Autor Wątek: Malarska impresja  (Przeczytany 1859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NAZIR

• Moderator
  • Opinii: (24)
  • *
    • knives.pl
Malarska impresja
« dnia: 28-02-2007, 12:20:06 »
Odnaleziona stara fotka. Skan "as is" z odbitki, bez żadnego retuszu/obróbki. Malowałem podówczas bardzo dużo akwarelą, więc chyba stąd ten klimat.

uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline guevara57

• Opinii: (30)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Malarska impresja
« Odpowiedź #1 dnia: 28-02-2007, 12:42:04 »
Hmm, gdzie moja szczęka?... :kopara: Piękna kompozycja obrazu, w tym kapitalne "złamanie" nadmiernej symetrii rynną, wzorcowe kadrowanie i naświetlenie a kolorystyka wręcz zachwycająca - naturalna "sepia" podkreślająca charakter zdjęcia. Czapki z głów, panowie...
Może nożem?

Offline shaft

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
  • Kaboom
« Odpowiedź #2 dnia: 28-02-2007, 17:28:56 »
super ze bez retuszu.prawdziwe wiec pikne.

bardzo mi sie podoba.
METROTACTICS 2004 Crew
Warszawski Polswiatek Nozowniczy

Offline NAZIR

• Moderator
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 28-02-2007, 17:46:34 »
Dzięki Panowie. :) Bardzo lubię tą fotkę.

shaft, ja to z założenia nie stosuję żadnych retuszy, bo wychowałem się na analogu i w samym procesie fotografowania chcę już uzyskać docelowy efekt. Tutaj wyraźnie to nadmieniłem, coby ktoś nie pomyślał, że te miekkości pierwszego planu to z Photoshopa.

A co do wpływu innych form plastycznych na zdjęcia to przypomnę zupełne odmienne fotki, które wrzucałem TUTAJ. Wtedy akurat siedziałem intensywnie w grafice analogowej, liternictwie, logotypach, etc.
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline XkondorX

• już bez iksów
  • Opinii: (181)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • To mały krok dla człowieka, dla karła normalny.
    • meine
« Odpowiedź #4 dnia: 28-02-2007, 18:38:20 »
Boskie :kopara:
The true rebels always walk alone anyway.

Offline piotr-cz

• knifemaker
  • Opinii: (5)
  • *
    • moje prace
« Odpowiedź #5 dnia: 01-03-2007, 21:16:08 »

shaft, ja to z założenia nie stosuję żadnych retuszy, bo wychowałem się na analogu i w samym procesie fotografowania chcę już uzyskać docelowy efekt. Tutaj wyraźnie to nadmieniłem, coby ktoś nie pomyślał, że te miekkości pierwszego planu to z Photoshopa.

Miło dowiedzieć się, że nie wszystkie "dinozaury" wyginęły ;) Też wychowałem się na negatywach i jak słyszę, że na komputerze da się wszystko poprawić to dostaje delirki (mimo, że na codzień w pracy właśnie to musze robic)
Fotografia mocno klimatyczna, właśnie takie uwielbiam :)
...mężczyzna potrafi się przyzwyczaić do czegoś zrobionego z metalu, do czegoś ciężkiego, co zaczyna żyć tylko w jego rękach; i co w jego rękach zaczyna być szybkie, niezawodne i niebezpieczne...
M. Hłasko

Offline Dragunov

• Opinii: (31)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • moje jpg
« Odpowiedź #6 dnia: 02-03-2007, 08:07:23 »
tak to juz jest, lustrzankami robilo sie zdjecia..cyfrakami robi sie obrazki w formacie jpg....

niestety sam pozbylem sie armii lustrzanek (w tym nieodzalowanego fotosnajpera) - nie mam juz czasu na robienie zdjec, a taszczyc wszedzie 3 obiektywy i body tez niezawsze sie da (tym bardziej ze niekiedy dobre zdjecie wymaga czasu..nie wszyscy to rozumieja  :badass:) ale jeszcze kiedys do tego wroce..

a fotka jest the best 8D
ok - minimalny convex istnieje :)

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 07-03-2007, 19:27:16 »
A ja się przyczepię, bo gdyby drzwi nie byłyby braneminimalnie z kąta, to wtedy byłoby perfekcyjnie, a tak jest bardzo dobrze.

Offline shaft

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
  • Kaboom
« Odpowiedź #8 dnia: 07-03-2007, 19:30:53 »
A ja się przyczepię, bo gdyby drzwi nie byłyby braneminimalnie z kąta, to wtedy byłoby perfekcyjnie, a tak jest bardzo dobrze.

zeby bylo w osi centralnie, tak? no rzeczywiscie wtedy to by byla perfekcja.wnikliwe oko masz:)

METROTACTICS 2004 Crew
Warszawski Polswiatek Nozowniczy

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 07-03-2007, 19:39:21 »

zeby bylo w osi centralnie, tak? no rzeczywiscie wtedy to by byla perfekcja.wnikliwe oko masz:)

Dokładnie tak, a oko to moje skrzywienie prawie zawodowe.

Offline NAZIR

• Moderator
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 07-03-2007, 22:01:30 »
Miałem wtedy podobne skrzywienie i o ile dobrze kojarzę z podobnym zawodem związane... Przy tej focie starałem się skoncentrować bardziej na centralnym wkomponowaniu przeciwległego pola światła niż całych przeciwległych odrzwi. Ot tak już bywa że czasem "stan zastany" zmusza do jakichś wyborów. Aczkolwiek absolutnie przyznaję rację - ideał to nie jest.

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 07-03-2007, 22:03:41 »
Ale babcie złapałeś zawodowo ;).

Offline NAZIR

• Moderator
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 07-03-2007, 23:53:02 »
Aaaaa tam złapałeś zaraz... sama wlazła to się załapała ;)

Offline porcelanowy

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 08-03-2007, 07:47:05 »
POwitoł
Zawsze lubilem zapach oliwy przypalanej na wolnym ogniu, wiec proszszsz...
A co to za roznica, jaka technika sie spieprzy zdjecie?
"Charakter zdjecia" to nieostrosci i zabarwienie, ktore pewnie wyszly w obrobce odbitki i pozniejszym jej skanowaniu. Zrobilo to z tego malutkiego jpga zdjecie, przy ktorym ludzie sie zatrzymuja dluzej niz przy innych. Tylko tyle/az tyle.

Sam jestem "analogowy." Robie na sensji/trixie/ilfordziePAN/okazjonalnie cyfrze. Technika to sposob dojscia do dobrej fotografii, a drog jest wiele.

p.s.I nie piszcie mni ze sie wam niedobrze robi, gdy widzicie gniotki tworzone w PSach czy innych takich. Mowimy o "dobrej" fotografii, ktorej na szczescie i tak nikt nie potrafi zdefiniowac :P
porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach.
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:

Offline DARK

• Opinii: (51)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 08-03-2007, 23:26:30 »
Bardzo dobre zdjecie Nazir! I szczerze wole zeby ciut niesymetryczne bylo ale z babcia niz bez niej  :D
« Ostatnia zmiana: 08-03-2007, 23:37:43 wysłana przez DARK »
Pork Eating Crusader