, porównując.
Znasz chętnego do pożyczenia celem pracy nożydła z BG42? ;-)
pozdrawiam
pecado

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (131)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 01-02-2007, 16:23:16 »
[Wydaje mi się, że to trudno będzie wprost stwierdzić - trzeba by pożyczyć coś z BG42 i pomęczyć oba, porównując.
Znasz chętnego do pożyczenia celem pracy nożydła z BG42? ;-)

Niestety nie znam ale może ktoś z FT w ramach PA będzie miał np Mili LE. Uprzedzając zdaję sobie sprawę, że należałoby znaleźć nóż o zbliżonych parametrach głowni do Foxa z BG42 a to jest chba awykonalne  :(

Offline Vercengetoryx

• Quant4life
  • sheathmakers
  • Opinii: (87)
« Odpowiedź #7 dnia: 01-02-2007, 18:54:50 »
Ehhh, śliczny nóż, bardzo dobre materiały, obiecujący szlif i krawędź tnąca, która niszczy wszystko. Widać nie tylko amerykanie mają z tym problem  :x

Wielkie dzięki za opis  :-)

Offline logan

• FT Member
« Odpowiedź #8 dnia: 01-02-2007, 22:44:08 »
Fajnie wygląda na zdjęciach szczególnie tych sklepowych ,dobrze że ktoś wyprowadził mnie z błędu,szczególnie ten otwór na linke mnie poraża .
BTW recka pierwsza klasa
Los sprzyja gotowości umysłu.......

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 02-02-2007, 00:01:24 »
Doczekalem sie recki.
Teraz napisze co rosjanie mysla o tej firmie...
Ze wszystkich rosyjskich firm akurat ta firma cieszy sie NAJGORSZA opinia.
Zaznaczam: ja nie posiadam ich noza: ja tylko czytalem fora. Ludzie pisza, ze zdarzaly sie bardzo zle partie (chodzilo glownie o obrobke termiczna). Fabryczna jakosc ostrzenia tez sporo narzekan zebrala.

Tlumacze niektore watki z rosyjskojezycznego forum (zarowno pozytywne, jak i negatywne) uwagi:
- terre: "kiepscizna. Nie pakuj sie w Rosoruzhye".

- Stockmann: "miejcie na uwadze: to, co kupisz moze ZNACZNIE roznic sie od tego co widziales na FOTO na ich stronie... Ogolnie jakosc przecietna, a cena zbyt wysoka jak na ta jakosc". I ten sam uzytkownik dalej: "na nozach o grubosci glowni ok. 5-6 mm zbyt gruba KT, wiec nie nadaja sie do ciecia".

- pehota: "Rosoruzhye gowno, stal - plastelina".
Ktos mu na to "110x18 plastelina? Watpie".
- pehota: "Nie wiem na jaka stal trafilem, ale mam ih "fox-a" dlugiego i na ubieglorocznych targach go wymienilem. A i tak "plastelina". Dalej juz mi sie nie chce wymieniac".

- paradoks: "Ja bym nie narzekal az tak: kuilem od nich z 5 nozy jako wzory na targi. Przy okazji korzystalem z nich. Zachwytow nie mialem, ale i nie rpzeklinalem. Tna mniej-wiecej dokladnie "za swoja cene". Jeden nawet sie spodobal "bo dobrze wywazony".

- 100Rozh: "Ogolnie rzecz biorac jakosc jest zadowalajaca. jednak problemem jest brak stabilnosci. Stal 110x18 na mojej "rzutce" zahartowanej na 57 HRC - dziubek nie odpadl, pomimo, ze wszyscy mowili ze tak sie wlasnie stanie..."

- Nur: (temat dotyczacy rozpoczecia sprzedazy wyrobow tej firmy w stanach): "Eh.. Panowie! I tak Image Rosji ponizej najgorszego mozliwego poziomu, to przynajmniej zawsze nasza BRON byla szanowana. A teraz wyobrazcie sobie: w USA kuio ROSARMS i TAKIE GOWNO to sie okaze!! Przeciez oni nie zrozumieja, ze "ROSARMS" to nie "ROsyjska Bron" i stwierdza, ze nawet w tym zaczelismy dupy dawac".

- The Goblin "No nie wiem... Rosoruzhye ma zbyt wiele "brzydali" wsrod swoich modeli. Nawet jezeli jakosc jest w miare, to w wiekszosci przypadkow design jest oprostu biedny. Bierzesz do reki: "i niby wykonany  niezle, ale po jaka cholere poptrzebny mi "wykastrowany" noz? Albo waskie szlify na grubej klindze? A "wygoda" rekojesci - w ogole oddzielny temat. Osobiscie nie podoba misie 3/4 ich produkcji"

- 100Rozh: (w odpowiedzi na powyzsze): "Zgadza sie, 3/4 produkcji skierowane jest do odbiorcy nie obarczonego dobrym gustem oraz do tych, co kuuja noz po raz 1 w zyciu bez wczesniejszej konsultaji ze "starym wyjadaczem". Ale 1/4 pozostaje dla NAS".

- al888: "Jest para ciekawych modeli. Jednak problem z jakoscia: wg informacji na tym forum oraz na innym znanym - stal w ogole do niczego. Mowili nawet, ze chinczykami otrafili zestrugac ja czasem"
Odpowiedz na to: 100Rozh: "A ja mam w miare ok: 57 jednostek. Ale dlugo meczylem sprzedawcow zeby mi 45 nie wepchneli".

- Nur: "Mniej-wiecej ok. 9 miesiecy temu z glupoty zamowilem jeden z nozy (najmniejszy "poputchik". Nawet z nayleniem zlota (na prezent). Jak dostalem - bylem w szoku: przez cala klinge oraz nawet przez zloto przechodzily tzw. "komety" (ci cosie znaja na metalurgii zrozumieja mnie (ja napewno nie wiem o co chodzi - plitkin). Z odrobina smutku wzialem Vicking Norway i zadrapalem nim ten nowy noz. Pozniej zestrugalem tym vickingiem troche blachy "oputchika", olalem go, zapolerowalem pasta i srzedalem. Prezentowac takie cos sie nie odwazylem. Co ciekawe: z fabryka przed zakupem dlugo gadalem o twardosci i o materiale rekojesci.... Nawet amietam imie menagera: Marat"

- 100Rozh "Nie.. No ja tez mialem "przygode".. Bezosrednio przed wysylka noza do mnie poprosilem o zaniesienie go na test twardosci. Okazalo sie, ze ZAPOMNIELI go zahartowac! Ale oprawili to i wyslali juz zahartowany. Wiec produkcja jest zdecydowanie niejednorodna: albo masz farta, albo nie".

- nPE: "przez wlasna glupote zamowilem noz od "ROsoruzhye". Przyslali, skurczybyki. Leipej by tego nie robili: cala powierzchnia w "kometach" (znowu sie to powtarza - ale nie wiem o co chodzi: pewie slady po obrobce - plitkin). A twardosc.... Dla kawalu wzialem noz stolowy (do smarowania masla) i zrobilem nim ladny wzorek na tym zamowionym. I to nawet palcem da sie wyczuc ten wzorek. NAjwyrazniej wyraz "Obrobka termiczna" jest dla nich denerwujacy, albo strazacy zabronili piece wlaczac".

- ristel: "A ja mam noz "Utes" - bez pretensji. Wszystko OK".

- Voislav: "A ja mam BYKA - wsyzstko OK".

No i generalnie: sporo takich uwag.

Tutaj ciekawostka:

http://community.livejournal.com/ru_knife/281776.html
Sens: na gornej fotce autor pokazuje co ZAMAWIAL (wg foto na stronie), a nizej - co DOSTAL.
I dla kawalu - ksero certyfikatu, ktory zaswiadcza, ze noz nie jest Bronia (zakazane w Rosji). Wsyzstkie 3 zdjecia poazuja 3 ROZNE noze IMHO. Z tego sie dalej tam ludzie nasmiewaja.

Nie chce mi sie juz dalej tlumaczyc, wiec w skrocie:

- ktos pisze, ze nawet w stanach swego czasu na bladeforums byl temat, gdzie sie ostro wysmiewali z tej firmy. Nie szczedzac komentarzy.
- Ktos inny, ze specjalnie kupil noz od Rosoruzhye i na bazarku "chinola". Tym chinolem zrobil "grawerke" na "ROsoruzhyje".
- Ktos inny, ze jest zadowolony.

Zasadniczo: duzo wiecej zlego sie pisze o nich. Ludzie sie smieja, ze w stanach sprzedaja to w podwojnej lub potrojnej cenie. I jednoczesnie ludzie placza, ze takie gowno sprzedaja, a "normalnych" nozy nie moga - ze psuja renome Rosji przez to.
Ogolnie ludzie bardzo nie polecaja tej firmy: lepiej kupic cos od AIR (jak ja mam) albo od Kizlyar, niz ROsoruzhye.

Generalnie tak to wyglada. Bardzo zly pomysl byl wybierac noz na testy wlasnie tej firmy. W Rosji jest sporo firm i makerow, ktorzy ciesza sie niesamowitym powodzeniem i trzymaja bardzo dobra jakosc.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #10 dnia: 02-02-2007, 00:04:13 »
Ja już gdzieś ten tekst czytałem... ;-)
Szczęśliwie - nam się trafił egzemplarz dobrze zahartowany - może coś poprawili od czasu tych komentarzy, które przytaczałeś?

Generalnie tak to wyglada. Bardzo zly pomysl byl wybierac noz na testy wlasnie tej firmy. W Rosji jest sporo firm i makerow, ktorzy ciesza sie niesamowitym powodzeniem i trzymaja bardzo dobra jakosc.
Nie widze przeciwskazań, by zamówić następny jeśli członkowie FT wybiorą.
pozdrawiam
pecado

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 02-02-2007, 00:09:33 »
Pecado: nie chcialo mi sie od nowa szukac, wiec na chama skopiowalem z malymi poprawkami! :-)

Fajnie, ze sie trafil w miare przyzwoity noz.
Czekam na recencje swojego, bo go nawet nie uzywalem jeszce sensownie! :-)

Offline Krug

• knifemaker
  • Opinii: (92)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #12 dnia: 02-02-2007, 01:01:34 »
Wszystkie rosyjskie noże(szczególnie te robione ręcznie przez makerów)  mają swój specyficzny, doskonale rozpoznawalny styl, który osobiście bardzo sobie cenię. Jak  zobaczyłem noże "Rosorużje", wydały mi się jakieś niedorobione.... Zastanawiałem się co w tych nożach jest nie tak?  Jelec i głowica wykonane z ciemniejszego tekstolitu(bardzo ciemny brąz, lub wprost czerń) dodałyby dużo uroku rękojeści i takiej sztucznej(materiał miałby przecież takie same właściwości!) mocy. Już nawet takie jelec i głowica wygladaja lepiej(nóż Tajga):

Druga sparawa to niskie szlify, których zupełnie nie widzę w rosyjskich nożach! A właściwości  takiego szlifu(źle wykonanego) przedstawił bardzo ładnie Kotwic. Dziękuję.
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline Eugene

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Użytkownik #500
« Odpowiedź #13 dnia: 08-02-2007, 15:58:14 »
Poprawki. Po pierwsze 110H18MSzD juz od kilku lat nie byla produkowana - najczesciej zastepowana przez 95H18. Po drugie wcale nie jest odpowiednikiem BG42, raczej 440C. Do BG bardziej podobne 11H14M4V lub EI515 (100H13M). Po trzecie Zlatoust - to nie firma, ino miasto - osrodek metalurgii, w ktorym firm nozowniczych jest sporo, cos jak ruski Soligen/Toledo/Mora/Sheffield. I jesli juz wybierac jakos produkcje ze Zlatousta, raczej zalecane firmy AiR lub ZlatKo, a lepiej autorskie. Noze w ruskim stylu nie sa do rabania, od tego sa topory. Ceni sie mala waga i komfortowa dla dluzszej pracy ciepla rekojesc.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2007, 16:27:15 wysłana przez Eugene »
Sukcesów,
Gienek.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #14 dnia: 08-02-2007, 16:17:29 »
Odnośnie stali mogę powtórzyć tylko to co jest opisane przez producenta na papierkach. I tam jest inaczej.
Czyli firma wali klientów w rogi? Mogę ją pozwać? 8)
pozdrawiam
pecado

Offline Eugene

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Użytkownik #500
« Odpowiedź #15 dnia: 08-02-2007, 16:20:47 »
Zrobisz badania szczegolowe stali, mozesz sprobowac. Tak samo jak z Kopromedem.
Sukcesów,
Gienek.

Offline logan

• FT Member
« Odpowiedź #16 dnia: 20-02-2007, 19:23:34 »
Mam go już chwilkę i mogę coś tak po troszkę powiedzieć.Z pewnością na pierwszy rzut oka jest ładny,ale ... No właśnie na tym kończą sie jego zalety ,próba przygotowania rzutki dla psa ze zwykłego patyka ...poprostu masakra już chyba szybciej bym Gripem gałązkę urąbał. Druga rzecz rękojeść ładnie wygląda,ale.... po kilku uderzeniach dłoń domaga się L4. Pochwa pierwsza klasa dopóki nie trzeba dobyć noża z pasa ....gdyby od tego miało zależeć czyjeś życie to prędzej wykona telefon do zakładu pogrzebowego . Jedną ręką to straszna męka .Wiem że marudzę ale cóż może za kilka dni mi przejdzie.  :D
Los sprzyja gotowości umysłu.......