Autor Wątek: Aviator vs. Predator a wlasciwie vs. Shadow III  (Przeczytany 6334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cahir

• M Power...
  • CZARNA LISTA
  • Opinii: (7)
  • *
  • ©@#|®
Aviator vs. Predator a wlasciwie vs. Shadow III
« dnia: 11-02-2007, 04:13:58 »
Panowie

Czy ktos mial bezposrednie porownanie pomiedzy Shadowem III a Aviatorem? Czy ktos uzywal jakis czas obu nozy?
Roznia sie w zasadzie tylko pila na grzbiecie i o jej funkcjonalnosc mi chodzi - czy faktycznie radzi sobie z kazdym materialem? Czy przeszkadza w kuchni i takich "lekkich pracach"? Czy zawadza przy wyjmowaniu o pochwe? Na zdjeciach zeby wygladaja raczej bardzo agresywnie.

Dzieki za opinie dotyczace rekojesci, pochwy itp - mam Shadowa i poza rekojescia o troszke zbyt malej srednicy polubilem ten noz. Jest wygodny w noszeniu i funkcjonalny. Tylko wlasnie mnie meczy czy nie przejsc na Aviatora...

Licze na Was :)

Pozdrawiam
oderint, dum metuant
To die with honor is a grand accomplishment for the warrior.
Only in one job you serve the country. Join the Army.

Offline Kieł

• Opinii: (56)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Aviator vs. Predator a wlasciwie vs. Shadow III
« Odpowiedź #1 dnia: 11-02-2007, 14:07:06 »
Przepraszam że się wcinam, bo nie używałem żadnego z tych noży, ale Aviator jest moim marzeniem. Zastanawiasz sie czy na niego nie przjeść, wg mnie Aviator jest znacznie użytecznijszy, gdyż przy swojej wielkości ciężko nim coś przerąbąc, a przepiłować można praktycznie wszystko - kwestia czasu. Zastanów sie czy podczas używania Shadowa natrafiałes na momenty gdzie przydałaby Ci się piłka. Jezeli tak to sądzę że zmiana wyjdzie na dobre. Zważ jednak że Aviator przez to że ma piłe ma też niższy szlif. Może to wpłynąc na trudniejsze użytkowanie w kuchi, trudniejsze krojenie cienkich elementów.
Poza tym wszystkim oba te nożyki dobrze wyglądają, ale Aviator wygląda wręcz fantastycznie. Trochę jak jakiś nóż RAMBO, ale taki który nie waży dwóch kilo i można go nosić na codzień.
Podsumowując: jeżeli używasz swojego Shadowa jako EDC i do tego tylko w mieście to piłka może być zbędna, ale jeżeli bierzesz ten nożyk na działkę bądź do lasu to już się może przydać. Osobiście wychodze z założenia, że lepiej mieć tą piłkę w zapasie, nawet gdybym raz na rok miał jej użyć. Dlatego też stawiam na Aviatora.
Mam nadzieję że moje przemyślenia na coś się przydadzą.

Pozdrawiam.

Offline M.O.D.

• Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 11-02-2007, 14:37:06 »
Moja wypowiedź będzie również czysto teoretyczna, jeszcze nie miałem przyjemności bawić się żadnym z wymienionych noży.
Jednak bardzo mi się one podobają i również miałbym dylemat, który z nich wybrać.
Jeżeli chodzi o urodę i to nieuchwytne wrażenie posiadania super noża - zdecydowanie wygrywa Aviator. Natomiast coraz częściej myślę, że to właśnie Shadow jest bardziej użytkowy (z mojego punktu widzenia). Używasz ten nóż, zapaprasz go w kuchni, ubrudzisz cięciem patyków, kiełbaskami z grilla - bierzesz spłukujesz go wodą, wycierasz i po sprawie. Avitor ze swoimi pięknie wyglądającymi ząbkami, w moim przekonaniu, jest trudniejszy do utrzymaniu w czystości. Myślę, że smak i zapach przygotowywanych potraw zachowuje na dłużej :) a czyszczenie ząbków stanowić może trening cierpliwości.
Mimo, że nie miałem żadnego z tych noży w ręce, zrobiłem sobie ich poglądową "makietę". Jak na fixedy, są wzrostu marnego i mogą w terenie być ciekawym uzupełnieniem większego noża.
Sam się zastanawiam, co ja bym wybrał i uczciwie powiem, nie wiem :)
Ale jeżeli chcesz się pozbyć swojego Shadowa - daj znać :)

Teraz pozostaje czekać na opinie praktyków a nie teoretyków :)
Pozdrawiam

PS: Wrzuć jakieś zdjęcia swojego nożyka.

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (131)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 12-02-2007, 11:24:12 »
Mam aviatora. Nożyk świetny tylko rękojeść dla mnie ociupinę zbyt krótka. Piłka daje radę z drewnem (choć mam wrażenie, że piłka z vicka forestera ma bardziej agresywne ząbki i tnie lepiej) z innymi materiałami jeszcze nie próbowałem. Pochwa bardzo wygodna, piłka nie zawadza przy wyciąganiui wkładaniu, jeśli już to profil głowni nieco przeszkadza przy wkładaniu (ostry czubek).
Jeśli wielkość głowni a zwłaszcza rękojeści Ci nie przeszkadza to spokojnie możesz przechodzić na aviatora, jesli natomiast jek dla mnie jest zbyt mała szukaj Shadowa IV.

Offline DARK

• Opinii: (53)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 12-02-2007, 18:29:50 »
Cahir a w jakich okolicznosciach bedziesz go uzywal? Jesli to ma byc terenowiec to bierz aviatora, do noszenia w miescie niewielkiego fixed nadaje sie bardziej shadow 3 tudziez sable (nie pamietam numeracji ale ta 4''). Obydwa noze sa bardzo latwe w czyszczeniu, pilke w awiatorze mozna wyczyscic zwyklym puknieciem w drewno...Ja swojego shadowa lubilem nosic rekojescia do dolu ale sadze ze po jakims czasie pochwa sie zluzuje i pozostaje tylko noszenie standardowe czyli od gory. Osobiscie w obydwu nozach brakuje mi takiego sfrezowania bocznego rekojesci jak w Nkonce - bardziej intuicyjnie trzymaloby sie wlasciwie noz.

Offline Kieł

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 13-02-2007, 00:18:16 »
Sable jest tylko 5,5" i 9". Tyle jest na stronie internetowej. Dopuszczam możliwośc istnienia innej wersji bo np. na stronie internetowej nie ma tanto (mogli skończyć robić?).

Offline DARK

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 13-02-2007, 02:26:09 »
acha, a sable 3 to nie ma?

Offline Kieł

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 13-02-2007, 16:51:40 »
Na oficjalnej stronie nie.
http://www.chrisreeve.com/sable.htm
Ale jestem prawie pewien że widziałem gdzieś tanto z serii One-piece range, a na stronie internetowej tego brakuje.

Edyta: Jest i tanto: http://knifeart.com/chrisreevtan.html Może i sable się znajdzie.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2007, 17:10:57 wysłana przez Kieł »

Offline DARK

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 13-02-2007, 17:13:37 »
No spoko bo tak sie sklada ze bawilem sie sable 3 ktory ma 4''  :D

Offline Kieł

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 13-02-2007, 17:15:54 »
I to mnie najbardziej ciekawi. Czemu na oficjalnej stronie nie ma wszystkich dostepnych noży? Czy jest możliwe że np Sable III i Tanto I juz nie są produkowane?

Offline MaciekBora

• Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
    • Minestore - wykrywacze metali o dużym zasięgu i skuteczne pinpointery
« Odpowiedź #10 dnia: 13-02-2007, 17:31:25 »
Możliwe, że strona jest rzadko aktualizowana i stąd niezgodności. Ja tylko dodam, że zaglądniecie do tego wątku będzie mnie kosztować 700 zł.

Offline Kieł

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 13-02-2007, 19:22:49 »
Drogo. Ja tylko płacę na za Neo i prąd (a właściwie moi rodzice). Ale coś mi się wydaje że Ty będziesz miał coś ponad informacje przeczytane w tym temacie.
Aviator?

Offline MaciekBora

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 13-02-2007, 23:32:15 »
Shadow III, ale już wcześniej mnie męczył jakiś mały fixed. Moim zdaniem piła, do raczej małego noża, nie bardzo pasuje.

Offline DARK

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 14-02-2007, 04:24:50 »
No tak czesto jest ze na stronie glownej nie ma wszystkich modeli - juz nie chodzi o rzadka aktualizacje, ze stronami firm robiacych zegarki tez tak jest..

Offline Piotr aka Cypis

• Sceptyk i dopierdalator
  • FT Member
  • Sceptyk i dopierdalator
« Odpowiedź #14 dnia: 14-02-2007, 13:45:08 »

Na knifeforums jest do wyjęcia za $ 185
Piotr aka Cypis

Offline Džango Sapun

• KGA
  • Użytkownik knives.pl
  • Watching Over.
« Odpowiedź #15 dnia: 14-02-2007, 15:09:02 »
To będę dwa shadowy w najbliższym czasie, bo do mnie też idzie 3 :D. BTW nie ma ktoś zdjęcia w łapie? Bo mnie tak ciekawośc zżera (kupiłem trochę "na oko") :).
"Dobranoc - przerwał mu Vesper i strzelił w łeb. Z bliska, niemalże z przyłożenia."

Offline DARK

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 14-02-2007, 15:22:16 »
prosze

Offline MaciekBora

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 14-02-2007, 16:16:03 »
O ładny! Poproszę jeszcze o zdjęcie przy pasku w pochwie.

Dżango: Spoko! W kupie raźniej ;)

Offline Džango Sapun

• KGA
  • Użytkownik knives.pl
  • Watching Over.
« Odpowiedź #18 dnia: 14-02-2007, 16:19:42 »
dzieki Dark :). Jest taki jak myślałem :). Obawiałem się,że będzie trochę mniejszy ale jednak nie :). Już się nie mogę doczekać :D
"Dobranoc - przerwał mu Vesper i strzelił w łeb. Z bliska, niemalże z przyłożenia."

Offline MaciekBora

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 14-02-2007, 16:24:34 »
Lepiej już myśl co tam skitrasz do rękojeści ;)