Autor Wątek: Ostrzałka dla samotnej Pani  (Przeczytany 4132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luk

• Opinii: (95)
  • Użytkownik knives.pl
Ostrzałka dla samotnej Pani
« dnia: 17-02-2007, 21:07:14 »
Jak w temacie.
Wszyscy wiemy, czym  i jak najlepiej ostrzyć noże. Chodzi mi jednak o sprzęt do ostrzenia noży kuchennych, który mógłby być obsługiwany bez problemu przez starszą panią, i byłby skuteczny.
Może ostrzałka elektryczna? Jeżeli tak, to jaka? Widziałem kiedyś jakąś ostrzałkę stawianą na blacie, która była wyposarzona w kółeczka, a klingę przeciągało się po iich krawędzi prostopadle. Pamiętam że te kółka były wykonane ze stali (na pewno nie były ceramiczne). Czy czymś takim da się naostrzyć nóż?
Zabawki typu Lansky Mini Crock Stick odpadają ze względu na niewielkie gabaryty i bliski kontakt dłoni z krawędzią tnącą. Powinno być to coś bardziej "stacjonarnego".
Moja ciocia (bo o Niej tu mowa) mieszka w Niemczech, więc dobrze by było, aby to cudo można było kupić w tamtym kraju (ale nie koniecznie).

Bracia!!! :D :D 
Musimy w jakiś sposób uratować noże, które jak się ostatnio dowiedziałem, w momencie gdy się stępią - WYRZUCA !!!  :dodge: 8o :(

« Ostatnia zmiana: 17-02-2007, 21:56:53 wysłana przez Luk »

Offline Zgredman

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Odp: Ostrzałka dla samotnej Pani
« Odpowiedź #1 dnia: 18-02-2007, 09:36:52 »
W moim przekonaniu tylko ostrzałka krążkowa, ale koniecznie przykręcona na stałe, to bardzo ważne aby na stałe, i w wygodnym do tego miejscu, np na krawędzi blatu stołu albo na dolnej(czołowej) krawędzi drzwiczek wiszącej szafki. Miejsce trzeba wybrać naprawdę starannie, aby chciało się i wygodnie było, przeciągnąć nóż przez krążki. Przeciągnąć nożem po osełce krążkowej umieszczonej w wygodnym do tego celu miejscu, potrafi chyba każdy, nawet tzw „humanista” mało sprawny manualnie.

Offline Luk

• Opinii: (95)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 18-02-2007, 13:13:21 »
No wiem, że poza Trianglem, Lanskim, DMT i jeszcze kilkoma, to cała reszta tu przedstawiona jest w naszym mniemaniu przyrządami do pseudo ostrzenia. :)

Co sądzicie jednak np. o tym?

1 - http://cgi.ebay.de/tp-Tojiro-Messerschaerfer-f-beidseitig-geschl-Messer_W0QQitemZ130079712803QQihZ003QQcategoryZ36936QQrdZ1QQcmdZViewItem

2 - http://cgi.ebay.de/elektrischer-ALLESSCHARFER-MESSERSCHARFER-40-WATT_W0QQitemZ180084084141QQihZ008QQcategoryZ36936QQrdZ1QQcmdZViewItem

3 - http://cgi.ebay.de/WMF-MESSERSCHARFER-mit-Keramikscheiben-NEU-OVP_W0QQitemZ280082102475QQihZ018QQcategoryZ36936QQrdZ1QQcmdZViewItem

I coś z naszego podwórka:

4 - http://www.allegro.pl/item164301126_ostrzalka_do_siekier_i_nozy_firmy_fiskars.html

5 - http://www.allegro.pl/item165796894_ostrzalka_do_nozy_maszynka_do_ostrzenia_nozycze.html

6 - http://www.allegro.pl/item167084450__victorinox_ostrzalka_do_nozy_stojaca_.html

Czy ktoś miał kiedykolwiek styczność z którąkolwiek z tych ostrzałek?

Osobiście skłaniam się ku ostatniemu Victorinoxowi. W końcu taka firma nie powinna pozwolić sobie na wyprodukowanie jakiegoś bubla.

Offline amurak

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • co mnie nie zabije to mnie wzmocni
« Odpowiedź #3 dnia: 26-02-2007, 20:49:59 »
ta ostrzalk do nozy i siekier z allegro mam taka sama   jest prosta w obsludze i wystarczajaca do naostrzenia kuchenniakow
TO MAM:  BM 551, BM monochrome, BM 710, BM 710 M4 ,BM 158 CSKII, BM Rant 10502. BM 160,  Victorinox  Handyman, Fallkniven A1

Offline Black knife

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 26-02-2007, 20:55:46 »
Fiskars,vystarczy....

Offline boruta

• Opinii: (7)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 01-06-2009, 10:16:43 »
Czy tą tanią ostrzałką fiskars da radę naostrzyć wicka do zadawalającego poziomu ostrości??

Offline Zirkau

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 08-06-2009, 10:57:58 »
jeśli naostrzy tak jak moją siekierkę, to tak, na conajmniej zadowalający, jeśli tylko stal na to pozwoli. Mam w domu kilka noży z oficjalne stali Inox 18/10, które w cholere nie da się naostrzyć, jak to ojciec mówi? "nie mają jadu"

Offline drogowiec

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 25-06-2009, 23:02:09 »
Mam w domu kilka noży z oficjalne stali Inox 18/10, które w cholere nie da się naostrzyć, jak to ojciec mówi? "nie mają jadu"
Stal 18/10 to świetna stal, ale na garnki. Noże z niej ostrzy się cholernie ciężko, a tępią się od samego wystawienia na światło dzienne :(

Pozdrówka

Offline Zirkau

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 04-07-2009, 08:39:37 »
Stal 18/10 to świetna stal, ale na garnki. Noże z niej ostrzy się cholernie ciężko, a tępią się od samego wystawienia na światło dzienne :(

Pozdrówka

właśnie, a zarazem jest to najpopularniejsza stal w nozach kuchennych z najtańszych, a co za tym idzie występujących w największych ilosciac po sklepach i bazarkach.

Ale mam jeden nóz z 18/10? kupiony w Rosji, nierdzewka napewno, ale w miarę łatwo się ostrzy i długo trzyma ostrość - jedyny taki z całej serii niemal identycznych - jakas felerna sztuka ? :D

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 04-07-2009, 09:34:40 »
skąd wiesz, że jest z tej stali? małe chińskie rączki wybiły to na głowni? jakby wybiły S30V to też byś uwierzył?
Chińczycy piszą takie bzdury na głowniach, bo utarło się, że stal 18/10 jest bardzo dobra na garnki, więc, w (nie)świadomości klienta bazaru, na noże pewnie też... S30V nie ma tej siły przebicia. tej stali nie da się hartować i na noże zupełnie się nie nadaje i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie jej używać do tego celu.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Zirkau

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 05-07-2009, 21:22:52 »
skąd wiesz, że jest z tej stali? małe chińskie rączki wybiły to na głowni? jakby wybiły S30V to też byś uwierzył?

a widzisz ten znak zapytania przy nożu z 18/10 :? nie mam pojęcia jaka to naprawdę stal,  a na głowni jest napisane 18/10 więc mam prawo się do tego odnieść, jak brakuje innego punktu odniesienia. Czy wierzę w to? w ogóle by mnie to nie ruszało, ale piszę przecież że dziwna ta stal przy tym jednym nożu!.... jakaś taka dobra, choć miękka...