Autor Wątek: Keels.  (Przeczytany 7811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• Szef działu
  • Opinii: (21)
  • *
Keels.
« dnia: 12-02-2007, 09:44:59 »
Witajcie.

Sporo już upłynęło czasu od ukazania się ostatniego noża...
Przeto tym bardziej się cieszę mogąc zaprezentować Wam nóż - Keels.

Stylistycznie nawiązuje on do noża Etruu, ( który od prawie pół roku eksploatuje War i z tego, co wiem jest zadowolony).
Jest to poręczny nóż z silurusowym akcentem  ;).

stal NCV1
twardość 58 hrc.
ov.  204
grubość mierzona przed rękojeścią 3.3
wysokość głowni 30
klinga 97
rękojeść Jatoba
pin własny
wysokość rękojeści 33
grubość rękojeści 18

Dla oddania skali - w dłoni.

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Ripper

• Kolekcjoner myśli
  • Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie karmić psychopaty.
Odp: Keels.
« Odpowiedź #1 dnia: 12-02-2007, 10:00:08 »
Bardzo Silisusowy i bardzo przyjemny. Jestem wielkim fanem twoich noży silirusie i to już się chyba nie zmieni.
Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #2 dnia: 12-02-2007, 10:03:48 »
wykonanie jak dla mnie super, tylko te proporcje takie...no nie dla mnie
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 12-02-2007, 10:08:17 »
Ripper

Jak zwykle bardzo mnie cieszy Twoje uznanie  :)

simon

Czemu nie dla Ciebie ? co z nim nie tak ?
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Jani

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 12-02-2007, 10:16:42 »
Ogólnie super, no ale właśnie proporcje, wygląda trochę tak jakby na początku ostrze było szersze ale poprzez ostrzenie zostało zjechane do takiego stanu...

No ale ogólnie to bardzo milusi kawałek stali  :D

Offline przeszczep

• knifemaker
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
« Odpowiedź #5 dnia: 12-02-2007, 10:18:41 »
Ma klockowatą rękojeść i smukłe oszcze.... Mnie też te proporcje jakoś nie idę . Strasznie szeroka rękojeść i wygląda kanciato choć leży pewnie świetnie znając ciebie :P A wykonanie, jak to ty... Super :)

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 12-02-2007, 10:28:05 »
Moi drodzy.

Koncepcja tego noża nawiązuje do skandynawskich tzw. finek.
Keels miesci się w tej koncepcji własnie poprzez wygodną rękojesć i ostrze pozwalające na wygodną pracę (nie tylko przy filetowaniu fok  ;-)).
Nóż ten nie jest próbą odpowedzi na wyzwanie który jest najładniejszy i najbardziej proporcjonalny. Lecz wykazać się własnie w pracy.
To co mówicie nie zostanie jednak zlekceważone. Jeśli noże takie jak ten nie będą nikogo interesowały poprzez m.in. proporcje, zaniecham ich.

Ostrze z założenia miało posiadać prosty odcinek. Dla wygodnejszej pracy... Nie jest to wynik nadmiernego ostrzenia...

Pozdrawiam.

Offline Jani

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 12-02-2007, 10:49:05 »
Nie nie, źle mnie zrozumiałeś (chyba), po prostu ostrze skojarzyło mi się ze starym babcinym nożem (20-30 letnim) który jest regularnie ostrzony  :)

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (100)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #8 dnia: 12-02-2007, 10:56:45 »
fajny fileciak, Sil fajnie ze znow zaczynasz dłubac :)

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 12-02-2007, 11:06:59 »
Brakowało mi noży, tych wlasnoręcznie zrobionych...
Mam nadzieję że powrót zaliczacie do udanych  ;)

Offline karud

• knifemaker
  • Opinii: (81)
  • *
    • Karud knives
« Odpowiedź #10 dnia: 12-02-2007, 13:41:58 »
To Keels to z Edinggsa czy z Book of Keel? Mnie się te proporcje kojarzą wyraźnie z niektórymi perskimi pisz-kabz'ami, w cale nie ze Skandynawią, ani z Celtami (to to drugie Keel). A nożyk jest całkiem zgrabny i moim zdaniem wcale nie razi proporcjami.
zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка…

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 12-02-2007, 15:52:35 »
Mnie się te proporcje kojarzą wyraźnie z niektórymi perskimi pisz-kabz'ami, w cale nie ze Skandynawią

Nie jest to typowe Pukko... A perskie akcenty są w nim widoczne... Jest to swoisty konglomerat powstały w wyniku pracy nad optymalnym ostrzem do codziennych zastosowań. Jest mocno silurusowy, tak myślę... i chyba to widać  ;) Przynajmniej pracuję nad tym.

Pozdrawiam.

Offline Alutka

• Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 12-02-2007, 17:15:13 »
Śliczny, bardzo fajna, nieco pękata profilowana rękojeść, taka fultang finka :slini:

Offline aambeeld

• Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 12-02-2007, 18:07:08 »
Mnie też się podoba - gdyby jeszcze głoenia byłą z falistego damastu - bomba!!

edit:
znajome drewienko... czyżby?
Aby niewnożowani wstrętu do noża nie mieli, bandycki jeno w nim widząc atrybut. :)

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 12-02-2007, 18:26:53 »
Damast tak... jak najbardziej... ale jeszcze do niego nie doszedłlem...

Fultang finka... coś w tym jest...

Zastanawia mnie że większe zainteresowanie sadząc po liczbie odwiedzin wzbudza Keels.
Zaraz za nim ujawniłem Maakesha z czarną klingą. Wydaje się być ciekawszym projektem... a jednak mało osób coś o nim pisze...

Liczyłem na pytania, wymianę myśli, emocji... a tu ciii... ;)

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
« Odpowiedź #15 dnia: 12-02-2007, 20:23:32 »
No, nareszcie. Już zaczynałem się niepokoić,że pochłonęło Cię zauroczenie prokucyjniakami od tego,...no ...Mikroteka czy Ekstemacośtam.  ;) Jako, że jednak - jak wiesz, moje perferencje nożowe są nieco odmienne , przeto - wypowiem się w wątku sąsiednim
The skyline was beautiful on fire / all twisted metal stretching upwards / everything washed in a thin orange haze
I said: "kiss me, you're beautiful - these are truly the last days"

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 14-02-2007, 15:46:16 »
Doceniam konstrukcje typu ER czy MT są to highendowe noże...
Jednak moja skłonnosc do innych bardziej wysmakowanych projektów karze mi podazac w innym kierunku...
Też sie cieszę z powotu...

Pozdrawiam.