Autor Wątek: SZARAKI...  (Przeczytany 5380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krug

• Szef działu
  • Opinii: (91)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
SZARAKI...
« dnia: 02-02-2007, 11:10:18 »
Szlifiera jeszcze niesprawna, ale to nie oznacza że tylko leżę bykiem! Kuję sobie tam takie głowienki, które posłużą do realizacji moich zobowiązań wobec paru porządnych Gości, a w miedzyczasie struga się jakieś nożyki nie wymagajace angażowania taśmówki itp.
Szaraki - od wykorzystanej na rękojeści  mikarty - resztek Blaszanej i mojej pierwszej produkcji.
Nożyki o brzeszczotach z D2 - grubość 2mm z  trzpieniem długim niemal do otworu na linkę. Szlif płaski wypukły - conwex(tak się pisze?). Rekojeść - jelce z semitronu, skórzana przekładka i mikarta - sklejone epoksydem. Dziureczka na linkę nie okuta.

W górnym nożyku głownia nieco węższa(no katówka się omskła przy rozcinaniu płaskownika :mad:).
Rękojeści w rzucie od góry:

Pochewki w ramach doświadczeń zrobiłem z ABS - mała odmiana, ciagle skóra i skóra...

Rozstaw otworów pod duży "tenklocek",ale zrobiłem też klipsy umozliwiajace mocowanie pion/poziom - można zakładać i zdejmować  bez rozpinania rzemyka.
Niestety u nas we wsi sklepów z złomem parę jest, ale nigdy nie ma tego, czego się w danej chwili potrzebuje, dlatego śrubki mocujące są "bliszczące"(M4 - jak znajde czarne to wymienię!).
Jeszcze zrobiłem dodatkowe "dingsy",  ale nawet nie próbowałem mocować bo nie mam nakrętek M3.

Wymiary(w nawiasach tego z węższą głownia):
Długość - 236(236)
długo9ść głowni - 118(118)
szerokość głowni - 29,5(27,5)
grubośc głowni - 2,2(2)

Jak będą kroić ? Przekonam się juz niebawem jak sobie pójdę do plantacji LP :) coś tam postrugać.
Za parę godzin bedą fotki ze spacerku i opinia z z pierwszych rżnięć :cheesey:! Idę w las!!!! 

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
Odp: SZARAKI...
« Odpowiedź #1 dnia: 02-02-2007, 11:19:47 »
kurna, dwa zajebiste brzydale. ten gorny mi sie podoba.

Offline aksamitny

• Opinii: (319)
  • Użytkownik knives.pl
  • młodszy brat Dona
« Odpowiedź #2 dnia: 02-02-2007, 11:19:54 »
Bardzo przyjemne noże,no i pochewki wyglądają znacznie lepiej niż ta debiutancka do El Burakosa  :-)
Bazyl

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 02-02-2007, 11:53:23 »
Tak ...
Górny jest interesujący, taki lekki...
Natomiast myślę, że w drewienku prezentowałby się przepięknie, że o skórzanej pochewce nie wspomnę...  ;)

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Piotr aka Cypis

• Sceptyk i dopierdalator
  • FT Member
  • Opinii: (56)
  • Sceptyk i dopierdalator
« Odpowiedź #4 dnia: 02-02-2007, 13:36:52 »
Jak dla mnie - świetne narzędzia, byłyby doskonałe do kuchni z opcją wyskoku na ognisko.
Jest któryś wolny ?  :?
Piotr aka Cypis

Offline shadowman

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 02-02-2007, 13:41:08 »
a mi sie zdecydowanie nie podobaja :] Wiekszosc nozy autorstwa Kruga az wyje zeby zabrac je na polowanie, posiadaja lesne dusze. Te noze wydaja mi sie takie hmmmm... brudne, ta mikarta kojarzy mi sie z warsztatem i lapami ubrudzonymi w smarze. Jak na moje to nie Tobie robic takie noze, dla Ciebie jest skora, drewno i rog

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 02-02-2007, 13:55:53 »

Trudno to lepiej ująć w słowa. :cheesey:

Prostota tych noży i taki szarocodzienny styl, czynią te zabawki pięknymi.  :grin:
Mimo że, są dość podobne, to górny "szarak" jest ładniejszy.  :/
Pochewki też ładne.

Dobrze, że nie potrzebuję kolejnego noża, bo  mogę sobie swobodnie takie zdjęcia oglądać. ;) :cheesey:
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #7 dnia: 02-02-2007, 14:25:54 »

Guldan trafiłem troszkę w twój gust? :cheesey:

Bardzo przyjemne noże,no i pochewki wyglądają znacznie lepiej niż ta debiutancka do El Burakosa  :-)

Eeee tam El Burakos jest u mnie fixyd NR1! I pochewka też!(na twoich szeleczkach ciiiiiiiii)

Tak ...
Górny jest interesujący, taki lekki...
Natomiast myślę, że w drewienku prezentowałby się przepięknie, że o skórzanej pochewce nie wspomnę...  ;)

Pozdrawiam.

Można i w drewienko. Jeżeli sobie ktoś zażyczy?

Jak dla mnie - świetne narzędzia, byłyby doskonałe do kuchni z opcją wyskoku na ognisko.
Jest któryś wolny ? :?

OBADWA wolne

a mi sie zdecydowanie nie podobaja :] Wiekszosc nozy autorstwa Kruga az wyje zeby zabrac je na polowanie, posiadaja lesne dusze. Te noze wydaja mi sie takie hmmmm... brudne, ta mikarta kojarzy mi sie z warsztatem i lapami ubrudzonymi w smarze. Jak na moje to nie Tobie robic takie noze, dla Ciebie jest skora, drewno i rog
!

Drewienko tez czasami wychodzi bokiem i trzeba zrobić coś trochę innego. No właśnie, takie noże mają być do roboty mikarciane chwyty będa się lepie trzymać, a jak się upitolą  to i nie będzie widać

Trudno to lepiej ująć w słowa. :cheesey:

Prostota tych noży i taki szarocodzienny styl, czynią te zabawki pięknymi. :grin:
Mimo że, są dość podobne, to górny "szarak" jest ładniejszy. :/
Pochewki też ładne.

Dobrze, że nie potrzebuję kolejnego noża, bo mogę sobie swobodnie takie zdjęcia oglądać. ;) :cheesey:

Własnie o taka szarocodzienną prostote mi chodziło. Druga sprawa to czas wykonania - bardzo krótki. gdyby nie oczekiwanie na związanie żywicy to praktycznie dwa nożyki coś koło 20 -  30 godzin bez nerw.
Krug-Noże.

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #8 dnia: 02-02-2007, 15:01:52 »
Wróciłem z lasu i wrzuciłem fotki. Dla porównania z szarakami wziąłem "frostsa". Strugają aż miło. O ile frosts wchodzi w drewno dzięki klinowi o płaskich płaszczyznach dosłownie jak klin, to szaraki robią to jakby bardziej sterownie. Wystarczy minimalnie zmniejszyć nacisk na głownie i mamy cieńszy  wiór zdjęty łagodnie. Odwrotnie jak zwiększymy siłę - wiór jest grubszy a  przejście też  łagodne. To chyba powoduje wypukły szlif. Noże wyostrzone były do poziomu golenia - Frosts golił przy lżejszym nacisku, ale przy struganiu "przysiadł" nieco , a w jednym miejscu nawet się zawinął. Szaraki prawie bez zmian - golą tak samo, nie przysiadły.Jeszcze aakies tekturki musze pociachać i żarciem się pobawić. Fotki z lasu:

Krug-Noże.

Offline 3,14

• knifemaker
  • Opinii: (36)
  • *
  • MORDOR CREW
« Odpowiedź #9 dnia: 02-02-2007, 15:05:09 »
Wedlug mnie bardzo fajne noze i bardzo dobrze ze robisz cos nowego.Ja sam co jakis czas mam ochote na mały eksperyment i czasem efekt mi sie podoba a czasem nie.Mimo ze takie inne to i tak rozpoznawalne:)widac ze twoja robota.Gratuluje:)
NIe posrednicze w kontaktach z Papsem:)
The Hawk Family Supplier

WIERZE W MIŁOSC OD PIERWSZEGO WŁOZENIA:D

ROZBIERANIE SIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH TO PRAWDZIWA MĘSKA PRZYGODA!

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #10 dnia: 02-02-2007, 20:59:49 »
Ozesz Ty... Przeeesympatyczne :)

Takie cus, tylko z powiedzmy 3.5mm grzbietem... ;)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #11 dnia: 02-02-2007, 21:04:31 »
Ozesz Ty... Przeeesympatyczne :)

Takie cus, tylko z powiedzmy 3.5mm grzbietem... ;)

No właśnie supłam na te 3,5mm... i będzie można stosować różne szlify - wklęsły, płaski...
Krug-Noże.

Offline podrywacz85

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 09-05-2007, 13:29:06 »
szefie.. jakzes zamontowal tak dlugie tangi w tam waskich/cienkich rukojatkach? mnie to gryzie. :dead:

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #13 dnia: 10-05-2007, 01:12:50 »
Bolsterek z semitronu z wypiłowaym przepustem na tang, przekładka z skóry, dwie połówki rękojeści  z wybranymi gniazdami na trzpień i klej epoksydowy "Smok".
Krug-Noże.