Reklama

GerberGear Nowości

Zaczęty przez FRN, 02-02-2007, 18:20:29

FRN

Pojawiło sie kilka nowości na stronce gerbera, wiec postanowiłem sie z wami nimi podzielić :)

Oto one:

Aluminium Presto (kilka wersji) -

Big Rock Camp Knife -
Fajny projekt pana Harsey'a szkoda tylko ze materiał to 440A (full tang)

Double Take - 
Gentleman's pocket knife :)

EAB Pocket Knife -
Ot taki money klip ;) Materiał ostrza - High Carbon K5.

Gator Machete -
Overall: 25"

I na koniec jeszcze jeden nozyk:
Co prawda na oficjalnej stronce jeszcze za wiele o nim nie ma, ale widziałem ostatnio duzą fotke tego nozydła i na klindze wyrażnie widać było S30V! Czyżby zmiana na leprze :question:

Fotki pochodzą z oficjalnej strony firmy GERBER.

P.S. W skład nowości wchodzą takze toole oraz kilka latarek  :-)


Ripper

Maczeta i camp knife wyglądają całkiem ciekawie. Czemy tylko ja się pytam nie podanej stali maczety?

Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

shadowman

maczeta mnie rozwala :D trzeba bedzie zakupic koniecznie :D


Nukibo

Maczeta wygląda, jakby ktoś się pomylił i próbował zrobić płaskownik z noża. Ale fajna. ;-)
A camp knife mi się bardzo podoba, tylko nie wiadomo jak z solidnością (grubość ostrza), no i stal mogłaby być ciut lepsza.

"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

Dragunov

maczeta jak dla mnie wyglada jak brzeszczot z ramowki - chce ja :) ..zaraz po Big Rock'u :)

ok - minimalny convex istnieje :)

FRN

Cytat: Dragunov w 02-02-2007, 20:49:55

maczeta jak dla mnie wyglada jak brzeszczot z ramowki - chce ja :)

mi tez sie widzi ten kawał stali i bardzo chetnie bym sie pobawił w małe karczowanie - szkoda ze nie wiadomo z czego bedzie wykonywana  :/

Guldan

ten pocket knife mi sie podoba. reszta pipa, nic nowego w sumie.


Hakas

Tak ten Camp knife jest całkiem ciekawy. Szkoda, że tylko taka stal ciekawe z jakiego materiału jest rekojeść.
Pozdrawiam Hakas

Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

lukaszki

Pocket knife to zdaje się projekt Boba Luma, wygląda całkiem przyjemnie... Rozumiem że w przypadku gerbera pytanie o użytą stal jest co najmniej niestosowne...

Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

kmicic

#9

nie pocket knife, a ten double take (wiem, mylą te nazwy przy tych fotkach). czy to kooperacja to nie wiem, ale podobny rzeczywiscie łudząco :

u Luma głownia 2 5/8 cala (ATS 34),  rekojesc z tytanu.
fajny projekt. wharncliffe i drop point w jednym nożu. tylko to otwieranie paznokciem  :<

edyta ciekawska / zajrzalem na strone Gerbera (pierwszy raz w zyciu :) ), i jest to wg nich nowoczesny update noza Luma. podwojny liner-lock, kołki do otwierania (fajnie), wharncliffe jest serrated (niestety), stal 440A.
Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

Blacha

pocket knife ciekawy

maczeta - z dupy zupełnie

reszta - mało orginalne i nic nowego

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

lukaszki

#11
Cytat: kmicic w 06-02-2007, 13:14:57

nie pocket knife, a ten double take (wiem, mylą te nazwy przy tych fotkach).

ano miałem oczywiście na myśli double take a nie ten nóż do tapet... A projekt Luma na 100%, nawet Lum tak twierdzi. Tyle że zmodyfikowany na potrzeby nozyka za 20$

edyta:

Cytat: kmicic w 06-02-2007, 13:14:57

fajny projekt. wharncliffe i drop point w jednym nożu. tylko to otwieranie paznokciem

Ci co maja Lumy otwierane w ten sposób (przynajmniej te większe) twierdzą że to jest równie wygodne jak kołek albo dziura.
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

kmicic

Cytat: lukaszki w 06-02-2007, 17:41:05

Ci co maja Lumy otwierane w ten sposób (przynajmniej te większe) twierdzą że to jest równie wygodne jak kołek albo dziura.

tzn kciukiem je mozna otwierac ?
jak sie tak przypatrzec, to okladziny maja odpowiednie wycięcia i te wcięcia na paznokiec w klindze tez wyglądają dośc pokaźnie...
Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

lukaszki

Cytat: kmicic w 06-02-2007, 18:01:58

Cytat: lukaszki w 06-02-2007, 17:41:05

Ci co maja Lumy otwierane w ten sposób (przynajmniej te większe) twierdzą że to jest równie wygodne jak kołek albo dziura.

tzn kciukiem je mozna otwierac ?
jak sie tak przypatrzec, to okladziny maja odpowiednie wycięcia i te wcięcia na paznokiec w klindze tez wyglądają dośc pokaźnie...
podobno tak, ale to było o większych Lumach, poza tym nie sądzę żeby Gerber charakteryzował się podobną płynnością otwierania
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

mateuszwtr

Odnowię trochę temat, mam tą maczetę i jest zrobiona ze stali węglowej 'high carbon steel'. Wyprodukowana w Chinach, jakościowo trochę przesadzili: ma wżery na głowni, strasznie krzywy szlif, nadlewki na rękojeści, parę odprysków czarnej powłoki ale jak za taką cenę nie jest zła i wygląd jak dla mnie ma bajeczny.


Kagemusha

slice of life
Obecne EDC: MT Scarab, Camillus CQB1, LM Surge, Olight i3 EOS, Victorinox Compact

Guciek

Nie przyznawaj tego tak pochopnie, w knifemakingu jest koleś który odkopał temat sprzed ponad 4 i pół roku. :D

Cytat: Kubus Puchatek
Nie do konca wierze w Twoje, czy kogokolwiek tutaj istnienie. Net jest iluzja.
Cytat: Szabas
Nice, very kurwa nice. :D
W Polsce używamy polskich wyrazów!

Kagemusha

Aczkolwiek  ;) do nowości z A.D. 2007 ma się to średnio, jako że nowościami już dawno nie są, nieprawdaż?
Peace  :)

slice of life
Obecne EDC: MT Scarab, Camillus CQB1, LM Surge, Olight i3 EOS, Victorinox Compact

kali

czy ten topik wygląda na knife-off?
odp: nie

There are no tactical knives, only tactical minds
FP