Autor Wątek: 440a Kershaw'a  (Przeczytany 1675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petelicki

• Opinii: (137)
  • Użytkownik knives.pl
440a Kershaw'a
« dnia: 01-03-2007, 14:38:03 »
Chce kupić folderek tej firmy dokładnie chodzi mi o model Blur. Tylko martwi mnie trochę stal- jak trzyma ostrość? Bo to jednak tylko 440a... Trochę sie waham pomiędzy nim, a BM VEXem, czy 8cr14MOv jest lepsza? Pomóżcie!!! Już mnie łeb rozbolał od tych dylematów. Tylko proszę nie podawać innych propozycji, bo już przeanalizowałem większość, nie chcę kolejnych do rozmyślania podczas nieprzespanych nocy...:-)
"Kiedy ty odpoczywasz, twój przeciwnik trenuje"

"Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc sobie za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby." - Miyamoto Musashi, Gorin no Sho - Zwój czwarty: Krąg Wiatru

Offline deer hunter

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • jelonek
Odp: 440a Kershaw'a
« Odpowiedź #1 dnia: 01-03-2007, 15:24:16 »
Za tą cenę cudów się nie spodziewaj. Miałem Vapora z tej stali i mogę powiedzeić że nie jest to stal marzenie ale do codziennego normalnego użytkowania wystarcza. Najwyżej ostrzył będziesz częściej ;-) Poczytaj recenzję Jumbo o Vaporze, jest tam o tej stali
Bywa, że najlepszy nóż  to ten, który akurat masz przy sobie

Offline allmadey

• Opinii: (793)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 01-03-2007, 16:02:49 »
Wg mnie 8cr14MOV nie jest lepsza, ale w normalnym użyciu żadna różnica - i tak trzeba ostrzyć, i tak. A czy ostrzy się po dziesięciu przecięciach kartonu, czy po 12 to dla mnie przynajmniej - rybka.

Offline petelicki

• Opinii: (137)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 01-03-2007, 16:09:12 »
cudów sie nie spodziewam, do cięższych prac mam inne nożyki, chodzi mi o właśnie tani nożyk do codziennego EDC. Tylko nie wiem do końca którego z tych dwóch wybrać- Blur ma speedsafe, VEX z kolei to Benchmade:-) Oba mają coś w sobie....wiem, że jak mi doradzicie to sie skończy na tym, że wezme oba  :)
"Kiedy ty odpoczywasz, twój przeciwnik trenuje"

"Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc sobie za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby." - Miyamoto Musashi, Gorin no Sho - Zwój czwarty: Krąg Wiatru

Offline Misza

• Raczej cienki
  • knifemaker
  • Opinii: (9)
  • *
  • ---- Dawniej A`te ----
« Odpowiedź #4 dnia: 01-03-2007, 16:25:59 »
Jezus, wuluzujcie. 440 to żadne gówno. Grunt by miało ponad 57 "ha-er-ców". To nie to co CPMS30V, ale jest do dobry stop nierdzewny, łatwy w ostrzeniu i sprawdzający się na co dzień.
MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #5 dnia: 01-03-2007, 18:59:51 »
w tym przypadku raczej nei odczujesz różnicy w stali - bierz te mktóry sie bardziej podoba/ lepiej lezy w łapie - o stali nie myśl
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.