Autor Wątek: No to jazda  (Przeczytany 6154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
No to jazda
« dnia: 15-04-2004, 15:11:09 »
Bez pieprzenia w tym dziale będziemy się zajmować łamaniem mitów dotyczących noży na sam początek, potem może ba browar zejdziemy ewentualnie.

Idea jest kurewsko prosta. Nóż to narzędzie do cięcia i wpijania głównie, nie do wieszania się jak niektórzy praktykują. W każdym bądź razie jak ktoś napisze że Microtech OTF za $500 albo inny kurka blada Ice Pick automat jest lepszy od chińskiego wkrętaka to niechaj się dobrze zastanowi na czym różnica polega.

Ten dział jest dla praktyków i tych co cenią użytkowość niekoniecznie za każdą cenę. Kolekcjonerów, onanistów i tych co się ślinią na widok Mad Doga nie zapraszamy.
Amen

Od dzisj w tym dziale skrót OK oznacza ni mniej ni więcej O Kurwa !!

Offline woody

• Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 17-05-2004, 01:05:13 »
Witam wszystkich!
To moja pierwsza wypowiedz na forum, pomimo tego ze czytam je od dłuzszego czasu. Nie stac mnie na większosc noży które są tu opisywane. Interesuje sie ta tematyka od wielu lat (od strony uzytkownika narzedzia) i bardzo zainteresowal mnie brak odpowiedzi na ten post. Cos jakby malo tu praktykow wsrod posiadaczy nozy powyzej 100$.
A moze sie myle ?

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 17-05-2004, 08:16:54 »
no ja zadnego powyzej 100$ nie posiadam
;)
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 17-05-2004, 11:08:03 »
przeciez na No Bullshit dzieje sie duzo. a Jarek w swoim poscie nie postawil zadnego pytania - tylko taki wstep do podforum, zeby ludzie wiedzieli za co tutaj moga dostac po glowie. moznaby go bylo przykleic - wyszloby cos w rodzaju Lasciate ogni speranza voi ch`entrate ;)
pozdrawiam

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Jarek

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 17-05-2004, 11:24:51 »
:) cokolwiek.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 17-05-2004, 11:36:59 »
"porzuccie wszelka nadzieje ci, ktorzy tu wchodzicie"
:D wystarczy uzyc google zeby nikt nie wiedzial o co chodzi :D chcialem zeby ladnie wygladalo :D
pozdrawiam
FP

Offline Jarek

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 17-05-2004, 11:38:42 »
:) wyglądało istotnie bardzo mądrze ....

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 17-05-2004, 11:59:51 »
a teraz juz nie? ;) wydaje mi sie, ze pasuje :D
FP

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 17-05-2004, 13:08:31 »
Tu raczej by pasowalo:
"Porzućcie złudzenia, wy którzy tu wchodzicie" :)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 18-05-2004, 15:30:52 »
Jak praktyka to ja mam pytanko do Jarka . Wspominałeś że trochę fechtujesz powiedz mi więc cz ćwiczysz często przed lustrem (i jeżeli tak to na co kładziesz nacisk)oraz czy uwazasz że taki trening ma wartość (oczywiście dla Ciebie)??
Pozdrawiam
Vaya con Dios Amigos

Offline Jarek

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 18-05-2004, 17:22:56 »
Przed lustrem i na sali jako trening z atrapą dla rozrywki. Pomijając treningi w para polegające na wymianie cięć i pchnięć, najlepszą metodą treningową jest wg mnie i nie tylko jak sądzę po prostu sparring. Takoż też czynimy, czyliż dobieramy się pary i jedziemy kto kogo pierwszy "zabije". Jest to i miłe i na tyle niebolesne że może trwać długo i całkiem poprawia i koordynację ruchową jak i efektywność. Niestety czasami można dostać w czapę albo oko :)

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 18-05-2004, 18:15:33 »
Trening przed lustrem to dla mnie jakby ABC.Co do trningu w parach stosujemy duże markery .

Pozdrawiam
Vaya con Dios Amigos

Offline raizor

• Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 20-05-2004, 17:23:33 »
Dalej jeżdzicie do Bunkra trenować?Jeżeli tak to kiedy... mam przyjechać ?
P.S. na priwa prześle ci mój nowy nr tel.

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 21-05-2004, 10:45:52 »
Co do treningu to mamy tu przykład kolegi który ze względu na charakter używanego sprzętu musi trenować "troszeczkę" inaczej .

Vaya con Dios Amigos
Vaya con Dios Amigos

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 21-05-2004, 11:11:48 »
Dlaczego inaczej ? Wyrzuc pchniecia, skup sie na trzymaniu dystansu i timingu. Natomiast prawde powiedziawszy ciezko mi sobie wyobrazic brzytwe vs nóż.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 21-05-2004, 12:24:51 »
Ja też dlatego wolę nóż ! Ale dlaczego nasz miły "pan cyrulik sevilski" (to taki żarcik bez urazy) woli brzytwe tego nie wiem (może on  powie).Co do treningu to myślę tak : 1) nóż trzymasz pewnie-mocno; zadajesz pchniecia ( nie pomijaj ich w żadnym wypadku ) ; ciecia właściwie we wszystkich płaszczyznach i we wszystkie strefy.
2)brzytwa  chwyt-daleki od pewnego, cięcia ograniczone do konkretnych miejsc ; ale i taktyka trochę inna (tak myslę)

Vaya con Dios Amigos
Vaya con Dios Amigos

Offline Jarek

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 21-05-2004, 12:26:19 »
Nie lubię brzytwy, pomijając może golenie ale też wolę mniej tradycyjne metody. Za noszenie na ulicy przytwy przyznaję punkty karne bo to nie jest kurwa narzędzie do obrony tylko kurwa do terroryzowania gwałconych kobiet i innych takich przypadków.
Wojtek ja se mogę doskonale wyobrazić nóż vs. brzytwa nóż ma co najmniej kilkanaście więcej zastosowań w walce również, potejrzewam że na podobnym poziomie użytkowników wynika starcia przesądzony :)

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 21-05-2004, 13:01:43 »
Razor Jarek ma rację i powiem Ci  że gdyby nie Twoje 2m i 140 kg (bardzo żywej wagi ) no i oczywiście zajęcia fakultatywne w portowych kanajpach to już bys tu z nami nie rozmawiał.

Vaya con Dios Amigos
Vaya con Dios Amigos

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 21-05-2004, 15:00:55 »
wiem doskonale że nóż jest znacznie bardziej niebezpieczny ale powiedzcie mi czy nie mam racji ze jak widzisz w ręce goscia brzytwę to nie bardziej działa na psychę niz nóż??? brzytwa ludziom kojarzy się z czymś ostrym a noze kazdy ma w kuchni i sa zazwyczaj tępe jesteśmy obyci z nozami a z brzytwą nie i jak wykjmuiesz kosę to zazwyczaj trzeba ją użyć (niestety) a na widok brzytwy często najwiekszy kozak wymięka i daje tyły - wiem bo nosiłem i wiem jak ja reaguje na taki sprzęt
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 21-05-2004, 15:39:04 »
To juz trzeba rozważyć we własnym sumieniu co wywiera większe wrażenie? Ale faktycznie osoba nieobyta brzytwe skojarzy odrazu z kubą rozprówaczem  co innego fachowiec - z punktu wie czego się spodziewać.

Vaya Con Dios Amigos
Vaya con Dios Amigos